Zprávy


24. dubna 2009

Názor

Redaktor: VaS

Tisková zpráva

LOM proti mužskému násilí

Jako jiné instituce i LOM se zásadně staví proti extremistickým akcím i tendencím, které se staly a objevily v posledních dnech v ČR. Jsme znepokojeni tím, že muži používají násilí jako prostředek k vyjádření svých postojů. Zastáváme stanovisko, že jde o projevy nezvládnuté agresivity a nezralého mužství. A říkáme: Chlapi, takhle ne!
Liga otevřených mužů, o.s.

Diskuse ke článku (16)

Pokračování článku


23. dubna 2009

Názor

Redaktor: VaS

Aktualita

Psycholog Rolf Pohl: Diskriminace žen je subtilnější a o to nebezpečnější

Zažíváme "rétorickou modernizaci", říká sociální psycholog Rolf Pohl. Ženy už nejsou veřejně skoro vůbec diskriminovány. Ale muži potřebují i nadále pocit, že jsou mocnější.

Diskuse ke článku (26)

Pokračování článku


21. dubna 2009

Názor

Redaktor: Radim

Aktualita

Cesta národního odporu

Každý lidský tvor, pokud se vůbec rozhlédne, nevidí dál, než na vrcholek posledního kopce na obzoru. Může mít představu o tom, co se nachází dál za dohledným horizontem, nicméně reálná skutečnost je mu dána bezprostředním dotykem a šíří jeho rozhledu v místě a čase pulsujícím odezvou vlastní krve.

Diskuse ke článku (24)

Pokračování článku


07. dubna 2009

Názor

Redaktor: KaH

Aktualita

Zastaví Emmerová první babybox na Plzeňsku?

"Odložení dítěte do babyboxu a propagace tohoto činu vlastně legalizuje trestný čin opuštění dítěte. Matka nemůže dát dítěti do vínku jakékoliv údaje o sobě a o otci dítěte, neboť se vystavuje nebezpečí stíhání. Jde o sociálně-patologický jev, který by naše morálně pokleslá společnost neměla podporovat," tvrdí hejtmanka plzeňského kraje a bývalá ministryně zdravotnictví za ČSSD Milada Emmerová.

Diskuse ke článku (82)

Pokračování článku


23. března 2009

Názor

Redaktor: KaH

Aktualita

Otázka lidské společnosti 2009 – 2019

„Osud nebo naděje?“

Projev pana Radima Lhotáka přednesený na České konferenci 2009, která proběhla tento víkend v Poděbradech za účasti významných osobností z oblasti společenského a kulturního života ČR.

Diskuse ke článku (22)

Pokračování článku


05. února 2009

Názor

Redaktor: VaS

Aktualita

Nebojme se diskriminovat...

... obávejme se Lisabonské smlouvy

Ačkoli si mohli odpůrci nesmyslné „antidiskriminace“ v ČR po prezidentském vetu „antidiskriminačního“ zákona alespoň na chvíli oddechnout, čekají je v budoucnu daleko horší časy. Vetovaný zákon a jeho případné přijetí je jen slabým „odvarem“ toho, co by čekalo Českou republiku po případném souhlasu s Lisabonskou smlouvou.

Diskuse ke článku (4)

Pokračování článku


22. ledna 2009

Názor

Redaktor: vikki

Aktualita

Jak hodnotíte působení ministryně Džamily Stehlíkové?

„Tak nám odstřelili Džamilu,“ řekla posluhovačka panu Švejkovi. Nadešel tedy čas zhodnotit činnost paní ex-ministryně. Krásným způsobem to vyjádřila paní doktorka Veselá-Samková. Moc mě to pobavilo.

Diskuse ke článku (12)

Pokračování článku


15. ledna 2009

Názor

Redaktor: Tom

Aktualita

Je každá feministka lesba, alebo prečo sa tí teplí stále ukazujú...

Je pravdou, že nie každá lesba je feministka. Z môjho pohľadu však lesba, ktorá sa rozhodne spolitizovať svoju identitu, nemôže oddeliť svoju neheterosexualitu od svojho rodu. Nemôže sa aktivizovať len ako neheterosexuálny človek – aspoň nie v našej patriarchálnej spoločnosti.

Diskuse ke článku (49)

Pokračování článku


Strana:  5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.