Zprávy


27. února 2015

Bezpráví

Redaktor: ld

Aktualita

Není pomalu den, aby policejní svině nezneužívali své pravomoci a neterorizovali nevinné lidi !!!

Kamera odhalila brutální zásah policie u Slaného

V brutální policejní lynč se změnilo zadržení podezřelého loni v listopadu u Slaného. Policisté z Kladenska dupali a skákali na mladého spoutaného muže z malé obce u Slaného, což zachytila bezpečnostní kamera z protějšího domu. Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) již několik policistů obvinila. Podle ředitele středočeské krajské policie však nyní není důvod postavit policisty mimo službu.

Loni v listopadu dostali hlášení, že v obci napadl muž svou přítelkyni. Naskákali do aut a vyrazili na místo. Mladík jim nejdřív nechtěl otevřít, ale pak za policisty sešel dolů před dům. Ti mu okamžitě nasadili pouta, sešli s ním ze schodů, pod nimi ho povalili do bláta a začalo jejich řádění, při němž si evidentně na bezmocném muži zchladili žáhu.

Videozáznam zcela zřetelně potvrzuje, jak ochránci zákona kopou do mladíka, jeden na něj skočil oběma nohama, další mu botou tiskl hlavu k zemi, tlučou ho, smýkají s ním po zemi. Mladík později uvedl, že utrpěl pohmožděniny a oděrky.

Už jako drobnost se z pohledu napadení muže, který měl po celou dobu spoutané ruce za zády, jeví to, že mu sebrali telefon, jeden z policistů s ním praštil o zem a dupl na něj.

Po chvíli tohoto řádění si jeden z policistů všiml kamery na domě a posvítil na ni baterkou. Skupina poté začala řešit, co si počnou s případným záznamem.

Záznam chtěli zničit


„Chtěli na mně, abych je dovedl do kanceláře, chtěli se dostat do počítače a záznam zničit,“ uvedl serveru TN.cz napadený muž, který předtím připustil rozepře s přítelkyní, ale to, jak s ním posléze skupina nejméně osmi policistů zametla, důvod příjezdu hlídek zcela zastínilo.

Policisté podle mladíka alespoň přetrhali kabely a poničili záznamové zařízení, ale video zůstalo zachované a je hlavním důkazem. Nebýt jeho, vše by nejspíš policisté ututlali.

Loňské brutální řádění policie začala na základě videa a udání mladého muže vyšetřovat Generální inspekce policejních sborů. V těchto dnech padla obvinění. „Vedeme trestní řízení a policisté byli obviněni. Zatím ale nemohu uvolnit informace, kolik mužů bylo obviněno a z čeho,“ uvedla v pátek mluvčí GIBS Radka Sandorová.

Zatím ve službě

K otřesnému zásahu policistů se vyjádřil i ředitel středočeské krajské policie Václav Kučera. Podle něj se stíhání týká jen pětice policistů, přitom podle videozáznamu jich na místě zasahovalo nejméně osm. Někteří se možná přímo nezúčastnili napadení mladíka, ale rozhodně svým kolegům nebránili. Kučera také naznačil, že rozhodně případ není tak jasný, jak se na první pohled zdá.

„Bohužel ze záznamu nelze určit jednotlivé osoby. To je jeden z důvodů, proč jsou zatím stále všichni ve službě,“ řekl Právu Kučera.

Podle něj nyní už není důvod postavit policisty mimo službu, když se to nestalo bezprostředně po „akci“. „GIBS to měl několik měsíců, takže když jsme je nechali sloužit doteď, tak nyní není důvod, proč bychom je měli postavit mimo službu. Ctíme presumpci neviny a oni už nemohou mařit vyšetřování,“ uvedl šéf středočeské policie.

„Jestli soud řekne, že nesou vinu, pak je klidně vyhodím, ale nyní k tomu nemám důvod, ačkoli jsem se zhrozil, když jsem to video viděl,“ připustil Kučera.


Zdroj: noviny.cz

Přečtení článku: 33889x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

31.03.2015, 09:00   Opilá řidička s policejní hlídkou v zádech nabourala v Kladně zaparkované auto
28.03.2015, 10:25   Prezident jmenoval nové soudkyně ... (a soudce)
22.03.2015, 15:20   Policejní teror eskaluje: Policisté v Brně donutili zadrženého muže vyskočit z okna
20.03.2015, 16:08   Samoživitelky – chudinky, nebo vypočítavé hráčky?
12.03.2015, 12:43   Policisté čelí kázeňskému řízení


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Policie zneužívá své pravomoci neustále !!!

Autor: Mp Muž

Založeno: 27.02.2015, 15:34

Odpovědí: 0

Přebírám komentáře z internetu: "Na spoutaného a bezmocného si policisté troufnou,to jo. Ale když mají zachránit lidské živity a riskovat , to mají naděláno v kalhotech."

Přesn
ě tak !!! Mrdky policejní si myslí, že na ně zákony neplatí !!!

Odpovědět na příspěvek

 

Lol

Autor: Ali Muž

Založeno: 27.02.2015, 15:36

Odpovědí: 0

Policejní hrdinové dupali na spoutaného muže. To je fakt skvělý.

A pak prý pomáhat a chránit!!! "To je vidět, kdy pomáhají a chrání."

Dobytek policajtský,okamžitě vyhodit ze sboru. Okamžitě propustit bez jakékoli náhrady.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Policejní hrdinové dupali na spoutaného muže. To je fakt skvělý.

A pak prý pomáhat a chránit!!! "To je vidět, kdy pomáhají a chrání."

Dobytek policajtský,okamžitě vyhodit ze sboru. Okamžitě propustit bez jakékoli náhrady.


Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.