Doporučujeme


09. července 2007

Feminismus

Redaktor: lajdar

Diskuzní příspěvek

Ženy jako bulvární sousto

Na světě se v každé době vyskytuje několik krasavic, které svým přístupem a postojem „nenápadně“ míchají dějinami i světovou politikou. Některé k tomu používají i mozek, ale většině stačí, že jsou krásné. Právě tyto bohyně nejvíce ovlivnily současný sexy trend a poskytly vzor k obecnému vkusu doby. Například:

M. M. - Marilyn Monroeová. Blonďatá kráska, která však měla smůlu: stala se celosvětově žádoucí až mnoho let po své předčasné smrti. Poprvé se vdávala v šestnácti letech. Dlouho jí nevydrželo ani druhé manželství. Původně se jmenovala Norma Jean Bakerová. Jméno M. M. si dala až v době, kdy začala pracovat jako modelka a americká pin-up-girl. Stala se významným sexuálním symbolem své doby, současně však trpěla depresemi a závislostí na alkoholu. Okolo její záhadné smrti dodnes kolují legendy i spekulace o poměru s prezidentem Johnem F. Kennedym a jeho bratrem. Ve světle filmových reflektorů a slávy ale nedokázala uhájit svoji vlastní identitu a být sama sebou. Ke svéprávné samostatné osobnosti jí pravděpodobně chybělo zdravé sebevědomí a vnitřní svoboda bez ohledu na mínění veřejnosti.

B. B. - Brigitte Bardotová. Bůh stvořil ženu, B. B. stvořila emancipovanou ženu XX. století. Její objevitel režisér Roger Vadim stále vzpomíná na její osobité „držení těla, celkový vzhled, vypnutou hruď, královské držení hlavy a způsob, jakým se na vás dívala“. Vytvořila dokonalý ideál moderní francouzské ženy, což velice rády přejaly jako svůj vzor i další samičky. Díky B. B. se osamostatnily, nabyly sebevědomí a jistotu, vtáhly muže do hry. Současně si velmi dobře uvědomily, že nezáleží pouze na vzhledu, ale na kompletní prezentaci všech sekundárních znaků. Samozřejmě při koketní eleganci a svůdné přitažlivosti. B. B. vyzývavě hodila mužům rukavičku s prohlášením: „Neexistují nedobytné pevnosti. Existují pouze pevnosti špatně obléhané.“ Brigitte Bardotová je jedna z prvních moderních žen, která dokázala, že příliš nezáleží na „kráse od přírody“, která je relativní a značně nejistá. Hlavní je něco se sebou udělat, aby samečci znejistěli, zavětřili a pustili se bez velkého přemýšlení do obléhání. Často k tomu stačí vysoké podpatky, minisukně, rozepnutý knoflíček u blůzky, nedokončená čárka mezi ňadry či tajemná vůně, která je příslibem cesty do ráje. Následná ztráta soukromí a svobody, ani průvan v peněžence nám v té chvíli kupodivu vůbec nevadí!

C. C. - Claudia Cardinalová a další potvůrky… Je zajímavé, že i další krasavice, které ovlivňují módu a hýbou světem, se rekrutují převážně z řad hereček. Populární hvězdičky mají ověřené a vyzkoušené způsoby, jak co nejefektivněji zaujmout. Nejsou na to však samy. Dokonalou vizuální přetvářku (kamufláž) v přírodě používá například hyenka hřivnatá. Živí se termity a k síle a mohutnosti svých větších příbuzných má hodně daleko. Hmotnostní rozdíl je mezi nimi zhruba 60 kg! Při nočních potulkách za potravou proto napřímí svoji dlouhou srst na hřbetě i na ocasu. Na první pohled vypadá jako velmi nebezpečná hyena skvrnitá, která vlastní mohutné čelisti s nejsilnějším skusem mezi šelmami. Málokterý z predátorů si na ni dovolí zaútočit. Malá hyenka skvrnitá má vystaráno. Podobně účinně nastrčené image nezná v přírodě ani mezi lidmi hranic!

Moderní média celosvětově vytvářejí a neustálým omíláním určují momentální standardní typ ideální krásy. Zatím převážně boduje štíhlá dlouhovlasá blondýna. U ní se toleruje dokonce mírná prostoduchost. Také čtenáře a diváky z Čech, Moravy a Slezska každý den ustavičně atakují bezvýznamné domácí nicky z titulních stran. Nejlépe ty samé a stále dokola. Češi své „hvězdy“ znají opravdu velmi důvěrně. Stačí se mrknout do trafiky s vyloženými společenskými tituly. Sice platí, že stokrát nic umořilo osla, ale oslové bez rozdílu pohlaví jsou stále zvědaví. Rádi utrácejí, aby se dozvěděli čerstvé novinky, proč je „jejich“ Lucinka opět sama, proč Darinka nepřišla ve středu na párty a proč Yvetka má takovou smůlu s chlapy. A jak je přitom povznášející, že nám ta Helenka vůbec nestárne, ale mládne! O populárních osobnostech často vědí víc než o svých vlastních dětech. Přitom jediná zásluha takové „hvězdy“ často spočívá v pouze tom, že například před mnoha a mnoha desítkami let hrála v jednom starém českém filmu mladou čarodějnici! V procentuálním zastoupení tyto „atraktivní informace“ kupují především ženy. Čím to, že tak rády čtou o jiných ženách? Sociologové krčí rameny. Zato vydavatelé rádi tvrdí, že to tak má být, protože to zákazníci žádají a chtějí. Je proto zcela zbytečné hledat nové, mladé a neokoukané tváře, když máme tolik známých a osvědčených umělců z minulého století. Když byli dobří za bolševika, proč by nemohli zářit i v kapitalismu (zejména když mezi sebe žádnou sebemenší konkurenci nepřipustí!). Snad za to může nějaký nepochopitelně ujetý český fenomén či trauma ze čtyřiceti let budování socialismu. Každopádně většina z nás si ráda se slzou v očích zavzpomíná, jak jsme nadšeně před padesáti lety zpívávali u táboráku Červenou řeku, když jsme byli ještě o vous mladší a hezčí než jsme teď. A tak si rádi koupíme barevný magazín, kde se dočteme, že se interpretka Červené řeky znovu vdává, jak jí to sluší a jak objevila recept na nesmrtelnost. Stejně jako nebožka Ljuba Hermanová. Je to takové „naše jisté“ v tom bláznivém a nepochopitelném XXI. století. Škoda, že recept na nesmrtelnost neobjevil ze showbyznysu také například Miloš Kopecký, Jiří Sovák, Vlastimil Brodský nebo Miroslav Horníček…

Jinou novodobou mediální nectností je veřejné prodávání tak intimní a soukromé záležitosti, jakou je ztráta panenství, svatba, nevěra, těhotenství či porod celebrit (známých a věhlasných „osobností“) téměř v přímém přenosu. Jejich předmanželské a manželské styky, čerstvě narození potomci, následné rozchody i rozvody na titulních stránkách jsou dalším neodolatelným lákadlem pro většinu čtenářek. Podrobně doma zkoumají, zda toužebně očekávané mimino mediální hvězdy je víc podobné „debilnímu architektovi, plešatému idiotskému politikovi nebo nedej Bůh tomu vypelichanému vyžilému zpěvákovi s pochybnou minulostí i kariérou“. Se všemi dotyčnými pány totiž měla slavná dotyčná osůbka (alespoň na stránkách bulváru) žhavý a detailně popisovaný milostný poměr. Navíc se dozvíme i takové detaily, zda při vypjatém orgasmu „slavná osobnost“ funí, kouše, piští, kňourá či škrábe. Aktuální poznatky jsou pak vděčným každodenním tématem hovorů na pracovištích i při sousedské komunikaci. Budiž. Nakonec můj největší obdiv sklízí redaktoři zmíněných „společenských“ magazínů, kteří každý den musí dát do oběhu několik skvělých a zaručených informací o našich celebritách, které musí přetrumfnout všechny „staré informace“ z minulého čísla. A vymýšlejte stále nové a nové nápady v oblasti, kde je pusto, prázdno, nicota a poušť…

Dle společenských časopisů (jak vznešený název pro nekompromisní vydělávání peněz) musíte být IN (v obraze). Na mnoha stránkách je pak každý týden popsáno a vyfotografováno, co to vlastně znamená. Například doplňovat stále nový akcent v šatníku (citujeme dle náhodného výběru z těchto magazínů). Nakupovat v Londýně. Být cool. Shazovat kila a přitom zůstat labužnicí. Pořídit si přilehlé sametové kalhoty s nápadným vzorem. Zpříjemnit si ranní vstávání novým prostíráním. Vlastnit dvojitý hřeben na cik cak pěšinky a nekonečně dalších nesmyslů a zbytečností. Jeden měsíc letí úzké elastické sukně do písmene V, které musí být nejužší u kolen. Další měsíc jsou hitem rozšířené sukně do tvaru písmene A. Třetí měsíc nemůže normální ženská vyjít mezi lidi bez sukně do písmene H. A tak stále dokola… Hlavním cílem přitom není dosáhnout estetické vytříbenosti, pocitu uspokojení či vnitřní harmonie, ale přečerpat obsah dámských (a zejména pánských) peněženek a kreditních karet do kapes velmi zručných obchodníků s iluzemi. Kdo je pak OUT (mimo obraz), má zkrátka smůlu a udělal by nejlépe, kdyby se nechal okamžitě přejet vlakem, zpopelnit a rozptýlit, aby neobtěžovat ten krásný, příjemný, veselý a růžový svět IN-lidiček (instantních mrzáčků bez vlastního názoru i odpovědnosti). Bohužel však musíme s jistou pokorou přiznat, že dokonale upravená, nalíčená a módně oblečená sexy samička je mnohem lákavější a přitažlivější než brýlatá intelektuálka s knírkem a šedinami, která chodí ve vytahaném svetru, v sukních až pod paty a v ošuntělých sandálech. Spíš nevoní než jo, má chlupaté nohy i podpaždí a zcela dobrovolně z vnitřního přesvědčení je záměrně OUT. To je ovšem zcela proti současné civilizaci, protože lidská samička má být (na rozdíl od ostatní živočišné říše) stále přitažlivá a sexy. Jó, jak jste si to, milé dámy, zavedly, tak to máte!

Jak jsme již uvedli, většina „nehasnoucích hvězd“ se pohybuje v oblasti filmu, televize, pop music a modelingu. Naštěstí i naši ubohou politickou scénu vizuálně donedávna osvěžovaly dvě političky, které měly v šedé parlamentní chudobě alespoň jakýs takýs sex-appeal čili pohlavní přitažlivost. Na rozdíl od několika dalších českých političek: vousatých obézních chlapatek či vychrtlých oživlých mumií. Hana Marvanová - trojnásobná svobodná matka - byla odvážná a příjemná osoba, která se doslova před očima proměnila z ošklivého káčátka v celkem pohlednou starou labuť. Nebyla to krása na první pohled, ale právě její „francouzská“ samostatnost, šarm a sebevědomí ji dělalo zajímavou a relativně přitažlivou. Trůn první dámy pak léta suverénně patřil (ať si kdo chce co chce říká) nejkrásnější ženě naší vrcholové politické scény - Petře Buzkové. Byla to suverénní slovanská matrona „krev a mlíko“ s masivně vyvinutým popředím a s mladickým elánem, před kterou se klepali v parlamentu (mohu osobně dosvědčit) i mnozí ostřílení žurnalisté a politici. Zažila sice nemilý podtrh a podpásovku, když dnes již zkrachovalý bulvární deník Super (úterý 21. srpna 2001, číslo 115) otiskl na titulní straně její odhalené poprsí včetně dvorců a bradavek (mimochodem, slušný výměr). Potvrdila se známá pravda: co je jednou odhaleno, pozbývá napjatého lákavého očekávání a tajemství. Je ovšem chválihodné, s jakou elegancí Petra Buzková toto veřejné faux pas přežila.

Jinou kategorií emancipovaných žen s rozhledem jsou chytré a celkem pohledné televizní reportérky. Přesto bylo téměř úchylné sledovat zpravodajství z války v Iráku, kde v přímém přenosu „bojovaly“ a válečný konflikt analyzovaly samé ženské. Konkrétně redaktorka Daniela Drtinová v on line spojení s reportérkou Barborou Šámalovou v Kuvajtu a se stálou zpravodajkou České televize Petrou Flanderkovou v USA. Dámy podrobně popisovaly otevření severní linie, aktuální stav fronty v jižním a středním Iráku, taktiku šíitské populace Basry, střety obrněných jednotek u Nadžafu, strategii amerických obrněných vozidel při písečné bouři či nasazení pěšáků v Umm Kasru. Není to špatný vtip a situace vymknutá z kloubů? Poznámka: v kalendáři se tehdy psal konec března 2003 a právě probíhal další válečný konflikt před objektivy televizních kamer. Za pár měsíců už bylo všechno jinak. Každý týden je všechno jinak! Každý den, hodinu, vteřinu… Má pak smysl řešit v týdenních magazínech nějaké prostoduché problémy, vztahy a ekonomickou situaci našich „předních“ hvězdiček, kterým se velmi nadneseně říká celebrity nebo VIP? Relativně nemá. Ovšem zejména zvědavé čtenářky jsou jiného názoru. Nakonec i některé hvězdy neustále volají do redakcí a žadoní, aby se o nich zase psalo. Cokoliv! Schválně si například nalistujte bulvárek z léta 2003, kdy všem titulním stranám v tento čas „kralovala“ Kateřina Brožová. Vůbec nechápu, proč! Dodnes jsem nezjistil, co je na ní tak mimořádného?

Každopádně se na tři televizní krasavice v přímém válečném konfliktu dívalo mnohem lépe než na nějakého vyžilého vojenského koktavého generála - analytika, který celý život ve své teplé kanceláři bojoval proti americkým imperialistům a na stará kolena se shodou dějinných okolností stal vojákem NATO. Nehledejme ovšem v životě nějakou logiku. Pouze chceme připomenou, že řada žen se stala rovnoprávnými partnerkami mužů. Stále víc nám šlapou na paty a v mnoha situacích jasně a s přehledem vítězí. Jsou chladně vypočítavé, smělé, vlastní důmyslné „zbraně“ a zejména velmi dobře vědí, co chtějí! Je pouze hloupou zaslepeností mužů, že si tuto novodobou nečekanou situaci nedokáží přiznat a uvědomit. Aktivní úspěšné emancipované ženy pochopitelně svým příkladem předávají motivaci dalším a dalším následovnicím. Ne každá ovšem uspěje.

Například regionální „redaktorky“ III. kategorie zdaleka nedosahují profesionální úrovně a elegance známých jedniček! Sice platí, že čím investigativnější příspěvek (tzv. pátrací žurnalistika, kdy se z prdu dělá velká koule, protože příliš světových kauz se v naší české kotlině každý den nekoná), tím spíše se dostane v hlavních zprávách na obrazovku (žádné odborné vzdělání se po regionální slečně redaktorce zejména v komerčních televizních stanicích kupodivu nepožaduje). Pak ovšem nastávají velice komické a paradoxní situace. Vzpomínám, jak si jedna nažhavená „pátračka“ vyvzdorovala na zaměstnavateli týdenní kurz, který pořádala vcelku slušná agentura pro manželky bohatých podnikatelů. V pestrém programu se střídal aerobic, plavání, přednášky o kosmetice, o účesech, o psychologii, o společenském chování apod. Slečna redaktorka (s ukončenou vysokou školou a s titulem) tam jela zdarma, aby o všem natočila reportáž a udělala dámskému klubu ve sdělovacích prostředcích nenápadnou „neplacenou“ reklamu. Místo toho v úzkém VIP kolektivu usilovně hledala tunelářky, vražedkyně, daňové podvodnice, špiónky a Bůh ví co, takže kurs byl kvůli ní předčasně ukončen a rozhádaná parta včetně organizátorů kompletně skončila u soudu. Mohl bych v podobných historkách ze své praxe pokračovat, ale tato knížka je o něčem jiném než o malicherných (ale údajně světodějných) průserech kolegyň z novinářské branže. Tím spíše platí, že průměrné děvče od pokladny v supermarketu se nemůže okamžitě s uchopením mikrofonu a s úsměvem do kamery ihned stát panem redaktorem Josefem Klímou… I když si to o sobě ráda myslí! Ať však na televizní obrazovce vypustí jakýkoliv blábol, důležité je, že je VIDĚT!

V běžném životě můžeme neustále sledovat, jak se čím dál víc stírá rozdíl mezi pohlavími. Emancipace sklízí své plody! Na vině je i například kolektivní výchova kluků a holek od jeslí a mateřských škol pod trvalým vliv všemožných vychovatelek, učitelek a družinářek. Chlapi se v těchto profesích příliš nevyskytují. Učitel na prvním stupni základní školy je přinejmenším „divnej“. Velká škoda, že páni kluci jsou odmala obklopeni pouze „ženským viděním světa“. Nejen v jeslích, školkách a základních školách, ale i doma v rodině, protože většina matek zůstane v roli rozvedených samoživitelek. Mužský element se z běžného dětství téměř vytratil. Samičky pak jsou zákonitě na koni! Dravé, cílevědomé, vytrvalé s vědomím, že co si neurvou, to nemají. Velmi dobře si začnou všímat mužských slabin. A protože jsou ve většině případů fyzicky slabší a zranitelnější, snaží se tento svůj mindrák od přírody dohnat a překonat jinak. Ani v přírodě totiž není fyzická síla a převaha vždy určujícím a rozhodujícím faktorem! Naše holčičky, slečny i paničky k tomu navíc využívají velmi účinné a záludné „zbraně“, které neustále s podporou různých vizážistů, módních návrhářů či plastických chirurgů vyvíjejí a zdokonalují. Určitě tušíte, co mám na mysli. Zejména ty různě odhalené pupíky a bříška, ňadra, prdelky… Já si jsem téměř jistý, že i zralý věk má své přednosti a odhalená břicha se svůdně vykukujícími kalhotkami mě už tak neberou. Do třetího manželství mě nedostanou ani copánky, ani téměř neviditelná tanga. Většina mužů ale tak imunní není. Upravené ženské vlasy, nastínované oči, namalovaná pusa, nedokončená čárka mezi vyšponovanými ňadry, módní tetování na rameni, pevný pupík zvýrazněný nenápadným piersingem se stříbrnou pecičkou, „nedbale“ stažené kalhotky, vyholené opálené štíhlé nohy v minisukních a elegantní nožka s řetízkem a s nalakovanými nehty na velmi vysokém podpatku - kdo by odolal? Navíc se dle módních trendů velmi rychle blíží doba, kdy bude IN nenápadně odhalené ňadro s jednou viditelnou bradavkou. Pochopitelně předem mají smůlu majitelky povislého poprsí, tzv. pudlích uší. Už ale vidím, jak si mnohé módychtivé dámy odhalí i svá povadlá poprsí s bradavkami, visícími pod pupkem. V tomto případě by však mohly zabít dvě mouchy jednou ranou! Ženská nahota má své dobré tržní ohodnocení a populárním tvářím nese značné příjmy. Jednou z našich porevolučních průkopnic nahatých hvězdiček (Slováci mají pro vysvlečenou ženu nádherný výraz „holá baba“) byla Heidy Janků, která se nechala vyfotografovat do tehdejšího časopisu Lucky Boy (Šťastný chlapec). Tvářila se tam ovšem značně vyděšeně a téměř neeroticky, i když bylo vidět téměř vše. Následovala ji Bára Basiková. Předváděla se nahá ve své neslané nemastné podobě (tím nijak nezavrhujeme Báru jako osobitou zpěvačku) a naopak toho příliš při pozici „pasení koníčků“ neukázala. Nekorunovanou královnou, která jako první ze známých tváří překročila onu pomyslnou hranici mezi erotickým aktem a pornem byla Kateřina Kornová. Pohledy objektivu do její pootevřené jeskyňky jsou ovšem inspirativní a potvrzují, že i ženská v letech může vypadat celkem svůdně. Naopak v případě kdysi populární Terezy Pergnerové to byl na stránkách měsíčníku Leo téměř průšvih, i když tučný balík peněz za fotografickou exhibici Terezku nepochybně potěšil a vzrušil.

Následné aférky missek Andrey Vránové, Diany Kobzanové či dalších „profesionálních krasavic“ jsou už jen vylouhovaným zředěným čajíčkem a dalším a dalším pokračováním, jak dobře zpeněžit to, co nosí v kalhotkách pod sukněmi. Je pouze úsměvné, že ještě ani neutichl potlesk v sále při volbě Miss 2003 a na Internetu už byly k vidění velmi odvážné fotografie jedné z finalistek. Každá vybraná misska sice podepisuje prohlášení, že se nikdy nefotografovala v pornopozicích, ale smyslné prsty Aleny Bohdálkové (23 let, výška 179, míry 93-62-91) na vlastním přirození a obě zcela odhalené „intimní dírky“ tomu příliš nenasvědčují. To, že fotografie bez jejího souhlasu umístil do veřejné informační sítě její zhrzený „přítel“ už nadšené erotomany příliš nezajímá. Přitom je pikantní, že slečna ve své charakteristice psala, že nejvíce si na mužích cení spolehlivosti. V tomto případě asi střelila vedle! Špinavé prádlo si však musí vyprat sama a nejlépe v soukromí, i když je to pro ni nepochybně velmi nemilé. Na obhajobu fotografických prostitutek ale musíme napsat, že chytře kují železo, dokud je žhavé. Za padesát let by podobné fotografie asi nikdo neotiskl! Kromě magazínů pro úchyláky, které vzrušují nahé stařenky v hrobě. Kdo si ale dnes ještě vzpomene na nějakou necudně odhalenou Bohdálkovou s dychtivým prstíkem na svých intimních místech… Od té doby je stále stejně podobných „aférek“ jako naseto (nabízí se i jiný výraz, ale buďme kultivovaní). Za všechny jmenuji například zcela profláklou (v současné době „zpěvačku“) Ester Ládovou. Zde už chybí nejen vkus, ale cokoliv…

Nakonec musím s jistou dávkou cynismu přiznat, že stále častější veřejné odhalování intimních míst našich „celebrit“ přesně kopíruje metody úspěšných obchodníků. V prvním bodě je nutné vzbudit zájem o nabízené zboží. Stačí se otočit, mrknout, usmát se, zpomalit krok. Nabízené zboží si v několika zlomcích sekundy prohlédneme a v mozku analyzujeme, zda je opravdu tak jedinečné. Velký význam hraje jeho tvar, barvy, balení. V případě kladné odpovědi se obvykle hodláme s lákavým zbožím seznámit podrobněji. Zde začíná pro prodávajícího (či svádějící dámu na lovu) nejdůležitější fáze: musí nás přesvědčit, že onu věc nejen chceme, ale že ji musíme bezpodmínečně mít (ať už za cenu půjčky, leasingu, vykradení banky či dokonce vlastního rozvodu). Argumenty jsou velmi účinné: vybrané zboží nás oblaží, usnadní život, potěší, omladí, bude nás reprezentovat a hýčkat… Zbývá jen zaplatit a přemístit nákup do košíku a následně do svého vlastnictví. Bohužel, často to neskončí jen u jednorázové platby. Za některé neuvážené nákupy platíme trvale po celý život celý život!

Bulvár se velmi pružně a dovedně zabydlel i v Česku v širokém společenském spektru konzumentů. Opravdu jsme nečekali, že údajně „kultivovaný a vzdělaný“ národ tak snadno podlehne těm nejprimitivnějším informacím s nulovou vypovídací hodnotou. A že si často i vymýšlí a minimálně hodně přehání? Ale jděte! Přece známe i z vlastní historie, že na každém šprochu je pravdy trochu. V žádném případě bulvár nehájím, ale také neodsuzuji. A občas i obdivuji, jak mistrně umí jeho redaktoři pracovat s polopravdami, zámlkami a vůbec s češtinou. Bohdalová se topila! Téměř… Leonko, tvé dítě bude zdravé! Jen má větší jazyk. Šok! Gott umřel! Málem… Ale opět se může milovat - bez omezení. Superšok! Sobota spal s Vondráčkovou! Sice už před půl stoletím, ale co na tom? Dodnes vzpomíná a čeká repete. Jágr se bude ženit! Aspoň si to myslíme… Pokud vás však ani tato zpráva příliš neohromila, určitě nepropaste naše zítřejší vydání! Gott je na mizině. Bartošová se chtěla zabít. A což teprve Vendula Svobodová či Veronika Žilková! Nebo ta nová Blběnka Prsopovykukující, Dajka Roztahnožnová či dokonce P. P. - Pitomka Plnošukavá? Já bych sice nejraději rovnou napsal „píča pitomá“, ale to by asi utrpělo mé „image“ slušňáka… Ať už to je však jakkoliv, hlavně TO kupujme a čtěme! Bulvár vychází po sedm dní v týdnu! A rovněž ve formě pestrobarevných magazínů každé pondělí, úterý, středu, čtvrtek, pátek… Vážení příznivci AKTUÁLNÍHO dění v malé české kaluži, dobrou chuť, vydatné zažívání a pevné svěrače!

Proč se však tak zoufale snažíme nahlédnout v cizí kuchyni pod pokličku? Proč většinu národa zajímají hloupé nepodstatné drby o samolibých „osobnostech“, po kterých za hranicemi Čech neštěkne ani pes? Určitě je v tom cosi náhradního a zástojného. Takový dudlík - šidítko. Tento trend je ovšem celosvětový. Lidstvo (dle ověřených výzkumů některých vědců) plné dvě třetiny konverzace věnuje bezcennému „drbání a tlachání“ o druhých. Prý nám to umožňuje se lépe orientovat a úspěšněji se začlenit do širokého společenství známých, sousedů, národa… Systém hodnot je v krizi a navíc tak informačně rozmixován, že se v něm jen velmi těžko orientujeme. Není už v lidských silách sledovat vše a mít přehled, jak tomu bylo například v renesanci. Navíc bulvár i normální média příliš optimistických vizí neposkytují; dokonce často skutečné a ověřené lidské hodnoty zastírají a potírají. Je to zejména v zájmu prodejnosti! Čím krvavější a odpornější, tím víc lákavé. Lze se o tom přesvědčit na nejednom filmu, výstavě nebo při čtení tzv. moderní literatury. Navíc „nemyslet a nehledat“ je mnohem pohodlnější a méně bolestivé. Stačí jen konzumovat, neboť ty „správné tipy“ se pravidelně dostávají na letácích, v médiích i ve společenských magazínech do každé domácnosti až na stůl. Bohužel, v jejich barevné a nablýskané společnosti často zcela zapomínáme, že v českém i evropském kontextu se nabízí mnohem lepší a kvalitnější zábava a inspirace. Jenže kdo by ji hledal, když tohle k nám velkosériově míří každý den až pod nos. Včetně každodenního přídělu odhalených poprsí, prdelek a ženských pohlavních orgánů. A to i v místech, kde by to člověk skutečně nečekal.

Stále omíláme, že nastala kolize hodnot, i když důsledky jsou pro nás svým způsobem pohodlné a relativně bezpečné. Každodenní tragédie na televizní obrazovce ve sledovaném času od 19.00 do 20.00 se odehrávají pouze „za sklem“. Většinou se nás netýkají. Tragédie v novinách a v časopisech se zase odehrávají pouze na papíře. My ovšem, i když si to nepřiznáme, občas zatoužíme po nějaké kaluži krve i po reflektorech a slávě. Osvědčenou cestu k domácímu dobrodružství a adrenalinovým emocím v klídku pod dekou jsme si už za pár let v kapitalismu osvojili dokonale: pravidelně sledujeme krásné nahé ženy s rozevřeným rozkrokem, barevné krvavé tragédie nejlépe v přímém přenosu i lákavá nahlédnutí televizní kamerou do cizí kuchyně pod přísně střeženou pokličku, jak mám to pravidelně zprostředkovávají naše drahá média. Budiž, jede v tom celý vyspělý civilizovaný svět. Naštěstí už nemusíme v potu tváře za smrtelného nebezpečí lovit primitivním způsobem mamuta, abychom se nasytili a přežili zas o nějaký měsíc déle, než nás definitivně skosí smrt. Život ve XXI. století je v porovnání s minulými staletími docela pohodlný a celkem bezpečný. Kdyby nebylo teroristů, zvrhlých násilníků a vzteklých psů, málem se už nemáme koho bát. Televizní horory z Novy v 19.30 a z deníku Blesk, Aha, Šíp a dalších zas tak vážně neberte! Přesto téměř živočišně hltáme bulvár, sledujeme detektivky, horory, thrillery. A rovněž vyhledáváme milenky i mimomanželská lože, protože v našem domácím zaběhaném pelíšku se už zvýšené hladiny adrenalinu pravděpodobně nedočkáme. Nechci hodnotit, zda jsme lepší nebo horší než lidstvo v minulých dobách. Trochu jsme jiní a současně stále stejní. Média, obchodníci a marketinkoví specialisté pak vlastní velice dobře a podrobně propracované strategie, jak nás dostat na lopatky i s naší peněženkou. Ženy v tomto kolotoči hrají čím dál dominantnější roli na obou stranách „bojiště“. Pokud mi nevěříte, stačí se jen důkladně porozhlédnout okolo sebe… Hlavně to však nevzdávejme a neustále sledujte (a monitorujte), aby nám neuteklo, až zas nějaká česká hvězdička bez ohledu na svůj věk, vizáž či umělecké zásluhy poodhalí kousek své nahé kůže. Pokud zahlédneme i prsní bradavku či barvu minikalhotek, to zas bude v Čechách radosti! Dokonce trojnásobně; potěší se čtenář, hvězdička bude „otištěna“, čímž se o ní bude mluvit (odsuzovat), a vydavatelé výrazně zvýší prodejnost. To víte, konkurence je velká a nikdy nespí. A „křehké“ ženušky (zejména ty v tzv. showbyznysu) to moc dobře vědí!

Připsáno dodatečně:
Svět a život v něm se mění rychleji než vůbec stačíme sledovat. Navíc nás na cestě „od kolébky ke krematoriu“ (jak výstižně napsal malíř Vladimír Komárek) postupně opouští stále víc radostí a přibývá průšvihů, skleróz a jobovek. Na bulvár jsem se podrobněji zaměřil před čtyřmi lety (léto 2003). Mám přitom pocit, že sotva uběhlo pár minut. Přitom hodně věcí je už zcela jinak. Například šarmantní Hana Marvanová odešla z politiky i z dosahu televizních kamer. Ale největší ránu mi zasadila Petra Buzková. „Buzková šla pod kudlu. Prsa jsou fuč!“ napsal na titulní straně deník Blesk v sobotu 22. listopadu 2003. Tehdejší ministryně školství (37 + 4 = letos 41let) si nechala zmenšit ňadra (údajně ze zdravotních důvodů) a ztratila tak primát političky s nejvyvinutějším poprsím. Gigantické čtyřky – pětky (?) jsou pryč; zůstaly pouze „neviditelné“ dvojky. To jsou radosti! Navíc z vrcholové politiky odešla. Teď už není ani ten nejmenší důvod, proč sledovat naši politickou scénu. Ať si tam ubohé kreatury dělají, co chtějí! Úspěšné vytunelování bylo dokončeno, cizáci jsou v Čechách pevně ekonomicky usazeni a EU bude posledním pomazáním a pokličkou nad truchlícími vlastenci. Pouze v pohádkách a sci-fi vítězí trpaslík nad obrem… Jenže, upřímně řečeno, čím by se dříve bavili obrozenci, kdyby nebylo Habsburků a německé rozpínavosti? Čím by prokazovali hrdinství vlastenci, kdyby nebylo protektorátu Böhmen und Mähren? A co by potajmu kuli disidenti, kdyby nebylo rudého bolševika? A ruku na srdce: co by nás víc blažilo a současně tak šíleně vysávalo, deptalo a ničilo, kdyby nebylo našich drahých poloviček, nesmrtelné LÁSKY a toho stále (občas) slastného i nenáviděného sexu a orgasmů?

Autor: Milan Lajdar


Zdroj: Milan Lajdar

Přečtení článku: 211876x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.7

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku
13.03.2017, 14:14   Rus (66) doplatil na lásku k brněnským tanečnicím. Udaly jej za znásilnění


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Nesmysl

Autor: Milan Muž

Založeno: 09.07.2007, 01:19

Odpovědí: 5

Ty hovadiny o hérečkách a zpěvačkách čtou akorát ženský.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nesmysl

Autor: maja Žena

Založeno: 09.07.2007, 08:59

myslíš? já osobně nemám žaludek ani na to, abych dočetla tento přiblblý článek ....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nesmysl

Autor: Tess Žena

Založeno: 09.07.2007, 20:48

Tynhovadinyo heereckach ministerskych dvorcich i s bradavkami cte jedine lajdar. jete jsem nezazila detajlnejsi p opis se vsemy jemny a mirami nez tady napsal Lajdar. Ten tohle musi cist roky. Jak je zrejem z clanku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Nesmysl

Autor: Kytička Žena

Založeno: 09.07.2007, 21:46

:-DDD
ale uznejte, že ke konci to vzal z gruntu (tunelování, EU..) schází jen volba prezidenta

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nesmysl

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 12.07.2007, 11:22

Kdepak, často mne překvapí muži dost dobrými znalostmi nejnovějších "senzací".

P
íše se často že to vychází v obrovských nákladech to čtou asi skoro všichni. Myslím že je to všehomix aby se to co nejvíc prodalo. Pro chlapy sport, pro ženský drby, jen ať to jede. On autor článku mne docela zaujal tou svou informovaností. Píše o větším časovém rozpětí, takže musel studovat/konzumovat dlouho.

Ty jednoduché narážky, že mu to musí dělat dobře jsou hloupé. Jejich hloupost tkví v tom, že pokud chce někdo o něčem psát, pak by asi měl vědět o čem píše. A chce-li někdo psát o konzumu, bulváru, ... tak si to nastudovat musí. Že si vybral to co uvádí nemusí značit jeho úchylnost, třeba to byly opravdu největší bomby svého okamžiku. Ty co nejvíc prodávaly. Nevím co ten pán dělá, ale z článku je cítit, že mediální problematice docela rozumí a orientuje se v ní. Viz. ta věc s tou redaktorkou na pobytu pro manažérky.

Myslím, že ty nejhlasitější protesty níže nejsou o ničem jiném, než o uraženosti, že si někdo dovolí kritizovat jak žiju, co čtu. Prostě jen nastavit zrcadlo. To si drzoun dovolil moc!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nesmysl

Autor: vahana Žena

Založeno: 11.08.2007, 21:47

Celý svět je už nějakých x tisíc let tvořen pro protřebu mužů. Ženy ho ani jinak neznají. A že je to pro ně tvrdý svět. Žádný feminismus s tím zatím vůbec nic neudělal. A přesto na tento mužský řád světa žehrají sami muži. Tyto stránky jsou důkazem.

tir

Odpovědět na příspěvek

 

Lajdare, Lajdare,

Autor: maja Žena

Založeno: 09.07.2007, 09:00

Odpovědí: 1

TO NEMÁŠ NIC POŘÁDNÉHO NA PRÁCI????? Taková snůška žvástůůůůů

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Lajdare, Lajdare,

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 12.07.2007, 11:25

... než se mi srát do života?

Pardón to mi ve Vašem postu tak nějak chybělo.

Odpovědět na příspěvek

 

To snad ne...

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 09.07.2007, 09:12

Odpovědí: 11

No tě pic, myslela jsem si, že mě tady už nic nepřekvapí, leč byl to omyl. Redakce, vzpamatujte se! Nebo je stupidita Váš cíl?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To snad ne...

Autor: maja Žena

Založeno: 09.07.2007, 09:15

... v tom případě dosáhli svého cíle :-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To snad ne...

Autor: el-bunda Muž

Založeno: 09.07.2007, 13:51

Zajímavý je, že tento typ článků vadí pouze zdejší feministické lobby. Co kdybyste uvedly nějaký věcný připomínky. Nebo máte z ústředí příkaz rozvracet zdejší diskuzi a otrávit všechny přispěvatele? Děvčata jak to je?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: To snad ne...

Autor: Ramiréz Muž

Založeno: 09.07.2007, 13:58

Článek snad ani tak nikomu nevadí. Vypovídá totiž o osobě stvořitele více než dost. Cizí blbost mě osobně neuráží, ale lehce pobaví. A o to jde.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: To snad ne...

Autor: mika Žena

Založeno: 09.07.2007, 14:36

Přečetla jsem si toho od p. Lajdara víc na jeho blogu. Pobavil mě tam komentář Saši, který p. Lajdara nabádá, aby určitě něco hodil i sem - aby se místní "bdělé genderovky vyvztekaly", jiný přispěvovatel jej chválí, že ženské jsou opravdu potvory, důmyslně odhalené nejen p. Lajdarem, ale i kýmsi na stránkách Chlapi v akci...:-)

Z toho je jasné, komu jsou jeho články určeny. Normálním mužům opravdu ne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: To snad ne...

Autor: NTPT Muž

Založeno: 09.07.2007, 15:58

normální muž = v podání žen takový který zaopatřuje, drží hubu a krok, na ženě přehlíží vzhledové osobnostní i charakterové vady a nekriticky ji zbožnuje, jsa dobře manipulovatelný a vykořisťovatelný. Skutečný "Ideál muže" už od doby, kdy se matriarchátu na úsvitu civilizace začala hroutit půda pod nohama.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: To snad ne...

Autor: mika Žena

Založeno: 09.07.2007, 19:54

Čekala bych od Vás zajímavější argumenty, než hysterické výkřiky ala Zaz.
Normální muž = je si vědomý své ceny i ceny své partnerky. Má dost rozumu i sebeúcty na to, aby se sebou nenechal nikým manipulovat a svou životní partnerku si vybírá podle jiných kvalit, než je jen hezký obličej a velikost poprsí.
Na rozdíl od p. Lajdara nemá zapotřebí oslovavat ženy "samičkami", ani sám sebe "samcem", protože ví, že je směšné a primitivní. Také nenazývá svou manželku "moje stará".
Normální muži se mezi Lajdarovi věrnými čtenáři asi nevyskytují.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: To snad ne...

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 12.07.2007, 10:50

Pro zajímavost :Na kolik ohodnotil Vás Váš normální muž? Jak poznáte, že sebou nenechá manipulovat? A podle čeho si vybral Vás, když prsa ani obličej to nebyly? (jste movitá? takže pěkné balení/oblečko/?)

Ženy nejsou samyčky? Ženy jsou ... co vlastně ??? Člověk se musí furt vzdělávat. Kdysi jsem byl "její starej" a to jsme spolu jen chvíli chodily. Myslíte, že to byla páně autorova příbuzná?

Jj, čtou BLESK, SUPER, ... . Máte pravdu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To snad ne...

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 12.07.2007, 10:55

Ženy skutečně nejsou samyčky. Samyčka my mohl být např. přístroj, který něco sám myje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: To snad ne...

Autor: mika Žena

Založeno: 13.07.2007, 20:18

:-DDDDDDDDD

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To snad ne...

Autor: mika Žena

Založeno: 13.07.2007, 20:27

Nepopírám, že mého zcela normálního muže zaujal můj obličej, prsa i postava. Mě zaujal jeho obličej, výška metr devadesát a široká ramena.
Jenže tyto atributy jaksi nestačily k tomu, abychom zjistili, že by mohlo být zajímavé strávit spolu i zbytek života. K dalším nezbytným věcem patří třeba i inteligence, spolehlivost, věrnost a smysl pro humor. Ale to už byste přece, Jirko, měl dávno znát.

Se svým partnerem nemanipuluju, a když už, tak jenom z legrace.

Nepopírám, že ženy jsou samičky a muži samci. Jenže v jiných, než přírodovědeckých publikacích, dostává označení žena - samička, poněkud jiný nádech. Ještě by to šlo v porno magazínu, ale ne v článku, který se snaží tvářit seriózně. Zvláště, když autor v jedné větě píše zároveň o samičkách a chlapech, je ten nádech poněkud urážlivý.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: To snad ne...

Autor: mika Žena

Založeno: 13.07.2007, 20:31

Btw, co jste řekl té dívkce, pro kterou jste byl "můj starej?"

Odpovědět na příspěvek

 

Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Tess Žena

Založeno: 09.07.2007, 20:51

Odpovědí: 13

a dokola opakuje slova , prosni bradavky, bradavky a dvorce.
uuuuuAAAaaaaaaaaaaaaaaa
aaaaaa.....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Kytička Žena

Založeno: 09.07.2007, 21:45

klikněte na jeho odkaz, pochopíte :-DD

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Kytička Žena

Založeno: 09.07.2007, 21:51

no a teprve teď jsme si ještě přečetla ten Váš nadpis :-DDDDDD

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: KITI Žena

Založeno: 11.07.2007, 18:45

Napadlo mně totéž, co Tess. Autor svým poněkud zvrhlým způsobem nejvíce prožívá, to co nejvíce kritizuje,nechápu. Přečíst článek mi činilo docela problém, bylo tam příliš mnoho not, pane Amadee a nebylo to nové...
Ale jinak se člověk docela pobavil, zejména výběrem komentovaných celebrit. Božská MM by vzhledem ke své postavě dnes neměla šanci a protože dnešní mladí muži (nejen mladé ženy přátelící se s bývalým premirérem) potřebují stimulovat i mozek, dávám do placu zajímavější ženy, co taková zpěvačka a klavíristka Tori Amos? Je svým elfím způsobem neskutečně krásná a oduchovnělá bez ohledu na věk, její hudba a zpěv láme srdce a její způsob hry na 2-3 klávesové nástroje současně je silně erotický. Ale o ní se píše v jiných časopisech, než čte autor, její koncerty vysílá jiná TV, než Nova.
A jaké ženy čtou a sledují onu kritizovanou drbárnu? Kupovat to vidím především důchodkyně a u TV také normální ženská moc nesedí, ta sedí u internetu a bádá právě nyní nad tím, co chtěl asi autor sdělit ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Kytička Žena

Založeno: 11.07.2007, 21:14

myslím, že všechny ženy hltavě listují bulvárním tiskem, aby narazily na dívku s vtipem. :-) To je jednoznačný důkaz, že ten bulvár by muž nikdy nekoupil. To jsou fotky, které jsou určené především důchodkyním.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 12.07.2007, 11:04

Dost dobré. Dívka blesku je jedna pikojednotka celého blesku ale ta nejdůležitější, tedy pro Vás.

Já se dívávám u trafik a také v hospodě kdo si to kupuje/půjčuje a na co se dívají. U trafik to vidím kupovat častěji ženy, ale tak nějak stydlivě, často šup s tím pod chleba či papriky. V hospodě když to má chlap, tak většinou v zadu na sportovních výsledcích. (jestli vsadili, či co, nevím) Ženy jsem to tam číst neviděl, teda ono jich tam moc nebylo. Buď kámošky na pokec, nebo páry, tak to se moc nehodí.

Jednou byl ve stojanu, tak jsem si ho půjčil a celý prolistoval. Nevím co na tom koho zajímá, ale dívka blesku s otřepaným vtípkem na adresu mužů, no nevím. Asi to Vás na ní tak bere, že?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: vahana Žena

Založeno: 11.08.2007, 21:45

Celý svět je už nějakých x tisíc let tvořen pro protřebu mužů. Ženy ho ani jinak neznají. A že je to pro ně tvrdý svět. Žádný feminismus s tím zatím vůbec nic neudělal. A přesto na tento mužský řád světa žehrají sami muži. Tyto stránky jsou důkazem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Dáša Žena

Založeno: 11.08.2007, 23:55

No vy si bulvár kupovat nemusíte, jak vidím, uživil byste se slušně jako paparazzi :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Johny Muž

Založeno: 12.08.2007, 00:10

Ach Dášenko, alespoň se pokuste sledovat, komu chcete na příspěvek odpovědět!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Dáša Žena

Založeno: 12.08.2007, 00:13

Ale milý Johny, já se nezabývám Vámi (promiňte tu podpásovku), ten pán psal, jak má detailně vysledováno, kdo všechno si kupuje a čte časopisy, tak jsem konstatovala, že má talent být paparazzi, toť vše.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Johny Muž

Založeno: 12.08.2007, 00:26

Ano, milá, ale /promiňte/ blboučká Dášenko, já to pochopil, jen jsem Vás upozornil, že doposud je pro Vás velký problém správně odpovídat na příspěvek. Chtěla jste patrně odpovědět panu "Jirka F", ale odpověděla jste na příspěvek paní-slečny "Vahany". Já už opravdu musím zvolit vulgární výraz, abych jste pochopila, že v tom máte "bordel" a nejste opakovaně schopná odpovídat na příspěvek, na který máte v úmyslu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Dáša Žena

Založeno: 12.08.2007, 00:31

Vy jste toho hodně vypil, že se vám ty šipky pletou před očima? Kdybych odpověděla slečně Vahaně, tak ta šipka bude vycházet z levého dolního rohu jejího polička, ale já jsem odpověděla JirkoviF, takže ta šipka pokračuje na stejné úrovni, jako mu odpověděla slečna Vahana. A prosímvás, až Vám to dojde, nezcvokněte se z toho.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: maja Žena

Založeno: 13.08.2007, 08:22

Vypatlanec a ještě slepý ... :-)))))))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Podle posledniho odstavce bych rekla, ze Lajdar nad tim onanuje

Autor: Johny Muž

Založeno: 11.08.2007, 22:23

...A jaké ženy čtou a sledují onu kritizovanou drbárnu? Kupovat to vidím především důchodkyně a u TV také normální ženská moc nesedí, ta sedí u internetu a bádá právě nyní nad tím, co chtěl asi autor sdělit ;-)
-----------Jako důchodkyně stihnete oboje.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

myslím, že všechny ženy hltavě listují bulvárním tiskem, aby narazily na dívku s vtipem. :-) To je jednoznačný důkaz, že ten bulvár by muž nikdy nekoupil. To jsou fotky, které jsou určené především důchodkyním.


Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.