Doporučujeme


13. května 2009

Žena & Muž

Redaktor: Radim

Aktualita

Emancipované ženy

Ženská emancipace se podle zákonů přírody obrací proti ženám samotným. Kdo se vzepře přírodě a přirozenosti, sklidí jen vlastní škodu a jeho život nemá smysluplné pokračování. Z emancipované ženy čiší na sto honů, jak není ochotna nic obětovat pro rodinu. To ovšem jen v případě, je-li zamýšlenou nebo faktickou součástí rodiny muž osmělený aspirovat na hlavu rodiny.

Vše se změní v okamžiku, když žena zůstane se svými dětmi sama. Tehdy je plná odhodlání obětovat pro své děti cokoliv, vlastní svědomí, svobodu, štěstí i pohodlí, jen aby si získala jejich lásku a neodlučitelnou závislost. To jí pomáhá překonat pocit vlastní zbytečnosti a prázdnoty v samotě bez rodinného zakotvení. Často si děti k sobě nestoudným způsobem připoutává ještě ve stavu manželském jen proto, aby vyřadila ze hry otce, s nímž vlastně už dopředu nepočítá.

Představa, že by měl muž těžit z péče ženy o zázemí domova a ona by měla něco obětovat také pro jeho blaho, dohání k zuřivosti každou ženu uvězněnou v zaslepené potřebě emancipované suverenity po té, co ztroskotal její sen o bezpodmínečně milované a svým empatickým druhem všestranně podporované ženě. Proto na něho doráží, vyčítá mu každou minutu vlastní práce v jeho prospěch, nutí ho na všem se podílet a nikdy není dost spokojena s tím, co pro ni vykoná. Tato žárlivá a ničím nevymezená bitva o rovné postavení ženy v rodině má jediný cíl: Získat ženě výlučnou moc nad dětmi i vlastnictvím domu. Toho může popravdě dosáhnout teprve tehdy, až muže z domu docela vypudí.

Přelud ženské nezávislosti

Příčinou všeho zla v moderní rodině je chybné chápání pocitu nezávislosti ze strany emancipované ženy. Zdrojem tohoto nepochopení je mýtus, že žena je dnes schopná se sama uživit, kdežto v minulosti byla nucena se podvolit muži jen proto, že ji zajišťoval hmotnou existenci. Omyl, schopnost nezávislé existence ženy v minulosti nebyla v poměru k mužům o nic menší, než dnes. Přitom tam, kde v otázce obživy nutně potřebovala pomoc muže, šlo o existenční závislost vzájemnou, danou nízkým společenským postavením rodiny. Stejně tak muž potřeboval její ruku, bez níž by se těžko dokázal obejít.

Nezávislá a samostatná existence ženy bez muže byla v minulosti vnímána spíše jako prohřešek proti jejímu přirozenému poslání matky: počestné dárkyně života a laskavého tepla rodinného krbu. Její tradiční role v rodině měla zdůvodnění morální a přirozeně lidské, nikoliv existenční. Nezávislé ženy, a tím nemám na mysli staré panny, měly pověst poběhlic, v lepším případě vznešených kurtizán. Nezávislá žena nikdy nemohla být opravdu šťastná a smysl jejího života byl jen zřídka naplněn. Společnost ji proto vychovávala k rodinnému údělu pro dobro její i pro dobro celého rodu.

Muž znamenal vždy pro rodinu nositele řádu a duchovní jednoty. Otec rodiny vytvářel obraz i význam rodiny, jak se jevila navenek. Proto apel společnosti na vytvoření řádné a celku prospěšné rodiny směřoval vždy k hlavě rodiny, k otci, který za ni nesl plnou odpovědnost. V páru muže a ženy je přirozeně vůdčí osobností muž, protože je k ní připraven jak genetickými dispozicemi tak generacemi osvojenou sociální rolí. Je přitom nade vší pochybnost, že odpovědnost, má-li mít smysl, musí být nedělitelná.

Jsou dnešní muži bezradní?

Stalo se hloupým zlozvykem podporovaným feministickou propagandou tvrdit, že muži si v nové době nevědí sami se sebou rady, protože se nedokáží smířit s podmínkami rovnoprávnosti a přizpůsobit se nově nabytému sebevědomí žen jako suverénních konstruktérek vlastního života. Bez ohledu na naprosto iluzorní hodnotu onoho chtěného „nárůstu ženského sebevědomí“ (v ženě zraje a sílí nezávislé sebevědomí do té doby, než narazí na Hulváta) má tento hluboký klam feministického tlaku na ženskou emancipaci nebezpečnější důsledky, než se může obecně jevit na pozadí rozvratu současné rodiny. Odvolává totiž muže od jeho otcovské odpovědnosti jako sám v sobě rozvrácený element neschopný plnohodnotného života v nových společenských podmínkách a dělá z něho paradoxně povinného a otrocky bezprávného živitele.

Popřením tradiční role otce po té, co byla znevážena a potlačena i role dobré ženy a matky v rodině, se z mužů stávají zcela zbytečné relikty lidského početí. Jde o situaci, jíž se nelze přizpůsobit. Ba co víc, nelze se s ní ani smířit bez toho, aby proti ní postižený muž začal bojovat, nebo se od takového postavení předem distancoval. Jakýkoliv kompromis totiž nutně vede k zlým rozepřím a násilí, které končí vzájemnou nenávistí mezi manžely s tragickými důsledky. Vnějšími faktory vynucený distanc ovšem muž těžko může projevit otevřeně, pokud nechce navždy zůstat závislý na autoerotice či placených erotických službách. Výsledkem je jeho nečitelnost, nikoliv bezradnost.

Ženy by si měly co nejdříve uvědomit, že otázka jejich kariéry a společenského uplatnění v zaměstnání nemá nic společného s jejich rodinným posláním. Jejich význam na pracovišti stojí mimo veškerou souvislost s významem, jaký mají jako manželky a matky v rodině. Pro smysl života a naplnění ženy v rodině je zcela lhostejné, zda je úspěšnou lékařkou, manažerkou, zdanou zahradnicí či ošetřovatelkou prasat. Je lhostejné, zda pracuje mimo rodinu za účelem společného výdělku, či pečuje o domácí hospodářství. Její role v rodině se tím nikterak nemění.

Štěstí řádné ženy

Pouze pokud bude žena řádnou manželkou a matkou, pokud se stane oním vpravdě klidným ženským elementem vytvářejícím rodinnou pohodu a prokazujícím úctu otci jako hlavě rodiny, teprve tehdy bude mít šanci být svým mužem skutečně a věrně milována, teprve tehdy bude moci rozvinout svůj mateřský pud ke svým dětem za plné podpory muže, z něhož se stane první učitel všestranné zdatnosti a lidských ctností, jak se sluší na řádného otce a poctivého manžela.

Na druhou stranu teprve ze své ryze ženské pozice „dole“ dokáže žena přijmout vedle sebe pravého muže, po jakém niterně touží a jakého si svým emancipovaným odporem nedokáže k sobě připoutat ani tak úzce, aby se mu ve svých citech mohla láskyplně a s důvěrou oddat. Ženy, začněte o sobě přemýšlet! Ne podle toho, co je vtloukáno vnější propagandou do vaší hlavy rozjařené individuálním prospěchem a fyzickými požitky, ale podle toho, co vám velí vaše srdce, cit a vnitřní hlas přírody. Není podstatné, kolik toho za vás doma muž udělá, ale kolik prostoru mu dáte k tomu, aby si byl vědom své moci, lásky a odpovědnosti.

Autor: Radim Lhoták


Zdroj: Rovnopravnost.cz 13.5. 2009

Přečtení článku: 707582x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

24.04.2013, 00:31   Neštěstí ženské emancipace
02.06.2009, 02:24   Darwinova příbuzná se vzdala profesury na Oxfordu
29.04.2009, 12:24   Konec gentlemanů aneb Dveřmi do oka, holí do zad
15.03.2009, 09:50   Růžový svět - nářadí pro ženy
18.10.2008, 09:51   Kuplet o ženské emancipaci


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Radši nepište

Autor: Jana Žena

Založeno: 13.05.2009, 14:41

Odpovědí: 2

Převzaté články bývají v naprosté většině případů mnohem lepší. :o((

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Radši nepište

Autor: el-bunda Muž

Založeno: 13.05.2009, 15:49

Co vám vadí na názoru autora? Buďte konkrétní, já s ním souhlasím. Co vidíte jinak?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Radši nepište

Autor: Jana Žena

Založeno: 13.05.2009, 17:10

Všecko.
A krom toho je to děsně nudně napsaný.

Odpovědět na příspěvek

 

:-)

Autor: mašinka Žena

Založeno: 13.05.2009, 16:34

Odpovědí: 25

Jestli mám na výběr mezi být "skutečně a věrně milována" mužem, který zastává podobné názory a čímkoliv jiným od svobodného mateřství po staropanenství, tak je to :-) velmi jasná volba.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: :-)

Autor: host Muž

Založeno: 13.05.2009, 17:44

Nahodou, takova stara panna je super, ja jednu znal, uz bohuzel umrela, ale byla to vesela a cila pani. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: :-)

Autor: maš. Žena

Založeno: 13.05.2009, 19:25

Nepochybně. Ovšem ve srovnání s Radimkovou nabídkou má své kouzlo úplně všechno.
I vězení. Nad výběrem mezi manželstvím ala RL a elektrickým křeslem bych musela přemýšlet. Nevím, jak bych se po zralé úvaze rozhodla. Ale rozhodně by alespoň bylo O ČEM přemýšlet.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: :-)

Autor: Tery Žena

Založeno: 13.05.2009, 20:28

Vy taky nevíte, co je pro vás dobré. Asi jste uvízla pod drtivým příkrovem svobody a dusíte se lapajíc po doušcích konejšivé závislosti, kdy by břímě všech zásadních rozhodnutí o vašem životě převzal někdo jiný.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: :-)

Autor: Sid Muž

Založeno: 13.05.2009, 20:56

Muzete, prosim, vysvetlit, co to je "svobodne materstvi'? Je to to ze v lepsim pripade diteti seberete otce a v horim z nej zdimete penize?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: :-)

Autor: maš. Žena

Založeno: 13.05.2009, 21:25

Svobodné mateřství je mateřství za svobodna. Občanský průkaz, kolonka "rodinný stav". Ovšem říkám-li "cokoliv od...po..." znamená to COKOLIV.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: :-)

Autor: Sid Muž

Založeno: 13.05.2009, 21:46

Prelozeno do jineho pohledu: Myslim si, ze moje pravo na stesti je dulezitejsi nez pravo meho ditete na stesti. Pro svuj osobni zajem ho nevaham ochudit o otce.
Vyborne, Masinko. Tomu se rika egoismus. Jen tak dal.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: maš. Žena

Založeno: 14.05.2009, 08:36

"Není podstatné, kolik toho za vás doma muž udělá, ale kolik prostoru mu dáte k tomu, aby si byl vědom své moci, lásky a odpovědnosti." - a tomuhle říkáte jak?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.05.2009, 09:20

Já bych to nazval těžkou manipulací partnera, založenou na póze "jsem slabá, bezmocná a neodpovědná".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: maš. Žena

Založeno: 14.05.2009, 09:35

Jo :-? "jsem slabá, bezmocná a neodpovědná“ a nezajímá mě „kolik toho za mě doma uděláš“...?
A proč manipulace? Radimek to tak chce, to je JEHO požadavek, JEHO představa štěstí. Chci, abys mě obdivovala za kvality, které nemám – to znamená chci být manipulován?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.05.2009, 10:31

Já nevím jak to myslí autor a jaké jsou jeho představy o štěstí. Možná chce být RL manipulován, možná si neuvědomuje že to je manipulace, čert ví.* Je mi to jedno a ten článek číst nehodlám, kouknul jsem jen na poslední odstavec kvůli tomu co jste z něj ocitovala. A odpověděl jsem podle sebe, toť vše. Dodatečně jsem k tématu našel toto, viz bod 2: http://cs.wikipedia.org/w
iki/Shostromova_typologie
_manipulacePozn. * "Manipulovaná osoba si často ani neuvědomuje, že je s ní manipulováno, případně si to uvědomuje, ale z nějakého důvodu se nemůže a někdy ani nechce bránit."
http://cs.wikipedia.org
/wiki/Manipulace

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: maš. Žena

Založeno: 14.05.2009, 10:55

Njn. Mě z toho zase vyšlo, že když přistoupím na Radimkovi představy, jsem manipulátorka (podle Vás), když na ně nepřistoupím, jsem egoistka (podle Sida). Zkrátka mrcha, ať se zachovám tak nebo tak. K násilí na ženách dochází výlučně, když je ty mrchy vyprovokují. Anebo možná není dobrý nápad vstupovat do diskuse k nečtenému článku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.05.2009, 12:13

Nevstoupil jsem do diskuse s cílem mluvit o článku, nýbrž o tom postoji, který citujete. Já a Sid můžeme mít odlišný názor, v tom nevidím problém, ale hlavně bych řekl, že každý mluvíme trochu o něčem jiném a žádné neřešitelné dilema mezi mrchou a mrchou pro nikoho nevytváříme. Manipulátorku z vás dělá spíš to, že věc takto stavíte a snažíte se mě a Sida obvinit, že vám a potažmo asi všem ženám nedáváme žádnou jinou volbu. To ale není pravda.

Ostatně řešení té vaší konstrukce je prosté - nepřistupujte na ničí představy o tom jak se chovat a řiďte se vlastními. Nemůžete se zavděčit všem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: maš. Žena

Založeno: 14.05.2009, 12:44

Njn. Nemluvím o tom, co jste CHTĚL říci. Ale co jste reálně impliciter řekl. Reagujíce na jediný příspěvek ve vláknu, které jste zřejmě nevysledovat, k článku dle vlastních slov nečtenému.

"nepři
stupujte na ničí představy o tom jak se chovat a řiďte se vlastními" je absolutně v rozporu s Radimkovou představou o roli žen. Jejíž odmítnutí, dle Sida, je egoistické. Netvrdím, že mě napadáte apod. Ale rozpor tu je, to si přiznejme.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.05.2009, 13:06

Prvnímu odstavci bohužel nerozumím, vůbec nevím na co tím reagujete a co vlastně říkáte. Vidím tam zase jen v podtextu obviňování, že reaguji na něco, co jsem nečetl. Opakuji, že jsem neragoval na článek, nýbrž jen na to, co jste řekla (citovala) vy.

"rozpor tu je, to si přiznejme". Ano, mezi tím, co říkám já, Sid a R. Lhoták, může být a třeba i skutečně je nějaký rozpor. No a?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: maš. Žena

Založeno: 14.05.2009, 14:03

No a nic. Odpovídáte na otázku, která Vám nebyla adresována, v diskusi, kterou jste nepochopil, pod článkem, který jste nečetl a ještě se tváříte, že je to moje chyba :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.05.2009, 16:04

Správně, no a nic. Přesně to plyne z vašich dnešních příspěvků (což nemyslím nijak konfliktně, jen bych řekl že nemáte dobrý den).

- Odpovídáte na otázku, která Vám nebyla adresována
Je to snad v internetové diskusi nějaký prohřešek? Ale jdetě.

- v diskusi, kterou jste nepochopil
Ale pochopil, nefantazírujte. Nepochopil jsem jeden váš konkrétní odstavec a myslím, že ani vy sama nevíte, co jste jím chtěla říct.

- pod článkem, který jste nečetl
Ano, a vím že ho ani číst nemusím, abych viděl, že od 08:36 píšete nedomyšlené zbrklé věci, iniciované spíš vlastní podrážděností než některým mým nebo Sidovým tvrzením.

- a ještě se tváříte, že je to moje chyba
Ještěže jste tam dala toho smajlíka, protože jako vtip je to jen slabé, zatímco jako vážně míněný argument by to byla naprostá blbina. Argumenty vám dnes nějak nejdou, normálně býváte MNOHEM lepší.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: maš. Žena

Založeno: 14.05.2009, 16:34

Odpovídat v internetové diskusi na věcnou otázku, na niž náhodou znám odpověď, určitě není prohřešek. Ale když v konfrontační diskusi („Myslim si, ze moje pravo na stesti je dulezitejsi nez pravo meho ditete na stesti. Pro svuj osobni zajem ho nevaham ochudit o otce. Vyborne, Masinko. Tomu se rika egoismus. ...“) nadhodím otázku, která má posloužit jako zpětné zrcádko a Vy na ni odpovíte zcela mimo kontext té konfrontace (Pokud mi, jak tvrdíte, nedáváte na vybranou mezi mrchou a mrchou, jsme mimo kontext.) pak je mi opravdu diskuse složitá.
Z naší dnešní diskuse neplyne nic, protože jsme unikli z původní souvislosti: kdo je větší padouch? Ten, kdo si představuje manželství jako zaopatřovací ústav, kde má veškerá práva a nulu povinností, cosi mezi Králem Slunce a domácím mazlíčkem nebo ten, kdo takovou „rodinu“ odmítne a svobodné mateřství, ba cokoliv, je pro něj přijatelnější?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.05.2009, 17:06

Já si ale myslím, že vybočením z kontextu bylo právě to vaše "zrcátko", protože otázka "kdo je větší padouch", kterou jste tím postem položila, je zavádějící a s prominutím právě i trochu manipulativní. Možná v tomto smyslu udělal chybu i Sid, nevím, nechce se mi po tom pátrat. Nepřipadá mi to celé ani zajímavé, ani důstojné, nicméně je to vaše a Sidova diskuse a klidně v ní pokračujte, pokud se vám oběma chce. Já myslím že to nikam nepovede a účastnit se toho nechci a nebudu.
Je úplně jedno, zda jste tu otázku položila mně nebo ne, dal jsem vám na ni přímou, podloženou a věcně správnou odpověď. Pokud se ve vašem zrcátku odráží něco jiného než co jste čekala, pak jste ho nastavila špatným směrem. Mně osobně ta odbočka zajímá víc než vaše původní konfliktní debata, takže jsem se ozval. Pokud vás ma tom něco dráždí, tak mě to mrzí, protože jste mi sympatická, ale je to jen váš problém.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: :-)

Autor: Sid Muž

Založeno: 13.05.2009, 21:48

Staropanenstvi je Vase volba. Jen Vase. Klidne si tak zijte. Ale neporizujte si k tomu dite. To by potrebovalo otce a ten asi neni kompatibilni s Vasimi nazory na "svobodu".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Tery Žena

Založeno: 13.05.2009, 22:37

Myslím, že staropanenství dítě v zásadě vylučuje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Sid Muž

Založeno: 13.05.2009, 22:40

To asi nebylo nutne poznamenavat. To snad kazdy vi. Ja jsem chtel zduraznit, ze staropanenstvi je volba jen zeny. Byt svobodnou matkou je vnuceni jisteho stavu i svemu diteti a s tim nesouhlasim ani nahodou...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Tery Žena

Založeno: 13.05.2009, 22:54

Mně se to taky moc nelíbí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: mašinka Žena

Založeno: 14.05.2009, 08:08

Četl jste článek RL? Souhlasíte s jeho názory? Nebo proč tolik snahy?
Postavíme-li to tak, že všechny ženy, které se otce svého dítěte v tom či onom stádiu zbavily, prchaly od člověka Lhotákova rázu, dáváme jim rozhřešení. Když už na takového narazíme, existuje jediná správná volba: čím dřív a dál, tím líp. Já v takové rodině vyrůstala. Ráno co ráno mě budil strach, tak jako budí hlad nebo zima.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.05.2009, 09:44

To je mi líto. Já naštěstí mám kliku na vztahy v rodině. Tedy rodičovské, se sourozencem mi to trochu jiskří :-) Naši se mají rádi, až neobvykle, řekla bych. Kdybych s někým jednou tvořila takové manželství, byla bych vážně šťastná. Dokonce, a z toho by asi místní dostali osypky, můj táta mámu vždycky podporoval v kariéře :-) říkal, to zkus, máš na to, když nechtěla usilovat o lepší místo. Navzájem jsou na sebe a na své úspěchy pyšní.

Ženu z manželství popisovaného panem Lhotákem si představuju jako vyhublou paní s vytřeštěnýma očima nosící šedé oblečení mluvící tichým hlasem, která sebou škubne pokaždé, když se ozve hlasitější zvuk. Takhle totiž vypadala maminka jedné kamarádky ze základky. Kamarádčin otec byl hřmotný pán s mrožím knírem, který hodně křičel. I na učitele. Vždycky muselo být "po jeho." Kamarádku velmi hlídal, nedovoloval jí mít kamarádky, které neschválil (já mu nevadila), natož kluky. Efekt to mělo ten, že přišla o panenství jako, pokud vím, první ve třídě. Otci na truc. Holt jsou věci, které neuhlídáte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: :-)

Autor: Kamil Muž

Založeno: 30.08.2012, 19:15

Nevim proč by měl být hlava rodiny terorista.Já ženě vládnu,neřvu na ni a ona se mi dobrovolně podřizuje.Muž rozšířující duchovní obzor ženy,nemusí být proboha gauner..Taky nedáváte na vybranou mezi lotrem a lotrem..

Odpovědět na příspěvek

 

v clanku

Autor: Monte Muž

Založeno: 13.05.2009, 18:39

Odpovědí: 0

nie su uvedene ziadne nove skutocnosti, ale v kazdom pripade s nimi vzhladom ku kazdodennej realite suhlasim.

Odpovědět na příspěvek

 

hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 13.05.2009, 20:26

Odpovědí: 40

"Pro smysl života a naplnění ženy v rodině je zcela lhostejné, zda je úspěšnou lékařkou, manažerkou, zdanou zahradnicí či ošetřovatelkou prasat. Je lhostejné, zda pracuje mimo rodinu za účelem společného výdělku, či pečuje o domácí hospodářství. Její role v rodině se tím nikterak nemění."

No vida a já bych řekla, že se mění zcela zásadně. Že dříve byla v podřízeném postavení právě proto, že její muž byl jediným živitelem a veškeré domácí práce vykonávala z téhož důvodu, páč co by jinak celý den dělala...
Dělat totéž, když oba pracují a vydělávají mi přijde na hlavu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: Sid Muž

Založeno: 13.05.2009, 21:02

Dve otazky:
1) Jak jste prisla na "podrizene" postaveni? Jenom kvuli penezum? Ja bych to asi pochopil, ale nektere dobre vydelavajici zeny pisi, ze muz nemusi byt v podrizenem postaveni jen proto, ze ony vydelavaji vetsi penize. Tak nevim...
2) Nemyslim si, ze nejlepsim zpusobem souziti je odmitnout neco a nutit druheho aby to delal. Pokud to dela dobrovolne, neni problem., ale me se zda, ze byste chtela nakazat muzum - podivejte, ja take chodim do prace, tak budete delat to, to a to. A to asi nepovede prilis k domacimu stesti. Nebo myslite, ze ano?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 13.05.2009, 22:51

Myslím, že k domácímu štěstí vede obvykle to, že se lidé na něčem dohodnou. Vždycky, když se jeden cítí do něčeho tlačený, dřív nebo později se to negativně projeví.

Pokud jeden vydělává o trochu víc než druhý, myslím, že ho to do podřízeného postavení netlačí. Dokonce je to i normální. Ale pokud je to v řádech desetitisíc, řekla bych, že pak už je dost těžké se vyhnout pocitům "živitele" a živeného". No a rozdíl nic a COKOLIV, TEN JE PODLE MĚ jasný. Dokonce si myslím, že pokud jeden vydělává nic a druhý málo, je ten rozdíl v pozicích markantnější než nic a hodně. Ten, co vydělává (málo) si dobře rozmyslí, za co se budou utrácet peníze a velká většina výdajů navrhovaných tím, co nevydělává nic, mu bude připadat zbytečná. Což mu dá pocítit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: hmm

Autor: jjj Muž

Založeno: 14.05.2009, 06:32

Když ten kdo vydělává bude žena, a ten kdo nemá příjem bude muž tak máte pravdu.

V opačném případě to neplatí ani náhodou. Vědecky prokázáno je, že o většině útrat domácností rozhodují ženy, přestože vydělávají v průměru méně!

Takže při argumentaci pozor na feminaci-ideologii!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.05.2009, 20:13

Vy a priori jedné skupině připisujete negativní vlastnosti, zatímco u druhé je vylužujete. To mi přijde "nazi"...

p.
s. Ve většině domácností střední vrstvy v Argentině rozhoduje o denních nákupech žena - najatá hospodyně...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 20.05.2009, 09:00

Jo a u Eskymáků zas tučňáci....

Jinak to že o většině výdajů rodin zpravidla rozhodují ženy je tak dobře vyzkoumáno, aby reklamky věděly kam cílit reklamu na jaký typ zboží.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 20.05.2009, 10:49

Tučňáci nenakupují, myslím, že na to nejsou dost chytří. Loví ryby, snáší vajíčka a stají ve velkých skupinách na ledovci.

Tou hospodyní jsem chtěla říct, že pokud někdo rozhoduje o tom, jaký druh prášku do myčky se koupí, neznamená to, že disponuje nějakou rozhodovací mocí, protože o tomhle na spoustě míst rozhoduje placená síla.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: hmm

Autor: Adys Žena

Založeno: 20.05.2009, 11:06

Jojo, přesně tak... ono je spíš při argumentaci dávat pozor na to, jestli náhodou argumenty, které používám, nejsou snadno vyvratitelné základní logikou. Že? Ale tomu já vlastně nerozumím... protože žena a logika - no to zkrátka nejde dohromady :-D

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: lubob Muž

Založeno: 20.05.2009, 11:18

QED :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 20.05.2009, 20:46

Tou hospodyní jsem chtěla říct, že pokud někdo rozhoduje o tom, jaký druh prášku do myčky se koupí, neznamená to, že disponuje nějakou rozhodovací mocí, protože o tomhle na spoustě míst rozhoduje placená síla.

Jako u Vás doma? Opravdu silný argument. :D Já jsem se setkal s pouze s asi tak 5-ti lidmi zde v ČR, kteří mají takovou placenou sílu. Jinak kolem sousedi široko-daleko nic. A i kdyby těch domácností bylo v ČR 500 ks. Nemyslím, že by byly tak významnou tržním segmentem jako masa těch, co si tyto věci zajišťují svépomocí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 20.05.2009, 22:00

U nás doma? Kéž by.
Čistě ze zvědavosti: vy opravdu nerozumíte tomu, co vyplývá z toho, že když někde někdo rozhoduje o tom, jaký druh prášku se koupí, neznamená to, že má nějakou zásadní rozhodovací pravomoc, že?

Nebo vy si myslíte, že v těch domácnostech, kde mají hospodyni, má hlavní slovo ona? Protože rozhoduje o běžných nákupech?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 23.05.2009, 00:46

Pokud jsem výrobcem prášku do myšky, tak mne v těchto domácnostech zajímá hospodyně.... a zbytek viz. níže tuším.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 24.05.2009, 21:19

Sice ti nijak nesouvisí s tématem, ale mě taky, to je jasné.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 20.05.2009, 21:40

Jo a Eskymáky s tučňáky jsem Vám tam dal, abych Vás něžně upozornil, že střední vrstva v Itálii je k naším poměrům tak blízká jako ti Eskymáci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 20.05.2009, 22:04

Jak je to v Itálii nevím, já byla v Argentině :-) Ale myslím, že je to vcelku jedno.
Podle mne prostě většinou rozhoduje ten, kdo nosí peníze. Přijde mi to i logické. A pokud deleguje část té rozhodovací pravomoci, která mu přijde podružná (domácnost) na někoho jiného (manželka, manžel, registrovaný partner, hospodyně), neznamená to, že by se jí vzdával. Páč má zaručeně poslední slovo, a to i v případě toho prášku. Navíc ten, kdo nakupuje sice rozhoduje, co se koupí, ale ten kdo mu dává peníze rozhoduje o tom, za kolik se bude nakupovat.
Musíte si taky přečíst, na co reagujete. Zajímalo by mě totiž, z kterou částí přesně nesouhlasíte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 21.05.2009, 19:02

Itálie či Argentýna.... pořád to nejspíše nebudou zdejší poměry. Nebo ano?

Možná Vám přijde logické že rozhoduje ten, kdo přinese peníze, ale není tomu tak. Občas možná ano, třeba když je to žena či nějaký hodně dominantní muž s submisivní partnerkou. Pokud je to standardní dvojice, tak muž je obvykle ten, kdo více přináší peněz, ale (zejména protože chce mít doma klid) rozhodování o tom co se koupí do bytu (zejména viditelné designové části) ale i o tom co se bude používat v té spotřební oblasti.

Má praxe mi to potvrzuje. Ne jednou se mi stalo, že jsem se se zákazníkem (úspěšný podnikatel) domluvil na nějakém řešení v nějakém provedení a pak mi bylo řečeno, že manželka (v domácnosti) si vybrala něco designově jiného, ale násobně dražšího (funkčně shodného). Přitom zákazník při jednání nevybral to nejlevnější. Tedy nakupoval sice muž, ale to co si vybrala žena.

A reagoval jsem na:
jjj:
Vědecky prokázáno je, že o většině útrat domácností rozhodují ženy, přestože vydělávají v průměru méně!
Tery:
p.
s. Ve většině domácností střední vrstvy v Argentině rozhoduje o denních nákupech žena - najatá hospodyně...
JirkaF:
Jo a u Eskymáků zas tučňáci....
Jinak to že o většině výdajů rodin zpravidla rozhodují ženy je tak dobře vyzkoumáno, aby reklamky věděly kam cílit reklamu na jaký typ zboží.
Tery:
Tou hospodyní jsem chtěla říct, že pokud někdo rozhoduje o tom, jaký druh prášku do myčky se koupí, neznamená to, že disponuje nějakou rozhodovací mocí,...
- Jsem-li výrobce čehokoliv do domácnosti, třeba prášku do myčky jak píšete, tak chci aby se kupovaly mé výrobky. Aby se kupovaly, tak musím zacílit reklamu na ty co nakupují či rozhodují co se koupí a to jsou většinou ženy. A finanční možnosti či limit je vždy jedno z důležitých kritérií.
Muži totiž většinou nosí víc(někdy všechno), ale muži tak či onak velmi často vládne žena. Myslíte že různé lidové moudra o stojkách po výplatě a pod. vznikla bez reálných životních situací? Ženy mají pestrý repertoár postupů k tomu aby bylo po jejich. Od slziček, otrávených ksichtů, odpírání sexu, ....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 21.05.2009, 23:30

Tak ještě jinak. Řekněme, že jste šéf a máte určitý rozpočet na kancelář. O nákupech sešívaček, tužek, papírů do tiskárny rozhoduje ona. Je vám jedno, jaký druh čeho kupuje, hlavně když tiskárna tiskne a sešívačka sešívá. Stává se tím šéfem? Nikoliv. Ale ano, pokud jste špatný šéf nebo bačkora, může s vámi vaše sekretářka zametat. Ale pokud si bouchnete do stolu, můžete jí třeba zkrouhnout ten rozpočet.

A teď si představte, že jste v kanclu s kolegou. Nemáte žádnou sekretářku, takže se nějak musíte o úkoly podělit. Oba máte nárok na určité refundace, takže se společně domlouváte, co se do kanclu koupí. Pokud se dostanete do sporu, nemůžete kolegovi nic zkrouhávat. Prostě se musíte nějak dohodnout.

V tom vidím ten rozdíl.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 23.05.2009, 00:54

Nerozumím proč od tématu o kterém spolu diskutujeme, tedy kdo rozhoduje o utrácení peněz v domácnosti utečete někam jinam.

Jsem si myslel, že tak dokonalá bytost, jak se prezentujete umí uznat, že se hold zmýlila...

Váš kancelářský příklad je prostě mimo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 23.05.2009, 11:30

Naopak, vždyť je to úplně přesné. Prostě kdo nevydělává, je v moci toho, kdo vydělává. Ten příklad jsem sem dala, abyste pochopil, proč jsem mluvila o té hospodyni.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 23.05.2009, 16:12

Tak naposled krátce:

Ten kdo vydělává je-li v moci toho kdo nevydělává, tak rozhoduje ten kdo nevydělává. A většinou je ten kdo vydělává muž a ten kdo nevydělává, ale rozhoduje je žena.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 24.05.2009, 12:27

"Ten kdo vydělává je-li v moci toho kdo nevydělává, tak rozhoduje ten kdo nevydělává. A většinou je ten kdo vydělává muž a ten kdo nevydělává, ale rozhoduje je žena." Což úplně přesně odpovídá mému příkladu: Řekněme, že jste šéf a máte určitý rozpočet na kancelář. O nákupech sešívaček, tužek, papírů do tiskárny rozhoduje ona. Je vám jedno, jaký druh čeho kupuje, hlavně když tiskárna tiskne a sešívačka sešívá. Stává se tím šéfem? Nikoliv. Ale ano, pokud jste špatný šéf nebo bačkora, může s vámi vaše sekretářka zametat. Ale pokud si bouchnete do stolu, můžete jí třeba zkrouhnout ten rozpočet.

A protože já nechci ovládat, ani být ovládána, páč obojí je na pytel, tak bych do takového vztahu nešla. Vyhovuje mi, když mají oba vlastní příjmy a jistou samostatnost.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 24.05.2009, 19:38

Terynko, Terynko... Já sice šéfem (2-5 lidí) byl. Teď ovšem zase mám šéfů.... kam se v práci podívám, tam je (skoro) šéf. :) Ale sekretářku jsem neměl, takže nevím jak to chodí. Váš příklad má jednu chybku. Ovšem zásadní. Je zploštělý jen na jeden aspekt (peníze), ovšem většinou jsou vztahy drobet komplexnější. A vlastně i ve vztazích "nedomácích" to není tak zploštělé. Jeden má třeba větší slovo u šéfa než druhý, ...
Ovšem stejně byla řeč o partnerských a tedy "domácích" vztazích.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 24.05.2009, 21:18

Víte, pokud jste tu metaforu nepochopil doteď a já vím ji doteď nedokázala vysvětlit, asi už se to nepovede.

Mně prostě takový typ vztahu nevyhovuje, proto ho nevyhledávám.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 25.05.2009, 08:34

Odpusťe, jsem jen muž a to ještě ne z těch nejbystřejších, takže mi hold některé metafory ne a nedojdou.

To je naprosto v pořádku. Já Vás do ničeho nenutím. Dělejte jak je libo. To by tak hrálo, aby jste mě činila zodpovědným za vlastní problémy.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 25.05.2009, 17:22

Já takové to ukřivděné "jsem jen ... (prostý pobíječ much:-)" nemám ráda. Většinou nevím, jestli ten, kdo to říká, má problém s nějakým svým rysem, nebo jestli si naopak myslí, že ten rys ostatní nedoceňují, tak na něj chce upozornit...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 25.05.2009, 19:34

Jsem ohalen. Ťape, Madlo braňte mě! Madla je jediný rys o kterém vím. Aspoň mé dítě říkalo, že je Madla rys.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 25.05.2009, 19:39

Madla a Ťap jsou rysové z nějakého Večerníčku. Pamatuju si to proto, že v jednom díle rozčílili myslivce natolik, že napsali Radě, ale neuspěli... Asi měli nedostatečně ostře koncipovanou stížnost...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 25.05.2009, 22:15

Právě to běží.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 25.05.2009, 23:12

A je v tom nějaká feminacistická ideologie?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 25.05.2009, 23:33

A jaká je správná odpověď? Poraďte. Já psal o Vašich rysech co jste je zmiňovala. Jestli tam máte nějakou ideologii, tak mi musíte napovědět, já zatím netuším.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 26.05.2009, 00:49

Ale já nemám rysy. Kde bych je chovala? Vždyť žiju ve městě.
Nicméně dva moji kamarádi jsou členy tzv. rysích hlídek. V zimě jezdí na běžkách tam, co žijí rysové, aby odradili pytláky.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 26.05.2009, 12:43

To já nevím, Vy jste psala o rysech. Mě se spíše líbí tygři, ale kupodivu je taky doma nechovám. Tak to jste asi psala o těch kamarádech a jejich rysech. Tuhle jsem něco rýsoval, ručně myslím, ale nechal jsem toho, Autocad je fakt lepší. K inkoustu a IZZ bych se už nerad vrátil.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 26.05.2009, 12:48

Rysí hlídky existují. Fakt. Hele: http://www.selmy.cz/hlidk
y/rysi/co-delaji/

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 26.05.2009, 12:53

Já Vám věřím. Matně se pamatuji i na nějaký pořad, kde o nich bylo povídání. Jak pomáhaj podle stop a ještě asi nějakých dalších věcí odhadovat množství těchto vzácných a chráněných šelem v přírodě.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 26.05.2009, 15:57

hLavně jde o to, že o jejich přítomnosti vědí pytláci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Denisa Žena

Založeno: 25.05.2009, 22:42

Nějak pořád zcela nerozumím, o co vám jde. myslím, že Tery uvedla zcela akceptovatelný a srozumitelný příklad.
Vy to nechápete, nebo ani možná nemůžete chápat. Nemůžete proto, že pro vás je vztah muž - žena jedině polarizovaný. Nejste patrně (soudě dle věcí, které jste už na sebe prozradil) schopen s ženou žít ve vyrovnaném vztahu. Nejste schopen pochopit možnost kamarádství mezi partnery. Partnerství je pro vás pouze otázkou nadřízenost vs podřízenost. Chtěl byste být "patriarcha". Jenže na to nemáte a tak sklouzáváte do jeho protipólu (s vlastním dítětem si hrajete jen když to žena nevidí, ona vás trestá mlčením, máte raději kamarády, ani nevíte, proč jste ženatý atd.). Rád nasazujete ženám paušálně psí hlavu. Pokud se vám nelíbí např. to, že vaše žena rozhoduje o výdajích vaší rodiny, tak s tím něco dělejte. A nekňučte tady. A spolu s vámi další "patriarchové". Slabí v duchu a povaze, rádi byste měli sílu zakotvenou alespoň v zákonech.
Asi ne náhodou se tady pravidelně, ku pobavení širokého pléna, takhle plačtivě vylévá pouze pár jedinců. Díkybohu je zatím stále většina chlapů normálních a jsou hodni označení muž. Ti sem ale bohužel příliš nechodí. Ostatně co by tady dělali.
Každopádně - Jirko, vzmužte se konečně:-))!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: hmm

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 25.05.2009, 23:29

Sladká vševědoucí Deniska. Ještě že jste tady. Jinak bych byl ztracen a vůbec bych se v sobě a ve světě kolem nevyznal. Na štěstí však jste a nyní jsem už (nejméně po druhé) prozřel.

Velmi Vám ze srdce děkuji. Tuším že jste mi již svá moudra, diagnózy a další sdělila již dříve. Takže děkuji ještě jednou za vložení Vašich aktuálních závěrů.

Buďte tak laskavá a projektujte se na někoho jiného, jste nudná a fakt nebavíte.
Přeji klid Vaší utrápené dušičce a pa, pa.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: hmm

Autor: Denisa Žena

Založeno: 27.05.2009, 20:45

No vidíte. To jsem ani nevěděla, že mám utrápenou dušičku (tedy nějak víc, než každý druhý v tomto slzavém údolí). Ještěže jste mi to řekl. Vida, jak se hezky doplňujeme. Ale skoro bych řekla, že jaksi „Denisujete“.
Každopádně jste mi sám dal zbraň do ruky. Já jen shrnula ta fakta, která jste o sobě sdělil na těchto stránkách. Ono se to fakt nedá přehlédnout. Hrajete si na drsňáka, ale ve skutečnosti jste cíťa (v zásadě nic proti, naopak), který se (m.j.) bojí své manželky a navíc k tomu dal „informovaný souhlas“. To opravdu nejsou žádná moudra a diagnózy. Prosté shrnutí faktů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Tery Žena

Založeno: 26.05.2009, 01:00

Jj, ta polarita je, myslím, obecně místní problém. "Když nevedu, jsem podřízený." Nic mezi tím.
Myslím, že jsme si s Jirkou dostatečně vyříkali, že jsem mu svůj názor už jsem objasnila všemi možnými způsoby a opakovat se je zbytečné :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: lubob Muž

Založeno: 28.05.2009, 04:15

deniso, deniso...

mimochodem, mate velky zadek?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: hmm

Autor: Denisa Žena

Založeno: 04.06.2009, 20:44

Lubobe, děkuji za optání. Ani velký, ani malý. A díkybohu odpovídající ostatním proporcím.

Odpovědět na příspěvek

 

Článek

Autor: Candide Muž

Založeno: 16.05.2009, 21:31

Odpovědí: 0

Článek celkem nic moc.

Odpovědět na příspěvek

 

No ne...

Autor: Adys Žena

Založeno: 20.05.2009, 00:18

Odpovědí: 0

... to musím říct bratrovi. Ten si dokáže najít tisíce výmluv, proč doma nic nedělá, proč je blbý zrovna DNESKA uklízet atd.

Ale aby si kvůli tomu vymyslel celej článek, to snad ne... to už by radši uklidil a měl pokoj :-D

(PS: Abych nebyla nařčena z feminacismu - nenaznačuju tady, že můj bratr je typický představitel mužského rodu, a proto nic nedělá - a je můj nepřítel, protože to musím dělat já. Ne, můj bratr je puberťák :-D )

Odpovědět na příspěvek

 

žena je šťastná jen jako děvka?

Autor: SSa Žena

Založeno: 17.07.2009, 18:23

Odpovědí: 1

Moje babička i moje matka zastávaly tradiční role a jejich mužové byli typičtími představiteli svých rolí. Moje matka ani moje babička nebyly dle mého soudu šťastné.Kde se tedy stala chyba? Teorie o tom, že všichni budou šťastní, když budou zastávat role stovkami let protřelé, je asi mylná.

Všem lidem nevyhovuje tradiční rozdělení rolí. Článek mi příjde dost "fašizující", jako bych slyšela Hitlera, který všem diktuje, co mají dělat. A běda jak vybočí někdo z řady, automaticky je to nepřítel, který kazí ostatní.

Názor, že jedině muž může řádně vést rodinu a že žena je vhodná jen jako kurva, kuchařka, sluška a vychovatelka dětí a že jen tak bude schopna naplnit svůj život, je hloupý a je pouhým společenským přežitým předsudkem. Dnes existuje mezi lidmi mnoho rodinných modelů, takže každý si může vybrat z toho, co mu vyhovuje. Chcete-li žít s ženou, která bude zastávat tradiční roli (bude se starat o domácnost a děti a nebude chodit do zaměstnání)a které to bude vyhovovat, najděte si takovou. Je jich tady ještě mnoho.

Nedávno jsem četla zajímavou knihu s názvem Decivilizace od Mirka Vodrážky, předního českého feministy. Velice zajímavě popisoval společenský stav věcí. Řeknu to svými slovy. Společnost sama o sobě se vyvýjela pod mužskou vedoucí záštitou řadu století a proto i dnešní společnost uznává mužmi vybudovaný hodnotový systém. Váží si snad společnost více managera nebo upracovanou matku v domácnosti? Není to náhodou o tom, že ženy chtějí také společenské uznání a že jediná cesta jak toho dosáhnout je být právě oním managerem namísto upracované bezprávné matky, roditelky, služky, kuchařžky, kurvy a v dnešní době ještě spoluživitelky rodiny? Víte, problém radikálních feministek je v tom, že vnímají rovnoprávnost tak, že musí být stejné jako muži a dělat věci jako muži, chápat věci jako muži. Nicméně na světě existují i ženy, které myslí a chovají se jako muži, ale ony to takto doopravdy cítí již odmalička. Každý člověk má v sobě kus vlastností, které jsou přisuzovány spíše druhému pohlaví. A ani příroda nefunguje tak, že je vše nalajnováno podle pravítka. Je přirozené, že i v přírodě existuje řada odchylek a výjimek od základního pravidla.

Ale vraťme se zpět k té rovnoprávnosti. Myslím si, že mezi mužem a ženou momentálně existuje rovno-právnost. Ženám i mužům jsou formálně přiznaná +- stejná práva. Problém spočívá v rovno-cennosti. Vážili si vždycky lidé stejným dílem ženu a muže? Toť otázka. Osobně si myslím, že muž a žena spolu jen udržují jistý a pouhý poměr, protože je to pro oba do jisté míry výhodné. Samozřejmě, že to ani jedna strana nepřizná, ale je to mu tak. Vždyť jak by to bylo, kdyby na sobě muž a žena nebyli existenčně, finančně a z hlediska uspokojování svých potřeb, závislý? Ať chceme nebo ne, každý z nás dojde jednou k tomu, že toho druhého potřebujeme. Otázkou už zůstává, jak si to ve vztahu uspořádámě tak, abychom byli spokojení. Na světě jsou různí lidé a každý si může vybrat partnera, který mu vyhovuje. Každý z nás je do určité míry zodpovědný za to, jakého partnera jsme si vybrali.

Zatim zdar

Odpovědět na příspěvek

 

Re: žena je šťastná jen jako děvka?

Autor: zaz Muž

Založeno: 17.07.2009, 21:08

Dvě připomínky:
- věcná: momentálně existuje již silná diskriminace mužů, o žádné jejich rovnoprávnosti s ženami nemůže být ani řeč (podrobnosti byly mnohokrát uvedeny na těchto stránkách)
- formální: pozor na pravopis (zejména na psaní "i" a "y")

Odpovědět na příspěvek

 

Svatá rodina

Autor: tlapka Žena

Založeno: 09.09.2009, 18:16

Odpovědí: 0

Článek je velice schematický až dogmatický. Nelze s ním polemizovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Co v článku chybí

Autor: Ari Žena

Založeno: 25.10.2009, 17:52

Odpovědí: 0

Ještě mi v tom článku chybí útržky z bible, zejména z Pavla ke Korintským:
Ženy nechť ve shromáždění mlčí. Nedovoluje se jim, aby smluvily; ať jsou podřízené, jak praví i Zákon. Chtějí–li se něco naučit, ať se ptají doma svých mužů. Je totiž neslušné, aby žena mluvila ve shromáždění.
Takový blábol jsem už totiž hodně dlouho nečetla.

Odpovědět na příspěvek

 

Názor

Autor: Mia Žena

Založeno: 18.12.2009, 14:07

Odpovědí: 0

Autor článku bol zrejme v minulosti ženou, keď tak ,,presne" vie, čo ženám ,,velí ich srdce, cit a vnútorný hlas prírody". A ja budem zrejme len - v súlade s presvedčením Tertuliána či T. Akvinského - ,,nevydarený muž", keďže mne moje srdce velí čosi iné, než tu popisuje autor.

Moje srdce mi velí, že šťastná budem len vtedy, keď nájdem rovnováhu medzi rodinným a pracovným životom, keď budem oceňovaná a rešpektovaná nielen ako manželka a matka, ale aj ako odborníčka v pracovnej oblasti, ktorá ma baví, napĺňa a uspokojuje.

Partnerský vzťah u mňa rozhodne nie je vzťahom, v ktorom žena je podriadená a muž je vodca. Takto to fungovalo v minulých dobách - prečo asi to mužom vyhovovalo, kým ženy sa búrili? Partnerský (resp. manželský) vzťah je vzťahom dvoch rovnocenných ľudských bytostí - pozor, nehovorím, že rovnakých! - ľudí, ktorí si vážia jeden druhého navzájom.

Áno, v minulosti muž vytváral obraz rodiny, ako sa javila navonok. Ale bolo to nie preto, lebo mal k tomu dispozície a kvality, ale jednoducho preto, lebo žena bola z akéhokoľvek verejného života vylúčená. A vytvárať obraz rodiny od sporáka je veru riadne ťažké...

Článok je napísaný tendenčne a som nesmierne šťastná, že sa s ním nestotožňuje ani môj manžel. A že som si - napriek tomu, že zdieľam celkom iné názory, než autor - dokázala bez väčších problémov nájsť k sebe muža, ktorým som ,,skutočne a verne milovaná" a ktorého môžem obdivovať nie preto, že je muž, ale napríklad aj preto, že rovnaký priestor, aký mu poskytujem k tomu, aby si bol vedomý lásky a zodpovednosti, poskytuje aj on mne.

Odpovědět na příspěvek

 

Můj hlas srdce

Autor: Ira Žena

Založeno: 19.04.2010, 17:23

Odpovědí: 5

"Ženy, začněte o sobě přemýšlet...ale podle toho, co vám velí vaše srdce, cit a vnitřní hlas přírody." Můj hlas mi říká, že nemůžu být dole ani nahoře, že pokud má náš vzájemný vztah fungovat, musíme jít ruku v ruce. Jen lidé, kteří se dovedou NAVZÁJEM respektovat, mohou být spolu šťastní.

Znáte to přísloví: "Nekráčej přede mnou, možná tě nedovedu následovat. Nekráčej za mnou, možná tě nedovedu vést. Kráčej vedle mě a buď můj přítel!"

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Můj hlas srdce

Autor: Tery Žena

Založeno: 19.04.2010, 17:41

To je hezký...
Že bychom si to dali na oznámení místo " toho vod Huga: jdi s tím, koho máš rád?" :-)
ne, fakt hezký :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Můj hlas srdce

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 20.04.2010, 14:29

A už jsi to zkusila? Nebo i nadále jdeš s každým?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Můj hlas srdce

Autor: Tery Žena

Založeno: 20.04.2010, 14:35

Já moc na akupunkturu nejsem, věřím západní medicíně...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Můj hlas srdce

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 20.04.2010, 14:37

Jo aha, takže naostro, bez čepičky. Slečna je milovnice adrenalinových sportů, nicht wahr?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Můj hlas srdce

Autor: Tery Žena

Založeno: 20.04.2010, 14:41

Protože když něco zanedbáte, těžko to pak mohou skuteční doktoři dohánět.
Víte třeba, že kožní melanom je téměř na 100% vyléčitelný, ale musíte přijít včas...

Odpovědět na příspěvek

 

K mužům...

Autor: Žena

Založeno: 08.07.2010, 20:15

Odpovědí: 1

No jo, chlapi si nechtěj přiznad že jsou veskutečnosti jen trubci!

Pokud muž a žena žijí společně, povinosti si rozdělují, ne? Pracují třeba oba, nebo jeden, podle možností, nehádejte se tu kdo vydělává nebo ne a jaké má k tomu důvody... O práci doma se dělí na půl...
Jako že já mám o někoho jen tak starat a dávat mu nad sebou moc? Proč? Tomu vy říkáte přirozenost? Mě to teda přirozené nepřipadá. Žena je metka a muž otec, takže se o deti taky starají stejnou měrou oba ne? Nebo ty děti nejsou vaše že, se o ně nechcete starat a necháváte to na ženě?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: K mužům...

Autor: lubob Muž

Založeno: 12.07.2010, 15:21

tak trubci nebo stejnou merou?

jinak, to vase schema nema chybu : "budes se podilet stejnou merou na praci doma & za odmenu ti pomuzu od (minimalne) poloviny tveho vydelku mimo domov". to je dokonaly predsvatebni tahak, na to kazdy zabere. jen to musi vedet hodne dopredu :-)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Prelozeno do jineho pohledu: Myslim si, ze moje pravo na stesti je dulezitejsi nez pravo meho ditete na stesti. Pro svuj osobni zajem ho nevaham ochudit o otce.
Vyborne, Masinko. Tomu se rika egoismus. Jen tak dal.


Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.