Zprávy


31. ledna 2017

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

Rozvod zvládají muži hůře než ženy, i když si lidé myslí pravý opak

Mnozí si myslí, že ženy trpí rozvodem mnohem víc než muži, ale vědci jsou jiného názoru. Podle nich muži snášejí rozvod emocionálně, finančně i fyzicky hůře než ženy. Rok po rozvodu se stravují hůře, mají horší zdravotní stav, cítí se osaměleji a mají větší problémy s financemi.

Zatímco rok po rozvodu se cítí psychicky špatně 35 procent žen, mezi muži je to 48 procent. Ženy se dokážou lépe pohnout dál. Muže především trápí finanční ztráty, které pro ně rozvod znamená. Většinou jsou to oni, kdo se musejí stěhovat ze starého domova a zařizovat si nový, což je stojí peníze. Zároveň musí podporovat svou starou rodinu a platit především na děti. A nová partnerka je také něco stojí.

„Ženy se podle všeho dokážou s rozvodem lépe vyrovnat emocionálně. Mají širší síť přátel, snadno se ze všeho přátelům vypovídají, většinou pro ně rozvod znamená začátek nových příležitostí. Muži na druhou stranu mají problémy s vyjadřováním svých pocitů a jsou často mnohem zahořklejší kvůli rozvodu,“ tvrdí doktor Adam Witkover, právník z londýnské společnosti Bross Bennett Solicitors, která průzkum provedla.


Další studie:

Muži snášejí rozvod či rozchod hůře než ženy

Muži podle nejnovější kanadské studie snášejí rozvod či rozchod až šestkrát hůře než ženy. Několikanásobně víc jich po odloučení od dlouhodobého partnera přijde k lékaři s vážnými depresemi.

„Zdá se, že muži zvládají odloučení hůře,“ píše se ve zprávě připravované kanadskou vládou.

S rozpadem manželství a vztahu přicházejí další změny v životě, většinou se dostavují finanční potíže a zhorší se sociální postavení jedinců. Na muže často působí ztráta nároku na péči o děti a narušení vztahu s potomky.

Proč však muži trpí častěji než ženy, není jasné. Kanadská zpráva totiž přináší jen statistické výsledky bez dalšího vysvětlení tohoto fenoménu.


Přečtení článku: 50276x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?
27.03.2017, 11:44   V Česku je značný nedostatek mužů-učitelů, navíc stárnou
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

...

Autor: Mp Muž

Založeno: 31.01.2017, 20:29

Odpovědí: 0

Určitě jak kdo. Možná někteří muži snášejí rozvod hůře, ale hlavně jsou na tom muži hůře po rozvodu. Jak se píše v článku, pro muže to znamená finanční ztráty, většinou ztratí nárok na péči o děti. 80% žádostí o rozvod podávají ženy, tak ví, co dělají.

Odpovědět na příspěvek

 

Je to fakt.

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 28.02.2017, 08:18

Odpovědí: 0

Pokud je to většinový rozvod, kdy to spustí žena, tak si myslím, že je to tak.
Určitě hraje roli to, že ženy mají obvykle náskok. Jak emoční, tak také v ostatních věcech. Když žena podá návrh na rozvod, tak má vše již promyšlené (jak se zbaví manžela, jak příjde k majetku a dětem) a emočně pořešené. Pro muže to bývá obvykle blesk z čistého či trochu pošmourného nebe.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Odpověď na příspěvek:

Pokud je to většinový rozvod, kdy to spustí žena, tak si myslím, že je to tak.
Určitě hraje roli to, že ženy mají obvykle náskok. Jak emoční, tak také v ostatních věcech. Když žena podá návrh na rozvod, tak má vše již promyšlené (jak se zbaví manžela, jak příjde k majetku a dětem) a emočně pořešené. Pro muže to bývá obvykle blesk z čistého či trochu pošmourného nebe.


Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.