Zprávy


14. března 2008

Domácí násilí

Redaktor: RF

Aktualita

Domácí násilí

Úvod (část I.)

Cílem tohoto článku je pokusit se objasnit původ a příčiny domácího násilí, jaká je jeho evoluční úloha a zda je v populaci užitečné či škodlivé.

Pokusím se zhodnotit též dopady nového zákona „o domácím násilí“ (zákon, kterým se mění některé zákony v oblasti ochrany před domácím násilím) na lidskou populaci a pokusím se odpovědět na otázku, zda je možné zákonem změnit lidské chování. Srovnáme úspěšné strategie mužů a žen, přičemž evolučním kritériem úspěchu bude počet vlastních dětí a ekonomická a sociální úspěšnost jednotlivce či rodiny.

Definice domácího násilí není jednoznačná (Je to vyhrožování? Jedna facka? Dvě facky?? Facka a kopanec?); zjednodušil jsem to tedy na jakoukoli fyzickou agresi. Agrese může být i psychická a obvykle přejde ve fyzickou. I když mi několik kolegů s univerzitním vzděláním tvrdilo, že dát občas jednu facku manželce nelze považovat za domácí násilí …

Budeme dělit násilí :
- muže vůči ženě,
- muže vůči dětem,
- ženy vůči muži,
- ženy vůči dětem.

Fitness: je souhrn všeho, co ženy na mužích preferují, např. vzhled, výška, zdraví, věk, IQ, společenské postavení, odvaha, charakter, movitost, schopnost komunikace … a konečně i agresivita. Muži s vysokým fitness jsou nejvíce žádaní. Každá žena má své preference a některé věci na mužích hodnotí kladně více žen a některé méně. Např. muž, který dobře tančí, se dostane k pohlavnímu styku snáze a rychleji než netančící muž stejného vzhledu, ačkoli má vysoké IQ. Někdy se zdá, že být členem Mensa klubu (IQ nad 130) je pro obě pohlaví životním handicapem.
Abychom mohli hodnotit mužskou agresivitu, jež může přerůst do domácího násilí, budeme tedy porovnávat muže agresivního s tzv. „hodným“. Předpokládejme, že jsou si oba jinak podobní, např. věkem, inteligenci apod., aby se předešlo námitkám typu : „Byla bych si vybrala toho inteligentnějšího, resp. hezčího …“

Motiv násilí (agrese) : V přírodě v zásadě platí, že četnost výskytu nějakého jevu, např. domácího násilí, je úměrná jeho užitečnosti pro jedince či skupinu. Sklon k agresi může člověk získat jak geneticky, např. proto, že si jeho maminka vybrala agresivního tatínka, tak i sociálním chováním svého okolí, například pozorováním svého tatínka či jiného úspěšného mužského vzoru. Sociální chování má stejně důležitý vliv jako genetická výbava. Je třeba si uvědomit, že agresivní jedinec se tak nechová proto, aby byl „zlý“, ale proto, aby byl úspěšný, a reaguje tak, jak je geneticky naprogramován. Agresivita se prostě musí jedinci či skupině vyplácet, má-li se v evoluci udržet. Když bude pro populaci nevýhodná, vymizí a všichni budeme „hodní“. Jelikož se tak dosud nestalo, musíme se s domácím násilím smířit, a pokud ne, lze ženám jen doporučit, aby se s agresivními muži nerozmnožovaly. Násilí opakovaně, a to podtrhuji, během evoluce prokázalo svou prospěšnost a užitečnost, a tak se ho jeho nositelé nevzdají a nelze je převychovat. Během násilí je muž coby samec přesvědčen, že koná správně.

- Motto –

V poslední Bondovce říká přítelkyně místního gangstera, zrovna souložící s 007 : „Proč ti hodní nejsou jako ty?! “

Intermezzo

Strategie rozmnožování


V přírodě si u většiny druhů samice vybírá a určuje, který ze samců se s ní bude pářit. Samci si moc nevybírají a jsou ochotni pářit se téměř se všemi samicemi. Říká se tomu rozdílná sexuální strategie. Ani u člověka tomu není jinak. V naší lidové slovesnosti, pohád-kách, je tento motiv často obsažen: princezna (samice) úkoluje prince, většinou aby někoho zabil (obra, draka, loupežníka), a pak si z princů vybírá, podle toho, jak se jim zabití povedlo (což dětem ukazuje sociální výhodnost agrese). Mužská strategie rozmnožování je opačná: oplodnit co největší počet samic, rozsévat, kde se dá, a tak předávat co nejvíce své geny. Vysvětlení je prosté - samice má za život málo vajíček, hledá pro ně ty nejlepší geny, a proto pečlivě testuje „prince“, kdežto samec má spermií tolik, že je nepočítá, a jeho strategie je založená na tom, aby oplodnil co největší počet samic, jsa v roli rozsévače. Jeden můj známý si boduje ženské od nuly do sta bodů a na otázku, jak, odpovídá : "Má ji? Tak má sto bodů !!"

Samice si na rozdíl od samce vybírá a testuje partnera. Od toho jsou v přírodě námluvy. Když krátké nebo žádné námluvy, jde o tzv. strategii „děvka“. Výhodou této strategie je, že dotyčná podlehne snadno a rychle, což po ní zdědí i její dcera. Podlehne většinou nějakému „frajerovi“, co to se ženskými umí, a to po něm nejspíše zdědí i její syn, který tak bude podobně úspěšný. Z hlediska rozmnožování je tato strategie velmi výhodná. Slabou stránkou této strategie je, že dotyčná nestihne samce během námluv otestovat, jestli je tím, zač se vydává, nebo to jen hraje. Strategií „děvka“ si tak za otce svých dětí může nechtěně zvolit příliš agresivního samce, aniž by to primárně chtěla.
Pro muže jsou „děvky“ ženy, které se dají snadno a rychle svést, a jsou tedy dobré pro šíření genů, hrozí však, že budou svému partnerovi nevěrné. Muži si je rádi vybírají pro krátkodobý svazek.

Strategie „světice“: samice námluvy záměrně prodlužuje, aby otestovala kvality samce, zda se nevydává za něco lepšího, než ve skutečnosti je. Její výhoda je, že ke svému vajíčku spíše najde mezi muži toho „nejlepšího“, ty nejlepší geny. Světice dlouho otálejí, než s mužem začnou intimní život. Jsou to dobré manželky a matky, proto si takové ženy muži rádi vybírají pro dlouhodobý vztah. A pokud „světici“ přímo neimponuje agresivní muž, nejspíš ho během námluv jako nápadníka vyřadí a nebude pak říkat otřepané: „Já blbá…“. Nevýhoda strategie „světice“ je v tom, že samice může svými požadavky nápadníky odradit a zůstat nakonec na ocet, což se těm se strategií „děvka“ nestane.

Další parciální strategie

a) Dostat za pohl. styk nějaký dárek znamená více partnerů - více darů. Na tomto principu funguje pohlavní styk i u šimpanzů bonobů.
b) Snaha vyvolat u mužů dojem, že mohou být otcem určitého dítěte. U primátů (i u člověka) existuje přímá úměra mezi stupněm vlídnosti samce k mláděti a pravděpodobností, že je jeho otcem.
c) Najít a mít toho nejlepšího je těžké; žena nutně nemusí dostat vše jen od jednoho muže, a tak uplatňuje strategii „to nejlepší ze dvou světů“. Takový klasický model: je doma „hodnej“, staví dům, jezdí na montáže, aby rodinu hmotně zabezpečil a ona měla volnost - je k ní tolerantní. S ním je však nespokojená a neimponuje jí.
A vyskytne-li se v okolí imponující dominantní (pro své kvality většinou zadaný) muž, získá od něj lepší geny pro potomka. Bylo by zajímavé, kdyby si „hodní“ pánové, co si myslí, že by nikdy neudeřili svou manželku, a že se tato nepěkná vlastnost týká toliko primitivů z jejich okolí, nechali udělat DNA rozbory určující otcovství jejich dětí. Jak rychle by zahodili strategii „hodný“ a přeorientovali se na strategii „násilník“. Kolik manželek by chodilo druhý den v černých brýlích či bylo hospitalizováno? Odpověď: takřka každá pátá (i když si otec myslí, že jde o dítě vlastní, tak každé páté je někoho jiného).

Pokračování příště.

Autor: René Franěk je ředitelem Zoo Chleby.cz/


Zdroj: Rovnopravnost.cz 13.3 .2008

Přečtení článku: 1082758x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.9

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

10.05.2017, 09:43   Druha někdo pobodal na ulici, oznámila žena policii. V cele nakonec skončila ona
02.05.2017, 03:12   Žena v Chebu se vplížila do bytu spícího expřítele a brutálně ho zbila
10.02.2017, 14:49   Důchodkyni ze západního Slovenska obvinili z týrání manžela
05.10.2016, 12:15   Manžela po narození dcer roky týrala, začalo to strkáním. Vyvrcholení bylo nedůstojné
19.04.2015, 10:23   Vykázali z domu ženu, která napadala manžela


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Fyzické násilí

Autor: Filip Muž

Založeno: 14.03.2008, 01:15

Odpovědí: 5

Jaký je smysl omezování domácího násilí na fyzické? Fyzické násilí je jen malou podmnožinou psychického, a pokud nezpůsobí invaliditu nebo smrt, tak jsou způsobené škody směšné proti psychickému násilí.

Modřiny zmizí za pár dní, zlomeniny za pár týdnů, ale rány do psychiky, sebedůvery nebo citů se nemusí zahojit do konce života.

A i to fyzické násilí působí primárně psychické škody. Strach, zničená důvera, zrada...ženy, co by vám vadilo víc, kdyby vás partner uhodil? Modřina, nebo vědomí toho, že si dovolil na vás vztáhnout ruku a zničil vaši důveru?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Fyzické násilí

Autor: jjj Muž

Založeno: 14.03.2008, 08:48

Důvodem omezení na fyzické násilí je ten, že feministky, které si toto téma vyhlédly, předpokládaly, že fyzické násilí používají ve velké většině muži a proto je bude možno kvalitně diskriminovat.

Diskrim
inace sice běží velice dobře, ale feministický předpoklad se ukázal jako zcela nesprávný: počet fyzicky týraných mužů je dokonce větší než počet fyzicky týraných žen.
Záplatuje se to normálním lhaním, ale to samozřejmě nevydrží dlouho.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Fyzické násilí

Autor: kocour Muž

Založeno: 14.03.2008, 10:32

Jo, jo, paranoia je svinstvo ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Fyzické násilí

Autor: zaz Muž

Založeno: 14.03.2008, 11:18

Kocouřice, to mlíčko jak vidím nepomohlo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Fyzické násilí

Autor: Mic Muž

Založeno: 14.03.2008, 10:36

Opet je to problem chlapu, kteri se v pripade psychického nasili si nechaji vse libit v ramci nejakeho pomyslneho (znovu zde opakuji) "gentelmanskeho"
; chovani, motivovaneho mozna jakymsi pocitem ze jsou vetsinou fyzicky silnejsi. Toto by bylo pochopitelne mozne uznat ale nyni jsou panove sve fyzicke prevahy vicemene zbavovani pomoci ruznych zakonu a predpokladem, ze chlap = vetsinou (v pripade konfliktu) nasilnik. Rovnovaha toho, ze kdyz zena tyrala sveho chlapa a chlap ji poslaze dal co proto je narusemna - k radosti vsech femin. Klasicky projev "dnes uz" naruseneho muzskeho chovani je hlaska "zensky nebiju". Otazka v tomto pripade neni to jestli zensky nebiju, ale jestli pouzi nasili proti jednotlivci (muz a nebo zena). V pripade ze hodlam pouzit nasili, tak je jedno jestli mlatim zenu a nebo chlapa. Rozdil je mozna v tom co tim nasilim chci dosahnout a podle toho uzpusobit svou silu. Pokud zeny pouzivaji tez nasili napr. psychicke (vetsinou z duvvodu svych fyz. predpokladu) tak mam plane pravo se rozhodnout jestli nasili budu vracet a to bud psychicke a nebo fyzicke. (roztriskana huba vs napr. dozivotni pocit strachu z nekterych situaci, co znicene sebevedomi) Kdyz to schrnu tak prave myslenkove pochody chlapu typu "zeny nebiju" neumoznuje spravne pochopit nasili a drzi feministicke lhani stale pri zivote.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Fyzické násilí

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 10:55

to omezeni na fyzicke nasili neni jedine. dalsi je treba omezeni na nasili akutni (jako maligni forma), ktere muze byt reakci na nasili chronicke (jako benigni forma).

jinymi slovy, kanystr benzinu naplneny naraz neni totez jako kanystr naplneny po kapkach. takze zase dvoji metr.

Odpovědět na příspěvek

 

Rozmnožovací strategie

Autor: Filip Muž

Založeno: 14.03.2008, 01:57

Odpovědí: 30

K druhé části: Mužská rozmnožovací stragie "zasej kde můžeš" mi prostě nesedí.
Ano, používali jsme ji, a vypadá jako naše výchozí strategie. Ale není to optimální strategie, a to si muži museli dávno uvědomit.

Ve volném neregulovaném prostředí odpovídajícím této často omílané strategii se rozmožuje cca 20% mužů, ostatních 80% má smůlu. Pokud si někdo myslí, že těch 80% bude sedět na zadku a koukat se, jak z nich dělají voly...tak je hodně naivní. Taková společnost je přirozeně nestabilní, plná násilí a agresivity, neustálého boje o "top 20%" a mnoho dětí se nedožije ani té dospělosti.

Monogamní systém poskytuje stabilitu a možnost potomků většině mužů (řekněme těch 80%). V podstatě poutá agresivní a potenciálně nebezpečné muže a směřuje jejich energii užitečným směrem. Malá restrikce našich přirozených zvířecích ženských a mužských povah, která umožňuje vznik mnohem stabilnější a klidnější společnosti a dává průměrnému jedinci lepší vyhlídky než první systém, je malou cenou za možnost vybudování civilizace.

I dnes se najde dost mužů a žen, kteří preferují tu původní, zvířecí optimální strategii, a na jejich činnosti je vidět, jaký destabilizující vliv mají na všechny, které do svých plánů zatáhnou.

Na druhou stranu by tu bez nich byla občas nuda a trocha chaosu neuškodí :)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Jan Muž

Založeno: 14.03.2008, 12:46

Autorem článku je ředitel Zooparku, nedivte se tomu, že i lidi chápe jako zvířata, zvláště v dnešní době, kdy vlivem feminizace postupně nad vším vítězí zvířecí instinkty.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:09

No to jste to správně vystihl. Pan zoolog je pěkné hovado, když si dodnes nevšiml, že lidi jsou ovládáni úplně něčím jiným než zvířecími isntinkty. U lidí totiž zvířecí instinkty tvoří pouze 20 procent jejich psychiky. Vše ostatní je tvořeno kulturou. A ta kulura je složena ze tří vlivů: memy(vše co se naučí v raném dětství), dobovou morálkou ( v každé době i kraji jinou) a zákony ( v každé době i kraji jiné). No jak říkám, prostě hovado non plus ultra, pokud stále opakuje tu nelogičnost, že muži jsou rozsévači, zatímco ženy monogamní.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 20:40

aaa, pozor, jarmilina slavna teorie aditivnosti vlivu se vraci. prekvapive, donedavna to bylo 10% na 90% & ted uz to je jen 20% na 80%. zrejme v nekolika uplynulych mesicich doslo k nejkemu celoplanetarnimu genetickemuy soku :-)

jarmilo, prozradite nam zvidavym ctenarum konecne, kolika procenty prispiva ctyrka k soucinu 4*6=24?
& nebo aspon, jak se spocita tech 20% ci 10%. ja myslim, ze trochu zabavy by k veceru neuskodilo:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:18

Je to tím lubobe, že já stále přemítám nad tím, jestli je to těch 20 procent, nebo jen těch 10 procent. Abych uspokojila všechny ty váhavce, tak jsem radši dala těch dvacet procent, aby mi nemohl nikdo nic vytknout. Dokonce ani ti věhlasní manipulátoři davů typu Weisse či Uzla.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:25

no dobre, tak vam tam litaji desitky procent, ale me by hlavne zajimal ten vypocet. vite, co jsou to procenta, ze jo? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 15.03.2008, 08:24

Ano, vím co jsou procenta, Vy ne? Ten výpočet je takovýto: 20 procent geny, 30 procent memy, 30 procent dobová morálka, 30 procent dobové zákony.
V praxi to vypadá následovně: Dejme tomu, že byste měl ve Vaší genetické dispozici nutkání popotahovat se každých pět minut za přirození.To byste dělal už jako malé dítě. Ovšem maminka by Vás pokaždé plácla přes ruku a poučila o tom, že tohle slušný chlapeček nesmí dělat.Vy byste to skutečně přestal dělat- a to je těch 30 procent naučeného chování.To ovšem ještě zdaleka není jediný vliv, který Vaše chování určuje. Vy byste došel k poznání, že když jste sám, tak se klidně můžete kdykoliv za to přirození popotahovat, ale ve společnosti lidí to nesmíte dělat nikdy- to je těch 30 procent dobové morálky. No ale existují lidé, kteří jsou nevychovaní,ignorují memy i morálku a klidně se třeba odhalují někde v parku- tak pro takové jsou zde zákony, které jim to tvrdě zatrhnou.(to je těch zbývajících 30 procent, co určuje chování lidí-strach ze zákonů)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 09:25

aha. takze nevite, co je to vypocet :-)

me zajima, jak jste k tomu VYSLEDKU dosla. chapete? neni to moc slozite?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 15.03.2008, 10:46

Ten "výpočet" jí navíc dává dohromady 110 procent. Řekl bych, že skoro nemá cenu vznášet vědecky podložené námitky či dotazy. Ani ty jednodušší.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 11:31

tech 110 procent je v poradku. za to, ze se vetsina lidi mylne domniva, ze celek je jen 100%, muzou placeni manipulatori davu.
v cele s uzlem & weissem :-)

jarmila se nikdy netajila tim, ze revoluce ve vede musi byt totalni. dokonce o tom uz napsala internetovou knihu :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:12

můžete plnit plán na sto deset procent, to by šlo, ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 15.03.2008, 20:57

Jednoduše jsem se spletla, chtěla jsem se vrátit k těm 10 procentům vlivu pudů. Lubobe, ruku na srdce, Vy věříte všem těm neskutečným kravinám co zde napsal ten Franěk? I té vyslovené lži ( z úst ředitele ZOO), že šimpanzice kopulují se šimpanzi za dárky? Chcete se se mnou hádat o procenta a nevšímat si toho, že lidskou psychiku ovlivňují jiné věci než co ovlivňuje zvířata a to právě proto, že je myslící člověk se svobodnou vůlí?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 21:53

ne, jak uz jsem napsal, s mnoha vecmi v tom clanku nesouhlasim. dokonce se mi ani nelibi, jak je to napsane (forma, formulace). ale to neznamena, ze budu souhlasit s temi bludy & nehoraznymi kravinami, co rikate vy. & taky to neznamena, ze budu jeho (byt nepresne) formulace prekrucovat, davat jim jiny smysl, abyvh tim "dokazal", ze autor je hovado se zlymi umysly & tudiz i to, co napsal, je nutne od zakladu spatne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 16.03.2008, 15:17

Tak si říkejte a věřte čemu chcete lubobe. :)Ano, pokud autor není vyslovený hlupák, pak je to manipulační hovado se zlými úmysly- chce lidem nakukat nepravdivé vidění světa.To mi vůbec nevadí, že Vám připadá, že píšu kraviny. Mě stačí, že jiní lidé mě obdivují, nemusí mě tedy obdivovat všichni.:)Teď si přečtu v rychlosti všechny další příspěvky, ale již nebudu patrně na nic reagovat, protože se nechci vysilovat, a protože mě v podstatě nudíte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 15:42

to me opravdu mrzi, jarmilo, ze vam nemuzu na oplatku poskytnout ani zlomecek takove zabavy, jako poskytujete vy me:-)

tu vasi honbu za obdivem uplne chapu. jeste nikdy nezkrachoval nikdo proto, ze by precenil miru vyskytu hlupaku. myslim, ze obdiv k vam bude vecny, stejne jako ta lidska hloupost. s tim nic nenadelame & vy mate vystarano:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Kája Muž

Založeno: 19.03.2008, 16:54

Jarmila:...Mě stačí, že jiní lidé mě obdivují.
Potkají dvě přítelkyně svou známou Jarmilu:"Bože Jarmilko, tobě to ale dnes sluší! Nezhubla si?
Četly jsme onehdá tvůj příspěvek! No paráda! Něco tak skvělýho, úžasnýho a hlavně chytrýho jsme dlouho nečetly! Jarmilko, ty jsi prostě skvělá, jedinečná!"
"No, my už musíme jít, tak ahoj Jarmilko!"
-Za rohem:"Bože, ta Jarmila, ta se vůbec nemění, pořád stejná kráva".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Tery Žena

Založeno: 19.03.2008, 18:01

Ty jo, s váma bych kamarádit nechtěla. Jste pěkný had.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: P.H. Muž

Založeno: 16.03.2008, 01:18

Mezi lidmi a zvířaty není žádný zásadní rozdíl.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.03.2008, 17:07

Já tu hitparádu hlášek fakt udělám :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: P.H. Muž

Založeno: 16.03.2008, 19:00

Poslužte si: Člověk je jen zvíře, které je nejvíc vyvinuto v oblasti inteligence. Což je dost možná slepá cesta. Není důvod dělat mezi člověkem a ostatními zvířaty nepřekonatelnou hranici.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.03.2008, 22:17

A tahle "slepá cesta" nám tu teď umožňuje sedět u pc a filosoficky plkat, místo toho abysme někde v křoví bojovali o holý život :-)
Beru to jako dost zásadní jev :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Jan Muž

Založeno: 16.03.2008, 22:55

Slepá cesta může být v tom, že při tom Vašem neplodném sezení u PC a plkání (jako filosofické bych ho určitě nenazval), si ani nevšimnete, že Vám hoří koudel u zadku.:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.03.2008, 23:01

A to bude další rozdíl mezi lidmi a zvířaty, bo takové zviřátko by hořící koudel určitě zaregistrovalo... :-)

I když já si myslím, že bych zaregistrovala i nehořící koudel. Koneckonců jak často se člověk v dnešní době setká s koudelí? Myslím, že málokdo má doma kolovrátek.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Jan Muž

Založeno: 16.03.2008, 23:08

Ano, rozdílů je dost. Ta koudel je dejme tomu něco jako metafora, víte milá Tery? Ono toho může hořet (třeba i bez ohně) mnohem víc, čeho si Vy nemáte šanci všimnout. To je tak, když se od člověka naproti zvířatům očekává rozum, a on ho potom nepoužívá tak, jak je třeba, nebo ho nepoužívá vůbec.:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.03.2008, 23:16

Metafora?

Jsem velmi zklamaná, já se na tu koudel tak těšila. Naposledy jsem ji viděla jako malá holčička, ale to nehořela - instalatér ji dával k trubkám jako izolaci. Já si jí trochu šlohla a s pomocí oblázků, lepidla a vodovek jsem vyráběla panenky. Joj, to byly časy.

A máte pravdu. Když něco hoří bez ohně, málokdo si toho všimne, to je fakt.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rozmnožovací strategie

Autor: NTPT Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:23

mužská rozmnožovací strategie zasej kde můžeš je pouze DUSLEDKEM známé pravdy OTEC VZDY NEJISTY. DEj otcům jistotu biol otcovství, sociálního otcovstváí amemického a oni přestnaou tuto strategii používat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:12

vždyť ji máte
existují 100% testy

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Hans Muž

Založeno: 19.03.2008, 19:15

Jak muze byt otec jisty, kdyz muzska strategie je, zasej kde muzes. No reknete.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Lapil Muž

Založeno: 16.03.2008, 19:45

Hodně mě zaujalo tvrzení, že nejvíc zabití uvnitř druhu potkává hodné býložravce, na rozdíl od vlků a jiné dravé zvěře. Zdůvodňováno tím, že jelikož vlk je velmi snadno schopný zabít tvora srovnatelné velikosti, je mezi nimi perfektně vymakaný a respektovaný signál "vzdávám se". Naopak takový jelen v říji se nezná a při troše smůly je schopný soka přizabít, aniž by vlastně chtěl. Že prý: když vás někdo naštve, chcete ho seřezat jako žito, aby se vám plazil u nohou, nebo ho chcete zabít? Násilí sem násilí tam - zabití je patologie nebo omyl, ne záměr.

Takže: biologický druh se nedrží toho, co je výhodné pro jednotlivce, ale toho, co je výhodné pro druh. Je-li k přežití druhu nutná rvavost (ulovit antilopu a nakrmit ženy a děti; nenechat vlka chodit do tábora jako do spižírny), pak přežijí právě ty kmeny, kde je rváčů dostatek. A samozřejmě nějaký ten inteligent, který je nasměruje. Že se hoši doma občas vzájemně poperou je nutná daň a vlastně trénink a selekce před opravdovým lovem či bitvou; že občas některá z žen "záhadně" otěhotní cestou ke studni je tak trochu vedlejší jev.

Zrovna tak platí, že jsou-li pro přežití rodu nutní mužové ochotní dětem vysvětlovat, místo aby je rovnou fackovali, budou častá "záhadná" otěhotnění co já vím prostřednictvím kotelníka ve školce; maminek samozřejmě. Koneckonců - jak by lidský rod mohl přežít, kdyby se VŠICHNI nechali pobít; někdo musí zůstat zalezlý v díře, aby "zachraňoval co se dá a pomáhal, kde se dá".

Jistě nahlédnete, že k životu jsou nutné obě tyto sorty mužů. Tvrdím, že v době lovců mamutů byla agresivita v podobě schopnosti efektivního násilí bezpodmínečně nutná. Dnes to vypadá, že taková nutnost neexistuje, a proto se násilí zakazuje ad absurdum, respektive za násilí je považováno naprosto cokoliv, co někomu nejde pod nos. Spolu s vámi se obávám, že redukce mužské populace na hodné taťky neschopné dobře mířené facky a přesného hodu oštěpem by znamenala nenapravitelnou katastrofu, neboť nuda je k nepřežití a budoucnost roste z chaosu, nikoliv ze zahnívajícího bahna.

Pro šťouraly upřesňuji, že sociálně zdravý muž ženy nebije a drzé mladíky nezabíjí na potkání, nýbrž jim dává možnost ústupu výzvou "Pojď mi to říct ven".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 20:38

moc pekne napsane, opravdu.

jen doufam, ze to zas nekdo nebude cist jako "proplesknout obcas manzelku je prospesne".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rozmnožovací strategie

Autor: Lapil Muž

Založeno: 16.03.2008, 22:06

Díky.

Ať si to čte kdo chce jak chce; v takové věci jako emoce a životní zkušenosti je nepříjemně snadné stejnými slovy myslet něco jiného a propleskávat manželku je stejně pitomý extrém jako nechat ze sebe dělat onuci; to, že se vyjasňování postojů zvrhne takovým způsobem, jako se to stalo u mladých Neffů (asi se jmenují jinak; taky bulvár nečtu), je strašlivý prů*er, který frustrace v dětství někdy vysvětluje, ale nikdy!!! neomlouvá.

Mně se v debatě osvědčilo předpokládat, že na druhé straně mám partnera ochotného debatovat. A někdy mě až překvapuje, jak to funguje; asi je opravdu těžké jít na rváče s úsměvem a na sympaťáka pěstí, jinak si to vysvětlit nedovedu.

Trochu mimo, ale snad se vám bude líbit: "Děkuji ti, Bože, za tvou radu. Od té doby, co se zamyslím, než něco řeknu, jsou moje urážky prostě úžasné".

Odpovědět na příspěvek

 

Excelentní studie.

Autor: Misogyn Muž

Založeno: 14.03.2008, 08:54

Odpovědí: 0

Už se těším na pokračování.

Odpovědět na příspěvek

 

Rada do zivota

Autor: David Muž

Založeno: 14.03.2008, 09:16

Odpovědí: 2

Pokud zeny chteji eliminovat riziko domaciho nasili ze strany muze, mely by se ridit nasledujicimi zasadami:

1) naucit se DOBRE varit
2) neptat se, kde vecer byl
3) drzet tu svou ukdakanou hubu zavrenou

Chlap, ktery dostane nazrat, ma retez na volno a neni rusen ze sniveho rozjimani, je poslusny jako beranek. Testovano na lidech.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rada do zivota

Autor: Alizon Žena

Založeno: 14.03.2008, 14:38

Kolik vám je, patnáct?

Dospělý svéprávný člověk by snad neměl mít problém říct své partnerce "dneska večer bych si rád zašel na pivo s Karlem, vrátím se před půlnocí".

Dospělá
, rozumná partnerka mu naopak v takovém případě nemá co zakazovat ani vyčítat.

Tiše předpokládám, že stejně tak je samozřejmé, že partnerka řekne partnerovi "dneska večer bych si ráda zašla na vínko s Marcelou, vrátím se před půlnocí.

Dále tiše předpokládám, že rozumný člověk takto nečiní každý den a nevrací se pokaždé domů ztřískaný jak zvíře. A rovněž, že pokud dotyční mají děti, asi nebude stačit to partnerovi jen tak oznámit, ale zkonzultovat s ním, jestli to provoz domácnosti dovolí (většinou to dovolí).

Dobře vařit se můžete naučit sám nebo si zajít do hospody. A k ničemu jinému ženskou, jak je vidno, nepotřebujete.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rada do zivota

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:19

Vy nedostanete nažrat od žádné ženské, to vám tedy garantuji. Ne ženská, ale vy byste měl držet hubu, protože to co jste zde předvedl, to opravdu stačilo. Vy ukdákaný a hloupý kohoute, který si myslí, že může urážet lidské bytosti, jak se mu zlíbí. Vy že máte snivé rozjímání? Ale neříkejte! A o kom prosímvás? O slepicích?

Odpovědět na příspěvek

 

nevim, nevim

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 10:44

Odpovědí: 14

"Když krátké nebo žádné námluvy, jde o tzv. strategii „děvka“. Výhodou této strategie je, že dotyčná podlehne snadno a rychle, což po ní zdědí i její dcera."

tohle mi prijde az moc deterministicke, dedicnost neni tak jednoznacna. navic, druhy chromozom X zdedi dcera od otce.

strategie "devka" ma ale take sve nevyhody. jednou z nich je to, ze je-li zena tzv. snadno k mani, do znacne miry ji to diskvalifikuje coby potencialni matku muzova ditete ci stalou partnerku. jestlize ji muze snadno dostat jeden muz, je dost pravepodobne, ze ji snadno dostane i jiny, & ze tedy dotycny, ktery na takovou strategii pristoupi, se stava potencialnim parohacem. takova zena je pak pro muze mene atraktivni & tou strategii vlastne skodi i sobe.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: nevim, nevim

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:25

No tak lubobe, snad byste mohl již vědět, že pokud se nějaká strategie týká nějakého druhu, tak se týká CELÉHO toho druhu, nejenom jen někoho. To znamená, že když jsou opičáci bonobo promiskuitní, tak jsou promiskuitní VŠICHNI, ne jen někdo. To se týká úplně celé přírody, takže pokud nějaký pablb tvrdí, že půlka lidí jsou promiskuitní, zatímco druhá půlka jsou monogamní, tak je to pěkný osel, protože z hlediska evoluce a přírodního výběru tato situace není možná. Buď všichni nebo nikdo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: nevim, nevim

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 20:31

jarmilo, vy uz byste mela vedet, ze to vubec neni pravda. proc by se strategie mela tykat celeho druhu? ma-li se tykat celeho druhu, pak se nutne musi tykat kazdeho jednotlivce.

reprodukc
ni strategie zen jsou jine nez u muzu.
rodicovska investice zen je diametralne odlisna od rodicovske investice muzu.
uplne zapominate na tzv. pohlavni antagonismus & tzv. parent-offspring conflict.

mozna byste mela zacit treba s vysvetlenim, proc samecci po sexu neukusuji hlavicku kudlance :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:27

Milý lubobe, nechte hmyz hmyzem, ten se nás netýká, poněvadž jsme savci. A savců se týkají v přírodě pravidla, která platí stejně pro samce i pro samice. To znamená, že pokud jsou samci promiskuitní rozsévači, pak samice jsou promiskuitní sběračky toho semene a nic není mezi tím. Pokud existují myši, které jsou monogamní, pak jsou tedy monogamní samci i samice. A pokud existují myši, které jsou promiskuitní, pak opět jsou promiskuitní samci i samice. Buďte tak moc laskav a vyjmenujte mi nějaký konkrétní druh u savců, kde samci se chovají jinak než samice. Moc vás o to prosím, vyjmenujete mi ten druh.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:38

tak jeden druh, kde se samci chovaji jiak nez samice je treba homo sapiens. to jste nevedela?

ale muzeme klidne zustat u savcu & te vasi oblibene promiskuity. co treba gorily? hm?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 15.03.2008, 08:34

O gorilách jsme si spolu již povídali. Gorilák si pěstuje harém, protože je dvojnásobně těžší než samice. Ale pokud se domníváte, že jsou mu samice věrné, tak se velmi mýlíte.Ve skupině mohou pobývat samci, kteří jsou slabší než vedoucí gorilák. A s těmi se samice kdykoliv páří, aniž by to vedoucímu gorilákovi kdovíjak vadilo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 09:42

zacinate se ve vlastnich nesmslech topit & tudiz musite placat nesmysly.

tvrdila jste, ze se to tyka celeho druhu & ze samci & samice daneho druhu se museji chovat stejne.
& chtela jste, abych vam uvedl druh, kde to tak neni. tak jsem vam jako priklad uvedl lidi nebo gorily.

zcela evidentne, samci gorily nejsou stejne promiskuitni jako samice. nejlepsi je, ze jednou vetou rikate dve nesourode veci. & tak, protoze musite neco placnout stuj co stuj - zajimalo by me, jestli ty blbosti jsou dusledkem vasich genetickych dispozic nebo dobove moralky ci zakonu :-) - vysledkem je pak tvrzeni, ze samec gorily ma harem, coz je zarizeni, ve kterem se samice pari s kym se jim zachce :)

hehe, vskutku vypecena definice haremu.

vite co je to polygynie? vite, ze mene nez 20% manzelstvi pres vsechny mozne kultury je monogamnich, 1% tvori polyandrie & zbytek polygynie? asi ne, co? jinak byste nemohla mluvit u stejnych strategiich obou pohlavi v ramci druhu.

problem je, ze vy jste tragicky nevzdelana & jeste tragicteji nevzdelatelna. jak uz tu nekdo rekl - lidova kazatelna :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 15.03.2008, 20:59

No, tohle si nechám na zítřek, pokud ale budu mít náladu, teď již si jdu odpočívat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 16.03.2008, 15:26

Já si spíš myslím lubobe, že beznadějný případ jste spíš Vy. Nejste vhodný ke smysluplné diskusi, proto mě to s Vámi nebaví.:) Vše co se týká lidí je vytvořeno KULTUROU, tedy i ty polygynní, polyandrické i monogamní vztahy. A to i v případě, kdy 99 procent tvoří polygynie.

Co se týče gorilákova harému, tak tam si sobě navzájem nic neodporuje. Gorilák má svou harémovou rodinu složenou ze samic a nedospělých samců. On je promiskuitní s těmi samicemi, ony jsou promiskuitní s těmi samci.Jiní dospělí goriláci si ZATÍM ani neškrtnou, protože jsou nejsilnějším gorilákem vyhnáni a žijí ZATÍM osaměle.

Lidský harém je o něčem jiném, je postaven na hlídání žen a hrubé síle a na vlastnictví velkého majetku. A je to rovněž kulturní produkt, nikoliv přírodní.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 16:02

at uz jsou to produkty prirodni nebo kulturni, porad plati, ze v haremu suka jeden samec s mnoha samicemi & ostatni samci susi knota. coz odporuje vasemu tvrzeni, ze samci & samice jednoho druhu se chovaji stejne.

"Vše co se týká lidí je vytvořeno KULTUROU."

no samozrejme.
to vi prece kazdy, ze za sedmero planemi byla jednou jedna kultura & protoze se asi nudila, tak si vyhledla par nestastnych opic, shodila je se stromu, preoperovala jim hrtan, zacala je ucit mluvit & do mozku jim pichala injekce glukozy.
to prece vi kazdy, ze pokazde, kdyz se narodi clovek se ztrojenym 21. chromozem, tak presne zrovna v tom samem okamziku ma kultura siestu u videnske kavicky.
to prece vi kazdy, ze kulture bylo jednou smutno & tak rekla "budiz kultura!", & byla kultura.

vsichni to vedi, jen je smula, ze jim do toho porad kecaji placeni manipulatori davu. kde se ti prasivci vzali? jo aha, kultura byla po divokem mejdanu s krabicovym vinem rizlem francovkou:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 16.03.2008, 17:22

Jste vtipný jak rádio. Tak čau má lásko!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 17:29

cau, ma muzo :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: nevim, nevim

Autor: Lapil Muž

Založeno: 16.03.2008, 20:07

Tvrdím, že - přesně naopak - je přímo podmínkou úspěšné evoluce, aby jeden druh používal různé strategie. Změní se podmínky, někteří mají smůlu, někteří štěstí.

Abych utekl strategiím bezprostředně rozmnožovacím: pandy nebo kdo nežerou nic než bambus, tudíž žijou jen někde v Asii a jejich přežití jako druhu ohrožuje kdejaký vypalovač křoví; pravda, evoluce je i tohle. Proti tomu potkani žerou kdeco (a nepochybuju, že jeden potkan dá přednost zrní, zatímco jiný vajíčkům), a my, kteří také sežereme na co přijdem, s nimi vedeme nesmiřitelný boj. Láska k veškerenstvu sem, láska k veškerenstvu tam, kdo mi sáhne na chleba, je synem smrti.

Jinými slovy - druh, který se omezí na jednu strategii, je ohrožený kdečím. Druh, který má jedince různých schopností, vždycky najde někoho, kdo si s problémem poradí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: nevim, nevim

Autor: Alizon Žena

Založeno: 16.03.2008, 23:10

Tak tohle mi přijde zajímavé a dost výstižné.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: nevim, nevim

Autor: Mic Muž

Založeno: 14.03.2008, 20:38

Rovnici tak jak si zenu ziskal tak ji "muzes" ztratit plne potvrzuji. Byla doba kdy byt parohacem a davat parohy bylo pro mne velice zabavne (ale takhle jsem nas tim neuvazoval) I kdyz musim rici, ze prave zena, kategorizovana podle calanku jako "matka", ktera je navic socialne "normalni" a jeste atraktivni je vetsinou k mani pouze tak, ze nekomu date parohy. Takove na ocet nejsou a hlavne se musi ulovit jeste za mlada, protoze pote jsou ve vztazich stale a s pripadneho romanku zbyde pouze romanek a ne novy vztah....

Odpovědět na příspěvek

 

Možná je to tím husným počasím,

Autor: Olga Žena

Založeno: 14.03.2008, 11:21

Odpovědí: 123

ale přijde mi, že uveřejnit den poté, co jsme všichni ztuhli nad zprávou, že obětí (a obětí v tom nejzazším slova smyslu) domácího násilí byla i dcera průkopníka českého internetu Ondřeje Neffa, článek tohoto druhu, je docela úlet. Nebo nevkus... nějak mě ani nenapadá správné slovo.

Odpovědět na příspěvek

 

Přesně tak.

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 14.03.2008, 11:28

Zejména pro to, co tento článek naznačuje. Kdepak nevkus - hnus.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Přesně tak.

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 11:51

Naprosto to samé mě napadlo taky :-(

Ale nějak jsem nechtěla, aby se tady místní "odborníci" pustili do hodnocení zrovna tohoto případu. Pana Neffe znám (či spíše jsem se s ním několikrát setkala) a vážím si ho. Jeho dcera je teď mrtvá, zavražděná svým manželem, který ji tloukl i před tím, jak uvedl její bratr. Tohle je jeden z nejtragičtějších důsledků domácího násilí. Smrt mladého člobvěka a prcek bez mámy (a bez táta, kterého by si zasloužil). Blééé.

Má tichá naděje, aby místní -psychicky-ho-týrala-jen-
se-bránil-určitě-ho-chtěl
a-připravit-o-dítě-a-vydí
rat-prostřednictvím-alime
ntů- tenhle případ prostě ignorovali, asi nebude vyslyšena.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 12:00

tak tohle mi prijde dost divoke. abyste mohla vyrknout takovy hodnotici soud, tak byste musela nejdriv prokazat, ze uverejneni tohoto clanku je s vedomim te udalosti, o ktere pisete. ja treba se dovidam o nejakem nasili na dceri neffa prave ted v tomto okamziku od vas.
druha vec je, jde-li skutecne o nevkus nebo ulet nebo cokoliv. jestli nejake tema se stane automaticky tabuizovane diky nejake neocekavane udalosti.
jinymi slovy, mezi timto rozborem & nejkaym skutkem neni zadna pricinna souvislost.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 12:15

Lubobe, alespoň jednou sklapněte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Mic Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:06

A proc by mel mlcet? Otazka Luboba je naprosto adekvatni. Vy jste dceru Neffa osoben znal ze se tady pohorsujete?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 13:08

Chápu, že vám vaše filtrační vnímání světa neumožňuje prostý soucit s někým, kdo ztratil dceru, sestru a matku (pokd jste ho snad neznal osobně). Asi taky těžko dokážete odstoudit jejího vraha. Ale mlčet byste snad zvládnul, ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:17

Vám úcta ke člověku snad taky není cizí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:18

Mj., Lubob se na nic neptal, jen zcela nevhodně v dané situaci vyštěkl na Olgu, která zde pouze vyjádřila své pocity.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:29

vidim, ze cela ta kauza je pro ty, kteri se samozvane pasuji do role moralni nadrazenosti, jen zaminkou jak dstit siru & vylevat si svoje frustrace.

ja jsem na olgu samozrejme nevystekl, jen jsem rekl, ze mi jeji konstrukce pripada divoka (na adresu olgy jsem nevyrkl ani slovo). & zcela po pravu, protoze kdybych to byl ja, kdo ten clanek zverejnil, tak bych se velice podivoval, kdyby me nekdo obvinoval z nedostatku vkusu nebo dokonce z hnusu jenom proto, ze jsem nevedel, co se stalo.

to jsem zvedav, kolik pitomcu se k tehle hiparade jeste prida :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:39

Proč hned hovořit o kauze jenom proto, že nemáte povědomí o současném dění. Zase to nepřehánějte. Už jste hysterický jako nějaká feminazi.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:43

hovorim o kauze, protoze se hovori o jedne konkretni kauze & o nicem jinem. chcete-li z toho, ze nevim o jednom pripadu, ktery byl vcera poprve zverejnen extrapolovat na to, ze nemam poneti o soucasnem deni, klidne si posluzte. nebude prvni & asi ani posledni blbost, ktera tu z vas vypadla :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:03

Milá rozkatěná lubobe, sklouzáváte pořád níž a níž, to jsou pro vás vzorem ty hysterické feminazi, o kterých tady pořád spekulujete, že pořád chcete mít poslední, ve vašem případě skutečně hloupé, poslední slovo?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:14

prozradim vam sladke tajemstvi. slovo feminazi jsem nikdy nepouzil. placate cim dal tim vetsi nesmysly.
jen houst :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:30

Feminazi jste lubobe nepoužil, to je pravda, ale často plácáte šílené nesmysly. Jste si toho vůbec chlape vědom?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 20:33

jsem si vedom toho, ze to jako silene nesmysly pripada vam. & ani trochu me to neprekvapuje :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Mic Muž

Založeno: 14.03.2008, 20:54

Uz je mi z tech moralistu spatne. Pokud chci nad nekym projevit uctu, smutek, ci si zaplakat tak at si to klidne delam. Pokud to vsak nutim vsem okolo, (kterym to treba vadi ale ne tak jako smrt vlastni babicky a nebo bratrance) a jeste jim prikazujou aby zmlkli a hazeli je do role jakejchsi citovejch chudaku (povysovali se nad ne) tak at jdou vsici nekam a tam at si nad momentalne medializovanou pro vetsinu z nich cizi osobou mlci truchli a nebo se "vhodne chovaji". U toho se jeste muzou kontrolovat jestli to nekdo z nich nahodou nedela poradne aby ho pote mohli poradne zkritizovat a pochlebit si navzajem.....amen

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 14:31

Vy ste všichni dost dobrý mimoni. Tohle je úplně novej level :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 16.03.2008, 12:17

To je dobrý, já myslel že vy jste na používání takových výrazů jako "všichni" alergická.

Znáte ten vtip o řidiči, co jede dálnicí v protisměru? A jak podle něho jedou v protisměru všichni ostatní?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 12:28

juj, to sedi :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 16.03.2008, 11:59

Máte pravdu. Tento styl moralizování jsem nikdy nepochopil. Na téhle kuličce je spousta miliard člobrdíků, kterým se dějí různá příkoří, ale i radosti atd. . A není problém úplně stejně moralizovat na libovolné téma. Třeba když někdo zveřejní článek na hasičském serveru o tom, že je třeba dbát prevence a nechodit do pelechu s doutnajícím cigárem, tak podobní lidé jsou schopni pod takový článek svůj oprávněně rozhořčený post jak je to necitelné, protože tomu není ani minuta/hodina/měsíc/rok/.
.. co se něco takového stalo jejich blízkým/sousedům/kočce/ps
ovi/.... a že by se autor/web/redakce/lampárn
a/vláda/... všichni stydět a zachovat trochu té piety na uctění mrtvého.

Jenom by mne zajímalo, zda dotyční moralisté jsou neustále zasmušilí a drží tu pietu za všechny ty tragošky co se dějí po celém světě, nebo jestli to mají nějak geograficky určeno, třeba jen jednu z polokoulí, či některý kontinent, ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 14:02

Pochopitelně, kdyby pachatelem trestného činu byla žena, rozhodně by zveřejnění článku o něm nebylo "celou ta kauzou je pro ty, kteri se samozvane pasuji do role moralni nadrazenosti, jen zaminkou jak dstit siru & vylevat si svoje frustrace." To ne.

A pokud si vzpomínáte, když se tu probírala vraždící Rokosová, všechny ženy tady ji odsoudily. Nikdo se jí (logicky) slovem nezastal. Těžko čekat od vás něco podobného. Smutný... Alespoň, že i sem proniklo pár normálních chlapů...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:16

Proboha, vždyť vraha Neffové se tu nikdo nezastává, tak jak to myslíte s tou Rokosovou?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 15:30

A ani ho tu nikdo neodsoudil.

Což by bylo celkem na místě, místo hloupé exhibice urážek.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: mant Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:50

Tery, i ve svém zatím posledním (mně známém) prohlášení Neff odmítl konstatovat, že jeho zeť je bez dalšího vrah; označil jej za pouze podezřelého. I přes to přiznání; protože jistota prostě zatím není a protože existuje presumpce neviny a/nebo kdovíproč ještě.

Dovedete si představit, jak se mu tohle asi říká? Tak jeho postoj prosím zkuste prozatím respektovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:53

A to se musí, výslovně odsuzovat nějakého vraha? To se nerozumí samo sebou, že je odsouzeníhodný?

A co z toho vlastně odvozujete, že ho nikdo neodsoudil? Spěciálně by mě zajimalo, zda ho podle vás a vaší kroužkové teorie odsoudily dost důrazně ženy-přispěvatelky. A co odvodíte z toho.

Abyste náhodou nepochybovala, tak já toho vraha odsuzuji. Spokojená?

PS. Pokud jde o exhibici hloupých urážek, koukněte na tohle defilé: hnus, sklapněte, vyštěkl, hysterický jako feminazi, skutečně hloupé slovo, žijete na Marsu.
A "filtrační vnímání světa". To použila skutečně ta pravá osoba.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:56

ano, nikdo ho tu neodsoudil. ani vy.
za to v te exhibici jste si zahrala prvni housle.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 15:58

Myslím, že nejste úplně dobrý člověk.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:59

exhibice pokracuje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 16:01

Skoro bych i řekla, že jste místy zlý.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 16:02

& dalsi & dalsi alegoricke vozy ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Dirigent Muž

Založeno: 14.03.2008, 17:10

Tery nekdy premyslim jestli jste opravdu tak hloupa nebo si jen z lidi tady delate srandu. Luboba obdivuju, ze ma trpelivost na ty vase stupidity logicky reagovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:31

Já zas obdivuji Tery, že má trpělivost logicky reagovat na ty vaše stupidity.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: tippler Muž

Založeno: 15.03.2008, 14:53

Tery, na souzení tu máme soud (a doufám, že bude nestranný, tvrdý, drsný a spravedlivý, jak je to v té písni Tří sester). Pouze dva lidé by mohli říct, co se opravdu stalo - mladá paní Neffová (a ta už to, bohužel, nikomu neřekne) a její, ehm, "manžel", který nejspíš vylíčí události dle doporučení svého právníka (= lživě). Nepředpokládám, že článek byl psán jako reakce na onu tragickou událost, jedná se pouze o časovou shodu. Měl-li být brán ohled na každý otřesný případ domácího násilí, článek tohoto typu by pravděpodobně nevyšel nikdy.

Článek, jak jsem jej pochopil já, nijak neadoruje domácí násilí, pouze se zamýšlí nad jeho příčinami. Že je domácí násilí špatné, tu vědí snad všichni (snad, doufám!!), psaním článků typu "násilí je špatné, ááááno" se ničeho nedobereme...

Dej Bůh sílu Astonovi a jeho rodině...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 15:12

Vždyť já nikoho nesoudím, vím, že od toho je tu soud.

Nějak se mi nelíbí úvaha, že je domácí násilí evolučně výhodné, ale nic s tím neudělám. Já jsem se hlavně bála, že se tu začne řešit ten konkrétní případ. Což se nestalo :-) Mno, asi jsem byla trochu idealista, když jsem si říkala, že se , když už došlo k té shodě okolnísí a ten článek vyšel v tak blbou dobu, pod ním objeví jen pár patřičně vyděšený reakcí (to je hrůza, kam až může domácí násilí zajít).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 15:24

Me naskocila husi kuze pri tvrzeni, ze obcas proplesknout manzelku je normalni a prospesne... :-((( Zvlast kdyz vyslo najevo, ze i mlady Neff svou zenu obcas zmlatil :-(((, aby ji nakonec umlatil. :-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 15:43

miko, ja tam takove tvrzeni nevidim.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:03

Nevidíte, nechcete vidět... Kdo ví...

"Bylo by zajímavé, kdyby si „hodní“ pánové, co si myslí, že by nikdy neudeřili svou manželku, a že se tato nepěkná vlastnost týká toliko primitivů z jejich okolí, nechali udělat DNA rozbory určující otcovství jejich dětí. Jak rychle by zahodili strategii „hodný“ a přeorientovali se na strategii „násilník“."

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:29

Dekuji Tery za vyklad.

Krome toho, jestlize autor, ktery se snazi obhajit agresivitu muzu (uz tim, ze ji povazuji za prospesnou, nebo z agresivity muzu vini zeny), v uvodu napise:
'I když mi několik kolegů s univerzitním vzděláním tvrdilo, že dát občas jednu facku manželce nelze považovat za domácí násilí … ',
vnucuje mi to nazor, ze mlatit zeny je vpodstate normalni a neni na tom nic spatneho. Vzdyt zeny fackuji i muzi s univerzitnim vzdelanim, tak co?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 16:53

no, ale to je neco diametralne odlisneho od toho vaseho puvodniho tvrzeni. proc to takhle prekrucujete?
vy tam nekde vidite, ze by autor obhajoval agresivitu muzu?
vy tam nekde vidite, ze muzi ji povazuji za prospesnou?
vy tam nekde vidite, ze z agresivity muzu autor vini zeny?

ja asi ctu uplne jiny clanek nez vy.

"I když mi několik kolegů s univerzitním vzděláním tvrdilo, že dát občas jednu facku manželce nelze považovat za domácí násilí … ',"

schvalne se podivejte jak definuje domaci nasili nas zakon. i tam se rika, ze tzv, italska domacnost, kdyz obcas padne nejaka rana, tak to nei domaci nasili.
autor prece nerika, ze dat zene facku je normalni nebo prospesne. zabyva se definici domaciho nasili.
vy si zrejme podvedome spojujete domaci nasili s fyzickou agresi muze vuci zene (klasicky feministicky lapsus).

opravdu me prekvapuje, ze zrovna vy se uchylujete k takovemuhle zpusobu "argumentace".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 17:30

Ta hysterie neni nutna, Lubobe. Stale vas jeste povazuji za jednoho z korektnejsich diskuteru, i kdyz nektere vase utoky a urazky z posledni doby me udivuji.

Prectete si prispevek od Tery a jeji 'zvlaste vyzivujici pasaze', to je pekne shrnuti, ktere na vsechny vase otazky dava odpoved ano.
Ano, autor obhajuje agresivitu muzu, ano, autor ji povazuje za prospesnou, ano v nekterych pripadech vini autor z muzske agresivity zeny.

"I když mi několik kolegů s univerzitním vzděláním tvrdilo, že dát občas jednu facku manželce nelze považovat za domácí násilí … ',

Uprimne, netusim, co se v zakone pise o italske domacnosti, nesjspis nic. Krome toho netusim, jak rozpoznat italskou domacnost, kde oba partneri jsou si rovni a fackuji se navzajem se stejnou intenzitou, a jak poznate, kdy se jedna o skutecne domaci nasili. Ja to z tvrzeni 'obcas dat jednu facku manzelce...' nepoznam.
A zvlast v kontextu se smutnym pripadem Neffove se mi z tohoto nazoru zveda zaludek, protoze i ona i byla obcas profackovana.

A ja jasne pisi, ze citat 'I když mi několik kolegů s univerzitním vzděláním tvrdilo...' mi vnucuje nazor, ze obcas profackovat zenu je normalni, nikoliv, ze to tvrdi sam autor.
Opravdu mam pocit, ze mate potize s psanym textem. Nebo vam dela radost provokovat ostatni diskutery predstiranim nechapavosti.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 18:00

Lubob argumentuje logicky, když staví na rozumných základech.
nikdy ale neuzná, že by se někdy mýlil. To kolem sebe bude raději kopat, urážet, vymýšlet podivné analogie a metafory...

Myslím, že nemá problém s psaným textem. Dokonce si myslím, že i on vyvodil, co je tam napsáno, ale prostě to neuzná...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 18:40

miko, ja vam vase pocity neberu. ale neco jineho je pocit co je napsano & co skutecne napsano je.

zkuste to primo, konkretne, bez vytacek, bez klickovani & pokud mozno bez osobnich invektiv (dekuji).
kde je v tom texu napsano, ze "obcas proplesknout manzelku je normalni a prospesne"? nic takoveho tam neni, at hledam jak hledam. vazne to tam neni.

schvalne srovnejte :
clanek:
"Násilí opakovaně, a to podtrhuji, během evoluce prokázalo svou prospěšnost a užitečnost ..."

mika:
"autor ... se snazi obhajit agresivitu muzu "

to prece nemuzete myslet vazne? autor pise o tom, ze nasili musi byt nekomu prospesne, aby se v evoluci prosadilo. to je naprosto legitimni tvrzeni (i kdyz ja s nim nesouhlasim). nerika naprosto nic o tom, jestli je nasili dobre nebo spatne, jestli je dobre se ho dopoustet, ani k tomu nikoho nevybizi, nebo nerika, ze ten kdo se dopousti nasili dela [obecne] prospesnou vec. nasili se - podle autora - muze stat vyhodou pro jeho pachatele, cimz rika, ze se nasilnik nedopousti nasili jen pro svuj plezir.

jak chcete z tohohle vydedukovat, ze je to totez, jako "obhajoba agresivity MUZU"? vzdyt je to uplny nesmysl. o muzich tam neni ani slovo.

pokud jde o tu definici domaciho nasili, tak pohledte :

ROSA :
"mýty o domácím násilí :
Domácí násilí jsou spíš hádky, “italská manželství” " (tedy jedna se o mytus, ze DN je obcasna erupce nasili)

BKB :
"Domácí násilí není „Itálie“.
Domácí násilí naopak není pouhá hlasitá výměna názorů s občasným napadením ... tedy tzv. italská domácnost. Domácí násilí také není mimořádný incident vybočující z jinak bezproblémového chování."

Ministe
rstvo vnitra :
"domácí násilí se odehrává mezi blízkými osobami ... nejedná se o tzv. italská manželství"

ECONN
ECT :
"Něco jiného jsou takzvaná „italská manželství“, kdy má při hádkách navrch jednou žena, podruhé muž."

MARIANNE :
"Profesionálové budou muset podstoupit školení, aby dokázali domácí násilí spolehlivě rozpoznat. Takzvaná italská domácnost, kdy na sebe útočí oba partneři, je totiž něco úplně jiného."

KOORDONA
:
"Domácí násilí navíc není možné zaměňovat s partnerskou hádkou či "manželskou rozepří"."

I
CM:
"Domácí násilí není pácháno v afektu "

I v tech pokynech pro zasahujici policisty je explicitne napsano, ze domaci nasili neni situace, kdy obcas padne nejaka facka.

mohl bych pokracovat donekonecna. ale porad je rec o tom, co DN je & nebo neni. absolutne nikde zminka o tom, ze je to dobre, nikde neni receno "fackujte se, neni to domaci nasili".

predstav
te si, ze bych ja v nejakem clanku odcitoval jednu feministku : "muz falesne obvineny ze znasilneni muze z teto situace jen tezit". vazne byste tvrdila, ze JA obhajuji falesna obvineni? ze je povazuji za normalni & prospesna?
neblaznete.


ja se domnivam, ze se psanym textem potize nemam. proste ctu jen to, co je napsano & neprimyslim si k tomu - podle vlastni libovule - svoje pocity ani to, co tam neni.
dost mi vrta hlavou, jak je mozne, ze nekdo neco napise & druhy k tomu zaujme apriorne negativni postoj & snazi se autora dehonesotvat tim, ze mu vklada do ust svoje vlastni myslenky, interpretace.
pritom smyslem sdeleni bylo neco uplne jineho. to je pak komunikace na ... nechci rikat co .

takze je mi lito, ale tohle vase
"Ano, autor obhajuje agresivitu muzu, ano, autor ji povazuje za prospesnou, ano v nekterych pripadech vini autor z muzske agresivity zeny."
v tom clanku proste neni. & neni tam ani nic takoveho, co by k podobnym zaverum vedlo.

(pro uplnost dodavam, ze ja s mnoha vecmi z toho clanku nesouhlasim, neni to dobre napsane. ale na zaklade toho bych netvrdil, ze autor dela to, z ceho ho obvinujete).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: mika Žena

Založeno: 17.03.2008, 19:30

Myslim, Lubobe, ze druhy dil clanku spise dava za pravdu memu dojmu, ze autor se skutecne staci obhajovat muzskou agresi. Dalsi diskuze snad neni potrebna.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 17.03.2008, 22:02

ne, takova "diskuse" skutecne potrebna neni. alespon ja o neco takoveho nestojim.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:02

Zvláště výživné jsou pasáže:

"Je třeba si uvědomit, že agresivní jedinec se tak nechová proto, aby byl „zlý“, ale proto, aby byl úspěšný, a reaguje tak, jak je geneticky naprogramován. Agresivita se prostě musí jedinci či skupině vyplácet, má-li se v evoluci udržet."

"Ná
silí opakovaně, a to podtrhuji, během evoluce prokázalo svou prospěšnost a užitečnost, a tak se ho jeho nositelé nevzdají a nelze je převychovat. Během násilí je muž coby samec přesvědčen, že koná správně."

"S
trategií „děvka“ si tak za otce svých dětí může nechtěně zvolit příliš agresivního samce, aniž by to primárně chtěla."

"By
lo by zajímavé, kdyby si „hodní“ pánové, co si myslí, že by nikdy neudeřili svou manželku, a že se tato nepěkná vlastnost týká toliko primitivů z jejich okolí, nechali udělat DNA rozbory určující otcovství jejich dětí. Jak rychle by zahodili strategii „hodný“ a přeorientovali se na strategii „násilník“."

To poselství, nejste-li násilník, ta vaše se vám s nějakým násilníkem spustí a podstrčí vám jeho dítě. Takže je lepší násilníkem býti a víte vy co? Ani to neznamená, že jste snad zlý člověk. Máte to dáno evolučně... Fakt pecka :-)

Můj otec mámu nikdy neuhodil, dokonce si nepamatuju, že by na ni kdy zvýšil hlas (nebo ona na něj). Tak to abych si nechachala udělat test jestli je to fakt můj táta ....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 16.03.2008, 15:41

Vždyť to říkám, že ten Franěk je manipulační hovado. Za přírodu a geny schová všechno. On už psával nesmysly na Neviditelném psu, moc dobře si ho pamatuji. To je ten samý dezinformační kripl jako Uzel nebo Weiss.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 15:43

jezismarja, oni jsou uz ti placeni manipulatori davu tri? zemekoule je v ohrozeni :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.03.2008, 23:05

vy raději nechte dle rady autora článku svá dítka naslintat na tyčinku, abyste měl jistotu, že si je vaše paní neupletla s nějakým násilníkem...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 18.03.2008, 09:17

Vy ale umíte být hnusná. Já věděl, že jste vnitřně na hadry, bylo to poznat už podle těch smajlíků. Takhle je to ještě jasnější. Lubob si všehovšudy udělal srandu z jedné Jarmiliny pitomé floskule, nic víc. Váse to vůbec netýká, tak co? Že by vám najednou tak smrtelně vadila nápaditá ironie? To jsou mi věci.

Vaše reakce se dá pochopit a omluvit jen pocitem opravdu velkého ohrožení a zoufalství. Seberte se trochu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 18.03.2008, 10:29

To víte, že umím. Každý umí. Jenom to dělám málokdy. :-)

Napsala jsem to schválně. Ono je totiž vždycky něco jiného nadšeně kývat na článek, že ženy jsou v zásadě nemorální instinkty vláčené příšerky, které když je dostatečně nemlátíte, pořídí si potomka s jiným, který to svede - ale jen do té doby, než si uvědomíte, ŽE I VAŠE manželka JE ŽENA. a SAKRA, CO SI TO DOVOLUJE urážet ji! To je něco jiného, než obviňovat anonymní armádu žen?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: abc Muž

Založeno: 18.03.2008, 10:33

Trefila jste hřebíček na hlavičku, taky tady někdy nestačím zírat - jako kdyby nikdo z diskutujících mužů neměl matku, ženu, sestru, přítelkyni, dceru ....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 18.03.2008, 11:23

Takhle se tu prostě uvažuje.
Místo toho, aby místní přispěvatelé Misogynovi vyčinili, že spadl na hlavičku, když tu napsal ten svůj blábol, že polovina matek tluče svoje děti denně, druhá půlka obden, málem mu poklepali na rameno. Ani jeden se neozval, že je to blbost (diskuzi si lze přečíst). Když jsem se tedy optal, zda-li je jejich matky mlátily denně, či snad se dotoho pustily jen ob den, dozvěděla jsem se, že jejich matky byly SVĚTICE a co si to jako dovoluju...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 18.03.2008, 12:03

Takže za to, že nikdo dost důrazně nevyčinil Misogynovi, jste si vy zkusila kopnout do luboba? Jen tak, schválně, úplně mimo téma, po jeho reakci na Jarmilu?

Tak ubohé výlevy jsem už dlouho nečetl. Vy si asi fakt neuvědomujete, co říkáte.

Proč potřebujete, aby se ostatní ozývali proti tomu, co se vám nelíbí? Vždyť je to blbost. Mně se například hrubě nelíbí feminismus, ale to není důvod, abych se třeba zrovna vám mstil za to, že jste proti němu dost razně nevystoupila. Zkuste si představit, jak by vám to ode mě připadalo, a dojde vám, jak teď vypadáte sama.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 18.03.2008, 16:33

Copak to nechápete? Je hezké, že hájíte svou matku, svou ženu, svou dceru, ale když dštíte síru na ženy, nedochází vám, že každá žena je něčí matka, dcera, přítelkyně...? když urážíte něčí anonymní dcery, ženy matky, je to v pořádku?

a tenhle web se jmenuje rovnoprávnost, ale fakt jsem tu žádné feminacistické články, proti kterým bych se měla ozývat, neviděla

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 18.03.2008, 20:35

Tery, vy jste se ale sprostě obula zrovna do luboba, který tu proti ženám nikdy nic špatného neřekl. A který naopak vyjádřil tady s tím článkem nesouhlas. Tak netvrďte že za tím je váš spravedlivý hněv, protože o ten tady vůbec nejde. Je to stejná situace jako nedávno s Olgou: šlápla jste zatraceně vedle, a lepší by pro vás bylo nechat to vyšumět. Klidně si na svou omluvu vymýšlejte sebevětší infantilní blbosti, ale počítejte s tím, že se někdo ozve a vyvrátí vám je. A víte co? Čím víc a blběji se budete vykrucovat a odvádět řeč, tím víc na to já budu upozorňovat. Tím trapnější pohled na vás bude. Pokud vás zajímá proč to dělám, pak proto, že podle mě jste napsala něco daleko horšího než všichni misogyni v této republice.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 18.03.2008, 11:11

Tery, použila jste na luboba neuvěřitelně sprostou podpásovku. Neumíte to přiznat, a pokoušíte se z toho vykecat tak trapně, že to až bolí. To už zavání hodně silným afektem.
Ale dobře: reagovala jste na luboba, takže ukažte, kde lubob nadšeně kývá na všechno to, co jmenujete? A kde obviňuje anonymní armádu žen? Já totiž od něj čtu něco úplně jiného, např.:

Autor: lubob
Založeno: 15.03.2008, 21:53
...jak uz jsem napsal, s mnoha vecmi v tom clanku nesouhlasim. dokonce se mi ani nelibi, jak je to napsane (forma, formulace).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:25

ja myslel, ze rec je o tom, jestli koincidence zverejneni clanku s uverejnenim informace o vrazde je nevkus ci hnus. & vy rikate neco o zastavani se vraha. taky dobry. tomu rikam mentalni gejzir.

doufam, ze jste v dobe, kdy v ctk zpracovavali informaci o zavrazedni honzika rokose zrovna cynicky nekrajela na prkynku veprove ledvinky. to byste se musela hanbou propadnout.

jeste nekdo?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 15:57

Úlevou je mi alespoň to, že jste se pustil do podružností a alespoň neřešíte ten případ jako takový :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 16:03

kdyz se podivate na uplny zacatek vlakna, zjistite, ze do tech podruznosti se pustila olga. to je prekvapko, co?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 16:17

To je mi celkem jedno, mě těší, že se tu debata nezvrhla k tomu, co jsem čekala. Což je dobře.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 16:27

obavam se, ze mi prisuzujete az nadprirozene schopnosti ovlivnit, v co se zdejsi debata muze ci nemuze zvrhnout. ostatne, vy sama to svymi vystupy dokonale vyvracite.
podle me se totiz zvrhla v neco, co bych rozhodne necekal. & to jsem si myslel, ze jsem spis pesimista :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 16:31

To taky není jenom vaše zásluha.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:40

No, já bych se té Rokosové trochu zastala. V sedmi letech ji matka strčila do dětského domova, kde pobývala do devatenácti let. Když se vrátila domů, tak se na ni vrhl otčím a chtěl ji zneužít. Když mu za to dala do držky, tak ji vyhodila z domu matka i otčím.Ona se neměla kde naučit mateřskému chování ani náhodou. A jak je známo z vědeckých výzkumů, tomu mateřkému chování se musí samice učit, jinak selžou i zvířecí samice, nejen ty lidské. Proto mě značně překvapilo jednání psychologa Klimeše, který zde zveřejnil značně odsuzující článek. Jako psycholog by o tom všem mohl vědět daleko víc, místo toho zde zveřejnil lži, když psal, že přímo ona toho Honzíka zavraždila. Taky mě značně překvapila skutečnost, že policie hodila na celý případ embargo a zakázala bulváru se o celý případ zajímat. To znamená, že zakázali, aby ona i její přítel cokoliv o tom bulváru sdělili. Ptám se proč? Na západě by jim za jejich vyprávění ruce utrhli, ale zde měli zakázáno o svém motivu zavraždění Honzíka mluvit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 13:22

a) ta osoba zavraždila TŘI svoje děti! To poslední dokonce z tak nechutné pohnutky, jako je pomsta. Proto není žádná omluva, i kdyby ji zneužívalo padesát otčímů! Heparinový vrah to měl taky těžké, jeho otec ho šikanoval, že je homosexuál, měl deprese, a co? To je omluva za vraždu 7 lidí a 10 pokusů?

b) ano, mateřské chování se učí, to je fakt. A co? mohla děti dát do ústavu, mohla je nechat babičce, mohla toho honzíka neunášet od táty...

b) narozdíl od místních "filtrařů" jsem nevyfiltrovala skutečnost, že jí pomáhal ten její povedenej přítel, na druhou stranu ona toho má na hrbu víc...

b) pokud mají, co říct, ať to řeknou svému obhájci

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 16.03.2008, 16:20

Máte samozřejmě naprostou pravdu. Nic ji neomlouvá. Jenom jsem se podivila tomu psychologovi Klimešovi, jak taky manipuloval, lhal a mlžil. Jenom ještě jedna malá oprava: Možná to byla pomsta, ale taky chtěli oba spáchat sebevraždu. Pak si to ovšem rozmysleli. Proto jsem byla zvědavá na jejich vyprávění, abych se dozvěděla, co je tak k hrůznému činu všechno vedlo. To jsem se ale neměla možnost dozvědět, protože policie to v té naší slavné "demokratické zemi" zakázala.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.03.2008, 17:20

"Možná to byla pomsta, ale taky chtěli oba spáchat sebevraždu"

Sebev
raždu mohli spáchat i bez Honzíka. Jeho vražda pomsta prostě byla!

Při vší úctě, vyšetřování trestného činu je věcí policie. Pachatelé mají vypovídat u výslechu, případně mluvit se svým obhájcem, nikoliv uspokojovat zvědavost veřejnosti. Na tom nevidím nic nedemokratického. Pokud budou mít něco na srdci, co budou chtít veřejně sdělit, dostanou k tomu prostor u soudu. To jim jistě nikdo neupře.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila Žena

Založeno: 17.03.2008, 06:29

Tak v tomhle nemáte pravdu ani náhodou. Pokud noviny, potažmo bulvár projeví zájem o něčí vyprávění nebo stanovisko, tak policie nemá právo nikomu v tom bránit. Takže toto jednání je nedemokratické, protože novináři mají právo uspokojovat zvědavost veřejnosti, kdykoliv si zamanou.V opačném případě se cosi zatajuje a mě zajímá, co.Patrně to bude souviset právě s tou policií. Policie sice vydala stanovisko, že v případě Honzíka nic nezanedbala, ale když si nemohu přečíst názory jeho otce, ani stanovisko pachatelů, tak té policii jednoduše nevěřím a domnívám se, že skutečně něco hrubě zanedbala.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 12:39

Vy my chcete tvrdit, že "ja treba se dovidam o nejakem nasili na dceri neffa v tomto okamziku od vas"?

Tak v tom případě žijete na Marsu! Proč prostě nemůžete mlčet, co si tím dokazujete?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:07

ja vam nic tvrdit nechci. ja jen tvrdim, ze je to tak.
pokud vim, neziji na marsu, ale na zemi. & doufam, ze nevedomost o nejake udalosti me dozivotne nediskvalifikuje z lidske spolecnosti.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: NTPT Muž

Založeno: 14.03.2008, 17:23

Ale Olgo zase vidíš to co tam není jako na plakátu D+G. :-/

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Olga Žena

Založeno: 14.03.2008, 19:14

Nu ano, já už jsem taková.

U reklamního plakátu, kde postává nekolik muskulaturních chlapáků nad ženskou na zádech s roztaženýma nohama, myslím na lidi, kterým někdo znásilnil dceru. A u článku o tom, jak je domácí násilí evolučně užitečné, myslím na rodiče, kteří se včera dozvěděli, že jim zeť opakovaně mlátil a nakonec umlátil dceru.

Tak nějak je to ve mně.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 19:54

& nebo je to tim hnusnym pocasim.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:43

Nebo je to tím, že existují hnusní lubobové.:)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:22

Marně přemýšlím, jestli je na té vaší ostentativní bezcitnosti něco zábavného. Obvykle i na těch nejhloupějších místních příspěvcích něco najdu, ale teď nevím. Krom toho, že se prezentujete jako... ehm no hloupý člověk... ale ani to asi ne. Kdybyste u takového tématu nepředváděl, jak jste vtipný, možná byste udělal líp.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:43

mate pravdu, marne premyslite. je to videt.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:59

Pořád se nějak snažíte být vtipný :-( Jako kdybyste si řekl, že když tu většina lidí zdůraznila, že jim připadá nevhodné právě v tuto chvíli nějak znevažovat problematiku domácího násilí, máte konečně možnost uplatnit svůj komediální talent. Jenže je to fakt nevhodné.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 22:06

ja vam na vase moralizovani kaslu. vy se tu porad ohanite svoji napaditou ironii & dnes z vas padaji jen urazky & obvineni. & naprosto bezpredmetna. ja jsem tu nic o nasili nepsal, neobhajoval jsem ani ten clanek, ani jeho zverejneni, ani zadne vrahy (na rozdil treba od jarmily), nic jsem neznevazoval.

jste proste uplne mimo & tu smutnou udalost jen zneuzivate pro svoje nenavistne vylevy. tim bezcitnym pakem jste tu vy, mila tery.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 22:12

Skoro nikdy nemám žádné nenávistné výlevy. Vlastně bych řekla, že nikdy, je mi to dost cizí. A urážky? řekla jsem, že se mi jevíte jako hloupý a místy i zlý. To se asi dá považovat za urážku, i když v rámci těhlě stráneki je to velmi mírné.
A taky si nemyslím, že jsem úplně mimo. Myslím, že se jen prostě snažíte být zajímavý - teď, když cítíte šanci...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 22:38

to, ze jste uplne mimo je jednoznacne ukazano v celem tomhle vlakne. ani jedno z cele te serie vasich obvineni na moji adresu nema vubec zadny relevatni zaklad. jakoz ani to, co si o me myslite.

cela ta vase dnesni "spanila jizda" ukazuje na temnejsi stranky vasi osobnosti. kterym jste dala pruchod bohuzel az po te udalosti, ktera vas zrejme psychicky rozhodila.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 23:22

psychicky rozhodila? hm, rozhodně je mi to líto. připadá mi to smutné, reakce tady taky. Tak nějak jsem si pořád říkala "jsou zvláštní, ok, ale v těch důležitých věcech budou normální..." A vono ani moc ne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 10:16

bohuzel vas nenapadlo to nejpravdepodobnejsi vysvetleni, ze nenormalni jste vy.
po bezkonkurecne nejvyssi davce bezcitnych vtipku (kterym samolibe rikate napadita ironie), ve kterych se tu explicitne vysmivate i konkretnim lidem v konkretnich pripadech, najednou udelate obrat & prestoze ke kauze neffova nepadlo ani jedine slovo & zahajite neuveritelnou maskaradu mucednictvi & soucitu. & aby nikdo nepochyboval, plivete kolem sebe jak fanaticka fundamentalistka na dukaz, jak to myslite vazne.

neexistujici reakce tady povazujete za smutne & vase vlastni reakce berete za normu.
nedejboze, aby "v tech dulezitych vecech" byli "oni" normalni podle vasich predstav.

nedelam si iluze, ze po odezneni emoci byste si celou tuhle vasi exhibici procetla znovu & zamyslela se, jakou roli jste v ni sehrala. musela byste si totiz rict "paneboze, ja jsem se chovala jak krava".
jenze k tomuhle vy nemate ani tu nejmensi spetku sebereflexe.

fakt by me zajimalo, kdo vsechno vam na tohle provincialni ochotnicke drama skocil, kdo jen z takticke solidarity mlci & kdo se na vasi vlne jen svezl, aby si prilozil svoje polinko.

dal uz se v tom rypat nechci. pro me jste tu odepsana. sick mind.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 13:16

Můžete mi napsat alespoň jeden příklad, kdy jsem se ironicky vysmívala obětem trestných činů? Alespoň jeden, majijinkatej...?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 15.03.2008, 13:22

Lubob přece neřekl, že se vysmíváte obětem trestných činů, tak proč by to měl ukazovat na nějakém příkladu?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 13:24

Oki, tak příklad tohohle:

po bezkonkurecne nejvyssi davce bezcitnych vtipku (kterym samolibe rikate napadita ironie), ve kterych se tu explicitne vysmivate i konkretnim lidem v konkretnich pripadech

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 13:53

vy jste fakt kouzelna. po celem dni, kdy tu hazite jedno narceni za druhym, aniz pro to mate jakykoliv relevantni zaklad, najednou chcete, abych ja vam neco dokladal? nepreskocilo vam?

jak uz jsem rekl, lamu nad vami hul. konec, tecka, finito, slus. jdete radsi do toho lesa nebo se dat vycpat & vystavit do mauzolea. (to druhe je jeste vhodnejsi zpusob, jak trvale zakonzervovat vase presvedceni o vlastni moralni nadrazenosti).
howgh.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 16.03.2008, 10:27

Reakce na Teryin příspěvek z 15.03.2008, 13:24:

V tom, co z luboba citujete, není nic o obětech trestných činů. Můžete po něm chtít maximálně tolik, aby vám ukázal, kde se vysmíváte konkrétnímu člověku v nějakém konkrétním případě, nic víc. Vzhledem k tomu, co sama prohlašujete o své nápadité ironii (uff), to lubob opravdu dělat nemusí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.03.2008, 17:16

To protože se nikdy nikomu nesměju. Ve skutečnosti jsem velmi milá a mám velké srdce.

Maximálně se zasměju nějakému nesmyslu, co sem někdo hodí vydávaje ho za svůj názor. A dost často si myslím, že sem ty bláboly leckteří přispěvatelé dávají proto, aby ostatní pobavili.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Muž

Založeno: 16.03.2008, 17:58

Já si myslím, že jsi spíš velká pi..Divím se Lubobovi, že s tebou ztrácí vůbec čas.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 16.03.2008, 19:14

Sprostě urážet, a ještě k tomu bez uvedení nicku, to je teda fakt statečnost :-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 14:24

zdeno, ja myslim, ze ona bude trochu psychicky nemocna. coz vede k hypertrofovane sebestrednosti, kdy pro les nevidi stromy, pocitu vlastni vyjimecnosti & duslednem trvanina dvojim standardu
porad tu mele neco o soucitu (svem) & bezcitnosti (druhych), vkusu & nevkusu, sanci se predvest.

nevim, nevim, jak by se neff, ktery ji udajne zna, ted tvaril, kdyby si ve svetle tech udalosti & s malou vnuckou, precetl teryinu "napaditou ironii", ze vsechny matky by se mely zavrazdit.

jak uz tu nekdo rikal, zlodej krici chytte zlodeje.
& jak rikam ja, sick mind.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 14:29

O mě nezná, alespoň ne podle jména, akorát jsem se s ním několikrát setkala.

Myslím, že i kdyby si přečetl Misogynovu "polovina matek mlátí svoje děti denně, druhá půlka obden, případně domácí násilí je evolučně užitečné" nebyl by úplně odvařený. Ale chápu, že těžko můžete kritizovat někoho s modrým kroužkem.

Duševní nenormalita je jednou ze základních podmínek, když chce člověk chodit na tyto stránky. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 22:43

snad vas jeste muze utesit, ze nejste jedina. naslo se i par dalsich, kteri te udalosti pohotove vyuzili k hozeni si blatem. nekdy ty psychicky vypjate situace pomuzou ukazat, kdo je opravdova spina.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 23:27

Hlavně mě utěšuje, že většina lidí (doufám) není jako vy tady.

Kdybyste držel klapačku a nepředváděl se, nikdo by po vás ničím neházel. Jste zlý člověk. To je smutné, ale víc pro vás, než pro vaše okolí... Tak nějak jste se alespoň přede mnou odkopal. Do téhle chvíle jsem o vás smýšlela jinak.

A pokud je člověk, který je schopen soucítit "opravdová špína" (alespoň pro vás)...hm...tak to asi budu.

Tak si ještě zaexhibujte a půjdem spát, ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 00:13

kdyby po me nikdo nicim nehazel, drzel bych klapacku. tak je to jednoduche.

ja jdu spat, vy jdete ....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 13:08

Nerozčilujte se. Užil jste si svůj půlden slávy, jak jste si představoval, ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 15.03.2008, 08:46

Tak jo, když už jsem u toho zastávání se vrahů, tak něco řeknu i na adresu toho Roberta Nováka. Je to strašné, co se stalo a pana Neffa je mi velmi líto, ale ten Robert se patrně cítil v té rodině Neffů jako páté kolo u vozu a tak si nakonec vybil svůj vztek a dlouhodobou frustraci na té nebohé Ireně. Byl prostě zakomplexovaný až na půdu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 13:12

Při vší ústě, dámo, vy byste taky měla asi raději na toto téma mlčet.

Já jsem se jednou na mezinárodním táboře dostala v CTH do týmu s dvěma Němkama, třema Rakušankama a jednou Češkou (která onemocněla), takže jsem tam byla mezi těma jedenáctiletejma gremánkama úplně sama. To teprv bylo pátý kolo u vozu. A vidíte, všechny to přežily...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 16.03.2008, 16:24

No dobrá, už mlčím, dámo Terry.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 16.03.2008, 16:25

Pardon, s jedním r.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.03.2008, 17:13

To mě nemusíte hned poslechnout. Stejně to tu nikdo nedělá :-)

Myslela jsem tím jen to, že v tomto konkrétním případě jste akorát přilila do ohně nějaký akcelerátor hoření (třeba olej). Nemám ráda obranu pachatelů na základě jejich životních osudů. Svoje problémy si může každý řešit jinak než vraždou.

matka mě týrala, nikdo mě nenaučil mateřské lásce, a proto jsem zavraždila své tři děti a pokusila se zabít čtvrté- Rokosová
Měl jsem deprese a řešil jsem je sedmi vraždami a deseti pokusy - Zelenka
Jsem nemocný, inak než znásilněním korunovaným vraždou jsem se nedokázal vzrušit, přeci nebudu žít bez sexu - Straka

a takhle by se dalo pokračovat stále dál...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Jarmila Žena

Založeno: 17.03.2008, 06:34

Vždyť říkám, že už mlčím. Které čtvrté dítě se pokusila zabít ta Rokosová? Já myslela, že měla tři děti.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.03.2008, 11:04

Ne, měla čtyři. Tři sny, které (nejspíš) zavraždila, a holčičku, kterou týrala a byla jí soudem odebrána, vychovává babička.

Pokud ji nějak chápete, měla byste v srdci najít pochopení i pro takového Jiřího Straku. Začínám mít podezření, že ji vážn trochu omlouváte právě proto, že je žena.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 17.03.2008, 11:10

Měla čtyři děti. Tři kluky, kteří jsou jsou už mrtví, a dceru, kterou týrala.

Cituji z tisku:
1989 - měla s Radkem Staškem první dítě, syna Radka, který téhož roku záhadně zemřel.
1990 - měla s Radkem Staškem druhé dítě, Soňu, která byla v roce 1991 svěřena do péče babičce Soně Gubišové, matce Radka Staška.
1993 - měla s druhem třetí dítě, Davida, který téhož roku záhadně zemřel.
2001 - Stašková se poznala s Romanem Rokosem, později se jim narodil syn Honza.
Květen 2007 - soud přidělil Honzu do výchovy otci, Stašková syna ale unesla. Otec byl s chlapcem naposledy na jaře, od té doby ho neviděl.
Srpen 2007 - policie vyhlásila po malém Honzovi pátrání.
Prosinec 2007 - Stašková je se svým přítelem Pavlem Greplem zadržena policií, v automobilu je mrtvolka Honzíka.

Zdroj:
http:
//www.deniksip.cz/krimi/s
taskova_pouta20080104.htm
l

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tess Žena

Založeno: 15.03.2008, 10:31

hahaha

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Já XXXVI. Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:14

Sice se mnou nemluvíš, ale v tomhle máš pravdu beze zbytku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:19

Nebojte se Olgo, to je normální. U žen i u mužů. Nenormální jsou místní přispěvatelé, kteří dovolili, aby jim jejich osobní problémy totálně vymazaly schopnost elementárního lidského soucitu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Martin Muž

Založeno: 15.03.2008, 00:47

To snad nemyslíte vážně Tery. Právě vás už jsem v minulosti kritizoval, že házíte své neustále opakované vtípky i k tématům, kde se to vůbec nehodí a chováte se dost bezcitně (viz např. článek o holčičce unesené někam do Španělska). Teď najednou podsouváte totéž Lubobovi, který sice nepatří k mým oblíbencům, v tomto je ale zcela nevině. Spojovat zdejší článek s případem Neffa začal úplně někdo jiný. Beru, že někdo, kdo četl obě věci chvíli po sobě, mohl si to takto spojit. Mě je taky líto dcery Ondřeje Neffa, o její smrti jsem z novin věděl, osobně jsem ji ale neznal. V mediích je tolik smutných správ (např. ze stejného dne „Kvůli dědictví zřejmě nechala zabít manžela“, „Mladík zapálil ve škole spolužáka“, „Soud projednává kauzu zanedbaného dítěte“), že mě ani tato nezasáhla natolik, abych ji celý den nosil v hlavě a okamžitě ji dával do souvislosti s velmi dobrým článkem o domácím násilí. Lubob navíc říká, že to v tom okamžiku ještě ani nevěděl. Co mu tedy chcete vyčítat. Spíš mi to ve vašem případě s tou bezcitností připadá, že zloděj křičí chyťte zloděje.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tess Žena

Založeno: 15.03.2008, 10:40

To je jedno, uplne jedno, ze o tom Lubob nevedel. Olga s dobrym potrehem napsala, ze uverejneni clanku tohoto druhu a na tehle strance, zrovna v dobe, kdy dost lidi je prinejmensim zarazeno zpravou o zabiti Neffove je nevkus.
Lubob ji odpovedel, ze by to mela dokazat.
Tot vse. Vubec mu nedoslo, ze je to nevkus.
A taky je jedno, kolik je v novinach smutnych zprav.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 13:11

jeste jednou - kecate. nebo jeste jinak - opet sproste lzete.

ja jsem olze neodpovedel, ze BY TO MELA DOKAZAT (kazdy si to muze nahore precist). rekl jsem jen, ze aby to byl nevkus, tak by prinejmensim redakce musela vedet, ze te k udalosti doslo. to je neoddiskutovatelne.

na
vic, & to se kupodivu predmetem debaty vubec nestalo, by se jeste muselo ukazat, proc je zverejneni toho clanku nevkusne (tedy ukazat na neco v obsahu toho clanku, co jejjve svetle te udalosti cini nevkusnym). o to se samozrejme nikdo ani nepokusil, ale hned se naslo par jedincu ochotnych hazet shnilymi rajcaty. presne podle pravidla, ze kdyz se nekdo zcela nepravem obvini, tak i presto na nem kus blata zustane.

takze vy se, mila tess, ochotne sama radite k te luze, ktere nejde o jadro veci, ale jen o to kydat hnuj. ani u vas me to neprekvapuje. hnuj k hnoji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tess Žena

Založeno: 15.03.2008, 18:46

Tenhle platek je jedinny, co zverejnil clanek (navic naprosto pitomy a zbytecny) o PROSPESNOSTI si neprospesnosti DN pote, co je v tisku i v intenetu od 28. unora, tedy 14 dni dlouho propirano zmizeni a posleze zabiti mlade matky.
Nejenom Olze prijde to krajne nevkusne, nevsimla jsem dsi , ze by se kdekoliv jinde zrovna ted diskutovalo timto tonem o DN.
To ze vy jste to nevede, ac mi to pripada zvlastni, po 14 dnech propirani tematu na internetu i v novinach. Ze by zadny kolega ci kolegyne ci vase manzelka nic nepostrehli, ani jeden ani nic nerekli? Asi ne. Dobre.
Ale ze by o tom nevedel nikdo ze Svazu muzu, ani v redakci nikdo? Opravdu nikdo z nich 14 dni necetl noviny. Mne se to nezda a vy to rikate jako podminku nevkusdu. Ten clanek je nevkusbny sam o sobe.

napsal jste tohle, ze vam to Olzino tvrzeni prijde dost divoke:
"...tak tohle mi prijde dost divoke. abyste mohla vyrknout takovy hodnotici soud, tak byste musela nejdriv prokazat, ze uverejneni tohoto clanku je s vedomim te udalosti, o ktere pisete.."

Abyste mohla vyrknout soud, musela byste prokazat, zkracene.
Tady se nemusi nic prokazovat. Pisete, ze se redakce obvinuje nespravedlive. Takze se klidne k te luze pridam, pravdepodobne je tam i pan Neff.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 19:19

pocity & dojmy.

"Tenhle platek je jedinny, co zverejnil clanek (navic naprosto pitomy a zbytecny) o PROSPESNOSTI si neprospesnosti DN pote, co je v tisku i v intenetu od 28. unora, tedy 14 dni dlouho propirano zmizeni a posleze zabiti mlade matky. "

to jestli je clanek pitomy ci zbytecny se mohlo ukazat v diskusi, ktera by se zaobirala OBSAHEM clanku. to se nestalo.
clanek byl zverejnen nejspis pote, co bylo zverejnena ta vrazda. nevim presne, co bylo driv.
to, ze bylo pred 14 dny zverejneno zmizeni neffovy dcery povazuji za naprosto irelevantni. po celych tech 14 dnu nikdo nemohl vedet, co se stalo.
nevim jak svaz muzu (ja za ne nemluvim), ale ja jsem to nevedel. proto jsem taky napsal to, co jsem napsal & prese vsechny urazky na moji adresu na tom trvam. je to obecny princip, ktery plati bez ohledu na okolnosti.

predstavte si, ze jako kazdy vecer cekate na manzela & pripravujete veceri. mate nasobe tricko & lehke kratasy, tricko je mitrne usmudlane od vareni, jste bosa & vlasy mate vzadu jednoduse spojene sponou, aby vam napaday do oci.
v zamku zachrasti klic, manzel se vraci z prace, ale ouha, vede sebou navstevu. vedeni spolecnosti i s manzelkami & jeste obchodni partnery. privedl je na veceri, vsichni jsou ve spolecnskem obleku. vy jste o nicem nevedela, tak se leknete, ale v tom na vasi adresu pronese jedna z navstevnic poznamku, ze vase vizaz i obleceni jsou pro danou situaci nevkusne.
jsou nebo nejsou? ma se vas manzel zastat, ze vam zapomnel dat vedet nebo ma sdilet rozhorceni te damy & prede vsemi vas pokarat & ponizit? plati, ze aby ta pani mohla tvrdit, ze vase obleceni pro danou prilezost je nevkusne, musela by nejprv prokazat, ze jste o navsteve vedela?
preberte si to.


"Pisete, ze se redakce obvinuje nespravedlive."

&
amp; klasika na zaver. kde jsem tohle napsal? vyuzijte vas talent na "cut & paste" & predvedte se. nebo je to zase jen to vase sproste lhani? vazne to neumite jinak?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tess Žena

Založeno: 19.03.2008, 15:43

kde jste tohle napsal?
TADY:

"....ale hned se naslo par jedincu ochotnych hazet shnilymi rajcaty. presne podle pravidla, ze kdyz se nekdo ZCELA NEPRAVEM OBIVINI, tak i presto na nem kus blata zustane.

takze vy se, mila tess, ochotne sama radite k te luze, ktere nejde o jadro veci, ale jen o to kydat hnuj. ani u vas me to neprekvapuje. hnuj k hnoji. "
***
konec citatu Lubob

POdle mne zcela jasne pisete, o nepravem obvinovani, ja ta slova vidim zrelelne. Vy na to ze jsme luza, hnuj, ze ja sproste lzu. A nic jineho neumim.

Opet pisete, ze "ja jsem olze neodpovedel, ze BY TO MELA DOKAZAT ". ale napsal jste Olze zcela jasne:

"abyste mohla vyrknout takovy hodnotici soud, tak byste musela nejdriv PROKAZAT, ze uverejneni tohoto clanku..."

Slo o to, ze Olga a jini i ja nepovazujeme uverejneni clanku v souvislostech s vrazdou za vkusne.

Pokus povazujete rozdil mezi dvema slovy "dokazat" a "prokazat" za sproste lhani , tak prosim.
Ja ne, v tom bude asi problem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: lubob Muž

Založeno: 19.03.2008, 16:16

vy jste ztraceny pripad. i s tim osvedcenym "cut & paste" nejste schopna identifikovat, jsou-li dva texty stejne nebo rozdilne.
chtit po vas rozeznat kondicional od imperativu uz je opravdu hodne silny pozadavek, & ze byste na chvili myslela misto nutkani hanet, to uz vzdavam uplne.

zustatne u svych pocitu & dojmu, & vubec se neobtezujte s ctenim nejakeho textu. at je ten text totiz jakykoliv, stejne si ho podle vlastni libovule hodite do jedne ze dvou skatulek - MY nebo ONI.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 13:07

Pokud se podíváte pod ten článek o unesené holčičce, tak právě tam jsem napsala, že v tomto konkrétním případě si myslím, že dítě patří k tátovi, je tady zvyklá a rozhodně není správné odvléct ji do ciziny. No a Klokánek mi napsal, že jsem stará známá feminacista a starou známou technikou faminacistek je říct "co dítě má zůstat tady" a v duchu nad tím únosem blaženě vrnět a nic nedělat (patrně čekal, že zakoupím letenku do Madridu a půjde tu holčičku po Španělsku hledat na vlastní pěst). Tož tak.

Ale jinak svedu být bezcitná jako vy. V pohodě. Přejte mi tu slabší chvilku. Tyhle stránky jsou přeci o soutěži, kdo je víc kchůůůl :-) Takže dobře.
btw: venku je krásně, beru pohorky a jdu na procházku (kdybych v lese našla mrtvolu, dám vědět...kdyby někdo zabil mě, uvidíte mě ve zprávách :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 15.03.2008, 20:25

"Tyhle stránky jsou přeci o soutěži, kdo je víc kchůůůl"

Co je to za blbost? On nás tu všechny nějaký webmaster nutí, abychom předváděli jací jsme borci?

Okénko pro napsání příspěvku je prázdné, a čím ho zaplníte, je na vás. Ano, je možné se i předvádět. Ale je taky možné nezaujatě argumentovat. Nebo i zaujatě, to je také v pořádku. Vy (opakuji: vy) to ale chápete jako prostor k nějaké nablblé soutěži. Není to žádné obecné pravidlo těchto stránek, je to jen váš postoj. Podle toho ostatně vypadají vaše příspěvky.
Např. pro Jana jsou tyto stránky prostorem pro mesiášská kázání o blahodárnosti patriarchátu. Taky možnost.

No a kdo chce a umí diskutovat o problémech a tématech, pro toho jsou tyto stránky zase příležitostí k diskusi. Až tak je to jednoduché.

Víte co by mě zajímalo? Zda se účastníte diskusí na nějakém jiném webu, kde o žádné předvádění nejde. Schválně, dejte sem odkaz, ať vidíme, jak jste věcná.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 23:11

On nás tu všechny nějaký webmaster nutí, abychom předváděli jací jsme borci?

nenutí? a proč to všichni děláme? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 16.03.2008, 10:22

a) Nenutí.
b) Neděláme to všichni, to je jen vaše "filtrační vnímání".

Opakuji
: dejte sem odkaz na vaše příspěvky na jiných webech, ať vidíme, jak jste věcná. Pokud nikde žádné věcné diskuse nevedete, pak si troufám říct, že jste to vy, komu jde v první řadě o něco jiného než o věcnost. A ty nesmyslné kecy, že se všichni předvádějí, jsou jen záminkou, abyste to omluvila u sebe.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 19.03.2008, 18:00

Já si povídám hlavně s Johnym, Klokanem, Misogynem a spol. A naše debaty jsou velmi věcné!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 19.03.2008, 19:18

Jak prosím?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Tery Žena

Založeno: 19.03.2008, 23:05

Tak. Zrovna probíráme klokanovo obtěžování v mládí :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Možná je to tím husným počasím,

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 20.03.2008, 09:47

Aha. Já jen že když se dlouze bavíte se mnou nebo s lubobem, tak těžko můžete tvrdit, že si k diskusím vybíráte hlavně Johnyho, Klokana či Misogyna. Zvláště když se tu Johny asi měsíc vůbec neobjevil a Klokan sem dal za tu dobu cca tři příspěvky. Ale to je takový bezvýznamný detail.

Zřejmě podle podle vás mají ti tři něco společného a ta vlastnost je patrně důvodem, proč s nimi diskutujete. Prozradíte mi, co to je? Já totiž mezi těmito třemi diskutéry vidím propastné rozdíly a např. pro Klokana mám docela pochopení. (Nicméně předpokládám, že mně ani luboba neřadíte pod "a spol.")

Pokud však i přes shora uvedený objektivní fakt zároveň platí, že debatujete hlavně s někým jiným, než s kým debatujete (uf), pak se zamyslete nad svým výběrem partnerů pro diskusi. Něco je tam asi špatně. (Nápověda: je to váš filtr).

A konečně, pokud jsou vaše debaty věcné, tak nemůžete dost dobře tvrdit, že na tomto webu jde jen o předvádění.

Ale to jsou jen takové drobnosti, které vyplavou na povrch, když člověk omylem zkusí brát vaše příspěvky vážně. Nenechte se tím rozhodit a klidně dál považujte své působení v diskusích za rozumné a konzistentí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Tery

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 15.03.2008, 22:49

Hloupý, zlý a bezcitný jsem tady já, takže si můžu psát co chci. Luboba do toho laskavě netahej, ten si hraje na svém písečku politicky korektní logiky. Nerad bych aby se mi někdo montoval do kšeftu. Mohl by se mi snížit rating a redakce by mi mohla snížit osobní hodnocení.

Díky za pochopení milá Tery. Teď si otři zpocené čelo a pokračuj ve svém beznadějném snažení.

Tvůj psychoterapeut Modrý Klokan.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tery

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 23:01

Ahojda :-) tak vy už jste zase tady :-)

dala jsem vejlet, taže jsem ještě plná endorfinu, pohoda... jo a v lese mě nikdo nezabil, doufám, že máte všichni radost

p.s. No s váma bych se takhle nebavila, nebojte :-), u toho Loboba mě to trochu zklamalo, nicméně v životě musíme všichni snášet zklamání...

Odpovědět na příspěvek

 

pro Luboba

Autor: Ifca Žena

Založeno: 14.03.2008, 12:53

Odpovědí: 41

Dceru Ondreje Neffa zavrazdil vlastni manzel, vsichni o tom mluvi a vy se budete tvarit, ze o tom nic nevite??? Jenom proto abyste mohl obhajovat uverejneni tohoto nehorazneho clanku??? Proto zavirate oci pred realitou??? Jste normalni chudak!!!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:03

ja se netvarim, ze o tom nic nevim. ja TVRDIM, ze jsem o tom do tohoto okamziku nevedel, ani jsem nevedel, ze jeho dcera zmizela & s naprosto nikym jsem o tom nemluvil & ani jsem o tom nikoho mluvit neslysel. noviny si kupuji jednou tydne (ve ctvrtek mfdnes kvuli tv-magazinu) & vcera jsem to tam nezaregistroval, ale pracvda jen jsem jimi listoval v autobuse).

jestli z toho chcete usuzovat, ze

1. jsem chudak (protoze nevim o nejake udalosti)
2. zaviram oci pred realitou (protoze si nekupuji noviny)
3. tvarim se, ze o nicem nevim (protoze se mnou o tom nikdo nemluvil)
4. delam to vsechno jenom proto, abych obhajoval zverejneni nejakeho clanku (prestoze nic takoveho vubec nedelam)

tak si klidne posluzte. mne z toho vychazi celkem solidni zaver, ze v takovem pripade jste chudak vy & uz vubec ne normalni.
navic, jak tak koukam na ty haldy otazniku & vykricniku, tak zrejme se sklony k hysterii.

pac & pusu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: pro Luboba

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:14

TV program najdete i na internetu, to vám ještě nikdo neporadil?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:38

predstavte si, ze to vim. ale jednak se na tv v praci nedivam & druhak, nemam bohuzel v pocitaci tak inteligentni diar, ktery by me upozornil, ze si mam v tolik & tolik hodin pustit tv-vysilani na internetu, protoze tam budou mluvit o nejake vrazde.

jestli vy takovy program mate, zkuste ho zpenezit. takove CNN vam za to da majlant. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:42

Pokud se vám jedná o zprávy (co se zrovna stalo či děje), na to tv nepotřebujete, navštivte např. idnes nebo seznam.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:45

vy nejste moc duvtipna, ze?

& to mam u toho sedet, cucet do monitoru & tukat na "refresh" kazdou vterinu, dokud se neobjevi ... co vlastne?
placate uplne hovadiny.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:47

Jste tady minimálně 2/3 vaší údajné pracovní doby, takže najet si občas i na jiné než tyto stránky by pro vás neměl být časový problém.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:16

i kdybych tu byl celou svoji pracovni dobu, proc bych si mel najet na jine stranky? jenom proto, ze mi to rikate vy? nedejte se vysmat:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 13:51

Abc je taky žena? Oh, začíná to být docela otrava... Nesouhlasí=žena :-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Jan Muž

Založeno: 14.03.2008, 16:12

Je to žena, projevy ženy poznám na sto honů, nejde o to, že nesouhlasí, ale jak myslí a jak napadá. Kupříkladu Váš projev je pohlavně naprosto nezaměnitelný. Vy ani nemusíte projevovat nějaké myšlenky, většinou taky žádné nemáte, stačí, když projevujete své dojmy a pocity.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 16:16

Nevím jaký je váš projev pohlavně, ale nezaměnitelný je taky :-)

Jsme dvě zářící hvězdy těchto stránek :-) Vy milovaný i zatracovaný, já jen zatracovaná (a oblíbená těmi, které bavím).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Jan Muž

Založeno: 14.03.2008, 16:32

To doufám, že je můj projev nezaměnitelný s tím Vaším.:-) A to i v tom uvedeném jasu zářících hvězd. Jediný, kdo tady opravdu září svými oslnivými cirkusovými vstupy, jste Vy. Tohle prvenství Vám rád přenechám.:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 16:43

Hodnocení ponechte prosím na publiku.
A pak? Nač ta falešná skromnost? I vy jste velmi oblíben :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: pro Luboba

Autor: Jan Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:24

Už chápete, že můj vhled do povahy ženy není nějakou zaujatostí vyplývající z jednotlivostí? Já jsem tady kromě jednoho jediného případu ještě nezažil reakci ženy, která by vykazovala alespoň základní rozumový nadhled. O objektivitě ani nemluvě.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:35

pro me nastesti tech par exotickych exemplaru tady nepredstavuje reprezentativni vzorek zen.

& popravde receno, treba pokud jde o feminismus, tak zenske kriticky patri k mym velmi oblibenym. rozhodne bych neodmital spojenectvi s nimi jenom proto, ze jsou zeny. to by byla hruba chyba. prave naopak. u me hraje prim merit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Jan Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:43

Já také neodmítám spojenectví se ženou, ba právě naopak, žena patří k mým oblíbeným, jen je třeba, aby mlčela, když se to od ní právem očekává. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Jan Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:48

P.S.: Ještě k těm exemplářům, řekl bych, že tady je výjimečná převaha žen studovaných (tím neříkám vzdělaných). Běžte se podívat na jiné weby s masovou účastí, tam Vám budou vlasy hrůzou vstávat na hlavě.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:18

hm, to je stejne, jako kdybych chtel zkoumat obecne vzorce chovani muzu na stadionu sparty :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Jan Muž

Založeno: 14.03.2008, 16:18

Hm, soudím, že když budete zkoumat vzorce chování mužů na stadionu Sparty, budete určitě blíž obecnému průměru, než když si vzorek najdete v řadách návštěvníků vědeckých konferencí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:50

No, vy jste taky debil, že mu není rovno. Kdy vám to vůbec dojde? Asi nikdy, protože jste neskutečný debil. Člověče debilní, proč vy si myslíte, že vy jste něco víc než matka, která vás zplodila? Možná je to tím, že vaše matka je skutečně debilní, a proto jste vy získal dojem, že vy jste něco víc než ženy.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: pro Luboba

Autor: Ifca Žena

Založeno: 14.03.2008, 13:45

Ale ted prece vite o te strasne tragedii, ktera se stala! Tak proc tady ted obahujete zverejnovani takovych nehoraznosti?

Souhlasite alespon s tim, ze by redakce mela ten clanek stahnout?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:47

& co tady, prosim vas, obhajuji? vzdyt vy melete uplne nesmysly.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:50

Já vám s dovolením odpovím za luboba. Projevil se jako ignorant a hlupák, ovšem to nemůže připustit, tak bude kopat kolem sebe, jen aby si zachoval "tvář". Na pomoc mu přispěchají podobní pitomci a společně tady pak budou pohrdavě probírat, jak jsou ženské hloupé a emotivní a nedokážou nic brát s nadhledem.
Tak si totiž představují "mužné" chování.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:17

kdo si dnes neprecetl noviny je ignorant & hlupak. no vyborne :-)
co tam jeste mate?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Tess Žena

Založeno: 15.03.2008, 11:18

Jenom ze jste se ozval na OLgu, ze by mela neco dokazat. O to vam slo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 11:34

& vy samozrejme kecate. nic takoveho jsem neudelal.

takhle to vypada, kdyz opustite svou jiz osvedcenou techniku dvou dvojhmatu na klavesnici & zkusite neco vyplodit sama. vedle jak ta jedle :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Tess Žena

Založeno: 15.03.2008, 18:49

Tak nam nevedomym a luze, ktera obvinuje nevinne napiste co jste myslel timhle, kdyz ne, ze by musela mit dukazy. Co jste tedy psal?

"tak tohle mi prijde dost divoke. abyste mohla vyrknout takovy hodnotici soud, tak byste musela nejdriv prokazat, ze uverejneni tohoto clanku je s vedomim te udalosti, o ktere pisete".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 19:30

Co jste tedy psal?"

paneboze:-
)
co jsem psal? prece to, co je tam napsane, ne? to jako myslite, ze jsem psal neco jineho, nez co vy vidite? ze se ta pismenka cestou dratama nejak zprehazela? jak vam mam jinak napsat co jsem psal? to se budete pak ptat co jsem psal, ze jsem psal?

"Tak nam nevedomym a luze, ktera obvinuje nevinne napiste co jste myslel timhle, kdyz ne, ze by musela mit dukazy."

presne to co rikate. ze BY musela mit dukazy, ABY to mohla prohlasit za nevkus. vidite tam ten kondicional? rozeznate ho od imperativu?
ABY tvor mohl letat, musel BY mit kridla. pripada vam to stejne jako "tvore, let!" ?

to je snad zlej sen. jeste nakonec dam na toho jana :-))

Odpovědět na příspěvek

 

Proč by redakce měla článek stahovat?

Autor: Misogyn Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:38

Nejste blbá?

Skoro každý den je v ČR někdo zavražděn.Proto snad přestaneme psát a číst noviny?

Tento článek je velice pěkná fejetonová studie o vztazích mezi muži a ženami. Psaná jemně, humorně, neurážlivě. Příjemná vzpruha pro zdravý rozum.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Proč by redakce měla článek stahovat?

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:54

No, vy jste taky pěkně zdravý rozum, jen co je pravda. Jen tak dál misogyne, vy jste v podstatě taky pěkné hovado, co si budeme povídat. Lituji vaši manželku, pokud nějakou máte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Proč by redakce měla článek stahovat?

Autor: Mic Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:39

Klid ne....to je to tu sama urazka...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Proč by redakce měla článek stahovat?

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 15.03.2008, 08:51

:)) Už jsem klidná.:) To víte, litr vína v hlavě.:)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Proč by redakce měla článek stahovat?

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 10:18

jo, aha. ja myslel, ze ty blbosti co pisete jsou dusledkem 10% genu & 90% kultury, & vona je jen naprana jak delo :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: pro Luboba

Autor: Mic Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:10

Pojdme k veci. V cem je clanek nehorazny?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: pro Luboba

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:12

Lubob používá internet jen aby mohl na tyto stránky. Tak se nedivte, že jinak o ničem nemá ani páru.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: pro Luboba

Autor: NTPT Muž

Založeno: 14.03.2008, 17:22

Mimochodem, ještě včera soud projednával případ kdy manželka nechala zabít svého muže kvůli penezům aby dědila, najala si nájemníého vraha. Holt tento muž měl kliku že nebyl z mediálně známé a populární rodiny, takže se o něm vlastně nemluví a jeho život měl daleko menší cenu nežli dcery celebrity....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: pro Luboba

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 17:48

Ale on je naživu, zatímco Neffová je mrvá! Copak se tu objevil článek na téma, jaká je to vlastně bžunda najmout si vraha?

Chápete to? To je tak těžké projevit trochu lidskosti? Prostě si na den dva odpustit zesměšňování významu domácího násilí? Prostě ze slušnosti.

Ano asi je, já vím.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Martin Muž

Založeno: 15.03.2008, 01:02

Jenže on je taky úplně mrtvý. Takže asi můžu začít psát, že jste Marťanka nebo že vám nevěřím že takovou věc nevíte. Nějak se mi, z toho vašeho náhlého přechodu od bezcitných vtípků (v jiných článcích) k moralizujícím frázím, zvedá žaludek.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:10

Fakt jo? Hm, to jsem přehlídla. Asi to nemělo takovou mediální obsazenost jako ta Neffová. (že by feminacistické spiknutí, co myslíte?)

Nikdy nejsem bezcitná, nebo skoro nikdy. A nikdy se nevysmívám cizímu neštěstí. Krom toho, že se směju Klokanovi, Johnymu, panu Janovi.... jak jsou hloupí a to neštěstí je, to unávám.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Tery

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 15.03.2008, 23:02

Tak si Tery dej bacha ať se neumlátíš smíchy.

Ale teď vážně. Většinou mě dost sereš, ale z této diskuse začínám mít pocit, že jsi docela nešťastný a asi trochu nemocný člověk. Snad mi tě i začíná být líto.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tery

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 23:08

To je od vás milé. Ukazujete to na schopnost alespoň nějaké empatie :-)

Jinak šťastná/nešťasná? Jako každej člověk - chvilku nahoře, chvilku dole. Teď je to docela dobrý, musím zaťukat na dřevo. Tak dbrý, jak to může mít zdravej člověk, s prací, co ho baví, dobrým vztahem a bez velkejch zásadních problémů. Tak doufám, že to vydrží. Ťuk, ťuk.
No, nic nemá člověk jistý, ale kdyby nad tím měl dumat... :-( to by nebyl šťastnej nikdy, stát se může cokoliv
takže tak

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: pro Luboba

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:11

jo a ten článek o tom, jak je evolučně přínosné najmout si vraha a odstranit z procesu evoluce geny toho, kdo se neuměl ubránit, ten tu byl? kde?

Odpovědět na příspěvek

 

K článku

Autor: Katka Žena

Založeno: 14.03.2008, 13:30

Odpovědí: 18

I když opominu ošklivou souvislost s vraždou dcery p. Neffa, celý článek je snůškou nesmyslných tezí a teorií člověka, který o domácím násilí absolutně nic neví a místo na lidi kouká na svou zvířenu. Domácí násilí je problém výhradně se týkající soužití lidí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: K článku

Autor: Jan Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:31

Nejlepším lékem proti domácímu násilí je patriarchát.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: K článku

Autor: abc Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:07

Taky patří do zoo?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: K článku

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 20:56

Kriple, jdi se vycpat, budeš tím užitečnější.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: K článku

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 13:31

jestli to nebude tim, ze jedine lide ziji v domacnosti.
videla jste nekdy hromadne znasilneni delfiny?

Odpovědět na příspěvek

 

Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: Misogyn Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:31

Žádná souvislost s tím, že mladý Neff uškrtil (patrně v hádce) svou manželku jak Othello Desdemónu, v tomto excelentním článku není. Vůbec. Ani jediným písmenkem.

Domácí násilí se netýká jen soužití lidí. Týká se podle mých osobních letitých pozorování též kura domácího, psa domácího, kočky domácí, tura domácího, husy domácí i kachny domácí. Také jsem opakovaně pozoroval domácí násilí u papouška vlnkovaného, křečka džungarského, pískomila mongolského.

Nejextrém
nějších forem dosahuje domácí násilí mezi pavoukovci, což by mohlo být známo i vám, máte-li za sebou již aspoň 7. třídu základní školy.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: Katka Žena

Založeno: 14.03.2008, 15:18

Člověče, co kdybyste se na nějakou definici domácího násilí na netu podíval?! Pavoukovci:))))))!!!!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:20

myslite treba tuhle : "manzel me napadl, kdyz mi vratil facku" ? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 15:59

To se pořád bavíme o paní Neffové?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: mant Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:53

Tery Vám to určitě vytmaví rozhodněji, ale kočky prosím vynechte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 16:00

Kočka domácí není siamská. Takže nevytmaví :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 16:05

To se pořád bavíme o paní Neffové?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 16:13

Víceméně. Jedna část barikády se snaží zlehčovat a ironizovat domácí násilí a druhá znechuceně oponuje, jestli by se to nedalo dělat jindy, než teď, kdy domácí násilí vyvrcholilo vraždou.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 16:20

ty barikady jakozto i to, co se na nich deje jsou jen ve vasi hlave. bezte se projit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Nemáte pravdu vůbec v ničem.

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:15

už se stalo, je to příjemné

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Katka

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 15.03.2008, 23:07

Pane Bože, zas další vystudovaná (tím nemyslím vzdělaná) yntelygentka s dutou lebkou. Terytessí duo si zavolalo posilu. Zachraň se kdo můžeš.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Katka

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 23:10

A japa jste poznal, že je vystudovaná, mylí modrí klokane? Z toho, že je gramotná?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Tery

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 22.03.2008, 15:38

To se pozná z projevu. Je na to taková mnemotechnická pomůcka platící pro současné ženy z našeho kulturního okruhu: platí nepřímá úměra, čím stupidnější výrok žena vyřkne, tím vyšší stupeň formálního vzdělání absolvovala. Nijak to kupodivu nesouvisí s inteligencí zjišťovanou testy IQ ani funkční gramotností. Z tohoto tématu by se dala vytěžit pěkná doktorandská práce a i nějaký EU grant by to hodilo. Jen by se musela vypracovat kulantní žádost.

Tož tak Prdelko, teď zase ty, jsi na řadě. Piš a nestyď se.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tery

Autor: Tery Žena

Založeno: 22.03.2008, 16:07

Kyselé hrozny ... :-) nebylo vám třeba znemožněno studovat (z genderových důvodů)?

a já furt, co některé typy na té vzdělanosti žen tak děsí :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 14.03.2008, 14:28

Odpovědí: 94

Odvozování agresivity výlučně z biologie je problém – kdybychom byli pokaždé potomky vítězů, kteří berou vše, tak by agresivita generaci od generace stoupala. Předpokládá se, že rváči ženoucí se hlavou proti zdi, měli ve všech dobách krátkou životnost a moc neplodili.
Další hypotéza tvrdí, že jsme vesměs potomky přizdisírků, kteří někde stranou počkali, až se ti divoši mezi sebou pobijí a pak se přilísli k vdovám a snoubenkám padlých.
Míním, že je problém obecně vyvozovat lidskou agresivitu z biologie, natož z biol. odvozovat něco spec. pro DN. Samozřejmě, že agresivita je zdravý a přirozený jev: nejlepší prevencí DN je průběžné umravňování partnera aneb typická oběť DN je čl., kterému se nedostává průbojnosti, aby řekl: „Tak prr, miláčku, vocať-pocať“.
Zatím těžko říct, jsem zvědavá na pokračování.

Odpovědět na příspěvek

 

Agresivita samozřejmě je biologickým mechanismem.

Autor: Misogyn Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:34

Je to výrazně biochemická záležitost.
Proto se dá také biochemickými metodami dobře regulovat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Agresivita samozřejmě je biologickým mechanismem.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 14.03.2008, 15:14

Je to biochemická záležitost. Nějaký podnět mi vpráskne do krve spoustu adrenalinu, vůlí to ovlivním jen omezeně. Ale ten spouštěč za biol.nepokládám. Výběrová, uvážená agresivita např. jen proti slabším, není čistě přírodní jev. Chci říct, v zaměření a způsobu vybití té agresivity bych viděla spoustu nebiologických prvků.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Agresivita samozřejmě je biologickým mechanismem.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:17

agresivita je dispozice, ktera je do urcite miry dana biologicky (stejne jako jine osobnostni rysy).

agrese je (mimojine) strategie pri reseni situaci, ktera se uplatnuje tak ci onak v danem prostredi & v danych podminakch. takze, ano, ta je dana spise nebiologicky.

Odpovědět na příspěvek

 

Sám tomu nemohu uvěřit,

Autor: Misogyn Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:40

ale souhlasím s Vámi a marně hledám, za co a čím bych Vás napadl.
Holt si budu tu agresivitu muset dnes vybít nějak jinak a na někom jiném.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Sám tomu nemohu uvěřit,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 14.03.2008, 17:55

Tak přeju hodně štěstí a užijte si to.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 14:43

vyvozovat temer cokoliv vylucne s biologie je problem - nebo aspon posetilost.
snad jeste vice postavena na hlavu je feministicka ideologie, ze domaci nasili je dusledkem patriarchatu. tim se totiz rika, ze tedy existuje jen domaci nasili na zenach (coz je nesmysl), & zaroven se tim rika, ze agresivita je muzum nejak vrozena, tedy hleda jeji priciny zase v biologii.

jeden opominany faktor vyskytu domaciho nasili je cistwe to, ze lide spolu proste v domacnosti travi hodne casu. pricinou domaciho nasili je podle nahromadeni konfliktu & slaba vule je resit jinak. z toho duvodu je take vetsina domaciho nasili vzajemna.

& co mi zatim chybi, jsou analyzy, ktere by hledaly priciny tech konfliktu. warren farrell napriklad rika, ze jednou z pricin nasili je bezmocnost, zoufala nebo na prvni pohled tezko resitelna situace. doklada to napriklad nesrovnatelne vyssim vyskytem nasili v afro-americke populaci, kterou tezko bude nekdo podezrivat z privilegovaneho patriarchalniho postaveni.

(jeste si dovolim malou poznamku, ze jestli nevidite souvislost mezi uverejnenim clanku & jistymi udalostmi, tak vas asi brzy nekdo oznaci za hlupaka, ignoranta & schvalovace vrazdy :-))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 14.03.2008, 15:29

To je mi na dlouhé přemýšlení a za chvíli odcházím. Myslím, že fem. pracují s tezí, že v patriarchální spol. je mužům agresivita více tolerována. A to způsobuje její nárůst. Rubem je, že ženskou agresivitu patr. jakoby popírá a, s výjimkou jasných kriminálních případů, neřeší. To může být i pravda. Problém je, když to dotáhnou do extrémního názoru, že patriarchát byl prosazen, aby muži mohli dávat průchod své agresivitě a omezovat agresivitu žen.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:42

no, ja si nemyslim, ze feministky pracuji (nejak obsirne) zrovna s touhle tezi. v drtive vetsine pripadu (& ze jich nebylo malo) jsem cetl, ze agrese vuci zenam je primym dusledkem patriarchatu & agresivita je jakousi vrozenou dispozici vyhradne muzu. pro pravoverne feministky nasilne zeny vubec neexistuji & pokud se nejaka prece jen vyskytne, tak k tomu setsakra dobry duvod.

souhlasil bych s tim, ze agresivita je do urcite miry vrozena, ale nemuzu souhlasit s tim, ze jen vyhradne muzum.

taky mate pravdu, ze nekdy feministky tvrdi, ze patriarchat nasili (na zenach) glorifikuje ci podporuje.
co ja si uz od detstvi pamatuju, tak mne do hlavy od mala vtloukali, ze na holcicku nesmim vztahnout ruku, ale s klukama si mam problemy vyridit sam. jinak bych byl baba :-)

(jednou me v prvni tride spoluzacka pretahla botama pres hlavu & ja jsem si uvedomil, ze tuhle situaci vubec neumim resit. podle toho, jak me vychovavali by vubec nemela nastat :-))

hezky vikend.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 14.03.2008, 17:54

Nejsem ve femiliteratuře nijak zběhlá, ale takhle jsem si to představovala. Je to pochopitelné - pokud patriarchát vzešel z nějakého neklidného období, kdy bylo zapotřebí rázných mužů, tak se na všechny muže dívá jako na záložáky, které neradno příliš pacifikovat a odzbrojovat a kastrovat - co kdybychom je k tomu válečnému účelu ještě potřebovali. Takže mužskou agresivitu považuje za něco zdravého. Obecně, ne zrovna násilí na ženách.
A z neklidného období zbyla i vzpomínka na ženy jako bezbranné květinky, takže se nemluví o jejich agresivitě (ne že ta neexistuje). A feministky pociťují jako problém, kde se tyto výchozí teze promítají do veřejného života, např. školství nebo justice. Takhle jsem si to představovala.
Jiná a vpravdě biologistická teze je, že muži založili patriarchát, protože jsou zlí.
Taky přeji hezký víkend.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Martin Muž

Založeno: 15.03.2008, 01:45

Historie je plná neklidných období. Klidné je spíš vzácností. Musím Vám ale složit svou poklonu. Umíte logicky argumentovat, máte znalosti i představivost. To co jsem od Vás četl (nečtu všechno, nemám tolik času) patří k tomu nejlepšímu co se tady dá najít. Kdybych byl úplně správný mužský šovinista, řekl bych, že musíte být chlap.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 14.03.2008, 15:45

Patriarchát byl prosazen na kontrole ženski promiskuiti a nezodpovědnosti.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: NTPT Muž

Založeno: 14.03.2008, 17:24

co bylo prosazeno na kontrolu pravopisu ? .o)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:01

To nemění nic na tom, že má pravdu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:12

& jak muze patriarchat kontrolovat zenskou promskuitu, kdyz ta je podle vas inherentne, vzdy & za vsech okolnosti stejna jako promiskuita muzska? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 14.03.2008, 21:38

Může ji kontrolovat pomocí hrubé síly. Asi tak jako mohou s pomocí hrubé (placené) síly kontrolovat poslanci své čím dál připitomělejší zákony.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:40

ja se neptam cim ji kontroluje, ale jak. vzdyt porad tvrdite, ze promiskuita muzu & zen je stejna, tak co se zde kontroluje? aby muzi byli promiskutini & zeny ne? ocividne rozpory ve vasich tezich vas nechavaji chladnou, ze?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:53

Rodina (muž žena). Nevěra muže- kde se nemanželské dítě narodi? Nevěra ženi- nemanželské dítě se narodí. A co teď ? Krom toho- nevěra ženi je více ponižujíci protože žena je vždy nevěrna se samcem- kteri obvykle ma nízka iq- tedy hrozba degenerace rodu nebo populace je

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 21:59

zena je obvykle neverna se samcem s nizkym iq? to nevypovida moc lichotive o iq te zeny :-)

at uz je to, co rikate pravda nebo ne, nijak to neresi ten rozpor v tezich jarmily. jetlize patriarchat kontroluje promiskuitu zen, pak nemuze byt promiskuita zen stejna jako u u muzu.

co je zde dulezite je to, ze pro muze je z genetickeho hlediska horsi vychovavat cizi dite nez zadne. takze bezdetny muz je na tom relativne lepe nez parohac.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 14.03.2008, 22:32

Proč nelichotivě? Nevěrna žena hleda samce ali ne iq.
Jo promiskuita žen neni stejna jako u mužů.
Pro muže je z genetickeho hlediska lepši mít sexualitu své ženi pod kontrolou

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 22:37

Dneska máte genetický testy, ty vám daj stoprocentní jistotu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 14.03.2008, 22:51

Neni to ponižujicí pro ženu? A krom toho- čistě teoreticky- první dítě je mé, druhé ne. A když test odhalí- pak vztah ma problema ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 14.03.2008, 23:20

Víc ponižující, než když se bude její partner snažit "mít její sexualitu pod kontrolou"? Ne :-)
Věrnost jako dobrovolný dar mi připadá u obou partnerů jako zásadní hodnota. Když někoho přikováte ve sklepě ke zdi, nejspíš s nikým jiným nic mít nebude, ale dá se říct, že je vám věrný...

A pak. Vždyť na tom nic není. Prcek naslintá na tyčinku a je jistota do konce života.

Když si pořídíte vy levobočka, může od vás vaše žena odejít, i kdyby ty obě děti byly vaše... Všichni musíme nést následky svých činů....

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 14:22

Vždyť sexualita ženi může byt pod kontrolou jako dobrovolný dar ženi.Takové řešení je nejhezčí i nejjistější

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 14:25

"Věrnost jako dobrovolný dar mi připadá u obou partnerů jako zásadní hodnota."

šak jo, vždyť jsem to psala, akorát si myslím, že je to tak nějak vzájemný,

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 14:44

Jistě. Jenomže některé ženi přitahují typi mužů ktere mají problema s věrnost. Pak by měli být tolerantní k nevěře ti ženi pokud je muž hodni a nechce je opustit a mají spolu děti

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 15:17

Když si lidi navzájem tolerují nevěru, je to jejich věc. Podle mě takový vztah nemá moc naději na úspěch, ale zas není mým úkolem někoho soudit.

Rodiče jedné kamarádky se otevřeně podváděli a už spolu nejsou...

Taky jsem měla jednu kámošku, moc hezkou holku, která ale nedovedla bejt věrná. A nikdy nebyla sama. Vždycky jsem si říkala, že těm klukům nedochází, že když jednou podvedla jiného s ním, podvede i jeho. No nic. Jinak byla strašně fajn.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 16:04

Jo vlk se nestane ovci. Pro ženi je to ale těžší protože hledají u muže mužnost- ta může být u některých mužů rizikem co se týče věrnosti. A pak v manželství je žena více zranitelná- protože po rozvodu ma mnohem těžší hledaní perspektivního a seriozního partnera než muž- protože ma u sebe děti a atraktivita žen věkem prudce klesá oproti mužům

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:07

atraktivita žen věkem prudce klesá oproti mužům


moje teda ne, já jsem čím dál krásnější :-)

ale vážně, tohle je strašně individuální, někdo se s nevěrou možná vypořádá, kdo ví
obecně když má někdo děti v péči, je menší šance, že si najde partnera, chlap do toho nepůjde, aby nemusel cizí děti živit a ženská, aby se o ně nemusela starat (ve většině případů, může to být i jinak)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 16:45

Vy jste nepochybně čím dál krásnější a přitažlivější, ale ve většině ženi více než muži trpí ,,gerontofilii". Kolik znáte herců- 50-60-letých- kterí jsou atraktivní pro mnoho zcela normálních žen. A kolik herećek?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 17:03

To je pravda :-)) Ale ja znam vic padesatniku s normalnim zamestnanim a ti zrovna moc atraktivni pro mlade divky nejsou ;-) Neco jim chybi, co to asi bude?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 17:54

Šarm? :-) :-) :-)

Také ty dámy, co si hledají zajíčky, nebývají chudé. Zvláštní :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 18:05

Jo ale u té platonické přitažlivosti k hercům nejde jen o peníze. Podle mě jde o genetickou věc- žena když má 50 let už nemůže mít děti- a muži to pak podvědomě vnímají. Muž často může. Proto normalni muž není sexuálně přitahován k ženám které mají 10 nebo 60 let.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 18:20

Ja myslim, ze ten priklad s herci jste nevybral zrovna stastne ;-) To je takova specialni kategorie sama o sobe.
Ale jinak s vami vcelku souhlasim, o uspesneho (tento privlastek zduraznuji) muze padesatnika bude asi vzdy vetsi zajem nez o uspesnou zenu stejneho veku.
Ale nijak me to nepali :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 18:25

To je asi člověk od člověka. Já kdyxž se třeba kouknu na Douglase a Zena-Jonesovou, prostě vidím mladou kočku a starýho chlapa.

http://the3500
.files.wordpress.com/2007
/05/michael-douglas-soros
.jpg

http://www.nydail
ynews.com/img/2007/10/31/
amd_michaeldouglas.jpgJako neříkám, že by byl ošklivej, ale je prostě starej.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 18:36

Zrovna na MD jsem si take vzpomnela :-)

Ma kamaradka je ted hrozne moc stastna s o 25 let starsim, chudym ucitelem (a ani to neni JEJI ucitel), takze nechci tvrdit, ze penize jsou vzdy to nejdulezitejsi, o co zenam v techhle vztazich jde. Ten chlap ma holt smrnc a nekteri nasi vrstevnici proti nemu pusobi jako zapskli starci.
Ale to asi nebude typicky priklad.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 19:10

Ale nepochybně.
A pak, láska je slepá :-)

I když 25 let je fa hooodně. Po padesátce se mění osonost, vidím to na rodičích i ostatních příbuzných. Nejde jen o to, že by člověk "zdědkovatěl", prostě je unavenější, chce mít svůj klid, těžko se přizpůsobuje, často bývá nevrlý... Když jsem k sobě partneři úměrně staří, dá se to zvládnout, ale šedesátníka s pětatřicetiletou... To si moc představit neumím ...

Ale je to každýho věc, třeba to v pohodě zvládnou.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 19:08

Zeta- Jonesova ma 39 a Douglas 64. On uz starý chlap je! A jistě by jsme našli ženy pro ktere je atraktivni nebo před pár lety byl. Mužů mě napadá víc herců nebo politiků - George Clooney- 47, Sean Connery- 78, Nicolas Sarkozy- 53, Jiří Paroubek- 56:), ...všechny vidíte jen jako stare chlapi? Nevěřím že by jste dokázala jmenovat tolik žen jako ja mužů atraktivní pro opačné pohlaví ve vyšším věku

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 19:12

Jiří Paroubek- 56? Atraktivní?

Nepraštil jste se do hlavy?

:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 19:31

toho jsem tam dal abych vás trochu rozesmál :)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mona Žena

Založeno: 15.03.2008, 20:51

No já nevím, ale takový Delon je z Dagmar úplně paf:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mona Žena

Založeno: 15.03.2008, 21:26

to mělo být až pod dalším Vaším příspěvkem, omlouvám se:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 21:36

Nevěřte slovům pokud jde o pudy. Jako když holka říká- já chci hodného kluka- co znamená- kdyby ten co se mi líbí byl hodný..

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 21:18

To se povedlo :-)
Díky :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mona Žena

Založeno: 15.03.2008, 19:52

Dagmar Havlová- 55, Sofia Loren- 74, Helena Vondráčková- 61, Marie Rotrová, ........:-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 20:22

Ty ženy jsou sexuálně atraktivní pro muže jako ti muži pro ženy? Možná, že se ty ženy víc líbí jiným ženám než mužům

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 21:30

To máte jako s těma chlapama.

Tyhle hvězdy (ať mužské či ženské) jsou atraktivní, oblíbené, já nevím jaké, ale hodně z toho dělá jejich "kouzlo" - je to přeci TA ZPĚVAČKA, TEN HEREC. Kdyby byli neznámí a někdo vedle nich postavil pětadvacetiletýho kluka s vysportovanou postavou, nad kým si myslíte, že by většina žen slintala.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 21:55

Jo jistě i kouzlo. Ale seberte si muže i ženy- 25 let- bude průměrní věk jejich idolů shoda?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 22:20

Nevím, to by chtělo reprezentativní průzkum.

Třeba moje idoly stárnou se mnou. Ve třinácti jsem "milovala" Nicka ze Školy zlomených srdcí, jo a Dylana z BH :-) Teď se mi naposledy, co si vzpomínám, hodně líbil Michael z Prison Break :-)

Můj přítel slintá nad Angelinou Jolie a Lucií Borhyovou :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 22:55

vite co je zajimave? david buss delal masivni pruzkum preferenci parovani (pres 10 tisic lidi ze 37 zemi & 6 kontinentu). na otazku, jaky vek by mel mit partner odpovedeli muzi, ze by si prali zenu o (prumerne) 2.66 roku mladsi. zeny zase chtely, aby jejich muz byl o 3.42 roku starsi.

& jaky je pak skutecny stav? prumerny vekovy rozdil mezi manzeli je cca 3 roky. takze presne nekde uprostred. dobry, co?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 20:40

cyniku :-))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Muž

Založeno: 16.03.2008, 18:06

Ano, přesně tyhle si pouštím na DVD, když si ho honím.
Mladé, krásné, štíhlé dvacítky mě vůbec nezajímají..

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 16.03.2008, 22:14

To jsme rádi, že to víme :-)

Většina nás ostatních, mužů i žen, dává asi v erotických fantaziích přednost těm mladším. Ale jak se říká: proti gustu, žádný dišputát (to říkávala moje babička, třeba by se vám byla líbila :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jarmila Žena

Založeno: 17.03.2008, 06:41

Nevím, jak je to s mužskými fantaziemi, reálnou pravdou ovšem je, že ačkoliv je mi 57 let, tak se mě snaží balit muži všech věkových kategorií. Takže kdybych chtěla,tak si mohu dle libosti kdykoliv něco začít se zajícem, nebo se starším mužem- mohu si zkrátka vybírat. A to nejsem bohatá, ani nijak krásná.Taková je skutečná realita, o které se nemluví.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 17.03.2008, 09:19

to budou feromony, ktere vytvorila kultura :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 17.03.2008, 15:01

Že by feromony působily i přes internet?:)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: kocour Muž

Založeno: 17.03.2008, 10:46

Jarmilo, já se z vás snad utřískám smíchy. To mi nedělejte, takhle časně ráno.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 17.03.2008, 15:05

A pročpak byste se měl utřískat smíchy, kocoure? Že člověk ve svým věku může přefiknout i panice-vysokoškoláka, o tom jste nikdy neslyšel? A že s tím klukem může udržovat vztah 2 roky, o tom jste taky nikdy neslyšel? Ale to nemluvím samozřejmě o sobě, ale o jedné své stejně staré přítelkyni.:)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.03.2008, 15:18

Taky znám takové případy. Měla jsem na VŠ spolužáka, co chodil s kamarádkou své matky.

Když jde jenom o sex a relax, tak to může bezvadně fungovat. Na trvalejší vztah bych to moc neviděla (a to ani, kdyby byla situace obrácená, takový věkový rozdíl nedělá dobrotu...)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.03.2008, 10:46

Třeba jste prostě pěkná :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jarmila K. Žena

Založeno: 17.03.2008, 15:09

Ale kdeže, jsem již stará vochechule.Já Vám prozradím to tajemství. To dělají ty mé sexy názory, co mám vystavené na internetu.:) Muži se na ně chytají jak včely na med.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 17.03.2008, 15:19

jezuskote, dalsi sexy-mozek. jirka ma konkurenci :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 16:14

Nemohu souhlasit. Muznost prece automaticky neznamena neveru. To uz je blizke nazoru, ze spravny chlap musi byt devkar, a to je prece nesmysl.
Krome toho se domnivam, ze chronicky neverni lide si leci nejake svoje mindracky a nizke sebevedomi, a to mi zrovna moc muzne nepripada.
Muz s velkym M je u me inteligentni, schopny chlap, na ktereho se muzu spolehnout, a takoveho doma mam. A je mi verny, dokonce ho k tomu ani nemusim nutit. ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 17:25

Myslel jsem, že mužnost může být u některých mužů rizikem. To jistě neplatí pro všechni muže. Dá se najít muž kteří má mužnost a minimální sklony k nevěře nebo dokonce žádné.Ale je jich míň a ne všechny ženy to taky dovedou odhadnout

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 17:37

No, asi zalezi na tom, co vy a ja povazujeme za 'muznost'. Na to existuje tolik nazoru, a ani jeden nebude spravny.
Ma-li vetsina muzu sklony k nevere, to opravdu nevim. Uz o tom napsalo clanku spousta na slovo vzatych odborniku a stejne se nedohodli. Kazdopadne jsem rada, ze jsem se zatim nevernikum dokazala uspesne vyhybat, a pokud bych mela soudit podle svych zkusenosti, muzska nevera by byla vyjmecny ukaz.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 18:13

Teď se bavíme o tom, co ženy vnímají jako mužnost.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 18:23

Aha. Ale to se take ruzni ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 19:35

Víte, že ve své podstatě ani ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mika Žena

Založeno: 15.03.2008, 23:57

Budiz. Jak si tedy podle vas zeny predstavuji Muze s velkym M, a proc je u takove muze vyssi riziko, ze bude sve partnerce neverny?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 14.03.2008, 22:55

kdyby zena hledala samce & nikoliv inteligenci, pak se inteligence nemohla evolucne vubec prosadit.
podle toho, co pisete (o degeneraci) by to melo presne opacny trend.
rodit prednostne deti s nizkym iq mi opravdu neprijde jako znamka vysokeho iq.
rekl bych, ze vase teorie ma trhliny & je k zenam opravdu nelichotiva. netvrdim, ze se takove pripady nestavaji, ale urcite to nebude prevazujici zalezitost, spis vyjimky.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 14:12

Vždyť proto byl zaveden patriarchat- posílil význam inteligence i ducha. Pokud nebyl patriarchat byl svět chaos, násilí a lidstvo primitivní. Pak v patriarchatu se hodnotou stal lidski duch- vytvořil civilizaci a progres.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tonda Muž

Založeno: 15.03.2008, 18:35

Proboha, Milorade (to máte z Máchy, to epiteton?)máte občas docela původní myšlenky, ale nepodceňujte ani formu. Trochu toho pravopisu by jim dodalo i lesku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 19:52

myslim, ze cestina neni jeho rodny jazyk. podle nicku & tech chybek bych to tipl na nejaky balkansky jazyk. vim, ze se to hure cte, ale prosim o toleranci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 20:02

jste chytrý

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jan Muž

Založeno: 17.03.2008, 16:58

Velmi správně, zdejší feministicky laděné intelektuálky mají naprosto falešnou představu o původu, praxi i účelu patriarchátu. Ten samozřejmě nepodporoval násilí mužů vůči ženám, ale právě naopak, vedl muže k ochranářství celé rodiny (ženy i dětí), odpovědnosti za ni a k vítězství ducha nad zvířecími instinkty v rodině. Celkově potom držel morálními příkazy na uzdě ženskou sexualitu, protože žena má mnohem hlubší sklony k promiskuitě, mnohem hůře se spokojí s jedním mužem a její sexuální potenciál daleko převyšuje potenciál muže. Právě přesun od zvířeckosti k duchovnímu obsahu života i společnosti pomohl toto promiskuitní založení ženy překonat. Samozřejmě duchovnost, civilizační progres a růst silných společenství integrujících i mnoho národů do jednoho celku musel stát na patriarchátu, protože v opačném případě by nešlo o růst ale o návrat k chaosu a úpadek. To je znak i hrozba současné západní civilizace.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mona Žena

Založeno: 17.03.2008, 19:28

Patriarchát nepodporoval násilí mužů vůči ženám - tzn. že DN neexistovalo? Žena se hůře spokojí s jedním mužem - a muž se s jednou ženou spokojí?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jan Muž

Založeno: 17.03.2008, 22:11

Tam kde vládne rozum a vyšší morální vědomí, tam skutečně je mnohem méně násilí v rodině a lidé si vzájemně vystačí. A to mluvím o zdravější době, než byly doby puritánství a tvrdého potírání sexuální svobody (u obou pohlaví) katolickou církví. Patriarchát podporoval přirozenou hierarchii v rodině, která jednoduše fungovala většinou bez násilí. Nařizoval úctu a poslušnost dětí k rodičům, úctu a poslušnost ženy k muži, úctu a poslušnost mladých vůči starším a zkušenějším. Ve starověké římské rodině byl otec něco jako duchovní kněz rodiny, on dbal všech obřadů k uctívání domácího božstva, kulturních rituálů a lidské souhry v celé rodině. On rozhodoval o zásadních otázkách rodiny a jejím působení navenek. Žena dohlížela na pořádek, čistotu a teplo rodinného krbu a za tím účelem řídila děti a otroky.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.03.2008, 22:59

Vy jste se v Antice docela našel, že?

Když to, co popisujete funguje bez násilí, proč to nenechat být? Ti moudří sami pochopí, že patriarchální model je ten nejlepší. No a těm hloupým, kteří budou bezúspěšně trpět v rovnoprávném partnerství se můžete tiše smát

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jan Muž

Založeno: 18.03.2008, 00:26

Rovnoprávné partnerství mezi mužem a ženou, vy jste o něčem takovém slyšela? Nic takového neexistuje, to si jen namlouváte. Asi jste v životě neviděla kohouta.:-) Netoužíte být něco jako lesba?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 18.03.2008, 16:45

Vidím to o svých rodičů a mohu místopřísežně prohlásit, že ani jeden z nich není lesba :-)

Kohouta jsem viděla u babičky na dvoře. Je to sice pěkné zviřátko, ale já na nějaké mezidruhové křížení nejsem, hodlám svůj život spojit s dalším člověkem :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jan Muž

Založeno: 18.03.2008, 20:52

Nevím, co vidíte u svých rodičů, ale pochybuji, že by se Vám přiznali se svými sexuálními sklony. Mimochodem, zajímalo by mě, zda u nich dokážete bezpečně rozlišit pohlaví. Víte, jak se u rodičů pozná kdo je kdo, když jsou si tak rovní? :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 19.03.2008, 18:09

Táta má vousy :-)

Japa se to poznává u těch, co si rovní nejsou? To přijde tatínek každý den domů, bouchne pěstí do stolu a hromovým hlasem zařve: JÁ JSEM TADY OTEC, KDYBYSTE TO NEVĚDĚLI!?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jan Muž

Založeno: 19.03.2008, 22:17

A máma nemá vousy? Váš tatík musel bouchat do stolu, aby jste ho poznala? Soudím, že hromový hlas měla spíš Vaše matka, takže ho možná ani nebylo slyšet. No, nevím, nevím, jestli Vy nejste tajně adoptivní dítě homosexuálních partnerů. Vaše poťuchlá povaha by tomu napovídala.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 19.03.2008, 22:35

u nás do stolu nikdo nemlátil, má skleněnou desku, mohla by prasknout :-)

máma moc hromový hlas nemá, zato když jsem byla malé dítko, uměla pěkně zaječet, jako každá mamina :-)

"adoptivní dítě homosexuálních partnerů?"
Myslíte, že bych měla dva tatínky :-) to nemám

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Jan Muž

Založeno: 20.03.2008, 17:19

Aha, uječená matka a tatík s vytahanou a oškubanou bradkou, co se nezmůže na slovo. Vskutku rovnoprávnost jako vyšitá. :-) Co nám povíte ještě zajímavého o své příkladné rodince?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 20.03.2008, 17:31

:-) vy máte fantazii

rodiče jsou v zásadě takoví tiší klidní lidé (ječíme hlavně já se sestrou), oni se fakt mají rádi, i když je to dneska neobvyklé
nikdy neměli zapotřebí něco si navzájem dokazovat, o důležitých věcech rozhodovali a rozhodují vždycky spolu, prostě idelka :-) myslím, že mě to dost ovlivnilo, ten jejich vztah

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tess Žena

Založeno: 17.03.2008, 19:19

Patriarchat jako spolecnost kontroluje promiskuitu zen.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tess Žena

Založeno: 15.03.2008, 19:28

Kontrola zenske promiskuity, potazmo sexuality a to velmi brutalni, se deje dodnes. Dikybohu uz ne u nas.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.03.2008, 19:33

"Dikybohu UZ ne u nas"

ona se u nas nekdy delala infibulace? kde to je to "u nas"?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: Tery Žena

Založeno: 17.03.2008, 22:59

kde to je to "u nas"?

V ČR? alespoň, když jsem se naposledy dívala z okna, tak to tak bylo...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 17.03.2008, 13:30

Myslím, že nemá. Už to psali níže: Co je špatného na ženské promiskuitě? - Muži nevědí, které dítě je jejich. Ale to v předpatriarchálních dobách nevadilo. Takže čistě z hled. posloupnosti musel patriarchát předcházet potřebě omezit nejistotu ohledně otcovství, ne naopak.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: kocour Muž

Založeno: 17.03.2008, 13:50

Hromadění majetku je odpověď. Teprve když se vyrobilo víc, než se okamžitě spotřebovalo, začal se majetek hromadit, a současně bylo efektivnější mít ho v jedněch rukou než kolektivismus ... a od toho momentu bylo důležité znát dědice.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 17.03.2008, 14:33

Do značné míry. V indonéských či mexických matriarchátech se majetek dědí po přeslici. Ale asi není tak velký, aby stálo za to o něj válčit.
To jsme zase u toho, od kdy se vyrobilo víc, než k okamžité spotřebě. Z válek byli otroci. Otroky bylo třeba živit, ale jen tolik, aby se vyplatili, tedy jejich spotřeba musela být nižší než výroba. Ale jestli první větší majetky vznikly následkem dobrovolného prac.vypětí nebo z válek, toť, alespoň pro mně, otázka.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: kocour Muž

Založeno: 17.03.2008, 14:58

Z vypětí. Abys mohla vést válku, potřebuješ zbraně a mít naději na vítězství. Bez toho jdeš do války jen když musíš, tj. když se s těmi odvedle přetahuješ o jediný místní zdroj vody, popř. pokud ti odvedle jsou silnější a chtějí tě ne jen odehnat, ale zotročit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Souvislost s čerstvými událostmi bych nehledala.

Autor: mašinka Žena

Založeno: 17.03.2008, 15:39

Nemohlo to být spíš tak, že při nějaké válce o zdroje - tedy vnuceném konfliktu - vítězové zbohatli lupem a otroky, načež sousední kmeny prozíravě chtěli zachovat rovnováhu sil, tak, nemajíc kořist a otrockou sílu, zvýšily prac. úsilí? Prostě, že se souběžně bohatlo válkami a prací, přičemž vždy jedno bylo přípravou na druhé?

Odpovědět na příspěvek

 

jen taková poznámka

Autor: Maaart Muž

Založeno: 15.03.2008, 14:09

Odpovědí: 2

k domácímu násilí na ženách.

Chápu, že se některá žena bojí podat žádost o rozvod nebo ohlásit násilníka na policii. To se pochopit dá, strach z odvety. Takže nebudu říkat, že má každá možnost se rozvést a nemusí se nechat mlátit.

Ale nechápu, proč si taková dotyčná nezajde alespoň do manželské poradny. To už se pochopit nedá, protože tam sedí lidi, kteří s domácím násilím mají více zkušeností než ona, takže není důvod se bát. To není nepoučená policie. Takže se na mě nezlobte, ale žádná žena nepotřebuje kvůli domácímu násilí vraždit manžela. A jestli je pro ni přijatelnější vraždit než navštívit manželskou poradnu, tak není normální a zaslouží si buď kriminál nebo dlouhodobý pobyt na psychyatrii.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: jen taková poznámka

Autor: Milorad Muž

Založeno: 15.03.2008, 14:59

Když je ve vztahu násilí zodpovědnost nese taky žena svým špatným výběrem samce.Je mi líto především dětí které doplácejí na nezodpovědnost matky v této věci

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: jen taková poznámka

Autor: Tery Žena

Založeno: 15.03.2008, 15:03

Uáááááááááááááá

Dost dobrý

Odpovědět na příspěvek

 

"Miluju" "experty",

Autor: Jakub Muž

Založeno: 16.03.2008, 12:58

Odpovědí: 19

kteří z člověk dělají zvíře. Vážně.
Ovšem nic nového pod sluncem. Člověk je pořád stejný a jeho snaha omluvit si vlastní, nebo cizí selhání se stále točí kolem toho samého. "Vždyť on za to nemůže. Od přírody není monogamní".
"On je chudáček agresivní proto, že to má poděděné po tatíkovi, který jeho mámu pravidelně mlátil".(že byl fotr kořala, to už se nezmiňuje.
Ten fatalismus a determinace je vážně ubohostí.
Člověk je svobodný ke konání dobra. Pokud koná zlo, zneužívá svou svobodu. Máme však svobodnou vůli, takže ta hovada, co ženské mlátí, by si zasloužila seznámit s devítiocasou kočkou.
Pokud je chlap(nebo ženská) natolik tupý, že nepozná před svatbou megeru(hajzla), která mu bude dělat ze života peklo, pak si nemůže stěžovat na nic jiného, než na svou hloupost.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: "Miluju" "experty",

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 16.03.2008, 13:09

Rozumná řeč.
Taky bych řekla, že člověka od zvířete cosi odlišuje...třeba možnost vědomě potlačit zvířecí instinkt :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 15:36

instinkt je vrozena dispozice, schopnost. opravdu nevim, jak chcete jednou vrozenou schopnost potlacit.

& za vypecene povazuji i to, ze cloveka od zvirete odlisuje to, ze ma zvireci instinkty :-)
k cemu by byla cloveku schopnost potlacit instinktivni (zvireci) chovani, kdyz by klidne mohl byt bez tech instiktu od sameho zacatku?

to je jako byste rekla, ze clovek ma moznost vedome spachat sebevrazdu aby potlacil pud sebezachovy :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 16.03.2008, 18:15

"k cemu by byla cloveku schopnost potlacit instinktivni (zvireci) chovani, kdyz by klidne mohl byt bez tech instiktu od sameho zacatku?"

Mám hlad.
Instinkt mě vede hlad uspokojit.
(Pokud se tak nestane, hlady zemřu - to je k otázce, na co jsou nám instinkty dobré).
Ale to NEZNAMENÁ, že ve zmíněném okamžiku vytrhnu svačinu spolucestujícímu v tramvaji - a to je to, co mě odlišuje od zvířete.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 19:47

jo, jo, jo, tenhle argument je obzvlast vypeceny. nejvic jej asi "oceni" rodice malych deti, kdyz si vzpomenou, kolikrat museli deti nutit k jidlu.:-)

(ponechavam stranou fakt, ze instinkt je vrozena dispozice k urcitemu chovani, ktere aktivuje nejaky vnejsi podnet, zatimco hlad je pocit vyvolany vnitrne, kdyz poklesne hladinu glykogenu v jatrech.
nice try :-))

to, ze nebudete nikomu rvat z ruky svacinu je dano tim, ze instinktivne tusite, ze byste pravdepodobne dostala par pohlavku. stejne tak hladovy sup nebude rvat mrsinu z huby hyene.
& to je to, co mate se zviraty spolecneho.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 16.03.2008, 22:58

K tomu pěknému pokusu - jistě jen nedopatřením jste si nevšiml, že jsem hovořila o instinktu v souvislosti s ukojením hladu, nikoli s hladem samotným.

Rodiče malých nezvedenců, nutící tyto pozřít pokrm, mi mohou vlézt na záda jakožto pomatenci, neuvědomující si základní skutečnost, že ŽÁDNÉ (zdravé) dítě nezemře hlady - toť přímý důsledek oněch instinktů.

Mimochodem, jako definice instinktu se mi jeví vhodnější tato: Instinkt je schopnost vnímání impulsů čistě přírodního - bytostného druhu.

Z toho vyplývá poučení, že zmíněné impulsy můžeme též vnímat jako čistě přírodní druh, nicméně REAGOVAT na tyto můžeme již jako bytosti rozumné, jakkoliv se vám to zdá neuvěřitelné.

A zcela nakonec - lituji velice, že jsem neposlechla instinkt a ve snaze chovat se jako tvor rozumný jsem slušně odpověděla. Měla jsem vědět, že při srážce s troglodytem je lépe utéci...Napříště se tedy reakcí na vás vyvaruji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 23:40

rodice necht vam na zada klidne vlezou. pritom vam muzou recitovat vasi mantru, ze jejich dite vedome potlacuje instinkt, & tim se chce odlisit od zvirat :-)

s tou definici - ja vam nevim. schopnost vnimat bych videl jako zalezitost ciste senzorickou. vysledkem instiktu je totiz nejaka akce. & jak do te definice zapadnou takove instinkty jako uceni se reci, utok-utek, cteni vyrazu tvare, ..., nevim, nevim.

ale troglodyt me pobavil, za to mate u me male plus :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: Alizon Žena

Založeno: 16.03.2008, 23:52

sorry, že vám do toho vstupuju, ale tady jste myslím trochu přestřelil a vkládáte Dulcibelce do úst něco co nikdy neřekla.

To dítě vědomě žádný instinkt nepotlačuje, ti rodiče ho naopak nerozumně nutí ten instinkt neposlouchat (jez, i když nemáš hlad). Pokud ho k jídlu nutit nebudou, tak s největší pravděpodobností, jedná-li se o zdravé dítě a nedostane-li žádné pamlsky ani nic jiného, skutečně hlady neumře a za nějaký čas se na jídlo v souladu se svým instinktem vrhne ;o))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: lubob Muž

Založeno: 18.03.2008, 08:11

no, tak jsi si z ni delam hlavne legraci.

ale treba o anorexii jste urcite uz slysela, ne?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: Alizon Žena

Založeno: 18.03.2008, 09:26

A vy jste už slyšel o anorektickém dítěti, dejme tomu, předškolního věku?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: lubob Muž

Založeno: 18.03.2008, 13:20

ne, alizon, o tom jsem neslysel. taky jsem nic o necem takovem nepsal.
ale o cem jsem zarucene slysel & skutecne mnohokrat, je to, ze dite (& nejen predskolniho veku), kdyby bylo ponechanmo jen svym "instinktum" kdy & jak se cim nakrmit, aby nezemrelo hlady, pak by zrejme melo trvale zdravotni nasledky.

znate to taky, ze jo? papej zeleninu, jsou tam vitaminy & vlakniny. papej ovoce, jsou tam cukry & vitaminy. papej maso, jsou tam bilkoviny. nejez uz to sladke, bude ti spatne, zkazis si zaludek & zuby. ne, dnes nepujdeme zase do macdonalda, v jejich jidle je moc tuku. ne, nekoupim ti kokakolu, napij se vody.

(taky uz jsem zaslechl nejakou septandu o detech, co hlady umrely. pry nekde v africe. & pry jich nebylo malo.)


rekl bych, ze se zbytecne vzdalujeme od jeste vice zbytecne debaty o tom, jestli clovek je nebo neni zvire. v kontextu nasili je uplne jedno, co clovek je nebo neni, aby presto ci proto dobre vedel, jestli se mu libi nebo nelibi byt mlacen nebo vystaven jakemukoliv nasili.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: abc Muž

Založeno: 17.03.2008, 10:44

Vy jste skutečně neskutečný tlachal, je vám jedno o čem melete, hlavně že melete.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: "Miluju" "experty",

Autor: lubob Muž

Založeno: 17.03.2008, 12:21

no asi jo. doufam, ze z toho nemate nejake zdravotni komplikace.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: DuciBuci

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 22.03.2008, 16:00

No ty tak máš co mluvit na tohle téma.

Rozvedená, kterou pudy dokopaly i s děckem do náruče nového tatíka, dvoumetrového sexy kolohnáta.

Víš co to znamená ten oné termit "sebereflexe"?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: DuciBuci

Autor: Tery Žena

Založeno: 22.03.2008, 16:14

To je jako fakt, nebo měl zase Klokan vášnivou noc plnou divokých snů?

Odpovědět na příspěvek

 

Re:Tery

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 25.03.2008, 21:04

Vždyť to sama uvedla. Já si to nevymyslel.

Tuhletu tvou schopnost Tery, bych možná docela uvítal. Dejme tomu po týdnu, nebo po ukončení jedné diskuse vše zapomenout. Co kdo říkal, kdo je kdo, co chce abychom si o něm mysleli, jaký má názory a jak je mění. Asi bych měl celý den šťastný úsměv od ucha k uchu, no problema, vůně přírody, ptáčci a kytičky. Krásná představa. Bohužel můžu jen závidět.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re:Tery

Autor: Tery Žena

Založeno: 02.04.2008, 13:59

no, pan jan tu jednou napsal, že je invalidní důchodce a teď se k tomu taky nehlásí...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: "Miluju" "experty",

Autor: JirkaF Muž

Založeno: 16.03.2008, 14:18

Dobrý den pane Jakube.
Částečně s Vámi souhlasím, ovšem ne tak absolutně jak absolutní jsou Vaše tvrzení. Jsou i jiné názory (názorové polohy) než zmiňujete (fatální danost osudu / absolutní možnost volby). Podle mne je to tak někde mezi. Myslím, že jisté věci máme v životě dané. Například, že prožijeme to či ono těžké období, že se budeme muset srovnat s těžkými situacemi (ztráta blízkých, atd.) Ta možnost volby pak spočívá v tom co s tím uděláme. Zda to zvládneme či ne a třeba zahořkneme, ... .

Pouštíte se ve své povrchní úvaze na velmi tenký led jako je "konání dobra" či "konání zla". Co to prosím je? To si takle Franta Vomáčka v jednu sychravou neděli po zralé úvaze řekne : Budu konat dobro, nebo Budu konat zlo. Tak to myslíte?
Co vím já, tak nikdo takto neuvažuje. Nikdo si neřekne tak a teď budu zlý a sousedovi objedu nové auto klíčem. To si raději najde nějaké "logické" zdůvodnění proč to "musí" udělat. Třeba že je to pomsta za Lidice pokud je soused Němec, atd.

S poslední Vaší větou souhlasím bez výhrad. Dá se také shrnout pořekadlem: "Kdo si co navaří, to si také sní." Bohužel je tu čím dál větší tendence k úpravě tohoto pořekadla na : Ať sis navaříš co chceš, když budeš správně plakat velký otec(stát) se postará.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: "Miluju" "experty",

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.03.2008, 15:15

podle me clovek zvire je, protoze neni ani rostlina, ani houba, ani bakterie, ani rasa. tak jako jina zvirata, je clovek mnohobunecny organismus, jehoz eukaryoticke bunky postradaji pevnou bunecnou stenu & chloroplasty k fotosynteze. potrebuje k zivotu jine organismy, jeho telo tvori svalove & nervove tkane.
opravdu nevim, kde (& proc) by se mela delat ta delici cara mezi clovekem & zviretem. podle takove "logiky", kdy clovek je podobnejsi opici nez je opice podobna mekkysi neni zviretem ani opice. & v tehle ucelove dekonstrukci bychom mohli pokracovat tak dlouho, az by nezbylo zvire vubec zadne, pojem zvire by byl prazdny.

spory o to, jestli clovek je nebo neni zvire, jsou totiz uplne bezpredmetne. vzdycky me fascinovali "experti", kteri misto napsaneho "neco je tak & tak" ctou "melo by byt tak & tak" nebo "nevadi, ze je tak & tak", misto "nekteri/neco" ctou "vsichni/vsechno&quo
t; & podobne.
nehlede na to, jestli clovek je nebo neni zvire, ma kapacitu & potencial nasili pojmenovat, rozeznat & odmitnout. clovek neni neautonomni tvor, ktery je odkazan na nejaky bozi soud.

redukce nasili mezi lidmi je jednim z nejvyssich moralnich apelu & lidi by meli vyuzit vsechny mozne intelektualni schopnosti k porozumeni, co lidi vede k dopousteni se nasili. & opravdu nevidim, cemu muze prospet teologicke tmarstvi, stredoveky fundamentalismus vyzdvihujici antropocentrismus & kreacionismus, nevidim, jak lze vubec neco resit, kdyz si nekdo prisvojuje monopol na "vim jak to je & vim co s tim delat".

& stejne tak me fascinuji "experti", kteri nevidi, ze ve jmenu dogmatu "tabula rasa", kterym dnes v cim dal tim vetsi mire operuji marxisticti postmodernisti & socialni konstruktiviste, vznikaly ty nejkrutejsi & nejatrocioznejsi rezimy v historii lidske rasy.

taky "miluju" "experty".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: "Miluju" "experty",

Autor: Mic Muž

Založeno: 16.03.2008, 19:14

Pan Jakub je zrejme dalsi v rade gentlemanskych macistu diky nimz feninisticke zvasty muzou dal zit. Kdyz uz konecne pochopi ze napr CAST tech hovad co mlati zensky mohla byt obetmi psychickeho nasili jez zenske pleme mistrne zvlada ovsem takticky o nem mlci a mlzi.

Odpovědět na příspěvek

 

zajimava statistika :-)

Autor: lubob Muž

Založeno: 18.03.2008, 16:03

Odpovědí: 16

v teto diskusi k clanku o nasili jsem udelal nasledujici zajimavou statistiku, kolik je v ni prispevku, ktere by se daly charakterizovat jako verbalni agrese, ci "argument" ad hominem, tedy ty prispevky, ktere se nevztahuji k diskutovanemu tematu, ale k diskutujici osobe. pro jednoduchost jsem bral jen ty zjevne (jste debil, kripl, hloupa, pica, ...) ne naznaky.

zde je :

celkem prispevku - 335
ad hominem - 35

top stars :
tery - 11
jarmila k. - 8
abc - 8
ostatni - 8 (zde co prispevatel, to jeden prispevek)

podle pohlavi autora (budu predpokladat, ze osoba vystupujici zde pod nickem "abc" je muz :-)) :
muzi - 12
zeny - 23

podle pohlavi "pohaneneho"
m
uzi - 31
zeny - 4


tolik k nasili v diskusi o nasili :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: zajimava statistika :-)

Autor: Tery Žena

Založeno: 18.03.2008, 16:26

Když uvážím, že většina té diskuze byla o tom, že se ženská část osazenstva zlobí na tu mužskou, že neprojeví kouska citu, může to tak i být. :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Tery

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 22.03.2008, 16:09

A nebyla ta diskuse náhodou o tom, že se převážná mužská část osazenstva zlobí na tu ženskou, že ohledně toho údajného "citu" manipuluje a demagogicky lže a nemá se tudíž co zlobit?

Víš co to znamená ten oné termit "sebestřednost"
?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Tery

Autor: Tery Žena

Založeno: 22.03.2008, 16:12

Termit je nějaký hmyz, v druhách se nevyznám...

Téma není důležité. Ještě že jste tu vy, bez vás jakákoliv diskuze chřadne a uvadá.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: zajimava statistika :-)

Autor: mona Žena

Založeno: 18.03.2008, 16:56

Že se Vám to chtělo počítat, někdy, až nebudu mít co dělat, to taky udělám. Ještě by to chtělo spočítat, kolik zde uveřejněných článků, je namířeno proti ženám a kolik proti mužům. Asi by to také bylo zajímavé srovnání:-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: zajimava statistika :-)

Autor: abc Muž

Založeno: 19.03.2008, 08:38

Ani o statistice toho moc nevíte, jste prostě hloupý:-) Statistika je nástroj, který umožňuje na základě minulých skutečností předpokládat budoucnost nějakého jevu a HLAVNĚ: Zabývá se velkými čísly!!! :-))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: Zdeno Muž

Založeno: 19.03.2008, 09:07

No, tak to je další čárka k argumentům ad hominem. Nicméně kdybychom pro změnu udělali statistiku slaboduchých argumentů, tak byste, milé abc, bylo asi na prvním místě. A číslo by to bylo nemalé.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: abc Muž

Založeno: 19.03.2008, 10:33

Chcete mi tvrdit, že statistika není o velkých číslech???

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: lubob Muž

Založeno: 19.03.2008, 11:03

ne, neni.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: abc Muž

Založeno: 19.03.2008, 13:01

Takže popíráte tu nejpodstatnější věc statistických šetření. Občas tady radíte lidem, aby se "dovzdělali", tak to také udělejte. Pro začátek doporučuji přednášku pro první ročník na některé vš.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: lubob Muž

Založeno: 19.03.2008, 13:09

neucte kachnu plavat :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: abc Muž

Založeno: 19.03.2008, 14:39

Jsem stoupencem racionálních očekávání, takže jste nepřekvapil.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: lubob Muž

Založeno: 19.03.2008, 22:00

"relax! you'll live longer."

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: lubob Muž

Založeno: 19.03.2008, 09:17

prave jste se posunula na druhou pricku pred jarmilu.

az budu mit zas & chut, udelam podobnou statistiku na tema "zmnozovani emotikonu & interpunkcnich znamenek" v jednom prispevku.

p.s.:
"Statistika je nástroj, který umožňuje na základě minulých skutečností předpokládat budoucnost nějakého jevu"

hehe. nepletete si to s kartarstvim, astrologii? napiste statistickemu uradu, ze to co tam delaji, neni sber & zpracovani dat, ale futurologie.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: abc Muž

Založeno: 19.03.2008, 10:32

Neustále se utvrzujete z tuposti, to už není hloupost:-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: lubob Muž

Založeno: 19.03.2008, 11:02

vydrzte. uz jste jenom bod za tery.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: zajimava statistika :-)

Autor: Tery Žena

Založeno: 19.03.2008, 17:57

safra, tak to abych šlápla do pedálů...

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.