Zprávy


27. března 2015

Rovnoprávnost

Redaktor: ld

Aktualita

Bývalá šéfka domova pro seniory dostala šest let, důchodkyni okradla o milión

Bývalá šéfka domova pro seniory v Šestajovicích Petra Brožová dostala v pátek šest let vězení za podvody. Její tehdejší přítel Jiří Kunčara odešel od soudu s podmínkou. Dvojici původně hrozilo osmileté vězení. Podle obžaloby mimo jiné okradli seniorku o milión korun. Rozsudek Obvodního soudu pro Prahu 9 zatím není pravomocný, lze se proti němu tedy odvolat.

Podle rozsudku sedmatřicetiletá Brožová vymyslela výběr zhruba miliónu korun z účtu čtyřiaosmdesátileté ženy trpící lehkou demencí. Dvojice ji prý odvezla do banky, kde vše zařídili. Dopustili se prý i dalších devíti skutků.

Státní zastupitelství dvojici viní z podvodů a také úvěrových podvodů, zpronevěr a neoprávněného opatření platebního prostředku. Poškození se připojili k trestnímu řízení s nárokem na více než 1,4 miliónu korun.

Šestajovický domov Petruška v minulosti prověřoval krajský úřad. Brožová domov prý provozovala jen na základě živnostenského oprávnění jako ubytovnu. V zařízení byl také údajně nejméně jeden člověk odkázán na pomoc druhých. Domov neměl registraci pro poskytování sociálních služeb.

Podle Kanceláře veřejného ochránce práv žili lidé v domově ve špatných podmínkách. Brožovou navíc už dříve potrestal za podvody na seniorech soud v Kolíně.


Zdroj: novinky.cz

Přečtení článku: 28304x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?
19.04.2017, 21:19   Kojím, tvrdí matky při rozvodech. A otec dítě skoro nevidí
24.03.2017, 12:04   Otec čtyři roky neviděl dceru, kterou má mít ve střídavé péči. Podle soudů je to v pohodě


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.