Zprávy


15. prosince 2016

Žena & Muž

Redaktor: ld

Aktualita

"Ženy vítězí nad muži v počtu nově založených společností"

Počet podnikatelek v České republice stále roste. Ženy dokonce už dvanáctinásobně převyšují počet podnikatelských subjektů, nově založených muži. Podle předsedy Asociace malých a středních podnikatelů a živnostníků Karla Havlíčka je za tím zejména jejich touha dobrého skloubení pracovního a rodinného života. Podnikání nabízí flexibilitu, které je pro ně alfou omegou.

„Polovina žen, které se rozhodly podnikat, míří do oblasti služeb. Je populární i drobný obchod typu kavárna, čajovna nebo prodej vlastních výrobků. Zajímavé je to i v oblasti elektronického obchodování, ale nebrání se, byť už je to ve výrazně menší míře než v minulosti, i různým butikům,“ popisoval Havlíček odvětví, ve kterém ženy nejčastěji podnikají.

Nehrnou se naopak do klasické výroby nebo do průkopnických projektů. „To je dáno tím, že na rozdíl od mužů nechtějí ženy tolik riskovat. Vycházejí z toho, že chtějí z minima získat maximum, nechodit do riskantních projektů, kde by hrozila větší finanční ztráta nebo dokonce střechy nad hlavou. Nehrají tolik o velký úspěch nebo společenské postavení, hrají pragmaticky o to, aby v časové dotaci vydělaly určitý peníz za menšího rizika,“ řekl Havlíček.

Rozdílné pohledy mužů a žen podle Havlíčka také panují ohledně případného předávání firem svým potomkům. „Když ženy vidí, že je podnik fungující, tak teprve poté mají snahu do něj dostávat i vlastní děti. Rozhodně ale ne proto, že by hodně stály o to, že by děti měly pokračovat v jejích šlépějích...Spíše to vnímají pragmaticky ve smyslu: ʻKdyž nás to živí, proč by to nemohlo živit i dětiʼ,“ řekl Havlíček. Mužům podle něj zase často nevadí, když podnik na své dítě lidově řečeno „hodí“.


Přečtení článku: 17152x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.6

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?
27.03.2017, 11:44   V Česku je značný nedostatek mužů-učitelů, navíc stárnou
21.03.2017, 11:32   Děti jedly omítku. Za týrání dětí dostala žena nakonec podmínku


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.