Doporučujeme


27. února 2007

Feminismus

Redaktor: VaS

Aktualita

Opravdu potřebujeme feminismus?

Není to v ničem jiném než ve schopnostech každého jedince, ať muže nebo ženy.

Ačkoli jsem se tomu vždy bránila, čím dál více se setkávám s feministickými tématy. Vznikají spolky a fóra na podporu žen, propagují svou činnost a píše se o nich nejen na těchto stránkách... I když jsem tento fakt vždy přecházela, začíná se mě, ať chci nebo ne, týkat, a nezbývá mi tedy, než na něj zareagovat prostou otázkou: Opravdu je v Čechách tolik potřebný feminismus?

Vždycky jsem si myslela, že emancipace žen obnáší hlavně to, že se ženy samy začnou zajímat o svou kariéru, svůj profesní i společenský růst. K tomu ale přece nejsou potřeba žádné kvóty, stačí jen osobní angažovanost, záleží na schopnosti člověka a ne na procentech... Zajímalo by mne, kolik úspěšných podnikatelek a ředitelek někdy přemýšlelo o diskriminaci žen, většinou odpoví, že se s ničím takovým nesetkaly.

Napadá mě, jestli tedy není feminismus v Čechách povětšinou propagován spíše ženami, které se samy bojí vrhnout se do boje s konkurencí, a proto se schovávají za vzletná (a často nepravdivá) hesla o utlačování něžného pohlaví. Někde jsem například četla, že ženy nejsou od přirozenosti tak soutěživé jako muži... - není to spíše naopak? Ženy v dnešní době lze jen stěží považovat za něžné pohlaví, ty nejúspěšnější z nich jsou mnohdy dravější než jejich mužské protějšky. Opět opakuji - není to v ničem jiném než ve schopnostech každého jedince, ať muže nebo ženy.

K čemu potřebujeme do politiky zavádět kvóty? Pokud je žena dosti přesvědčivá a ostřílená, propracuje se do vrcholové politiky sama, v opačném případě tam prostě nemá co dělat, protože s ní ostatní zametou. Fakt, že bude někde díky procentům působit, ještě neznamená, že dokáže něco zlepšit, ba naopak, může to být ještě horší.

Stavím se proto do skupiny těch soběstačných žen, které nepotřebují privilegia, spoléhají se jen na svoje schopnosti a nekňučí fráze o rovnoprávnosti. Jde to totiž i bez nich a podle mne dokonce mnohem lépe.

Autorka: Žaneta Fialová


Zdroj: Lady Web.cz 29.1.2007

Přečtení článku: 438472x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.9

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

20.05.2017, 15:44   Žen v podnikání přibývá výrazně víc než mužů
10.05.2017, 09:43   Druha někdo pobodal na ulici, oznámila žena policii. V cele nakonec skončila ona
03.05.2017, 18:53   Matka hodila kojence do vroucí vody. Zatmělo se mi, řekla soudu
02.05.2017, 03:12   Žena v Chebu se vplížila do bytu spícího expřítele a brutálně ho zbila
23.04.2017, 11:42   Je lepší být žena?


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Nefer argumentace

Autor: dia Žena

Založeno: 27.02.2007, 00:35

Odpovědí: 5

Chtelo by to spise presvedcive argumenty, nez dojmologii a zpochybneni zen, ktere v CR mluvi o diskriminaci zen a jinych feministickych otazkach jako profesne neschopnych. Znam nekolik profesne velmi uspesnych mladych i starsich ceskych zen, ktere se neboji mluvit o tom, jak v praxi jejich profese funguje diskriminace.O vyspelejsi cizine ani nemluvim, tam se o diskriminaci nejen mluvi, tam se proti ni i aktivne bojuje :o)
Podtext tohoto clanku je: mluvite-li o disriminaci nebo zastavate-li fem.myslenky, je to proto ze jste sama neschopna...ponekud uboha argumentace!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nefer argumentace

Autor: gingo Muž

Založeno: 27.02.2007, 00:59

Vážená,
přesvědčivé důkazy pro tuto femilež by jste měla dodat vy a celý váš feministický tábor !!!

Vy by jste měla opustit svět dojmologie a všechny podvodné statitiky, vykládádané naprosto účelově a klamavě. Vy podvádíte nejen sebe, ale všechny ostatní, mlžíte a šíříte demagogii o rovnosti, která však nemá vůbec nic společného s výsledkem.

Vy děláte ze všech podnikatelů hlupáky a marnotratníky, ale opak je pravdou. Každý podnikatel se snaží řečeno po staru "vykořisťovat" , řečeno po novu co nejvýhodněji nakoupit pracovní sílu. Kdyby bylo po vašem, tak by "o čtvrtinu" dražší muži byli všichni nezaměstnaní. Ono to tak není. Každá pracovní síla má v kapitalismu svojí tržní hodnotu a to nemá s diskriminací nic společného. Přečtěte si na tomto webu články věnované problematice platové diskriminace.

Nechce se mi dále vyvracet tuto femilež, když už o tom zde byly napsány fundované články.

Paní Žanetě tímto děkuji za konečně rozumný názor.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Nefer argumentace

Autor: kocour Muž

Založeno: 27.02.2007, 01:18

Žaneta je v pohodě, dia promluvila jak jjj, gingo, kdyby si odpustil ty urážky a jazyk táborového řečníka ...

Kvóty jsou samozřejmě levicový nesmysl, je to ze stejného ranku, jako dotace do nekonkurenceschopného francouzského zemědělství ... dotace a kvóty mají smysl jen jako dočasné opatření, které má nastartovat proces vedoucí k k tomu, aby francouzské zemědělství, popř. ženy, byly konkurenceschopné. Nutit ženy fárat a pěstovat v Norsku banány by asi nebylo úplně ono.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Nefer argumentace

Autor: dia Žena

Založeno: 27.02.2007, 01:30

pokud byste cetli nezaslepeni muj prispevek, vsimli byste si, ze kvoty v nem skutecne nehajim.mluvim o predsudcich: ani v trzni ekonomice totiz nerozhoduji jen schopnosti - lide, kteri pracuji v cizine se napr. casto presvedci, ze byt jsou sebeschopnejsi, na urcita mista se pocita jen s mistnimi (a to jeste pripadne z jistych vrstev, jiste barvy, apod.). casto se totiz nesoudi individuum ,ale skupina.tam jde pak trzni princip a volna soutez svobodnych jedincu dost k sipku.zkuste se nad tim zamyslet.
mam pocit, ze debata nema cenu, protoze misto dialogu tu spousta lidi vede monolog.
kocoure, vite, ze republikani v USA take zastavaji ochranna opatreni, ktera uprednostnuji jejich domaci ocel? (cla) ciste trzne nikde nic nefunguje, ve hre je vzdy spousta faktoru.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Nefer argumentace

Autor: gingo Muž

Založeno: 27.02.2007, 02:42

Debata opravdu nemá cenu. Vy jste profesionální demagožka, ze státního sektoru, k pohledání. Opět jste všechno popřela a zamlžila prostřednictvím feministické argumentace. Hru na předsudky už jednou opusťme.

Vraťme se do Čech a neřešme co se děje za hranicemi. Vaše feministická demagogie vychází z toho, že tvrdíte a obhajujete něco co nelze jednoznačně, objektivně dokázat.

Například při výběru ředitele. Opravdu nelze od stolu dokázat, kdo ze skupiny lidí bude ten nejlepší ředitelem/kou. To vždy ukáže až praxe. Ale zodpověnost za rozhodnutí je vždy na majiteli (on přijde o své peníze). Pak se zvolený ředitel obklopí svými spolupracovníky/cemi i zde často hraje subjektivní názor svojí roli. Jelikož ředitel potřebuje tým a ne nezkrotné individuality. Jenže toto je ve feministické hantýrce nazýváno diskriminací. Vůbec neberete v úvahu, že on je zodpovědný majiteli za výsledek. Ale to vše již bylo řečeno v jiných článcích.

Vraťme se ale na začátek všeho. Věřím, že se shodneme na tom, že obě pohlaví mají stejné legislativní - rovné příležitosti založit firmu, získat živnosťák, rozjet podnikání. Kdyby schopnosti obou pohlaví byly stejné, tak by muselo být přibližně stejné množství firem ve vlastnictví žen a firem s dosazenými ředitelkami, které budou vybírat tým podle svých ženských kritérií.

Jenomže ono to v praxi vypadá jinak. Pak dochází k tomu, že rovnost v příležitostech je nahrazována rovností ve výsledku a to je to co nechcete slyšet, vidět, pochopit.

PS: Dotovat trvale neproduktivní zemědělství mi nepřijde správné, stejně jakákoliv pozitivní diskriminace. To nic neřeší.

Jinak ochrana trhu je tržní mechanismus, ale každý ví, že je to pěkná sviňárna - lépe řečeno lobbing, který si zaplatili mocní.

Odpovědět na příspěvek

 

slusna diskuse

Autor: dia Žena

Založeno: 27.02.2007, 11:40

Vite co? Kdyz reagujete nalepkovanim a nadavkami (profesionalni demagozka...k pohledani), nebudu se s Vami zahazovat. bavit me muze debata se slusnym oponentem, s Vami skutecne nikoli.ja Vas ve svych prispevcich nenapadala, ale Vy bohuzel nedokazete byt vecny.
ze "kazdy vi", ze "ochrana trhu je pekna svinarna"? tato veta svedci o tom, ze myslite v pouckach, bez ohledu na pestrou realitu (at uz jde o prvni, co druhou cast Vaseho tvrzeni) :o) Na jakykoli muj nazor budete zrejme reagovat nejakym fanatickym vykrikem, takze se, pane, loucim :o)

Odpovědět na příspěvek

 

Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Sid Muž

Založeno: 27.02.2007, 00:49

Odpovědí: 41

Konecne jasny a rovnopravny nazor!
Nespolehejte, ze rovnopravnost za vas (cikany, cernochy, vietnamce ci zeny) nekdo vyresi. Cimkoliv, sbirkami, prispevky, duchodovym vekem ci kvotami. Snazte se sami!
Diky Zaneto!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 27.02.2007, 11:18

"cikany, cernochy, vietnamce ci zeny"
Vy se patrně počítáte do skupiny Bílého Muže, viďte. Tak proč se chováte jako nespokojená, zneuznaná Bačkora?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Sid Muž

Založeno: 27.02.2007, 13:11

Ale ne, ja jsem jenom jmenova nektere skupiny, ktere by mohli volat po "zrovnopravneni"
;. Je jich mnohem vice, ale to mel byt jen priklad.
Nebudte tak nepratelska, vzdyt ja jsem jen chtel podekovat Zanete, ze napsala neco, co ze mi zda rozumne. Proc mam kvuli tomu byt hned Backora, to nevim, ale nechte to byt, me se to moc nedotyka...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 27.02.2007, 14:36

Taky odmítám nejrůznější kvóty, protože se necítím jako ohrožený druh hodný podpory. To samozřejmě neznamená, že by se mi líbilo být přiřazena ke skupinám fňukálků, kteří naopak všemožně podporu a neoprávněné výhody nárokují, jen právě z titulu příslušnosti k té které skupině...
Bačkora proto, že jako správný sympatizant Svazu mužů tady spolu s ostatními kvílíte o feminismu, jako byste se ho (a žen vůbec)bál/i.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Muž

Založeno: 27.02.2007, 14:58

Vy tady zase kvílíte a štěkáte, jako byste se bála jiných než femi-názorů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 27.02.2007, 15:30

Ale jděte.
Kde najdete, jak brečím nad tím, jak mě muži okrádají, jak mi ničí život, jak se snaží mě všemožně podvádět, a nad všeobecným úpadkem mravů - jako vaši soudruzi ze Svazu?!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Muž

Založeno: 27.02.2007, 16:18

Nevšiml jsem si, že by to Sid dělal. A "soudruzi" už se nepoužívá...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 28.02.2007, 10:04

Tak to nejste moc všímavý. Stačí se podívat na diskusi o prostituci, kde Sid "pláče" nad všeobecným úpadkem mravů, ze kterého viní feminismus...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Sid Muž

Založeno: 01.03.2007, 20:58

Ja si invektiv, Dulcibelko, moc nevsimam, ani nebudu vysvetlovat proc. Ale na toto musim reagovat.
Neplacu nad upadkem mravu. Doba je takova, jaka je a my v ni zijeme. To je OK.
Muj "plac nad upadkem mravu" je v debate o tom, ze vysokoskolacky jsou z x% prostitutky. A nekdo napsal, ze "upadek mravu je zpusoben feminizmem". A ja jsem se snazil naznacit ze s tim souhlasim. Tedy presneji - ze feminizmus mravy rozhodne nepovznasi. Pokud nekam pusobi, tak na negativni stranu, k upadku mravu. A dolozil jsem to nejakymi implikacemi, ktere jste kritizovali, atd. atd. Tam si to kazdy muze precist.
Ja osobne nemam zadny problem s feminizmem jako takovym. S cim problem mam, je to, ze feministky v okamziku, kdy se jim to hodi, opusti sve rovnopravne pozice a zacnou vykrikovat, ze zeny maji jina prava a povinnosti nez muzi. To mi vadi. Bud jsou si rovne s muzi, a nebo ne. Ale prechazet mezi temito dvema nazory podle situace me nevyhovuje.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: dulcibelka

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 27.02.2007, 16:38

No tak vás asi ti muži neokrádají, neničí vám život a nesnaží se vás podvádět.

S vaší logikou byste se měla zúčastňovat i diskusí podvedených klientů H-Systému, které Smetka připravil o miliardu a nenávistně na ně štěkat, že jsou bačkory, ať si nestěžují, protože pan Smetka je homosexuální feminista, tudíž je diskriminován.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: dulcibelka

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 28.02.2007, 10:07

No, to víte, že mi nikdo neotravuje život - protože nejsem bačkora a otravovat si ho nenechám :-)))
Souvislost s diskriminovaným homosexuálním feministou mi poněkud uniká...

Odpovědět na příspěvek

 

TO: dulcibelka 2

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 28.02.2007, 13:19

1) Tak znovu a pomalu: když vám, dle vašeho tvrzení muži nic neudělali, tak proč tady prudíte, otravujete a nenávistně štěkáte? Český svaz mužů vás tady velkoryse nechá štvát. Pište tímhle stylem např. na web pejskařů, jací jsou pitomci a proč s těma smradlavejma čoklama tak nadělaj. Vykopnou vás z diskuse na doživotí.

2) Souvislostí ti uniká víc. Znova a pomalu si přečti inkriminovanou větu, zapal si, dej si kafíčko, na chvíli přestaň myslet vagínou a třeba ti to dojde. Ale spíš ne, tak tupá kráva jako ty se rodí málokdy.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: dulcibelka 2

Autor: mašinka Žena

Založeno: 28.02.2007, 15:06

Že se do toho pletu: tohle není něco jako web pejskařů. To je něco jako web, hlásající, že ty smradlavé čokly nejlíp utratit... Reakci na takové názory se neříká nenávist, nýbrž protest. Dulcibelka docela kultivovaně (o kom dalším se to dá říct) protestuje.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: mašinka

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 28.02.2007, 15:43

Myslel jsem že to píšu srozumitelně, ale vy tam čtete něco jiného. Vaší terminologií: tenhle web je reakcí na agresivní feminismus, hlásající že muže je nejlépe utratit. Tudíž je místem protestu pro ty, kdo to chtějí deklarovat. A zkuste abstrahovat od mého primitivního příkladu s pejskaři. Copak považujete za normální chodit na weby kohokoliv, motorkářů, hasičů, scifistů, ekologů, energetiklů... a navážet se do nich skrzevá předmět jejich zájmu? Zcela logicky vám zakážou přístup. To jenom ČSM je tak tolerantní, že trpí návštěvy takřkajíc z nepřátelského tábora. Debata z feministkami v přiměřeném rozsahu a podobě mi nevadí, ale tady je to chvílema úplně naruby, feministická hlásná trouba hadra. Je to úplně absurdní.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: mašinka

Autor: Alizon Žena

Založeno: 28.02.2007, 16:14

Možná je reakcí na agresivní feminismus, ale velmi často naprosto nepřiměřenou a sklouzávající do opačného extrému (ve stylu když feministky toto, tak my zase ono). A místní diskutérky nejen nejsou žádné agresivní feministky, většina z nich nejsou vůbec žádné feministky, takže je mi líto, ale pláčete na špatném hrobě.

Když se budete bavit o motorkách, psech apod. tak se bavíte o něčem, co na vás dost dobře ani reagovat nemůže. Ale vy se tu mnohdy bavíte nikoli o feministkách, ale o ženách obecně, a místy se do nás dost navážíte. Tak se nám nedivte, že to občas chceme uvést na pravou míru.

Zajímavé je to vaše tvrzení s nepřátelským táborem, já i moje kolegyně spoludiskutérky muže vesměs za nepřátele nepovažujeme a už vůbec nechceme utrácet je a dokonce ani jejich prachy. To, že ČSM má otevřenou diskusi, je od něho sice hezké, ale přehnanou vděčnost za to, že nás tady "trpí" tedy opravdu necítím, tím spíš, že se deklaruje jako spolek, který "proti ženám nic nemá".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: TO: mašinka

Autor: mašinka Žena

Založeno: 28.02.2007, 16:43

Díky, to je tak přesné, že nemám co dodat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: TO: mašinka

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 28.02.2007, 17:11

Tady vidíte, dámy, tu duševní vyspělost většiny zde diskutujících "mužů". Oni potřebují svoje fórum, aby zde mohli dle libosti spílat ženám, nicméně se BOJÍ našich reakcí, které by tudíž nejraději zakázali...obávám se, že v jejich životě je to podobné...
Navíc, co si pomyslet o inteligenci přispěvatele, který na jedné straně prohlašuje :"Každý se může na vlastní oči přesvědčit jaké inteligentky horlivě mávají praporem feminacismu. " a na straně druhé vykřikuje "přestaň myslet vagínou "...
Já osobně bych se styděla svoje životní prohry a ublíženost takto prezentovat na webu...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: TO: mašinka

Autor: yahya Muž

Založeno: 28.02.2007, 18:29

Přes proklamovaný odpor přítomnost žen myslím mnnohým na webu nevadí, někteří se jí občas i dovolávají (jjj např.), když se nemají s kým hádat.
Ať tak nebo tak, je zde prostor, kde lze ventilovat svoji blbost i nenávist a kde lze ať už obecně nebo adresně naplít ženskému pohlaví do tváře, či tu jinak "léčit" své frustrace, jak ukazují jjj, zaz, modrý klokan a jim podobní.
S ohledem na obsah diskuzí i přítomnost některých vzteklounů dokonce v řadách tzv. redaktorů jsou řeči o snaze o objektivní pohled spíše drzou fabulací, která má zakrýt, že nejde ani o hledání, ani o dialog.
Nejsem pravidelným návštěvníkem různých internetových diskuzí, takže nevím, zda se i jinde vyskytuje tolik agrese, zloby i prosté hlouposti a omezenosti, ale zde už nejde ani o diskuzi se vzdělávacími exkursy (Olga:-)), ani o normální pokec.
Jelikož to zhnusení nad některými jedinci jaksi převážilo nad zábavou, dávám si socialistický závazek netrápit svoji nervovou soustavu a zdejší kultivované diskuze hledačů té objektivní pravdy raději opouštím.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: TO: mašinka

Autor: kocour Muž

Založeno: 28.02.2007, 18:36

Ale to mne mrzí, to tu už za chvilku nezůstane jediný normální chlap :-(

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: TO: mašinka

Autor: Alizon Žena

Založeno: 01.03.2007, 14:14

To je škoda, byl jste tady jedním z nejrozumnějších....

Odpovědět na příspěvek

 

TO: dulcibelka

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 28.02.2007, 23:00

Milá dámo, nejsem členem ČSM a mluvím sám za sebe. Vašich reakcí se nebojím, ale prostě nejsem zvědavý na neustálé žvásty vypočítavých a obmyslných kober jako jste zrovna vy.

Místní muži mají nejspíš každej svou hlavu a dokážeme se kvalitně pohádat mezi sebou taky, ale ta diskuse mezi náma bude mít určitě hlavu a patu, nějaký argumenty, nějakej smysl, začátek, konec i nějaký to usmíření a omluvu. Jenže něco takovýho už asi není možný, když tady zabírají minimálně polovinu prostoru lidi jako vy, kteří mluví jiným jazykem. Bylo vám už patnáct, ne? Tak jste snad už pochopila, že stejným jazykem nemluvíme. Když mluvím jazykem kterému rozumíte, tak jsem pro vás sprosťák, na víc se nezmůžete. Když mluvím prostě, jednoduše, logicky, tak nedokážete opustit svou iracionalitu, naznačujete, uhýbáte z tématu, rozpatláváte diskusi do nekonečna. Taková debata je k ničemu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: dulcibelka

Autor: kocour Muž

Založeno: 28.02.2007, 23:55

Vy jste vážně neskutečný. Když najdete odvahu a na rovinu přiznáte, co jaká ženská provedla vám, udělám totéž :-)

Dobrou noc.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: kocour

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 01.03.2007, 10:54

Než jsem doplatil na svou naivitu, taky jsem měl ironický, shovívavý nadhled, tak jako vy. Staral jsem se o její nároky, ne o své. Už jsem tady někde o sobě psal, stejně jako na rovinu o sobě psala třeba Jarmila a Alizon. Odvahy k tomu není třeba. Ale dál se v tom patlat nechci. Ta má "nehoda" mi prostě zbystřila smysly, ženské vytáčky, intriky, vypočítavosti, podrazy, lži, zákeřnosti, přetvářku, skrytou panovačnost, zlobu, nenávist, závist, hranou naivitu .... to všechno čuchám na "kilometry", mám v tom perfektní výcvik - jako ohař a nehodlám si tahle ženská stereotypní privilegia nechat líbit. "Chceš rovnoprávnost, stejná práva, stejné údajné výhody? Tak si přiber stejné povinnosti, odpovědnost a nevýhody a chovej se podle toho"

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: kocour

Autor: Olga Žena

Založeno: 01.03.2007, 12:07

Jestli můžu popsat dojem, který z Vás mám, Klokane, ta nehoda Vám čich vůbec nezbystřila. Spíš naopak. Dostal jste ránu do čumáku, která krvácí a hnisá, a tak cítíte krev a hnis, i když čucháte k fialkám.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: TO: kocour

Autor: Alizon Žena

Založeno: 01.03.2007, 14:13

Ano, přesně ten dojem mám i já.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: kocour

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 01.03.2007, 12:50

To nemohla být jediná nehoda...nebo snad chcete jediné selhání (a možná dokonce svoje selhání)přičíst veškerému pokolení opačného pohlaví? Nebo se to s vámi táhne už od puberty? A koukám, že jste ještě děvcče, které by vám zlepšilo náladu, nepotkal :-)))
Čí to je vina?
Jo, já zapomněla - moje. A všech žen obecně.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: kocour

Autor: kocour Muž

Založeno: 01.03.2007, 13:21

To tedy mně ženy nic zlého neudělaly - tedy kromě toho, že mi sem tam nějaká dá, a to vlastně není vůbec zlé :-)

... ale vážně, poctivě plnit se mají i sliby dané pod vlivem tří Plzní a tří Ballantinek (Jamesona neměli, neskutečné): Stalo se mi kdysi dávno, že mi jedna dala - přiznávám, že jsem se nechal zcela potupně sbalit, no odmítněte to, když můžete mít krásnou ženskou a jste zrovna volný :-) ... ale vztah ona nechtěla a zapomněla mi to říct předem. A mně zrovna u TÉHLE holky mnohem víc než o sex šlo právě o ten vztah a speciálně u ní pro mne bylo nezkousnutelné vztah a sex oddělit, či přesněji, mít s ní sex a nemít s ní vztah, zrovna s ní bych se raději nejdřív vodil jen za ručičku a díval se na hvězdičky a nezačínal rovnou v posteli ... ale stalo se. Trpěl jsem asi rok. Z části to byla její chyba, neuměla se mnou komunikovat a často mne vytáčela - až později mi došlo, že to od ní zřejmě vůbec nebyl záměr, že to byla nedorozumnění ... oba jsme udělali tu chybu, že jsme si kroky a výroky toho druhého automaticky vykládali tím horším možným způsobem ... a z velké části to byla má chyba - byl jsem superstartovací, zoufalý, plný emocí a reagoval jsem rychleji než přemýšlel: Namísto abych si počkal, jestli nezmění názor, postavil jsem to do roviny buď a nebo, buď vztah, nebo končíme, a namísto toho, abych si kufříček sbalil jednou a šel, "odcházel" jsem několikrát, a pak se zase "vracel" a snažil se to zvrátit, vnucoval jsem se a doprošoval a když se na to dnes dívám zpětně, nafackoval bych si a propadl se studem do země ... těžko se jí mohu divit, že ten střídavě hrozící a odprošující tajtrlík ji nejen přestal přitahovat, ale postupně ji začal naopak odpuzovat a nakonec s ním radši přestala úplně mluvit. Mohu jí to vyčítat? Nemohu. To bych byl slaboch a alibista. Ten vztah dost možná možný byl, ale to bych se byl já musel od začátku chovat úplně jinak. Prostě to nevyšlo, něco jiného třeba vyjde, a ji třeba jednou někde potkám a oba zjistíme, že můžeme být kamarádi. Ale zanevřít kvůli tomu na celé ženské pokolení, což se zjevně přihodilo vám a mnoha dalším zdejším štamgastům, to by byla fakt úžasná kravina. Či genderově korektněji - volovina.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: TO: kocour

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 01.03.2007, 13:51

"těžko se jí mohu divit, že ten střídavě hrozící a odprošující tajtrlík ji nejen přestal přitahovat, ale postupně ji začal naopak odpuzovat" - mohu potvrdit ze své feminacistické :-)) zkušenosti! Říkávaly jsme tomu loudil nebo zoufalec, a nikdo nám nebyl odpornější - a mohl to být hotový Adonis!
Ovšem abychom kvůli pár exemplářům začaly na všechny mládence zle zahlížet, tak daleko jsme nedošly...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: TO: kocour

Autor: Alizon Žena

Založeno: 01.03.2007, 14:12

Kocoure, tak tomu říkám reakce zralého člověka. Klobouk dolů.

Schopnost analyzovat situaci, dospět k závěru, že ten, kdo udělal něco špatně, jsem byl já, přijít na to, co to bylo a vyvodit z toho závěr nikoli takový, že všichni jsou zlí a proti mně zaujatí, popřípadě že já jsem úplně nemožný a nic se mi nikdy nepodaří, ale prostě jen to, že se jednalo o tuto konkrétní chybu, které se příště pokusím vyvarovat, nic se neděje a jede se dál - je mi velmi, velmi sympatická.

Podle toho, jak jste tu situaci popsal, a vlastních zkušeností si myslím, že jste se trefil a že potvrzuje to i Dulcibelka o příspěvek níže. Slouží Vám slouží cti, že se na ni za to nezlobíte, ale nezlobíte se ani na sebe :o)))

A jak tak čtu příspěvky na tomto webu, vážím si toho o to víc, protože vidím, že to zdaleka není samozřejmost. Pokud potkám někoho, koho jsem v životě neviděla, a on bude proti mně dopředu zaujatý jen proto, že jsem ženská a jeho kdysi nějaká ženská vyšplouchla nebo on má ten pocit a proto ve všem větří čertovinu jako Klokan, bude to pro mě děsná otrava, protože nejsem milosrdný Samaritán a nevidím důvod, proč odnášet něčí zranění z minulosti, se kterými on se - na rozdíl od Vás - nedokázal vyrovnat.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: Alizon

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 28.02.2007, 22:37

No děkuju že mě chcete určovat o čem se smím a nesmím bavit a uvádět mě na pravou míru - asi tu politidky a genderově korektní. A jestli to chcete slyšet doslova, když jste to nepochopila z kontextu, tak zrovna o Vás, Olze, možná Mice a i té střelené Jarmile jsem nemluvil. Klidně si tady diskutujte, já vám v tom stejně zabránit nemůžu a ani nechci. Jen bych prosil trochu soudnosti, děláte si tady z toho ženské fórum.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Alizon

Autor: mika Žena

Založeno: 01.03.2007, 06:28

Klokane, jednou jsem odpověděla na váš příspěvek (slušně), na který jste poté reagoval stylem - "očividně jste toho moc v životě nenasouložila, tak raději mlčte."
Věřte, chuť diskutovat s vámi mě rázem přešla a už se mi nechce ani reagovat na jakýkoliv váš názor. Je to celkem škoda, protože když se zrovna nevyžíváte v urážkách a vulgarismech, mají vaše názory hlavu a patu a dá se nad nimi popřemýšlet.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Alizon

Autor: kocour Muž

Založeno: 01.03.2007, 08:43

Ženské fórum?
Co je to ženské fórum?
A co to tady má tedy správně být, mužské fórum?
Vy jste z těch ženskejch evidentně podělanej až za ušima :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Alizon

Autor: Kristina Žena

Založeno: 01.03.2007, 10:34

Soudnost a racionalitu projevte především Vy sám.

Jednak v hodnocení Alizonina příspěvku: kde Alizon KONKRÉTNÉ určuje, o čem se smíte a nesmíte bavit? Ona pouze KONSTATUJE, že ve zdejších diskuzích zaznívají názory nepřátelské ženám obecně a vysvětluje, proč na ně zdejší ženy reagují.

Za druhé v tom, že budete ve svých názorech konzistentní a nebudete je měnit podle toho, jak se Vám to momentálně hodí. na tohle téma jsem Vám nechala jiný příspěvek pod článkem o prostituci.

Za třetí v tom, že budete v diskuzích zcela věcný a konkrétní. Přes svou proklamovanou racionalitu jste například na doložení svého názoru, že většinu místních žen považujete za feministky, potažmo feminacistky, dokázal dosud použít pouze přísloví o praseti, které pozná, když se brousí nože. Jako argument tohle naprosto neobstojí, aplikovat takové rčení na lidi navíc zavání značnou iracionalitou, ba dokonce pokročilou schízou.

A konečně: Nedostatek soudnosti spatřuji i ve Vaší snaze střídavě si naklonit vybrané skupiny oponentů, viz nahoře Váš výrok o místních mužích, kteří se dovedou "kvalitně" (?) pohádat mezi sebou a nakonec se usmíří, který evidentně cílí na yahyu a kocoura, o něco níže pak ze svých útoků vyjímáte další skupinu, tentokrát Alizon, Olgu, Miku a Jarmilu. Tyto vpravdě machiavellistické pokusy o snížení počtu momentálních protivníků jsou o to pikantnější, že tu občas zaznívají Vaše vlastní ironické poznámky o lezení do něčího zadku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Alizon

Autor: Alizon Žena

Založeno: 01.03.2007, 14:33

No, nevím jak vy, ale já lidi nerozlišuju na ženy a muže, ale na ty, se kterými si rozumím a mám si s nimi co říct. Což je na tomto fóru i řada mužů. A byl by to i váš dr. Jekyll, ale v žádném případě váš dr. Hyde.

"Politicky a genderově korektní" být nemusíte, docela by stačilo KOREKTNÍ. Sprostě nenadávat, nelhat, hrát podle pravidel, která jsou aspoň trochu srozumitelná i ostatním, nerozběsňovat se bez zjevné příčiny proti někomu tak, že mi z toho zůstává rozum stát.

Nedávno jste tady měl velmi rozumný příspěvek, ale vzápětí jste vynadal Dulcibelce do tupých krav. Myslím, že pokud hovoříte o iracionalitě příspěvků, jste sám jejím zářným příkladem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: TO: Alizon

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 01.03.2007, 16:04

Bla bla bla bla. Několik zdejších přispěvatelek nezávisle na sobě dokazuje moje slova. Pořád ty samé tlachy kolem dokola, sesypaly jste se tady na mě jak potrefená uňafaná smečka.

Ale to je v pořádku. Vzdělanějších, znalejších a klávesnicí lépe než já vládnoucích komentátorů je tady dost, v rámci rozdělení rolí zastávám funkci sanitární služby. Mým úkolem je být supem, klovat do lebek mršinám jako je Odvážná školačka, dulcibelka a podobným. Rozkládají se a smrdí. Je to hnusná a nevděčná práce, počestní občané komentátoři mnou pohrdají, ale někdo to dělat musí. Obětoval jsem se v zájmu celku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: TO: Alizon

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 01.03.2007, 16:21

Zvláštní - vidim to podobně. Taky mi debaty s dementem jako Mótrá glogan přinášejí pramálo potěšení (i když srandu z toho zahořklýho chudáka mám, to musím uznat), ale hlavně to beru jako nepříjemnou povinnost. Někdo ten šmejd likvidovat musí a dámy jako Olga, Alizon nebo Mašinka na to prostě mají slabej žaludek a příliš dobrý vychování. Jak říkal Kocour: sem tam se i s Mótra Glogan dá souhlasit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: TO: Alizon

Autor: Kristina Žena

Založeno: 02.03.2007, 21:59

Nejste tak hloupý, abyste si nevšiml, že Vaše saniťácké úsilí nemá valný efekt - většina Vámi "zneuctěných" objektů se dříve či později oklepe a vesele jede dál.

Proto si myslím, že Váš diskusní ( a velmi nedůsledný) styl nevyplývá z obětavosti, ale ze zvláštního sklonu k sebedestrukci, který Vám velí chovat se tu tak, aby si Vás ostatní účastníci diskuze co nejvíc ošklivili. Nějaký psychoanalytik by to možná dokázal vysvětlit, ale já po tom pátrat nechci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Alizon Žena

Založeno: 28.02.2007, 00:44

Jak "konečně"?

To, že kvóty, jakož i jakékoli pohlavní spolčování mužů i žen považuji za blbost, že se domnívám, že nejvýhodnější je spolehnout se na ruku na konci vlastní paže a od státu chci jen to, aby mi neházel klacky pod nohy, tu hlásám už docela dost dlouho, a nejen já, ale i řada dalších přispěvatelek a přispěvatelů. Nevím o žádné ženě, která by tu propagovala kvóty nebo obecně a bez důkazů hovořila o diskriminaci žen, tak proč co to adresné oslovení ?

Ovšem někteří přispěvatelé prostě POTŘEBUJÍ svou představu "ženy, které sem píšou, jsou feminacistky, které nenávidí muže, propagují kvóty a kňučí, jak jsou diskriminovány" a tvrdošíjně odmítají se jí vzdát...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Kristina Žena

Založeno: 28.02.2007, 08:49

Přesně tak. Já jsem se tu před časem jednoznačně vyslovila proti kvótám i proti tzv. pozitivní akci.

Kdepak jste byl, Side, že jste mi nepoděkoval?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Sid Muž

Založeno: 01.03.2007, 21:03

Dekuji!
Nebyl jsem tu, ale uprime si vazim toho, ze se stavite proti tomuto napadu. Vim, ze to, ze si toho vazim, neni nic podstatneho, ale doufam, ze to potesi...
Mne vas postoj tesi.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Kristina Žena

Založeno: 02.03.2007, 09:36

Ten článek se jmenoval Nekalá soutěž. V diskuzi pod ním se proti kvótám jednoznačně vyslovila i Alizon.

Side, poděkujete i jí?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Rovnopravnost=rovna prava+rovne povinosti

Autor: Sid Muž

Založeno: 05.03.2007, 00:53

Ach ano, ano!
Konc koncu, vazim si Alizon, Olgy a Dulcibelky jako inteligentnich diskutujicich, coz se o nekterych jinych rici neda.
Nenavidim vulgarismy a proto zde mluvim predevsim o Modrem Kolokanovi a kocourovi. Ti vsicni pouzivaji v komentarich invektivy proti svym protivnikum a to je primitivni. Nemam to rad. Uz deti na pisku, kdyz nevi, co delat, reknou, ze ten druhy je idiot. A ja myslm, ze uz jsme (a nebo bychom meli byt) jinde...

Odpovědět na příspěvek

 

k článku

Autor: Hugo Muž

Založeno: 27.02.2007, 09:21

Odpovědí: 9

Před několika lety, kdy se ještě vedly skutečné diskuse o feminismu diskutovaly tři ženy, které něco dokázaly s feministkami. Všechy tři shodně opakovaly, že se jim vždy ze strany mužů dostávalo spíše podpory a pomoci, než že by měly jako ženy nějak těžkou situaci se prosazovat.Feministky nemohlo nic víc rozběsnit a bylo vidět, i na těch úspěšných ženách, jak se trochu polekaly tou svou pravdivou verzí. za čas jsem slyšel mluvit jednu z nich, známou političku slovenského původu a najednou to měla mezi muží těžké. Zřejmě jí došlo, že se tak její kariéra stane zajímavější a navíc se nebude dostávat pod tlak u nás zřejmě nejmocnější feministické mafie.
Díky za čestný a pravdivý názor- je k tomu dnes kupodivu třeba statečnosti.Autorka si jako jedna z nemnoha žen naštěstí uvědomuje, že jako vždy, když se lež a manipulace stanou pravidlem, neposlouží to nikomu a vždy nejméně těm chytrákům (chytračkám), kteříé z toho chtěli něco mít.

Odpovědět na příspěvek

 

Moc hezky popisujete

Autor: jjj Muž

Založeno: 27.02.2007, 09:48

tu plíživou instalaci feminacismu.

Prostě od určitého okamžiku si už jen pár nejstatečnějších dovolí říct něco proti vylhaným feministickým dogmatům.

Tak tomu bylo před nástupem Hitlera k moci, po válce u nás před nástupem komunistů, ... celá společnost vždy převzala totalitní dogmata a sice NECHTĚLA instalaci totalitního režimu, ale CHÁPALA, že ve své podstatě to jsou "oprávněné" požadavky. Tedy v prvním případě renesance německého národa, ve druhém zestátnění klíčového průmyslu. A pak nestačili mrkat na drát, když se tito rozběsnění ideologové dostali opravdu k moci!

Aby to nedopadlo s feminacismem stejně, je třeba s těmi rozběsněnými ideoložkami bojovat a zabraňovat, aby společnost začala "chápat" jejich lživá dogmata o diskriminaci žen.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Moc hezky popisujete

Autor: yahya Muž

Založeno: 27.02.2007, 13:43

Víte co je moc zábavné? Spojení těch největších bojovníků proti feminacizmu s feministkami. Když se člověk podívá na tiskovou konferenci Otců za práva dětí za účasti dr. Samkové a poslechne či přečte si nějaký ten Fialový výlev, má pak zvláštní pikantnost, když ještě nedávno se dr. Samková na svých stránkách s celou kanceláří hlásila k feminismu, kdy se hodlají brát za práva žen diskriminovaných společností, postižených domácím násilím, resp. vším, co se např. zde popírá; mezi spolupracujícími organizacemi tam měly "femispolky" jako BKB a dr. Samková byla zakládající členkou spolku žen-právniček. (Šlo o stránky
www.lawyers.cz/czech/Sl
uzby/feminist.htm nebo www.lawyers.cz/czech/Orga
nizace/oathena.htm, teď to kupodivu:-) už nelze nalézt).

Říkám si, kdo z koho si dělá legraci, kdo koho využívá, zda to není celé taková velká fraška, které nikdo nevěří, zda je to jen stroj na peníze s fasádou něčích práv a onoho zájmů, nebo zda to není naopak nějaké velikolepé feminacistické spiknutí - co si o tom myslet...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Moc hezky popisujete

Autor: gingo Muž

Založeno: 27.02.2007, 18:26

Po osumašedesátém také prořídly řady komunistů, když prohlédli o čem je ideologie, kterou uctívali. Podobné je to s feministkami. Některé prozří a pochopí, že učení je namířeno ve svém důsledku proti ženám. Sem bych počítal i paní Samkovou, jelikož mi je poslední dobou názorově dost sympatická.

Ale to podstatné co v sobě nese váš příspěvek je, že pro řadu předních feministek je feminismus cesta k sebezviditelnění a poté často startovací rampa k zajímavému korýtku. Sem bych počítal třeba paní Sommerovou, Tominovou, Ulmannovou, Berkovou.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Moc hezky popisujete

Autor: yahya Muž

Založeno: 27.02.2007, 20:00

Ať už nadšení dr. Samkové, které dotyčná musela projevovat skoro patnáct let (tj. už v době, kdy feminismus rozhodně v kurzu nebyl), bylo opravdové či nikoliv, zmizení "kompromitujích"
; údajů z jejích stránek v době, kdy bere mastné honoráře od štrasburských fanatiků, včetně násilníků jako je Fiala, v mých očích svědčí spíše o prodejnosti a zištnosti než o nějakém prohlédnutí.
(Vedle tučných honorářů, kterými je dotyčná proslulá, si to snad dr. Samková může ještě racionalizovat tím, že popohání stát k rychlejšímu výkonu soudnictví - tak blbá, aby nevěděla, koho zastupuje, zas ale myslím není.)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Moc hezky popisujete

Autor: gingo Muž

Založeno: 27.02.2007, 20:31

Kdyby každý soudce byl tak aktivní jako paní Samková, tak bychom opravdu nemuseli diskutovat o 18 let probíhajících kauzách.

Neberte mi, prosím, ideály, že úplně všechny feministky jsou stejné. Hlásají svojí víru jenom účelově a do té doby než se dostanou k nějakému vemínku či korýtku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Moc hezky popisujete

Autor: yahya Muž

Založeno: 28.02.2007, 11:24

Tak snad si nemyslíte, že se Samková advokacií neuživí a že potřebuje nějaké koryto. Spíš se naučila myslet obchodně. Jsem zvědav, kdy bude hájit Národní odpor, pokud dobře zaplatí, a přestane se hlásit k Dženu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Moc hezky popisujete

Autor: gingo Muž

Založeno: 28.02.2007, 23:05

Paní Samková se určitě jako advokát uživila dobře, ale ústavní soud je maličko větší jistota :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Moc hezky popisujete

Autor: Otec Muž

Založeno: 01.03.2007, 21:18

Došlo vám vy hloupá ženská, jak je hrozné, když stát a celý jeho aparát pomáhá ženské oddělit otce od dětí, když se musí dívat, jak ona z nich dělá duševní mrzáky a nemoci proti tomu nic podniknout.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Moc hezky popisujete

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 02.03.2007, 11:40

Ke komu mluvíš osle? Vidím tu samý modrý šipečky.

Odpovědět na příspěvek

 

Paní Žaneta bohužel

Autor: Olga Žena

Založeno: 27.02.2007, 10:58

Odpovědí: 31

zapomněla vysvětlit, koho přesně těmi ženskými spolky myslí a jakou jejich činnost kritizuje.

Existence vzájemných podpůrných spolků je esencí zdravé občanské společnosti a něčím, co se v ČR po desetitletích totality, která jejich rozvoj záměrně tlumila, ještě stále nepodařilo obnovit. A že máme na co navazovat!

I za to, že mohla vystudovat a kvalifikovaně pracovat, totiž vděčí paní Žaneta, půjdeme-li až ke kořenům, spolku. Mám na mysli Ženský výrobní spolek, založený v roce 1871, který stál u zrodu první české průmyslovky pro dívky. I první školky a jesle u nás nezavedl bolševik ani Hitler, ale založila je paní Marie Palacká - Riegrová (členka právě uvedeného spolku).

Určitě je legitimní mít výhrady k činnostem jednotlivých sdružení - takový proFem třeba není vůbec můj šálek čaje, kritizovat ale obecně jakýkoliv ženský vzájemný spolek mi přijde zpozdilé. Když si vzpomenu na Ženský vzdělávací klub Vesna, Mateřské centrum Kuřátka nebo Gender Centrum FSS, které fungují v mém rodném Brně, musím říct - ano, feminismus je v Čechách potřeba.

Odpovědět na příspěvek

 

Bez diskuze máte pravdu.

Autor: jjj Muž

Založeno: 27.02.2007, 11:18

Jen ta poslední věta je v tom kontextu absolutně zcestná!

Hrajete si na to, že feminismus NENÍ celospolečenskou ideologií, ale jen hromadné označení pro dívčí a ženské spolčování.

A to víte taky moc dobře, že to není pravda!

Feminismus má se sdružením provozujícím jesličky na univerzitě stejnou spojitost jako německý národní socialismus s bavorským kuželkářským klubem!

Takže abych šel k tématu článku: státem stamilionovými částkami dotovaného politického feminismu, který se nám přerozuje aktuálně do feminacismu a je jedním z největších celospolečenských "škodičů" nám třeba skutečně není!

Školek naproti tomu není nikdy dost.

Odpovědět na příspěvek

 

No vždyť o tom právě mluvím

Autor: Olga Žena

Založeno: 27.02.2007, 12:31

Paní Žaneta nekritizuje žádný politický feminacismus. Za nesmyslné má jakékoliv "spolky a fóra na podporu žen" a opěvuje soběstačnost každého jedince.

Já na to říkám, že soběstačnost je jistě nutným základem, ale podle schopnosti solidarity a pomoci jiným se pozná civilizovanost společnosti. Ve společenství lidí je ohromná síla a potenciál, právě proto komunismus neholdoval spontánnímu sdružování a rozbíjel společnost na atomizované jedince, schopné solidarizovat tak akorát s nejbližší rodinou.

Paní Fialová může být soběstačná, angažovaná a nezávislá a spoléhat se jen a jen a jen na sebe jak chce (i když mě trochu překvapuje, jaktože ji tu nikdo z Vás ještě nenazval sebestřednou kariéristickou pičou). Za sebe říkám, že jsem za existenci "spolků a fór na podporu žen" vděčná.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: No vždyť o tom právě mluvím

Autor: Sid Muž

Založeno: 27.02.2007, 13:17

Ja jsi nejsem jizty, ze pani Zaneta neco kritizuje. Podle mne ona pise:
"Soběstačne ženy, které nepotřebují privilegia, spoléhají se jen na svoje schopnosti"
O spolcovani jste zacali mluvit az vy, myslim ze zrovna Olga...

Odpovědět na příspěvek

 

Side, a kdo podle Vás napsal:

Autor: Olga Žena

Založeno: 27.02.2007, 13:33

"Vznikají spolky a fóra na podporu žen, propagují svou činnost. (...) Opravdu je v Čechách tolik potřebný feminismus"?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Side, a kdo podle Vás napsal:

Autor: Sid Muž

Založeno: 27.02.2007, 23:21

No, nebudu se prit. Zaneta to nekritizovala, proste to konstatovala. Pro mne je teziste clanku ve kvotach na cokoliv jako takovych. Ja mam svu evergreen ve kvotach 40% muzu na OSPOD a vim, ze je stejne "skvely" jako kvoty na zeny do politiky.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: gingo Muž

Založeno: 27.02.2007, 11:48

Ani o páně Hitlerovi nelze říct, že 100% věcí, které on udělal, zařídil či v podmínkách nacismu vzniklo, bylo špatných. Řada věcí přežila dodnes a byla vizionářská - např. jeho systém dálnic a přesto nemohu říci, že je nacismu je třeba. Nebo "metoda provádění" potratů je produktem vzniklým v koncentračních táborech. To je věc, která je nyní medicínskou samozřejmostí a je přínosem pro moderní ženy a přesto nelze kvůli tomu nacismus obhajovat.

Nemohu s vámi souhlasit. Feminismus je opravdu velmi nebezpečný a paralela s totalitní ideologií my přijde docela příhodná. Věřím, že se ženám dobře poslouchá, stejně jako nacionalisté rádi slyší o jednom národě a jedné řiši.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 27.02.2007, 12:21

Zajímalo by mě, čím je feminismus tak nebezpečný.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: Daneš Muž

Založeno: 27.02.2007, 14:45

Vyhlášením omezeností, hlásání nenávisti a korporativního lhaní jako prostředkuíle i cíle, pusinko.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 27.02.2007, 14:53

"Omezenost, hlásání nenávisti a korporativní lhaní" - To je snad program Svazu mužů, chlapče.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: Muž

Založeno: 27.02.2007, 16:20

Ne, to není. Program najdete v záložce "O nás"...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 27.02.2007, 16:22

Tak si počti trochu víc v diskuzi, bobečku.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: Odvážná školačka

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 27.02.2007, 16:56

Tady zcela evidentně není diskuse omezená pouze pro členy ČSM. To bychom tu nečetli moje přípoprdky ani ty vaše. Program ČSM a diskuse na těchto stránkách jsou dvě odlišné věci. Podle diskuse by se spíše zdálo, že přináleží k webu nějaké militantní feminacistické organizace. Ale zrovna vaše účast v diskusi je velice užitečná. Každý se může na vlastní oči přesvědčit jaké inteligentky horlivě mávají praporem feminacismu. Tvrdit můžete co chcete, každý ví, že pokud byste se dostala ke skutečné moci třeba zrovna vy, tak první kroky které provedete, bude např. zákaz takovýchto stránek a diskusí. Prostě totalita.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Odvážná školačka

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 27.02.2007, 17:33

Ále ále Móutrá Glogan, nebila tagová zabšklá! To cheské ne. Být otfášná školačka u moči tag bi postafit gilotýna na rynek a sekat chlava ot moutrá klogan aš kref stržíkat do posledních ržád na fšechna schromášděná bjesnícý feminystka s planoucý zrag a viceněná zup. To snáť jasná! Stránka a dyškuze mušká svazág nemusela zagasovala, ona prfní profedla sebegrityka a potporofala z celá sýla nofá poržátki i svuj duchovní vůtce Otfážná školačka a chlásala: Totalyta nebo smrd! To se Moutrá klogan fsadila.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Odvážná školačka

Autor: Kristina Žena

Založeno: 27.02.2007, 18:51

"Každý ví, že pokud byste se dostala k moci ..."

A kdo každý? Každý na tomto webu nebo všeobecně každý? Dělal jste si ohledně toho nějaký průzkum, nebo jen tak plkáte?

Naproti tomu se skutečně KAŽDÝ, kdo má trochu času listovat v minulých diskuzích, může zcela konkrétně přesvědčit, že tu před časem Saša opakovaně volal po FILTRACI ženských příspěvků, zaz rovnou po MAZÁNÍ některých příspěvků a čas od času jsou odsud diskutující ženy vyháněny na jiné "ženské" weby, případně padají návrhy na oddělené "mužské" a "ženské" diskuze.

Nevím, jestli skutečně "každý" ví, co by prováděla Odvážná školačka, kdyby měla skutečnou moc, ale zato si lze představit v mnohem konkrétnějších barvách, co by v takovém případě dělali oni samozvaní cenzoři.

Naštěstí je redakce natolik soudná, aby podobné návrhy házela do koše.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Odvážná školačka

Autor: Olga Žena

Založeno: 28.02.2007, 10:14

Klokane, mohl byste mi dát nějaký příklad, kdy v diskusi na tomto webu zazněl nějaký militantně feminacistický názor? Prosím. Jestli ono to totiž není podobně podložené tvrzení, jako to o strašlivé obsahové vulgaritě zdejších dam. Jejím příkladem měly být výkřiky o uřezávání penisů - bohužel po odhalení, že šlo o jeden Školaččin vtip, který jste právě Vy označil za super fór a ji za jedinou ženskou, která tu má smysl pro humor, i ten fakt černej, jste zmizel z diskuse a už se do ní nevrátil.

Dost mě to překvapilo, měla jsem o Vás docela vysoké mínění.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: Olga

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 28.02.2007, 13:51

Zdravím Olgo. Proč se zastáváte takových slepic jako Školačka nebo dulcibelka? Příkladů z diskuse netřeba. Hledejme jinde, mezi válkami taky pořvávalo na schůzích pár nacistů. Stačily jedny volby, nějaká ta válka a najednou hajlovali všichni. Po válce ovšem u NSDAP nikdo nebyl, nikdo nevraždil, naznásilňoval, nemučil. "Názory" k tomu nikdo určitě nepotřeboval.

Ostatně tady v diskusích kromě Vás a Alizon a možná ještě některé, nezaznívá z ženských úst (nebo spíš ruky) moc informací, které by si zasloužily označit pojmem "názor". Feministky si tady z toho dělají primitivní, povrchní chat, výkřiky, vzájemné ujišťování jak to těm pitomcům dávají a dotčené kejhání, když se někdo ozve. Militantní feministky nemají povinnost mi sdělovat svoje seriozní "názory", a ani já nemám povinnost je na požádání papouškovat.

Zmíněný "fór" jsem URČITĚ nekomentoval v diskusi, kde jsem ocenil její smysl pro humor. Tak si nevymýšlejte, nemáte to zapotřebí. Bohužel Školačce ten smysl pro humor brzo došel a mě bohužel pozdě došlo, jaká je to kráva.

A citově nevydírejte s nějakým "vysokým míněním". Rozumní lidi ho získávají osobně, nebo když mají o subjektu daleko více informací, než vzájemně my zde o sobě máme.

Tak čus bus a moc se se mnou nerozčilujte. Já u toho komplu moc pravidelně nesedím, takže fakt nemám na to vést rozsáhlé flamewar.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Olga

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 28.02.2007, 14:28

Tobě vůbec dochází všechno dost pozdě, ovšem kromě toho smyslu pro humor.
Ale nebudu na tebe plejtvat adrenalinem, po pravdě se divím, že komukoli - kromě mně, ale já jsem kráva a tim se to zdůvodňuje - stojíš za odpověď. A budu ti vděčná, když už si nebudeš brát do svý uslintaný huby můj nick. Přímou konfrontaci nezvládneš, tak si to nekompenzuj pomlouváním, ty svatouškovský vemeno.

Odpovědět na příspěvek

 

TO: Otfašna školička

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 28.02.2007, 15:21

Hay Otfašna školička, tady saze Tvuje verna Motra Glogan s Africa. Vykaškakala se na muje zla a blba bratranec Modrý Klokan s Efropa. Přšijela saze sa nama do Niger. Ja i všechna černa kluka z naše fesnice rada a casto vspominala na tvoje uslintany nick. Ale to ja držive nevěděla že ty tomu tak ržikala. No nefadi, ja stejne potržebovala naučila dalši cisi slovnička. Jede k nam sajezd z Norsko, tak abysem se ja s blondynama rosumjela. A chlavně Otfašna školička nesapoměla co ti ržikala naš gmenova šaman. Ty bylinka co ti předepsala musela uživala pravidleně, jinak saze sebou sekla s pěna u huba. Libuje Tě a tješi se na Tjebe Tvoje Glogan.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: TO: Olga

Autor: Olga Žena

Založeno: 28.02.2007, 14:28

Klokane, já mám paměť jako slon. A od té doby, co vynalezli Google, málokterou věc tvrdím, než si ji pořádně ověřím. Takže k tomu, že si vymýšlím:

OŠ: Ušmiknout a je po problémech!
MK: Felice sprafně, absolut sohlas se skolacka. My lidi s Afrika to mít dobrže zaržizeny. Ušmikneme včas pojštefačka a dosmrti neny problema. Jako prfni béreme odfašne skolačka. Ty jsi u nas v Afrika dosajisty znala, cela fesnic te pozdravovala.
OŠ: A mochla bi vsit sebou pepi hausmann a modry glogan? oni mýt osklivi problema s jejich pénis a potžebofala bi ufiknou jich s profesionálna sdatnost.
MK: :-))))))))))))))))))))))) Super, Odvážná školačka vede 1:0. Jseš tady opravdu jediná baba, která skutečně MÁ smysl pro humor (i ten fakt hustej) a umí dělat SKUTEČNÝ fóry.

Ta diskuse je na téhle adrese: http://www.svazmuzu.cz/zp
ravy/freudovsky-penis-nei
d-(zavideni-penisu)-nebo-
kult-vaginy--750/

Pros
tě jste stejné plky nejdřív ohodnotil jako na zdejší dámy netypicky super fór, ale když jste potřeboval rychle splašit argument pro svoje obvinění, najednou se z nich stal typický nenávistný výkřik zdejších feministek. Sorry, ale tohle je nefér. A stejně tak je nefér, tvrdit, že se tu vyskytují militantní feminacistky. Určitě se tu občas objeví od žen i názory se kterými nesouhlasím, ale o žádných militantních feminacistických myšlenkách opravdu nevím. A ani nevím, jak by měly vypadat.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: TO: Olga

Autor: ModryKlokan@seznam.cz Muž

Založeno: 28.02.2007, 15:08

Milá Olinko, ty vaše citace samozřejmě s mými argumenty nijak nekolidují. Školaččin první příspěvek viz citace, nebyl z diskuse mezi námi dvěma, pouze jsem na něj reagoval, a zcela jistě to nebyl první přípoprdek v tomto stylu na tomto webu. Dále jsme se oba bavili takovou "performanční" diskusí, která nic nedokazuje ani nevyvrací. A už vůbec ne moje výhrady k neustálým urážkám zdejších feministek na adresu mužů, při kterých dříve nepoužívaly sprostá slova. Teď už se to mění např. díky Školačce apod.

A co se týče toho militantního feminismu. Když vás bude někdo chtít okrást, taky vám to nebude explicitně strkat pod nos. Nepotřebuji esej na téma "Můj názor proč jsem militantní feministkou", abych pochopil důvod konejšení, že tomu tak není. Každé prase pozná kdy se začnou brousit nože.

Ale zrovna vy jste podle mě feministka, která jí z nějakého důvodu nechce být. Ovšem u vás bych mluvil spíše o snaze o opravdovou emancipaci bez ohledu na pohlaví, o skutečnou rovnoprávnost.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: TO: Olga

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 28.02.2007, 16:38

Chaji chaji motrá Prase, ráta bi ujistila že núš uš brousila a tag si Glogan pržipravila krk pro něj. Na vjeki tfuj Kráfa

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: Muž

Založeno: 28.02.2007, 08:51

Stalo se. Program ČSM jsem tam nenašel, bobino.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 28.02.2007, 09:39

Vážně ne? Tak to si mě dostal na lopatky, bobku. Další diskuzi s vyšší inteligencí tvýho kalibru dobrovolně vzdávám, páč na to prostě nemam :))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: lubob Muž

Založeno: 28.02.2007, 15:34

olgo, uctive si dovolim na to (nemene uctive) zareagovat.

opravdu bych rad slysel nejake solidni argumenty, proc je v cesku potreba feminismu. tenhle - pro me prapodivny - zaver totiz nejak nekoresponduje s tim, co jste napsala predtim.

protoze prave treba takovy profem, to JE feminismus. & spoustu s nim cela rada dalsich spolku. & ty rozhodne nejen ze nepotrebujeme, ale v mnoha ohledech budou ke skode. vetsina z nich totiz nejsou nicim jinym nez politickymi lobbystickymi skupinami, kde blaho celku je jen zasterkou pro vlastni zajmy.
vazne tolik potrebujeme politickou lobby? & jeste navic takovou, kterou si statni garnitura z dani sama bude vyzivovat?

ve svem navazujicim prispevku hovorite o solidarite jako dusledku civilizovanosti spolecnosti. inu, nic proti tomu, ale pak to zakoncite o podpore zen. takze to vypada, ze civilizovana je ta spolecnost, ktera podporuje & solidarne souciti jen s urcitou podskupinou lidi, jen s casti spolecnosti.
& hned se nabizeji paralely - rasisticky apartheid, komuniste & jejich nomenklaturni kadrovani, naciste. & tak vselijak podobne.

muzete, olgo, namitnout, ze ze zeny jsou specialni skupinou, ktera pomoc, podporu & solidaritu cele spolecnosti potrebuje. pak se ale stavite presne do opozice k tomu, co pise pani zaneta ve svem clanku.

na zaver si dovolim pripojit svuj osobni nazor. cesko, jako zeme, kde dosud & zatim docela funguje zdravy rozum & navic ma s totalitou sve zkusenosti, by se k feminismu melo stavet s nejvyssi podeziravosti & opatrnosti & rezervovanosti. do jakych absurdit totiz muze feminismus hypertrofovat- je-li mu dan dostatecny prostor - si kazdy, kdo chce & neni k ideologii slepy najit cela kvanta.

zkratka, kdyz se bavime o uzitecnosti feminismu v cechach, neni vubec bezpredmetne ptat se "qui bono?".

howgh :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: mant Muž

Založeno: 28.02.2007, 15:53

Dotkl jste se velice vazne otazky, podstatne obecnejsi nez feminismus. Totiz: jaka je v demokraticke spolecnosti soucasneho euroamerickeho typu role neinstitucionalizovane, resp. mimoustavni reprezentace zajmu.
Odpoved na tuto otazku ovsem musi vyjit z poznani, ze (bez ohledu na mozne odlisne hodnotove soudy) tato role je proste velmi vyrazna, a je tedy prirozene, ze touto cestou jsou takrka vsichni, kdo chteji cestou politiky neco prosadit. At jiz zalezitost obecneho dobra, nebo vlastni prospech dotovany z ciziho majetku.
Obavam se, ze mezi feministickymi organizacemi, jako mezi vsemi ostatnimi, najdete zastupce obou kategorii a navic nepreberneho mnozstvi mezistupnu.

A jinak, pokud se budete nikoli bezpredmetne ptat, ptejte se "cui bono", nikoli "qui".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: kocour Muž

Založeno: 28.02.2007, 16:07

Že vám do toho vstupuji:

1) Kde vidíte v Čechách, na Moravě a kousíčku Slezska nějaký feminismus?

2) I kdyby tady nějaký feminismus byl, proč řešíte otázku PROČ a zda ho potřebujeme? Prostě je, i když vy ho nepotřebujete. To mi přijde stejně praštěné, jako ptát se, jestli potřebujeme, aby pršelo. Prostě prší.

Kromě toho, máme demokracii, takže i kdybyste tisíckrát dospěl k názoru, že feminismus nepotřebujeme, tak je to na nic, protože zakázat ho nemůžete. Já si taky myslím, že křes´tanství nepotřebujeme a že Pilát Pontský udělal chybu, když Krista de iure správně, ale politicky totálně špatně nechal ukřižovat a udělal z něj mučedníka, ale stalo se, křesťanství tady máme a musím se nějak vyrovnat s tím, že spousta lidí té pohádce věří a neumí si svůj život bez ní vůbec představit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: lubob Muž

Založeno: 28.02.2007, 16:39

ted nevim, jestli jsou ty dotazy urcene mne.

1) co treba podivat se primo do vladnich struktur? (rada vlady pro rovne prilezitosti, ...). nebo do akademie? (gender studies). nebo do "neziskovek" ? hm?

2) tohle tedy - s prominutim - kulha na vsechny koncetiny. zkuste si do toho dotazu & nakonec i do toho zaveru vaseho prispevku dosadit misto feminismu treba komunismus & hned uvidite tu absurditu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: kocour Muž

Založeno: 28.02.2007, 17:17

Takže od konce: My tady snad nemáme komunismus? Máme. Dokonce komunistickou stranu máme. A zakázat ji nemůžeme, a i kdybychom mohli, nemůžeme zakázat jednotlivé komunisty, a s nimi zde bude přítomen i komunismus, že?

Proč srovnáváte komunismus a feminismus? Komunismus je totalitní ideologie, která mi chce kecat do života, feminismus mne nijak neohrožuje.

A co se týče vládních struktur - to, co jmenujete, není feminismus, ale konkrétní instituce. (Které považuji za zbytečné stejně, jako milion jiných institucí, ale to je vedlejší, to je jen můj subjektivní názor.) Ty instituce nemají v popisu práce prosazovat nějakou ideologii, mají právě naopak v popisu práce odbourávání překážek, které jen na základě jakési ideologie a bez biologického důvodu brání ženám, stejně jako mužům, se nějakým způsobem uplatnit - a to aniž by je k nějakému uplatnění nutily. Pokud například mám MOŽNOST jít jako muž na rodičovskou dovolenou, tak mi to nevadí, naopak by mi vadilo, kdyby mi to někdo chtěl zakazovat. Nicméně v okamžiku, kdy by se někdo pokusil udělat z toho moji POVINNOST, začal bych se chovat velmi ošklivě, a to navzdory tomu, že já osobně se se svou budoucí ženou o rodičovskou RÁD rozdělím, pokud to bude jen trochu možné.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: lubob Muž

Založeno: 04.03.2007, 15:20

no, tentokrat jste to, kocoure, vzal za hodne spatny konec & vysledkem je, ze jste tam nasekal tolik chyb, ze se jeden az divi, jak se na tak maly prostor vubec vejdou.

hned v prvnim prispevku jste uvedl otazku, kde v cesku mame nejakou znamku feminismu & hned to zazdil poznamkou, ze feminismus je tak bezny jako dest. vubec vam nevadi, ze dest je vysledkem objektivnich faktoru, na ktere my lide nemame temer zadny vliv, zatimco cela rada -ismu, vcetne feminismu jsou ciste nase lidske "vydobytky". ehm,...

nikde v mem prispevku neni srovnavani mezi komunismem & feminismem (i kdyz tech paralel by se naslo vice nez hodne). slo mi o mechanismus, kterym jste nevyhnutelnost feminismu ospravedlnil nevyhnutelnosti deste. je-li vas mechanismus opodstatneny, pak musi platit i pro jine politicke hnuti nez feminismus, tedy treba feminismus. nebo nacismus.

mimochodem, clanek, ke kteremu se vede tato diskuse se tyka hlavne kvot do politiky (coz autorka clanku ne uplne korektne extrapolovala na cely feminismus. chtela-li mluvit o kvotach, mela psat o kvotach, nikoliv o feminismu.) & prave kvoty jsou zpusobem, kterym vam feministky chteji kecat do zivota - konkretne, chteji urcovat, koho jeste muzete volit & koho uz ne. to, ze treba zrovna konkretne vam nevadi nic na veci nemeni, je to irelevantni & muze to byt prave onou prislovecnou slepotou ideologa k ideologii.
zajimave je, ze POVINNOST jit na rodicovskou dovolenou by vam vadila, POVINNOST volit nomenklaturni kadry uz ne.

ja jsem se ptal olgy zcela jednoduse, jestli by byla schopna artikulovat, k cemu ze ten feminismus vlastne potrebujeme. tot vse. protoze at chceme nebo nechceme, tak feminismus neni jen to uzitecne & rozumne, ale i spousta neprijemneho, skodliveho, nerozumneho & vylozene spatneho. pokud feminismus - en bloc - potrebujeme, jak pise olga, mela by nejak racionalne vysvetlit, jak pozitiva z toho dobreho ve feminismu jednoznacne prevazi ta negativa. vas vstup do diskuse tedy zatim nic neprinesl.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: Olga Žena

Založeno: 28.02.2007, 16:09

K tomu už celkem nemám co dodat. Jistěže ženské spolky nejsou jediné, které mají právo na existenci. Přijde mi ale padlé na hlavu tvářit se - jako to dělá paní Žaneta - že zrovna ženské spolky jsou nesmyslné, protože schopné ženy si přece poradí samy. Tahle pozice totálního individualismu je mi prostě cizí a dokonce mi připadá škodlivá.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Paní Žaneta bohužel

Autor: Muž

Založeno: 28.02.2007, 17:52

Ženské spolky jsou k ničemu, ne-li škodlivé - co potom ty mužské?!

Odpovědět na příspěvek

 

Jsme na jedný planetě spolupracujte človíčci... :-)

Autor: Axiomka Žena

Založeno: 01.03.2007, 16:07

Odpovědí: 0

Vážení tvůrci těchto krásných pravd které se ženě do očí jednoduše vysvětlit nedá DĚKUJI, ZA vaši snahu přispůsobit se našim nárokům. Začínám mít pocit že v dnešní době muži musí stále něco dokazovat je mi líto že zrovna nám ačkoli by jsme měli držet spolu jsme přeci jen z jednoho vrhu na to se prostě zapomělo. A proto se Vám omlouvám ačkoli pokusím se přítele nemučit nestrašit a nenutit....
Vaše stránky mají smysl přeji Vám mnoho štěstí je škoda že jen málo z nás tzv. ŽEN se na vše dokáže dívat jen ze své strany prostě Vás chápu.
Je jen jedno pravidlo které platí není žena a muž ale Dobrý a špatný člověk.
Mějte se krásně doufám že jsem Vás alespoň potěšila.
Díky Vám vím že muž potřebuje pochválit za jakýchkoli okolností... :-)))Skusím to aplikovat vždy když budu chtít přítele ponížit a kybicovat kůli něčemu co vlastně nepotřebuji nebo nepožaduji hned ženy jsou hysterky máte pravdu pánové ale každá vlastnost vznikla kůli něčemu nebo někomu nic není jen tak náhodou... každý nesem svou vinu na svých bedrech ona i on...
ps nebráním se diskuzi můj email je: mgreplova@seznam.czs úsměvem díky

Míša

25 let
Praha


Žena má vždy vypadat jako dívka, vystupovat jako dáma, myslit jako muž a dřít jako kůň." C. Simonová

Dáma je žena, jejíž pouhá přítomnost působí, že se muži chovají jako gentlemani." M. Ebner-Eschenbach


něc
o na tom bude dámy my už totiž dávno nejsme dámy ale hyeny potkávám jich čím dál víc...

a jak se říká zlo plodí jen zlo takže v pekle papa

Odpovědět na příspěvek

 

tak řpesně

Autor: chajim Muž

Založeno: 22.03.2007, 15:34

Odpovědí: 0

Tak přesně kvůli tomuhle názoru v jednom sloupku v jedněch novinách jsem byl nominován na kyselého žabáka za sexistický výrok v médiích nějakým příslušníkem soli země, nebo nedej bože lidského poddruhu feministka.

Odpovědět na příspěvek

 

Milá Žaneto,

Autor: cor Žena

Založeno: 24.03.2007, 10:49

Odpovědí: 6

Milá Žaneto Fialová, Vy jste asi spadla z Marsu! Mužský šovinismus Vám nic neříká? Zajímalo by mě, kolik je Vám let a kde pracujete. Já osobně se celý život setkávám s tím, že chlapi prostě drží pohromadě a pokud mohou, tak v praconí rovině mezi sebe přijmou raději tupého kolegu než vzdělanou a inteligentní kolegyni. A co se týká výše platu za stejnou práci, tak hádejte, kdo má vyšší???? Můžete se "snažit" jak chcete, ale proti mužské falešné kolegialitě a šovinismu je třeba bojovat!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Milá Žaneto,

Autor: zaz Muž

Založeno: 24.03.2007, 13:38

A to, která je vzdělaná a inteligentní samozřejmě budete posuzovat Vy /resp. nějaký feminacistický tribunál/, že? A nelžete, ČSO zcela kategoricky odmítl potvrdit, že by ženy vydělávaly za stejnou práci méně /pro tupé: stejná práce=stejný výkon, nikoli odsezené hodiny/.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Milá Žaneto,

Autor: Mischievous Žena

Založeno: 18.04.2007, 12:51

To,že ženy vydělávají ve stejné pozici jako muži méně peněz je pravda.Ale zastávám názor,že na některou práci se hodí spíš ženy,na některou spíš muži.Třeba by kolegyně chtěla,aby v továrně ženy tahaly metry s dlaždicemi a jezdily na destě..

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Milá Žaneto,

Autor: * Žena

Založeno: 18.04.2007, 13:18

Cor, napsala jste /jako obvykle/ absolutní děsivou pitomost ! Já osobně raději pracuji v mužském kolektivu /a nikdy se mi nestalo, že by mě mezi sebe nepřijali nebo byli povýšení apd./
A jak už jsem jednou psala, je to tak, že v mužském kolektivu vládne pohodová atmosféra. Zatímco v ryze ženském kolektivu je to tak, že do očí si vše vychválíte a pochválíte a za rohem se pomluvíte.
- Ale nesmíme přece zapomenout, že Cor se nám tu prezentuje jako supermanažerka. I když v tom případě nevím, kde vzala tato super-žena své špatné zkušenosti!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Milá Žaneto,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 18.04.2007, 13:29

Drahá hvězdo, možná byste mohla už ztratit Vaše iluze. Pracuji v kolektivu s převahou mužů a jak se ti dovedou pomlouvat, když u toho objekt pomluv není, je úplně stejné jako u žen. Liší se pouze to, za co se pomlouvají. Pochopitelně neřeknou, že ten Jirka má v těch hadrech ale velkou pr.... Nebo zajděte občas do hospody a poslouchejte, chlapi drbou jako žižkovská domovnice. Abych to shrnula - lidé se pomlouvají o sto šest bez ohledu na pohlaví.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Milá Žaneto,

Autor: * Žena

Založeno: 18.04.2007, 13:41

Jasně že si nemyslím, že absolutně na 100% VŠICHNI muži jsou tací, jak jsem napsala. Ale bráno v %,
je rozhodě víc drben mezi ženami. Do hospůdky občas chodím a s chlapama je tam obvykle sranda,
ale že by byla na podkladě drbání, tak to není, nebo jen v malé míře, rozhodě menší než je to mezi ženskejma.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Milá Žaneto,

Autor: Vránolump Žena

Založeno: 18.04.2007, 13:48

To tam totiž u toho nesmíte být. Manžel chodí do hospody pokecat a když mi pak vypráví, co tam probírají, tak jen zírám. Já jsem na rozdíl od něho poměrně mlčenlivé stoření a drby mě nijak neberou, takže bývám skoro v šoku, co všechno hoši pospolu rozebírají.

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.