Doporučujeme


15. ledna 2007

Žena & Muž

Redaktor: PeP

Aktualita

O "rodičovských únosech"

Každý „rodičovský únos“ vyvolá vždy u široké veřejnosti spousty emocí. „Spravedlivá“ veřejnost stojí vždy na straně matky. Hlavním argumentem všech „Spravedlivých“ je že nebylo přihlédnuto k zájmu dítěte. V diskuzi u předchozího článku je argument, že Úmluva o právech dítěte by měla mít přednost před Haagskou úmluvou.

Umím si z lidského hlediska představit, že pro dítě to musí být jistě obrovské trauma a souhlasím s leckterými, že se jedná možná i o zážitek na celý život. Často si umím představit, že se otec dítěte choval k matce, tak jak ona popisuje - dle tradičních rodinných modelů v dané zemi.

To z čeho mě nejvíc vždycky mrazí je, jak „Spravedliví“ prohlašují, že kdyby otci šlo o dítě, tak by se nikdy takto nezachoval. Rozuměj tím, že by kdyby mu šlo o dítě, tak ho radši bez boje přenechá matce. Pochopí, že tímže neuhlídal před únosem dítě prohrál. Uzná, že matka je vždy ten „lepší“ z rodičů. Smíří se s tím, že třeba již nikdy v životě své dítě neuvidí. Pochopitelně začne uvědoměle posílat výživné, neb jinak to nelze.

Jakmile není něco v souladu s tímto očekáváním stává se z otce v médicích bezcita a sobec, který se chce jenom mstít a svým usilováním o dítě dokazuje, že mu o dítě vůbec nejde. Koneckonců každý může dnes vyjádřit svůj názor a redaktoři ho mohou i zveřejnit.

Před pár týdny jsem četl příběh Lucase a Sofie - dětí navrácených do Argentiny. Tuším, že mladší holčička již přestala mluvit po měsících odloučení od matky česky. Děti si dle všeho zvykly na tamní prostředí. Příchod matky pro ně znamenal obrovské trauma, jelikož nevěděly co se bude dít. Najednou mi nějak chyběl ten hlas „Spravedlivých“, kteří by řekli, že ta matka dětem ubližuje.

Nyní k podstatě toho proč to píši. Vážení „Spravedliví“ podle vašich názorů by nyní měla Marcela Krajníková přiznat, že dětem je lépe v Argentině a neměla by je dalším usilováním do své péče stresovat. Podle vaších názorů je dnes v zájmu dětí, aby neprožily další převozové trauma. Řekněte prosím nahlas Marcelo Krajníková neusiluj více o své děti není to v jejich zájmu, smiř se s tím, že už je budeš jenom občas vídat a budeš na ně celý život platit výživné.

PS: Jsem rád, že se to netýká mě. O cizích se mluví vždycky mnohem lépe a ještě lépe se za ně rozhoduje. Když nejde o vlastní krev, tak člověk umí být nebývale spravedlivý :-(

Autor: Petr Pospíšil


Zdroj: Český svaz mužů 15.1.2007

Přečtení článku: 125911x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

12.01.2015, 13:44   Upadla mi na zem, brání se žena obžalovaná z týrání dcery
20.11.2014, 14:50   Matka ve vedru zaháněla žízeň kořalkou. Pak se s dítětem potácela ulicí
02.11.2014, 12:29   Jogurt s fridexovou příchutí
08.09.2014, 08:02   Matka světice, otec gauner? A není to třeba obráceně?
07.09.2014, 09:32   Obvodního soudu pro Prahu 6: výchova matky (s čestnými výjimkami)


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Opět článek,

Autor: kocour Muž

Založeno: 15.01.2007, 11:07

Odpovědí: 20

který se zabývá pocity matky, pocity otce, ale ani jednou si autor nepoložil otázku, jak asi je tomu dítěti. Těch dětí se neptá nikdo a uvažuje se o nich a zachází se s nimi jako s kusem dřeva ...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Opět článek,

Autor: PeP Muž

Založeno: 15.01.2007, 11:17

Děti jsem úmyslně vynechal. To máte naprostou pravdu. Takže chápu vás dobře, že nyní hlasujete pro to, aby Marcela Krajníková v zájmu toho nejlepšího pro své děti o ně neusilovala?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Opět článek,

Autor: kocour Muž

Založeno: 15.01.2007, 11:27

Pokud budou portugalské soudy a policie tak kosmicky rychlé, jako soudy české, a malá Sára tam mezitím vyroste a zvykne si, tak, jako si předtím zvykla tady, tak by tam samozřejmě měla už zůstat.

A proč jste proboha vynechal děti, notabene ÚMYSLNĚ? O ty přece právě jde především, ne o nějakou Krajnikovou nebo Baraa.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: Žena

Založeno: 15.01.2007, 11:33

Proč by mělo jít o děti? Já myslela, že tady jde jen o to, aby muži vyhráli co nejvíc soudů, jedno jestli spravedlivě nebo nespravedlivě.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: kocour Muž

Založeno: 15.01.2007, 14:12

:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Opět článek,

Autor: lubob Muž

Založeno: 15.01.2007, 16:58

kocoure, proc to nereknete tzv. "na plnou hubu"? zadne zachazi SE s nimi. matka s nimi ja s kusy dreva nalozila, v nadeji, ze jakmile ji potece do bot, tak z nich kusy dreva razem byt prestanou.

& presne o tomhle to je. jestlize se bude tolerovat, ze rodiz jako prvni zacne s detmi nakladat jako s kusy dreva, tak se to tem detem muze jeste nekolikrat vratit.

notabene, nemela by ta zenska za unos deti jit do vezeni?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Opět článek,

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 15.01.2007, 20:53

Ono pro ty matky je takové přirozené, že si ty děti u sebe drží. Že je neopouštějí, i pokud se rozhodnou opustit bydliště, partnera apod. To je instinkt. Vy věříte, že ženy mají jen instinkt lhát, ale ony jich mají víc.
Mimochodem, víte, že mateřský instinkt je ze všech nejsilnější? Dělal se takový (jsem proti) pokus s krysami, jak silný elektrický šok je odradí od pokusů dostat k potravě, sex.partnerovi aj. předmětům pudové touhy a samozřejmě nejsilnější motivaci měly, když je ta elektrická překážka dělila od vlastních mláďat. To je prakticky nezastavilo nic, nechaly se i zabít.
Omlouvám se, já o takových věcech také čtu nerada. Svobodu zvířatům!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: NTPT Muž

Založeno: 15.01.2007, 23:42

a tuhle jsem četl od feministek, že u člověka instinkty tohoto typu nejsou vázány na pohlaví....

mimochodem, má výsledek jednoho pokusu na krysách ospravedlňovat nerovné postavení otců před právem i veřejností ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 16.01.2007, 08:36

Co to bylo za odborný článek od feministek?
Jen jsem oponovala Lulobovu názoru, že matka sebou bere dítě (namísto aby ho někde nechala ležet)proto, že je vyčůraná mrcha, pro kterou je děcko kusem dřeva a předmětem vydírání. Je to prostě přirozené jednání matky. Bez ohledu na city, chované otci toho dítěte.
Jinak, po pravdě řečeno, instinkt k otcovství neexistuje. Pečovatelské sklony na takřka mateřské úrovni mohou být implementován výchovou.
Shledávám v pořádku, že se soud v Portugalsku (jak jsem pochopila) bude přidělením do péče zabývat a jistě zváží možnosti a zásluhy obou rodičů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: lubob Muž

Založeno: 16.01.2007, 13:59

ajajaj, uz zase je v parnim kotli trochu pretlakovano :-)

masinko, ja prece nikde netvrdim, ze matka sebou bere dite PROTO, ze je vycurana mrcha.
ja rikam, ze tahle konkretni matka se svymi detmi jako s kusy dreva nalozila (kusu dreva je jedno, kde je tata & ani se po nem nepta).

jinak, s temi instinkty & city, to se dostavate na hodne tenkou hranu. urcite nebudete stejne zarputile obhajovat silny sexualni pud nejakeho muze, ktery vede k agresi. stejne tak nebudete obhajovat city takoveho muze, ktery zabije svoji ex-partnerku, jen proto, ze silne citi, ze by nesnesl, aby ji mel nekdo jiny.
prirozenost instinktu (narozdil od feministek) uznavam, ale ve fungujici spolecnosti nemuze byt prirozenost omluvou. maximalne tak vysvetlenim jako priciny nejakeho chovani.

& pokud jde o udajne neexistujici instinkt k otcovstvi, tak rozhodne pravdu nemate.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 17.01.2007, 21:22

Puzení k agresivitě sex. původu se dá léčit a nakolik je vlastnický vztah k partnerovi pudový si netroufám říci.
O té paní tvrdím, že se zachovala přirozeně, jaksi mimo dobro a zlo.
O instinktu k otcovství se nebudu přít, nic si pod ním nepředstavuji.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: Sid Muž

Založeno: 23.01.2007, 22:46

Ach ano, matersky instinkt! Jak dojemne!
A kde je matersky instinkt u te matky, ktera dite zabila, a aby se nenaslo ho spalila a ulozila opalene telo pod hromadu dreva (uz si ani nechci pamatovat jeji jmeno)?
A kde jsou materske instinkty matek, ktere sve deti po porodu zabiji?
A kde je matersky instinkt matky, ktere vypadne dite z vlaku?
Mohl bych pokracovat, ale Vase argumenty os "svatem materskem instinktu" mne nepresvedcily. Proste, nekdo ho ma, a nekdo ne. A jestli je to vazano na pohlavi - to se domnivate jen vy - ale se svatym zapalem. Ach jo!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: mašinka Žena

Založeno: 24.01.2007, 21:50

Netvrdím, že neexistují špatné matky. Ale mateřský pud je nejsilnější ze všech instinktů, mnohem silnější než např.často přeceňovaný pohlavní a mateřská láska je přirozená. To je totéž, jako bych řekla, že člověk chodí po dvou a Vy se do mě pustil, protože znáte lidi, co mají jen jednu nohu, potažmo žádnou a krom toho se dá chodit po čtyřech. Jen říkám, že držet si mládě při sobě je pro matku přirozené.
Takměř biologické téma zabíjení mláďat jsme na jakési jiné diskusi probírali před časem. Co se týká poporodních psychóz s ev.tragickými důsledky, nejsem psycholog, ale obávám se, že to úplně nesouvisí s mateřskou láskou a pudem. Deprese a odmítání dítěte (zpravidla naštěstí dočasné) se mohou vyvinout i u rodičky, která se na dítě těšila a připravovala pro něj zázemí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Opět článek,

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 16.01.2007, 09:04

Pokud vím, tak "exaktních" pokusů na zvířatech jako báze, z níž by se měla odvíjet veškerá pravidla chování mezi lidmi, se tady pravidelně dovolává Vladimír. Takže to si domluvte s ním, a nepoštěkejte se nám tu :) Jestli si tedy pro vás udělá čas, má teď spoustu práce kolem propagace svého nového románu.

Odpovědět na příspěvek

 

re pokusy na zvířatech

Autor: Vladimír Muž

Založeno: 16.01.2007, 11:28

Oč hůře chápete Valkýro, o to víc si pouštíte mluvidla na špacír. Jen jsem připomněl vtip z období socialismu, že se měl napřed vyzkoušet na zvířatech. Ti lidé to tak nemysleli, víte? Už se rozsvítilo? Já jsem hájil spíše tézi, aby se feministky a genderové ideoložky odebraly na opuštěný ostrov a tam si ty své sociální nesmysly napřed vyzkoušely na sobě. Vám bych zaplatil cestu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: re pokusy na zvířatech

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 16.01.2007, 12:04

Tak nevím, kdo by si tady - a nejen teď - měl raději dát pusinku pěkně na zámeček... Pokud jde o vaše plané tlachy, Vladimíre, jejichž pravého smyslu by se dobral snad jen kvalifikovaný žvástolog, bude lepší, když je nebudeme dateilně rozebírat. A aplikovat své THESE na skupině jedinců vašeho biologického druhu (to se, řekla bych, pokoušíte dokázat: že jste jakousi vyšší formou člověka, tedy jiným živočišným druhem než ženy) byste si měli v první řadě vy a vaši soudruzi ze Svazu. Nejlépe někde v Bermudském trojúhelníku.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: re pokusy na zvířatech

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 16.01.2007, 13:30

Vaše rýpnutí si do ČSM s těmi soudruhy nebylo zrovna chytré - soudruh, ať komunistický, ekologistický, feministický či jiný, je z principu egalitář. Nevšiml jsem si, že by ČSM propagoval rovnostářství ;))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: re pokusy na zvířatech

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 16.01.2007, 13:55

Já věděla, že se někdo z vás chytí :) Prolistujte si např. Ottův slovník naučný a zjistíte, že se "soudruhy" jen hemží - od starého Řecka po prvorepublikovou současnost. Např. výklad slova kollega: "(lat.) = SOUDRUH ve škole neb v úřadě. Odtud kollegiální t. c. přátelský, důvěrný." O rovnostářství zde není - bohužel - žádná zmínka. Ale s tím rýpnutím máte pravdu, čekala jsem, kdo z vás vyskočí jako čertík z krabičky. A nepřekvapuje mě, že jste to vy.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: re pokusy na zvířatech

Autor: NTPT Muž

Založeno: 16.01.2007, 18:06

Ottův slovník naučný. To myslíte onu největší českou encyklopedii, vydávanou v letech 1888 - 1909 ?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: re pokusy na zvířatech

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 16.01.2007, 18:13

Právě... význam slov se může měnit, tehdy taky šukat znamenalo něco jiného, než dnes...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: re pokusy na zvířatech

Autor: Vladimír Muž

Založeno: 16.01.2007, 22:16

Právě jsem vám trochu rozšířil váš duševní obzůrek, proč jste na mně taková? A co je špatného na tom, když těm genderovým experimentům tak věříte, abyste si to napřed vyzkoušely na sobě? Já a tzv. soudruzi ze svazu - /zřejmě jste měla na mysli spíše intelektuální spřízněnce, že, se s ničím stěhovat nikam nemusíme, to tady fungovalo tři tisíce let známé historie.Logické je tedy, že se musí vyzkoušet
hokuspokusy vaše a jak tak o tom teď uvažuju, ani se nedivím, že se bránite, aby to bylo na vás.

Odpovědět na příspěvek

 

Odpověděl jste si:

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 15.01.2007, 11:25

Odpovědí: 15

"Často si umím představit, že se otec dítěte choval k matce, tak jak ona popisuje - dle tradičních rodinných modelů v dané zemi." - No, to je možná častý motiv těchto únosů, vyvézt dítě, potažmo dceru, ze země, kde je DN tradičním rodinným modelem. Je to velmi mateřské chování, každá samice, i zvířecí, brání své mládě a vyhledává pro ně nejlepší živ. podmínky. Důvod, jaký u otce, který akceptoval popsaný "rodinný model", postrádám.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Odpověděl jste si:

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 13:10

I když se mi tenhle "jižní" rodinný model nelíbí, tak se ptám: neměla s tím ta žena počítat, a pokud se jí takový rodinný model nelíbí, neměla si raději najít někoho "kompatibilnějšího&q
uot;, aby se pak děti měly dobře - rozumějte: nemuselo docházet k hádkám a rozvodu?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 15.01.2007, 13:24

Souhlasím, měla. Ale ono sňatek v rámci rodné kultury také není sázka na jistotu (viz. zde v různých diskusích publikované zkušenosti s partnerkami) a na druhou stranu se nedá říci, že dobré manželství s cizincem je vyloučeno. Navíc se lidé většinou zamilovávají podle jiných kritérií, než ta, které prosazuje Saša.
To je úplně stejná příčina jako ne zcela vysoká porodnost - mateřská dovolená, stejně jako odchod do jiné země, znamená jistou izolaci (tam kulturní a jazykovou, zde spojenou s živ. stylem 100%matky) a tudíž zvýšenou závislost na partnerovi. Nejpočetnější skup. obětí DN jsou ženy na MD. Ale snad se nedá říci, že si to zavinily samy tím, že porodily? (Tato myšlenka nepočítá s názorem SM, že žádné DN neexistuje a pokud, týká se jen mužů.)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 14:48

Neříkám, že dobré manželství s cizincem/cizinkou je vyloučeno. Jen říkám, že je rizikovější právě kvůli odlišnému kulturnímu vzorci. Jistěže můžou být výjimky, ale obávám se, že manželství by měla být role natolik závažná a zodpovědná, že hazardovat kvůli možné výjimce se nemusí vyplatit. Je to princip kolektivní viny, tzn. radši budu diskriminovat slušnou menšinu tvrzením, že všichni jsou nekompatibilní, než abych měl pak rozvrácené manželství. Ne vždy je princip kolektivní viny nutně špatný. Často je, ale v tomto případě si myslím, že tomu tak není.

Ostatně mě překvapuje, kolik evropských holek nemá problém s tím, vzít si Araba a odstěhovat se s ním například do Lybie... jak je možné, že nepočítají s riziky?

A ještě se zeptám na jednu věc: je bezpečnější hledat si životní partnerku/partnera podle toho, co říká Saša, nebo čistě na základě emocí?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 15.01.2007, 14:55

Dělat cokoli podle toho, co říká Saša, zavání duševní zaostalostí. Jinak je v naší zeměpiné a kulturní oblasti skutečne zvykem vybírat si partnera na základě emocí, jakkoli vás to asi překvapuje. Ale nikdo vám přece nebrání uzavřít sňatek z rozumu.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 15:01

Vkládáte mi do úst něco, co jsem neřekl. Pokud vím, hovořil jsem o výběru partnera "ČISTĚ na základě emocí". Vy mě osočujete z toho, že prosazuji volbu partnera čistě na základě rozumu. Ale to jsem nikdy neřekl. Ideální podle mě je, na základě emocí najít partnerku a pak se sebe na základě rozumu zeptat, zda je tato partnerka vhodná k tomu, abych s ní uzavřel sňatek a vychovával s ní děti :)

tomu říkáte duševní zaostalost?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: kocour Muž

Založeno: 15.01.2007, 15:34

A už jste v takové pozici někdy byl? Holka, kterou máte k smrti rád, ale i vy musíte uznat, že má své chyby? To se to pak dost nesnadno říká "končíme". To si pak pořád říkáte, že se třeba časem změní - a skutečně se to už mnohokrát stalo, že z totálně free, nezodpovědné a nespolehlivé ženské se po porodu stala ta nejpečlivější matka, jako by prošla nejen porodem, ale i jakýmsi vnitřním přerodem - ale jistotu nemáte. Máte v zásadě pravdu, ale říkáte to na můj vkus moc lehce.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 16:10

Máte pravdu, že to tak často bývá a sám jsem to několikrát zažil, ale pokaždé jsem se zklamal. Nezměnila se, byť se mi nechtělo říct "končíme" a nechtělo se mi uznat, že má nějaké chyby... o to tvrdší byl dopad. Je mi jasné, že to není lehké to tak dělat, ale minimálně mi to, aspoň u manželství, přijde správné...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: Alizon Žena

Založeno: 15.01.2007, 19:46

No, ona je otázka, jestli je dobré tomu říkat chyby ;o)) Já bych dala přednost tomu nazývat to (pokud to tedy není něco vyloženě patologického) vlastnostmi neslučitelnými s tím, co mně zrovna vyhovuje. Ale určitě bych to nebrala na lehkou váhu, myslím si, že některé věci jsou prostě nepřekonatelné.

Ono to hodnocení je z pochopitelných důvodů značně subjektivní a to, co je třeba pro vás nezodpovědná ženská, se kterou byste nemohl žít, může pro někoho jiného být prima holka s přesně tím správným smyslem pro humor, který mu vyhovuje. Nebo třeba kluk, který se jedné holce jeví jako nudný suchar, může jiné připadat jako seriózní partner, na kterého je absolutní spoleh. A určitě bych to nenazvala chybou, každý jsme prostě nějaký. Ale myslím, že není moc dobré čekat, že se někdo "časem změní", v tomhle bych dost dala na intuici a pokud mi na tom člověku v dané chvíli něco "skřípe", asi bych do toho nešla. Koneckonců je to krok na celý život se spoustou závažných důsledků, že ;o))

Souhlasím s Finrodem v tom smyslu, že by si člověk měl vybírat citem I rozumem. A vzývat všechny svaté, aby měl k tomu všemu ještě kousek toho pokakanýho štěstíčka ;o)))))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 15.01.2007, 15:49

Já netvrdím, že ta paní byla zvlášť při rozumu, když se vdávala, natož pak když odcestovala do manželovy vlasti. Existují taková vulgární moudra, jako kdo se kdy vdal/oženil při rozumu, ale to sem nechci tahat.
Já se spíš bojím pochopit, co navrhujete? Zákaz sňatků s cizinci? (A proč ne rovnou zákaz rasově nevhodných intimních styků, dítě lze zplodit i mimo manželství.)
Manželství s cizincem je rizikovější, ale nevím o kolik. Myslím, že nikdo nezpracoval statistiku, kolik mezinárodních sňatků bylo uzavřeno, kolik se jich rozpadlo, kolik drží, a to s ohledem na jednotlivé národy. Mluvíte o menšině, ale nevím, z čeho vychází předpoklad, že jen menšina mezinárodních, navíc mezikulturních atd. rodin vydrží.Možná to je iluze, vyvolaná případy jako tento.
Sňatky z nerozumu jsou jedna věc a nic nového pod Sluncem. Ale rozum není samospasitelný, např. k správnému vyhodnocení informace, podle které by ctitel mohl být optimálním manželem, je zapotřebí citu. Lež nebo přetvářku rozpoznáváme citem a intuicí, v tom nám rozum nepomůže. Další věc je, že spoustě lidí tyto funkce selhávají.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 20:48

Jste také paranoidní jako Valkýra a cpete mi do pusy něco, co jsem neřekl. Viníte mě z toho, že chci zakazovat nějaké sňatky a nevím co... ale řekl jsem to někde? Já jsem jen řekl, že tyhle rodiny bývají nestabilnější a to bývají. Já neříkám, že bych to chtěl zakazovat, já říkám, že když do toho nějaká kravka půjde, tak ať si to vyžere do dna a ať ji nikdo z její blbosti netahá. Každý na svou odpovědnost - to neznamená zakazovat jim něco. To znamená: uděláte blbost, zaplatíte za ni. Nikdo se o vás nepostará. A tak by to mělo být. Pár blbců a kravek na to ze začátku dojede, další si dají pozor. A problém se eliminuje i bez zákazů :))))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 15.01.2007, 21:18

Omlouvám se, to jsem Vás nepochopila a ani teď si nejsem jistá, že Vás chápu.
Ta dáma se vcelku nedomáhá pomoci pro sebe, ona si tím, že se od manžela odstěhovala přes půl Evropy a dceru vzala sebou, vcelku pomohla sama. Ona si přeje, a tvrdí, že je to tak nejlepší i pro dítě, aby vše zůstalo tak jak je.
Pomáhá se otci, neboť to exekuční řízení je na jeho popud a ve jménu jeho zájmů a podle Vaší logiky by se mohlo říct proč? Proč se starat o otce, který byl tak hloupý, že si vzal cizinku a ještě ji pustil domů?
A hlavní otázka, která se řeší zní: je to dobré pro to dítě nebo není to dobré pro to dítě? Protože to žádnou zodpovědnost nenese.
Každý na svou zodpovědnost je dobrá idea. To je věčné: máme léčit feťáky? Alkoholiky? Kuřáky? Tlouštíky? Máme vůbec někoho léčit, 90 % nemocí si přivodíme špatnou životosprávou? O úrazech nemluvě, takřka všechny pocházejí z blbost atd. Osobně bych si netroufala stanovit hranici.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 21:36

Nemáme léčit nikoho, kdo nemá zdravotní pojištění, které bych nejradši viděl dobrovolné. Řeči typu "a co když na to lidi nebudou mít" jsou celkem směšné, protože teď na to mají, jenom to platí povinně. Kdo by chtěl, ten by se pojistil, nekuřáci by dostali třeba slevu na pojištění (stojí totiž ty pojišťovny méně peněz) a když by pak měl rakovinu někdo nepojištěný, tak by to byla jeho blbost. Podobný systém je v USA a funguje skvěle, nemocnice jsou na o hodně vyšší úrovni, než evropské nebo kanadské.

Máme léčit ty, kteří si to prostě zaplatí. Ať už formou pojištění, nebo formou přímé platby, přičemž stát nemá nikoho nutit žádné pojištění platit, nechť je to na zodpovědnosti toho kterého jedince.

Netroufám si hodnotit, který z těchto dvou lidí udělal něco špatně, ale z hlediska práva (Haagské úmluvy) byly děti přesunuty tam, kde mají být a jak si to zařídí ti dva je vcelku jejich problém.

Moc organizujete lidem život, na můj vkus... přečtěte si Friedmana, možná Vám to něco řekne o tom, jak vypadá efektivní systém...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 15.01.2007, 21:46

OK, to je návrh určitého systému. Zdrav. pojištění si platíme (víceméně) všichni a někteří ho vyčerpáme, někteří nevyčerpáme a někteří přečerpáme (z předchozího zdroje), podle toho, jak si vážíme zdraví. Více motivační systém by neškodil.
Ale úplně nevím, jak to aplikovat na tento případ. Ta paní usoudila, že se špatně vdala, utekla i s dítětem a po nikom NIC nechce, jen aby ji nechali na pokoji. Žádný další ekonomicky nekonstruktivní požadavek nevznáší.
Nevím o případu, kdy by stát někoho v takovýchto souvislostech vycestovavšího vysvobozoval (na státní náklady).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 23:52

Jenže tady je právo a to říká, že nemá pravdu ona, ale on. A s tím přeci měla počítat, a když si teď stěžuje a možná se i dovolává pomoci státu, tak by ji dostat neměla, právě proto, že to je její zodpovědnost...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Odpověděl jste si:

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 16.01.2007, 08:42

Vždyť jí taky nikdo nepomohl. FOD je dobrovolné sdružení, nadace (asi jako SM) a otravoval s tím soudy, ombudsmana aj. státní orgány, ovšem bez výsledku.

Odpovědět na příspěvek

 

Dětem je lépe v Argentině?

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.01.2007, 14:01

Odpovědí: 6

V té pastoušce, kde se o ně většinou starají prarodiče?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Dětem je lépe v Argentině?

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 14:49

Materiální bohatství také nemusí být všechno. Někdo má radši vyrůstání v malé zapadlé vesničce v ukrajinských Karpatech, zato v milující rodině, než v bohatství ve společnosti, která má instituce na všechno.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Dětem je lépe v Argentině?

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.01.2007, 15:18

No dobře, ale normální česká matka, zvyklá na středoevropskou jakous-takous civilizaci, může mít jiný názor...Ukrajinu sem nepleťte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Dětem je lépe v Argentině?

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 15:26

Normální česká matka možná. Ale co její děti? Najednou na děti ohled neberete? Ptá se jich někdo, jestli se jim víc líbí v pastoušce, kde mají podle všeho láskyplné prostředí, nebo v Čechách u zamindrákované neurotičky?

jo a jinak Argentina není tak chudá země, jak se občas myslí...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Dětem je lépe v Argentině?

Autor: dulcibelka Žena

Založeno: 15.01.2007, 15:30

Možná není, ale ta rodina nijak blahobytně nevypadala.
A podle čeho soudíte na láskyplné prostředí?
Navíc na ty děti měli brát ohled především v tom smyslu, že je neměli násilím přesazovat do cizího (i jazykově!)prostředí.
Tu tetinu neznám, ale možná trochu zamindrákovaná bude - to by si nebrala prvního chudáka, kterej jí přišel pod ruku :-)))

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Dětem je lépe v Argentině?

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 16:13

Zkuste se probrat archivem zpravodajství ČT... myslím, že to stojí za to, protože takovou hysterku jen tak neuvidíte... jinak IMHO pro malé děti cizí jazykové prostředí není problém, protože se nový jazyk naučí velmi snadno...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Dětem je lépe v Argentině?

Autor: Sid Muž

Založeno: 23.01.2007, 22:52

Dulcibelko, jak vite, ze to je pastouska? Podle svedectvi jejich matky? Hmm, trochu objektivnosti by neskodilo..
Podle svedectvi televize? JA jsem pastousku nevidel! A o starani rodicu hovorila matka a to je jen v jejim zajmu.
Soudite pouze podle svedectvi matky, ktera, nezlobte se, ma duvod situaci zkreslit. I tak jsem na reportazi nenasel nic zavadneho a verim, ze se matka snazila ze vsech sil. Vim, jak zduraznovala obezitu a hranolky - prilis slaby caj. Asi je detem opravdu dobre!

Odpovědět na příspěvek

 

Bez postranních úmyslů

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 15.01.2007, 21:28

Odpovědí: 0

doporučuji dnes ve 21.45 na ČT 2 film Návrat. Tak, k úvahách o formativní otcovské roli...

Odpovědět na příspěvek

 

Dlužno podotknouti,

Autor: Saša Muž

Založeno: 17.01.2007, 16:03

Odpovědí: 2

že Kocour žádné děti nemá a hovoří tedy povýtce teoreticky.
Do tří dnů poté, co poprvé pochová v náručí své vlastní miminko, změní názor.

Obdobné platí pro Olgu: jakmile se stane maminkou (a možná už půl roku před tím), otočí o 180 stupňů.

prostě si ty role Olga s Kocourem vymění a budou se moci hádat dál. Na to jsem ochoten i uzavírat sázky (a že zrovna hazard ve zvyku nemám).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Dlužno podotknouti,

Autor: kocour Muž

Založeno: 17.01.2007, 16:22

Vy jste vážně magor. Chcete naznačit, že až budu mít děti, budu s nimi jednat jako s věcí? Nebo Olga? Jděte se bodnout, Sašo.

Odpovědět na příspěvek

 

Změníte názory.

Autor: Saša Muž

Založeno: 17.01.2007, 17:12

Zkušenost rodičovství je nesdělitelná. to se dá jen prožít.
Všichni, kdo teoretisují o výchově dětí, aniž by nějaké měli, jsou k smíchu.
Pořďte si vlastní mimčo a budete překvapen. Budete překvapen i z toho, jak budete překvapen.
(No a z toho překvapení už nevyjdete - pak to pofrčí jedno za druhým!)

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.