Doporučujeme


12. ledna 2007

Feminismus

Redaktor: radon

Aktualita

K čemu je gender?

Napsáno pro Halas, časopis studentů FSS MU.

K čemu je gender? Odpověď na tuto otázku je snadná: Gender slouží k prosazovaní feminismu. Tak se to lze aspoň dočíst ve feministické příručce ABC feminismu, a jelikož mezi autorkami je i mnoho žen z genderu naší fakulty, tak není důvod o tom pochybovat. Feministky tak získávají značku, pod kterou mohou svou ideologii lépe šířit, protože „gender“ není tak profláknutý a zdiskreditovaný jako „feminismus“ a nezasvěcenému by mohl snadno uniknout, že se jedná o dvojí označení pro stejnou věc.

„Genderová analýza je přitom dokonce často mylně vnímána jako alternativa feministické analýzy, taková, která je nekonfliktní, neagresivní a hlavně pamatuje stejnou měrou jak na ženy, tak na muže,“ takto nebezpečny omyl osvětluje výše zmíněná feministická příručka.

Pokud se daří gender etablovat na akademické půdě, tak jak tomu je u nás, feministky získávají možnost šířit svou ideologii za prostředky z veřejných zdrojů, čili za peníze nás všech. Zasadily nám tu kukaččí vejce, ze kterého se budou líhnout patřičně indoktrinované agitátorky a sociální inženýrky, aby nám na úkor naší svobody normovaly, co si máme myslet, jak má vypadat (genderová) struktura společnosti či jak si máme uspořádat své rodinné poměry. Hans

Kelsen kdysi napsal:
„Vědě jakožto poznávání jest imanentní úsilí svůj předmět objasniti. Ideologie však zatemňuje skutečnost, jelikož tuto skutečnost - v úmyslu ji uchovati, obhájiti nebo glorifikovati, pokud se týče v úmyslu ji napadnouti, rozrušiti, jinou nahraditi - pozměňuje. Veškerá ideologie tkví svými kořeny v chtění, nikoli v poznání, má původ v jistých zájmech, správněji v jiných zájmech, nežli jsou zájmy pravdy.“

Pokud má věda plnit svůj účel a odhalovat závoj, kterým obestírá chtění skutečnost, tak je třeba vyčistit ji od těch, kteří si pletou vědu s politikou a vzdělávání s ideologickou indoktrinací. Gender tu nemá co pohledávat.

Autor: Jan Kasal


Zdroj: K A S A L o v i n y 11.12.2006

Přečtení článku: 458556x

Tisknout článek

Průměrná známka článku: 2.8

Pošli článek kamarádovi

Oznámkuj článek (1 - nejlepší): 1 2 3 4 5


Související články

31.12.2014, 14:56   Dívky (15) umlátily dva psy kladivem
14.10.2014, 09:40   Norští vědci ve svých experimentech tvrdí, že neexistují žádné rozdíly mezi chlapci a děvčaty
08.02.2014, 10:40   Z čeho všeho lze dnes skládat bakalářskou práci
17.01.2014, 12:35   Dienstbier jako ministr pro lidská práva je ohrožením lidských práv
07.08.2012, 11:31   Polsko: Odsouzení úmluvy Rady Evropy definující gender jako sociální konstrukt


Diskuse ke článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

 

Autor: heh Žena

Založeno: 11.01.2007, 21:40

Odpovědí: 14

Když tak panu Kasalovi leží na srdci věda, tak by mohl začít nejdříve "čistit" v oborech, ke kterým má blíž - např. v teologii:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re:

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 11.01.2007, 21:51

Pokud vím, tak se na teologických fakultách nepřednáší nenávist a indoktrinace studentů nějakou agresivní ideologií... opravte mě, pokud se pletu, ale například nevím o žádné muslimské teologické fakultě v ČR...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re:

Autor: yahya Muž

Založeno: 12.01.2007, 08:39

To ale také není moc vědecké - naznačovat, že na (asi jakékoliv) muslimské teologické fakultě se bude vyučovat "agresivní ideologie" (rozuměj islám). Když jsem byl nucen přelouskat jednu učebnici o pramenech islámského práva, muslimem sepsanou (byť anglicky) na půdě Mezinárodní islámské univerzity v Malajsii, bylo to aai stejně násilné jako učebnice Teorie práva.

Myslíte si, že náboženství a ideologie je totéž? Že extremisté či arabská ulice je totéž co islám? Že existují pouze pákistánské madrasy a wahábistické mešity? Ve mně také někteří evangelikáloví nebo katoličtí ultrakozervativci vzbuzují hrůzu a nemyslím si, že je o strach mít dítě na teologii nebo že křesťanství je agresivní ideologie.

Občas se hrozím, co si muslimové myslí o křesťanech - že jíme malý děti nebo křižujem muslimy...
Od politologa mi taková zkratka opravdu nesedí.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re:

Autor: DZ Muž

Založeno: 12.01.2007, 09:20

Presne tak, nejsem sice zadny odbornik na islam (jen jsem navstivil cca 10 muslimskych zemi...a libilo se mi tam), ale rekl bych, ze FF ztotoznuje islam jako nabozenstvi s islamismem jako politickou ideologii, ktera vychazi z wahabismu a arabskeho nacionalismu. Mozna je to vyrazem jakehosi horliveho pravicactvi - je pohodlnejsi skandovat hesla vyctena na strankach obcanskeho institutu, nez o vecech skutecne premyslet a delat si na ne vlastni nazor.

Odpovědět na příspěvek

 

Re:

Autor: Eric Muž

Založeno: 11.01.2007, 21:57

Neplést si ho s tím politikem z KDU-ČSL. Tohle je student Právnické fakulty Masarykovy univerzity.
Na studenta má neobyčejný postřeh :-)
Ten to někam dotáhne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re:

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 12.01.2007, 10:56

Ano, možná až na předsedu ČSM. Přijměte předem mou gratulaci.

Odpovědět na příspěvek

 

Re:

Autor: Já X. Muž

Založeno: 11.01.2007, 23:08

Ten Kelsen byl precizní, na rozdíl od autora - ten je stižen ideologií antifeminismu a přesvědčením, že vše, co feministka dělá, špatně dělá. Feminismus je politický směr par excellence, genderová studia chtějí objektivně zkoumat vztahy mužů a žen. Poměr feminismu a genderu by měl být stejný, jaký by měl být vztah politiky a politologie (nezaměňovat s politology Pehem a Doležalem, ti mají s politologií společného zhruba tolik, co Olga Sommerová s genderem).

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re:

Autor: DZ Muž

Založeno: 12.01.2007, 09:27

Ja take vnimam feminismus jako politickou ideologii (levicovou az ultralevicovou), ale gender studies povazuji za pseudovedu, jejimz hlavnim smyslem je sluzba teto ideologii (castecne i diky tomu, ze lide z okruhu gs maji k feminismu vetsinou docela blizko)...i kdyz teoreticky by tomu tak byt nemelo a nevylucuji ze je v ramci gs mozne najit takovy vystup, ktery bude nektera feministicka tvrzeni.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re:

Autor: DZ Muž

Založeno: 12.01.2007, 09:34

...ktery bude vyvracet nektera feministicka tvrzeni.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re:

Autor: Já XII. Muž

Založeno: 12.01.2007, 10:19

Poměr feminismu a genderu BY MĚL BÝT stejný, jaký BY MĚL BÝT vztah politiky a politologie.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re:

Autor: DZ Muž

Založeno: 12.01.2007, 10:38

Souhlas

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re:

Autor: Muž

Založeno: 12.01.2007, 19:38

Feminismus je politický směr, co si vytkl za cíl zničit západní společnost zničením a rozložením rodiny a uvést nás všechny do stavu otroctví (otrok neměl právo na rodinu, právo na rodinu měl pouze jeho pán), stejně jako cílem marxismu bylo to samé, pouze s tím, že nás zbavil našich hospodářství a živností a udělal z nás nádeníky. Gender je to samé co feminismus, pouze v jiném rouše, stejně jako vědecký socialismus byl a je to samé, co marxismus, pouze v jiném rouše.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re:

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 13.01.2007, 08:44

Božíčku. A proč to dělá? Proč ničí záp. společnost? - prostředí, kde se lépe než kde jinde může rozvíjet. (Jak ti Židé, co vlastní většinu světového kapitálu a přitom šíří komunismus).
Jen jestli to není tím, že Vaše představa o rodině a jejím fungování není tak zcela západní.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re:

Autor: Boženko Muž

Založeno: 13.01.2007, 23:04

....nebo jako ty ženy, které se sdružují v různých feministických nátlakových skupinách (gender studies), bojují proti rodinnému násilí a přitom propagují a pěstují homosexuální vztahy s jinými ženami

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re:

Autor: jede jede mašinka Žena

Založeno: 14.01.2007, 09:52

Nějak si nejsem schopna doplnit první část toho souvětí, ale myslím, že o tom nebudu přemýšlet.

Odpovědět na příspěvek

 

wikipedie: gender

Autor: Jarmila Žena

Založeno: 12.01.2007, 07:43

Odpovědí: 0

Pro vyváženost, dovolím si ocitovat definici termínu gender z wikipedie:

Termín gender (z angličtiny, vyslov džendr) se používá k označení kulturně vytvořených rozdílů mezi muži a ženami. Se stejným významem bývá někdy užíván český výraz rod. Pojem se začal užívat ve společenských vědách v druhé polovině 20. století v rámci feministického paradigmatu.

Gender je sociální konstrukt. Kultura a společnost působí rozdílně na muže a ženy, což vede k sociálně konstruovaným rozdílům v jejich chování, očekávání či postojích. Tyto rozdíly nejsou univerzální, v různých společnostech a v různých dobách se významně liší.

Komplementárním pojmem je termín pohlaví (anglicky sex), který se užívá pro rozdíly biologické. Pohlaví je na rozdíl od genderu univerzální kategorií, která je nezávislá na čase a místě.

Odpovědět na příspěvek

 

re JáX a jarmila

Autor: Vladimír Muž

Založeno: 12.01.2007, 10:11

Odpovědí: 1

Ten mládenec, pan Kasal, je chytrý i když to bude mít asi těžké, tak si troufnout proti novým větrům, tak jednotně vanoucím z tolika duchovních zadků. Feminismus je ideologie a gender také, podobně jako české matky z Rakouska placené kýmsi odkudsi.Pohlaví a pohlavní chování je konstrukt přírody nebo pánaboha, to znamená daleko složitějších zákonitostí než si vědecké rychlokvašky z výše jmenovaných patafyzik dokáží představit. Časopis Vesmír vloni o fyziologickém základu mužského a ženského chování přinesl sérii článků od našeho předního fyziologa. Genderisté ovšem dělají, že je názor světově uznávaných odborníků nezajímá..
Rozdílnému "naprogramování"
; odpovídají i konstrukce a práce mozku.
Polarizace úkolů pohlaví a vzájemná potřeba a společenské pnutí mezi nimi vytvořily postupně lidskou kulturu a společnost, asi nikdo nepopírá, že napřed byla něco jako nadšimpanzí samice a samec i když genderisté by tam rádi viděli jakýsi jednopohlavní modul.Čili kultura a společnost nevytvořila pohlavní specializace, ale naopak - stejně jako není možné říci, že kladivo udělalo kováře.
Fyziologické konstrukci odpovídá i psychologická - to znamená, že muži a ženy mají také specializovné stimuly, potřeby a jejich uspokojování.
Gender dojazuje, že si můžete vymyslet jakoukoliv "vědeckým" jazykem formulovanou pitomost
a při bezskrupulózní práci sdělovacích prostředků, s patřičným ekonomickým a politickým vlivem a cílovým houfem prosťáčků vyhlásíte jako masové náboženství cokoliv.
Podklady o různých "fungujících genderových modelech" byly získány v primitivních společnostech bez ekonomiky. Tahle země má i s věděčtejší ideologií své zkušenosti a tehdy se říkalo:to se mělo napřed vyzkoušet na zvířatech.
Ať si aktivistky napřed shromáždí hrstku věrných a na nějakém ostrově v Tichomoří při rozdělování banánů svou teorii přetvoří na strukturovanou společnost.
Feminismus je přitom daleko nebezpečnější a nenávistnější třídní nauka než bolševismus. Ten chtěl obírat jen malou vrstvu bohatých, feministky na základě téze, že byly dva a půl tisíce let "ujařmovány" chtějí od všech všechno, a jako čert i duši.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: re JáX a jarmila

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 12.01.2007, 10:52

Že si můžete vymyslet jakoukoliv "vědeckým" jazykem formulovanou pitomost dokazuje na těchto stránkách zejména jistý pan Hausmann. Až na to, že jemu tu "vědu" baští jen stejně postižení jedinci.

Odpovědět na příspěvek

 

Kasal v tom má trochu

Autor: Olga Žena

Založeno: 12.01.2007, 10:32

Odpovědí: 28

zmatek. Neení to gender, kdo slouží prosazování feminismu, nepatří na fakulty atd. Jsou to když už tak gender studies. Viz výše Jarmilina definice, gender je termín asi jako "národnost". Můžeme se bavit, jestli na fakultu patří nebo nepatří etnologie nebo gender studies, ale dost težko, jestli tam patří etno nebo gender.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Kasal v tom má trochu

Autor: laik Muž

Založeno: 12.01.2007, 10:38

Já v tom mám taky zmatek. Podle mě má Kasal pravdu, že gender je jenom jiný název pro feminismus. Sám jsem to nikdy nestudoval, ale z doslechu mám informace, že je to čistě o feminismu. V Reflexu jsem četl článek o Holkách z genderu a tam psali totéž, že gender je jenom učený název pro feminismus.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Kasal v tom má trochu

Autor: DZ Muž

Založeno: 12.01.2007, 10:46

No pokud vim, tak teoreticky je to neco jineho, ale skutecnost je takova, ze ty "holky" z gs jsou (jak se zda) vesmes feministky. Vystupy gs mohou byt tedy znacne tendencni a nejspis je nelze z vedeckeho hlediska brat uplne vazne.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Kasal v tom má trochu

Autor: Já XIII. Muž

Založeno: 12.01.2007, 10:55

Souhlas.
Když budou třeba ekologii studovat a přednášet pouze Zelení, taky ten obor úplně zabijí a udělají z něho, ke škodě všech, pouhou ideologii. Tohle ale hrozí obecně v jakémkoli oboru.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: zmatek

Autor: Vladimír Muž

Založeno: 12.01.2007, 10:48

Od začátku do konce je jasné že jde o gender pseudostudie o ničem jiném není řeč.tato pavěda by mohla mít pár ukázkových přednášek na vysokých školách zároveň ovšem s patřičným odborným stanoviskem z exaktních oborů, a ne to přednášet jako základní pohled na svět svého druhu marx - leninismus. Zdá se, že Olga má jasno, ale na základě poněkud zmatených dojmů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: zmatek

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 12.01.2007, 10:58

Jak jste to, Vladimíre, psal? Víte, myslím to o popírání názorů, které se dotyčnému nehodí "do krámu."

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: zmatek

Autor: Vladimír Muž

Založeno: 12.01.2007, 11:08

Nechci pokud vím nic popírat, jen zařadit do správných souvislostí, třeba s přednáškami z exaktních oborů. např. fyziologie. (viz o patro výše)Jestli někdo chce vyhlašovat,jako základní světový názor, že ryba se ve vodě nedá chytat , měl by se napřed zeptat rybářů.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: zmatek

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 12.01.2007, 11:20

Ach tak, vy nepopíráte, co se vám nehodí, vy prostě jen hlásáte zjevenou, exaktně ověřenou pravdu. Zatímco ti, co s vámi nesouhlasí, zkrátka podléhají své iracionalitě, emocím a potřebám deformovaného ega. To jsem ráda, že jste mi to vysvětlil. Až dosud jsem myslela, že jste pouhý člověk, s jehož subjektivními názory je možno polemizovat, ale už chápu...

Odpovědět na příspěvek

 

Zase špatně, Vladimíre

Autor: Olga Žena

Založeno: 12.01.2007, 11:11

Mluvím o voze, a Vy melete o koze. Ta pavěda se jmenuje gender studies. Nikoliv gender, ten je jenom objektem jejího zájmu. Asi jako psychika je objektem zájmu psychologie. Takže Kasal si může stěžovat "psychologie na fakultu nepatří" nebo "gender studies na univerzitu nepatří", ale těžko může hovořit o tom, že tam nepatří gender nebo psychika. Ty tam, stejně jako societas, antropose nebo etnikum fakt nepotkáte.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Zase špatně, Vladimíre

Autor: Akademik Muž

Založeno: 12.01.2007, 11:55

Amen, aneb jak zase ve spoustě slintů utopit podstatu věci. Vy vždycky potřebujete osvětlit to, co jiní okamžitě pochopí. A pak jsou tu ovšem ještě jiní, kteří nechápou nikdy nic a čekají jako na spasení na vaše vysvětlení, že gender a gender studies není jedno a totéž. Váš svět je teoretická encyklopedie, praxi vidíte jenom někde daleko v mlze.

Odpovědět na příspěvek

 

Pan Akademik

Autor: Olga Žena

Založeno: 12.01.2007, 13:08

dostal nadýmání, a tak cítí neodolatelné puzení se do mě zase jednou navézt. A protože si dobře pamatuje, že kdykoliv se snažil s tím co říkám polemizovat, dostal hrozně na prdel, zkouší si ulevit komentářem, že to co říkám, je pravda, ale vlastně není důvod o tom mluvit, protože to všichni vědí. A bohužel mu nedochází, že když to je pravda a není důvod o tom mluvit, protože to všichni vědí, je už úplně redundantní mluvit o tom, že to je pravda a všichni to vědí a není proto důvod o tom mluvit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Pan Akademik

Autor: Vladimír Muž

Založeno: 12.01.2007, 15:54

I když jsem na volné noze, a práci si plánuji sám, přece jen se musím občas zřejmě na rozdíl od většiny příslušnic zdejší feministické patroly živit.Vrátiv se našel jsem zcela přesvědčivou sbírku důkazů tvrzení starých filosofů, že ženský rozum je povahy mdlé.
takže to vezmu popořadě:
Valkýro umíte číst a jste při smyslech?
Olgo, jako obvykle, když vám něco přeroste přes vaše skromné IQ a vzdělání řeznického učně, začnete být sprostá. Na tu část těla, o které mluvíte dáváte sama sobě a logice. To že si vy něco vyhodnotíte nějak, ještě neznamená, že máte pravdu.Zřejmě jste šla několikrát po nábřeží kolem právnické fakulty a teď se cítíte osvícená a občas ocitujete něco z toho maglajzu, kterému se dnes říká právo, ale to vážně nemáte nic jiného na práci než tyhle vaše jalovosti?
Asi ne když jste tady dnem i nocí.
yahyao - nevím, proč bych měl do hloubky studovat každou pošahanost, se kterou někdo přijde. Stačí přece, že se to jako čert kříži vyhýbá konfrontaci s exaktní vědou - nebo vy jste někde viděla zástupce gender (pseudo) studií, jak před skupinou fyziologů
obhajuje názor, že kluka neho holku udělají tím, že mu dají na hraní panenku nebo pistolku?
Obecně, jak napsal Akademik bylo zřejmé oč tomu mladému muži šlo. V češtině použití slova gender prostě znamená všechen ten cirkus kolem toho, vyplývalo to ze souvislosti Kasalova článku a stejně jsem na to reagoval já.
Ale pořád jsme u základních otázek, o kterých jsem si dovolil zmínit. Jde o věcný a oprávněný požadavek :
1/ kde kdo a jakým způsobem obhájil tak fundamentální tvrzení, na kterém staví geneder studies před poznatky exaktních věd. Stačí mi anotace prací.
2/ Protože zmíněné nebylo zatím prokázáno (moc bych se divil) feminismus stejně jako gender studies jsou objektivně (v tomto případě nejsou relevatní samozřejmě kladné názory příznivkyň těchto hnutí) jen na úrovni jakési publicistiky a nelze je servírovat jako vědecký směr, který prošel skutečnou oponenturou.
3/ znovu dávám k úvaze, zda by se tak dalekosáhlé změny, které jak feministky tak gender plánují (např. udělat z příběhu Romea a Julie, který je jedním z klenotů lidské kultury politováníhodný omyl anebo ještě lépe zneužití nezletilé) neměly předem projít laboratorními a pak poloprovozními zkouškami na zmíněném odlehlém ostrově. Rád bych v tom případě stal členem nominačního týmu a ujišťuji účastnice diskuse, včetně těch, které/í/ si pletou co to tam dole vlastně mají, že bych je z protekce nanominoval.

Napsal jsem to všechno věcně a prosím o věcné reakce.
A každá sama za sebe, jak je zvykem u mužských účastníků tohoto webu.

Odpovědět na příspěvek

 

A zase špatně, Vláďo Olšere

Autor: Olga Žena

Založeno: 12.01.2007, 16:45

Že gender studies jsou obor a gender jeho objekt jsem si "nevyhodnotila"
. Je to fakt, zjevný a triviální dokonce i podle pana Akademika. Tím že jste mé suché konstatování tohoto faktu označil za zmatené dojmy, jste ovšem panu Akademikovi podtrhl nohy a vyvrátil jeho tvrzení, že to sem netřeba psát, protože to přece úplně všichni od začátku chápou.

Takže chudák Akademik se zase seknul a Vy jste za nedovtipu. Kvalitní týmová práce, chlapci!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: A zase špatně, Vláďo Olšere

Autor: Vladimír Muž

Založeno: 12.01.2007, 23:10

Nejsem Olšer a navíc, jak už bylo jednou řečeno vám do toho konec konců není.Uvedl jsem několik jasných a věcných tvrzení, byl bych čekal, že budete diskutovat s nimi, ale jako obyvkle chytíte se nějaké podružné hlouposti a zamotáte kolem toho s erudicí zkušené domácí dryáčnice takový cirkus, aby nebylo poznat, že nemáte s čím argumentovat.No nic, ani jsem nic nečekal.

Odpovědět na příspěvek

 

Vaše "věcná

Autor: Olga Žena

Založeno: 15.01.2007, 14:43

tvrzení" o GS jsou určená tomu, kdo Vám je chce vyvracet - a to já opravdu nejsem. Přispěla jsem do celé téle diskuse jediným přípodotkem - totiž že mezi genderem a gender studies je rozdíl. Je Váš problém, že jste považoval za nutné na to reagovat a odsoudit to jako "zmatenost". Nikdo Vás nenutil, sám jste se té podružnosti chytnul, tak to teď jako malej Jarda nesvádějte na jiné.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Pan Akademik

Autor: Jarmila Žena

Založeno: 15.01.2007, 09:30

Gender je odborný pojem, asi tak jako fiziologie, blastocysta nebo podbiják.
Mohl by jste prosím, rozlišovat pojmy a instituce mající tento pojem v názvu?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Pan Akademik

Autor: NTPT Muž

Založeno: 16.01.2007, 18:55

fyziologie...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Pan Akademik

Autor: Valkýra Žena

Založeno: 15.01.2007, 13:27

Ovšem, na obojí odpovídám ano. Pokud se však tážete, jestli chápu obsah vašich příspěvků, budu se skutečně držet víc při zemi. Jediné, co mi z vašich rozbujelých a zmatených textů jasně plyne, je to, že máte v hlavě pěkný chaos. Víte, znakem inteligence je mimo jiné schopnost jasně, srozumitelně formulovat. Ale co vám to tu povídá osoba mdlého rozumu?! Vám, mysliteli, který již dnes usedá po boku největších filozofů a popíjí s Platónem nektar z jednoho džbánku...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Pan Akademik

Autor: Modrý Klokan Muž

Založeno: 14.01.2007, 12:55

Tttak to tedy tak říkajíc, že ano vvvvážení přátelé, bych tedy opravdu řřřřekl, že ano, vážení přátelé.

A kkkkkomu to nedochází že když to je pravda a není důvod o tom mluvit, protože to všichni vědí, je už úplně redundantní mluvit o tom, že to je pravda a všichni to vědí a není proto důvod o tom mluvit, tak by měl vědět, že je už ale úplně a nnnnnaprosto dvojitě až tttttrojitě rerereredundantní mluvit o tom, že je to už úplně redundantní mluvit o tom, že to je pravda a všichni to vědí a není proto důvod o tom mluvit.

Rozumíme si, že ano, vážení přátelé.

P.S.: Vyhlašuji soutěž o nejinteligentnější redundantní diskusní příspěvek. Sice je všem doufám naprosto jasné, že nejinteligentnější redundantní diskusní příspěvky mám já, ale uznávám, že v této diskusi mám silné soupeře. Tak jim dám šanci. Hlasujte na www.pičoviny.cz. Nazdar babi a Hasta la visa dědo.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: zmatek

Autor: yahya Muž

Založeno: 12.01.2007, 11:21

No sorry, ale je zajímavé mít názor na nějakou "pseudovědu" a přitom nerozumět základním pojmům této pseudovědy (tvrdit že "gender" je ideologie...) Jinak kdo ta odborná stanoviska bude zajišťovat, Vy nebo nějaký chemik, matematik..? A kdo to vlastně bude smět přednášet?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: zmatek

Autor: Já XIV. Muž

Založeno: 12.01.2007, 12:44

Nemyslím, že by autor byl takový blbec, aby neznal rozdíl mezi genderem a gender studies, z kontextu je to zřejmé. Používá to jako synonyma v zájmu čtivosti, podobně jako když se o lékařské fakultě běžně mluví jako o medicíně. Tímhle hnidopišským příspěvkem ze sebe zbytečně děláte blbce, kterým, na rozdíl od Vladimíra či akademika, ve skutečnosti nejste.

Odpovědět na příspěvek

 

A proč

Autor: Olga Žena

Založeno: 12.01.2007, 13:09

mi vykáš, Pavle?

Odpovědět na příspěvek

 

Hle, byli jsme odhaleni.

Autor: Já XVI. Muž

Založeno: 12.01.2007, 14:19

Jsou dvě možnosti:

Ten XIV. se obracel pouze na yahyu, o kterém nepředpokládá, že je Olga, protože yahya tvrdí, že je muž, zatímco o Olze bezpečně víme, že je to ženská, a jaká! A yahyu neznáme, a tedy mu zdvořile vykáme.

Druhá možnost je, že mé XIV. já se obracelo k yahyovi a blíže neurčené skupině dalších osob, které byly použily stejně hloupý hnidopišský argument - např. Ty -, a pak Čtrnáctka zcela logicky a nezpochybnitelně použila plurál.

Odpovědět na příspěvek

 

Nebyl ani hloupý

Autor: Olga Žena

Založeno: 12.01.2007, 14:49

ani hnidopišský, ale to už Ti dole napsal yahya. Zcela off topic - navrhuju zůstat u čtrnáctky. Ty římské číslice jsou v tak pokročilém stádiu, že mi neodbytně asociují francouzské Bourbony (prosím neplést s bourbony americkými). A s těmi to šlo od patnáctky hodně s kopce. Šestnáctka zemřela na popravišti, o Sedmnáctce se ani neví, jestli zemřela, a za Osmnáctku se celý národ stydí ;-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Nebyl ani hloupý

Autor: Já XIX. Muž

Založeno: 12.01.2007, 15:00

Evidentně je třeba dát příležitost Dvacítkám. Kdyby Frantíci nebyli tak zoufale horkokrevní a nevinili ze všeho své krále a nesekali jim hlavinky, mohli mít dnes nějakou tu Sedmadvacítku a nemuseli si vybírat mezi šíleným Sarkozym a ještě šílenější Royalovou. Kromě toho mám neodbytný pocit, že schizofrenik je to jediné, co těmhle stránkám ještě schází.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: zmatek

Autor: yahya Muž

Založeno: 12.01.2007, 14:35

Jsem puntičkář, ano, ale s tou čtivostí se mi to moc nezdá. Mě fakt přišlo, že autor jen tak něco plete páté přes deváté ve stylu "to sou ty feťáci, co si píchaj tu marihuanu".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: zmatek

Autor: Já XVII. Muž

Založeno: 12.01.2007, 14:49

Člověče, jestli budete pokračovat tímhle způsobem, tak Nás asi vážně donutíte si ten článek pořádně přečíst. Zatím nás v něm zaujal jen Kelsen, Hans, náš mimořádný oblíbenec č. 2. Možná si ho někdy i přečteme celého.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: zmatek

Autor: Já XVIII. Muž

Založeno: 12.01.2007, 14:51

No, a po přečtení:
- autor jen cituje jakousi feministickou příručku, které tím dělá reklamu, a
- rozlišujte, prosím, mezi čtivostí ve slova smyslu objektivním a subjektivní snahou tohoto objektivního stavu dosáhnout.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: zmatek

Autor: yahya Muž

Založeno: 15.01.2007, 11:17

PS: to o plácání směřovalo především k reakci Vladimíra, pro přesnost:-)

Odpovědět na příspěvek

 

Duševní spam

Autor: Saša Muž

Založeno: 15.01.2007, 07:42

Odpovědí: 10

Vždy, když ráno otevřu počítač, mám poštu zahlcenu různými spamy. Ty se samozřejmě nečtou, leč mažou. Trochu obtěžují, ale neubližují, protože pro svou bezvýznamnost a rozbujelst nemohou už nikoho oslovit a tím ani svést k tomu, co autoři zamýšleli.
Obdobně se to má s velkou částí příspěvků zde.
Nerozbaluji je - nejsou ničím jiným než duševním spamech .
---
Samožný článek se mi ale líbí. Sice neříká nic nového - víme to všichni, že celé tzv. "gender studies" jsou jen jiným názvem pro feminismus, a jeho hlasatelky že jsou jen příživnicemi na veřejných zdrojích. Parasiti.
Hodnota článku je však v tom, že toto obecné poznání formuluje student fakulty sociálních studií a fakulty právnické, který v těsné blízkosti těchto parasitů musí trávit čas svého studijního života a kterého tím pádem obtěžují více než nás ostatní. Je u toho a tak ví, o čem píše.
Tento článek není tedy názorem autora, ale jeho svědectvím, a to svědectvím kvalifikovaným.
A jako svědectví má pak ten článek výrazně vyšší váhu než pouhé názory.
A zřejmě i proto zde různé příživnice a příživníci tak duševně zvracejí.
(Což ovšem pomáhá vytvořit seznam nerozbalovaných nicků.)

Odpovědět na příspěvek

 

Ti duševní spameři

Autor: jjj Muž

Založeno: 15.01.2007, 09:08

vaši strategii již pochopili a dávají si teď pokaždé jiné jméno. Protože F-ZMRDI tedy "zmrdi feminní" jako poddruh E-ZMRDA žijí z toho, že by si je někdo mohl v internetu přečíst. Bližší (a fakt prčovní) popis zmrdů, vohnoutů, ichtylů a dalších duševních ujetin najdete zde: www.dfens-cz.com/

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Ti duševní spameři

Autor: yahya Muž

Založeno: 15.01.2007, 09:36

A s kým byste polemizoval, komu byste hlásal své pravdy, nebýt těch f-zmrdů? Vzpomínám si na jeden článek, na který žádný femi-provokatér nereagoval, a sešlo se tam asi 7 - 9 osamocených příspěvků, jak je to pravdivé a skvělé - a nic víc. Ostatně když se nikdo (Olga např.) dlouho neozve, neobjevují se zde výzvy typu "To se nikdo neozve?" "Tak to je asi pravda..!?" "Zdejší feministky nemají co říct?!" apod. Přiznejte si, že samotnému by Vám bylo smutno - konfrontace je přece také lidský kontakt...

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Ti duševní spameři

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 15.01.2007, 16:01

Ach já tě tolik milovala, totiž tvoje peníze a ty na mě s F-ZMRDEM! To jsem si nezasloužila JJJ-ZMRDE.

Odpovědět na příspěvek

 

U mě, jakožto zapřísáhlého zbrdobijce,

Autor: jjj Muž

Založeno: 15.01.2007, 19:10

jsi neměla jakožto F-ZMRDKA nikdy ani nejmenší šanci.

Najdi si nějakého ichtyla!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: U mě, jakožto zapřísáhlého zbrdobijce,

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 16.01.2007, 10:47

No právě, vždyť jsem si našla tebe! Tak vidíš brouku, jaký mezi náma panuje splynutí duší. Už by si si měl uvědomit, že nějaká šance, kterou u tebe mám nebo nemám je naprosto vedlejší. Ty, i když biješ zbrdy hlava nehlava nemáš ani ponětí, kam až sahají chapadla strašlivýho ženskýho spiknutí a že žádnou šanci nemáš naopak ty. To si ještě neslyšel, že partnery si ve skutečnosti vybírají ženy? Dá rozum, že na základě tučnosti jejich konta. Tak, tak, odradit mě může jenom prázdná kasička! Prázdná makovice ani jiný orgány pro mě nejsou argument.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Duševní spam

Autor: Attila Muž

Založeno: 15.01.2007, 09:09

Přece vás, Sašo, nikdo nenutí, abyste se mučil nad duševními zvratky oněch paraSitů. Určitě najdete způsob, jak trávit svůj čas užitečněji a ve společnosti, která je vašeho vzácného ducha hodna. Mrzí mě, že už se nesetkáme, ale v těchto končinách je pro vás již skutečně přeparaSitováno. Takže sbohem.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Duševní spam

Autor: Finrod Felagund Muž

Založeno: 15.01.2007, 13:59

Sašo, i u nás začíná jít do tuhého. Ještě před rokem jsem se smál tomu, že by náš institut mohl být napadnutelný feministickými žvásty, leč situace se trochu změnila, několik konservativně smýšlejících kantorů bylo nuceno odejít a začaly se přednášet předměty typu tohoto:
http://ips.fsv.c
uni.cz/index.php?module=s
ylab&action=sylab&
;id_sylab=55&lng=cs_C
Z

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Duševní spam

Autor: Attila Muž

Založeno: 15.01.2007, 14:15

Proboha! Dokonce i váš Ústav napaden feministkami?!

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Duševní spam

Autor: Žena

Založeno: 15.01.2007, 15:07

A to ještě není nic proti tomu, co všechno se vyučuje u nás.
http://pes.vse.cz/m
ain.php?action=PREDVYHL&a
mp;id_predmetu=pol&na
zev_predmetu=&katedra
=&vyhledat=Vyhledat..
.
Kam ten svět spěje?

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Duševní spam

Autor: Odvážná školačka Žena

Založeno: 16.01.2007, 10:49

Tak se se Saškou a jéjínkem v cele zabarikádujte!

Odpovědět na příspěvek

 

O M G

Autor: Kosic Muž

Založeno: 25.02.2008, 15:50

Odpovědí: 1

Bože mnozí jste fakt hloupoučcí:-D Kritizujete tady něco, o čem nemáte páru ani co by se Vám za nehet vešlo. Lidé co tady píší něco o ideologii a genderu a vyhýbají se přitom současné politice, tak mají buď v hlavě nasráno a to doslova, nebo agitují za jinou "ideologii". A která je ale pak ta správná? Neříkám, že souhlasím s mnohými feministkami, ale koncept genderu je při nejmenším "excelentní". Samozřejmě stejně jako nožem se dá genderem mazat chléb nebo zabíjet, ale to je stejné u všeho v dnešní společnosti bez "respektu". Nechci se Vám smát, protože všichni nemůžeme být odborníci na všechno, ale pche těm pseudokritikům a rozumbradům, kteří tady plivou na to čemu nerozumí....tedy mimojiné na sebe:-D

Hodně zdaru v životě.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: O M G

Autor: lubob Muž

Založeno: 25.02.2008, 19:34

omg :-)

nevim sice, komu je ten prispevek urcen, ale myslim, ze po tomhle "excelentnim" vysvetleni uz v tom nikdo zmatek mit nebude :-)

Odpovědět na příspěvek

 

pokus o shrnutí

Autor: waldík Muž

Založeno: 02.09.2008, 11:10

Odpovědí: 6

To, že jsou gender studies pavěda a že katedra gender studies, je ostudou každé jinak solidní fakulty sociálních studií, nepochybuje ani v akademické obci téměř nikdo. Jen je nekorektní až nebezpečné říct to nahlas. Tohle je prostor pro zcela obyčejnou, ale stále účinnou občanskou statečnost - aby ten, jehož hlas má jistou váhu, nemlčel a řekl to, jak se říká na plnou hubu.
A pokud mohu shrnout názory žen, počítám, že bez ohledu na skutečnost, bude případný kritik gender studies označen jako křesťanský ( či dokonce islamistický) konzervativec, případně úchyl, bude utlučen zcela demagogickými argumenty a pokud náhodou půjde o někoho významného, jehož hlas je brán vážně širokou veřejností, pak se najde spousta školaček, které jako učitel obtěžoval, milenek a manželek, které mlátil. Bude to mít jednoduše těžké. Ale pevně věřím, že se jednou najde někdo odvážný, kdo gender pipky pošle rázně do prdele.
Protože už nyní je pro mne diplom například z brněnské FSS velmi podezřelý, zvláště pokud jej má žena ( jinak je to vcelku dobrá škola!!!) Vždy je totiž riziko, že jeho držitel/ka jej má jen a pouze za papouškování všelijakých feminacistických lží.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: pokus o shrnutí

Autor: abc Muž

Založeno: 02.09.2008, 13:28

No, z toho jsme celí nesví, že jsou ti podezřelé diplomy z FSS, to by s tebou taky mohlo praštit.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: pokus o shrnutí

Autor: lubob Muž

Založeno: 02.09.2008, 13:33

ja z toho cely nesvuj nejsem. zrejme hovorite za sebe & svoji zelvu. tak pozor, at s vami (obema) ta nesvojakost neprasti :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: pokus o shrnutí

Autor: abc Muž

Založeno: 02.09.2008, 14:47

Nebuďte tak důležitý, každý nemusí nutně do pojmu "my" zahrnovat zrovna vás.

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: pokus o shrnutí

Autor: Tery Žena

Založeno: 02.09.2008, 14:56

Já jsem z toho také nesvá, takže to už jsme dva :-) a můžeme si říkat "my".

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: pokus o shrnutí

Autor: lubob Muž

Založeno: 02.09.2008, 15:08

zdravim, zelvo :-)

Odpovědět na příspěvek

 

Re: Re: Re: Re: Re: Re: pokus o shrnutí

Autor: Tery Žena

Založeno: 02.09.2008, 15:35

želva si nosí s sebou svůj domeček, jako šnek, to by mohlo být fajn

Odpovědět na příspěvek

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola: 

Opište znaky z obrázku do spodního pole:

 

 


ROVNOPRÁVNOST.cz je kolektivni tvooený, nezávislý, svobodný, názorový web. Jeho posláním je komentovat a zviditeloovat spoleeenské problémy týkající se mužu. Stránky vznikly za úeelem osvity a dokumentace. Cílem je umožnit všem publikovat svobodné názory formou elánku nebo diskuzních poíspivku. Stránky dávají svobodný prostor i kontroverzním názorum a tabuizovaným tématum, o kterých se veoejni nemluví nebo se bojí mluvit. Nesnaží se nikomu vnucovat cizí názor a nechávají na každém, aby si vytvooil svuj vlastní.

Copyright © 2007 Rovnopravnost.cz                Tvorba www - Web & Media a.s.